Alle registers open voor de 3-liter Lupo Het Nieuwe Rijden Volkswagen Golf 25 jaar jong Exdusief genieten van 250 chevaux Clio Renault Sport V6 24 V 'V'.!•->< V >- - - Postiljon Met de Golf presenteerde Volkswagen in 1974 een auto die in nagenoeg elk opzicht afweek van wat het merk tot die tijd op de markt had gebracht. Het concept van de Golf sloeg meteen aan en leid- de in de navolgende 25 jaren tot vele hoogtepunten. De Golf was vanaf het begin de maatstaf in zijn klasse en is dat in de vierde generatie nog steeds. CJE POSTILJUN EDI I IE V2 PAGINA 11 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 De superzuinige 3-liter Lupo is vanaf September te koop voor f 34.500,- "Nog voor het eind van deze eeuw moeten we een volwaardi- ge auto produceren die 3 liter brandstof op 100 kilometer ver- bruikt." Deze woorden of woor- den van gelijke strekking sprak Volkswagen topman Piech een aantal jaren terug. Tot verbijste- ring van het research en develop ment team van Volkswagen, die zich gesteld zag voor een wel- haast onmogelijke taak. Door allerlei zeer knappe verbete- ringen en aanpassingen van de reeds bestaande Lupo is het de construc- teurs van Volkswagen uiteindelijk gelukt. En op tijd. Vanaf September 1999 zal de 3-liter Lupo te koop zijn. De 'oude' Lupo heeft een aantal belangrijke veranderingen onder- gaan om de magische grens van 3 liter te halen. Zo heeft de 3-liter Lupo een vrijwel dichte neus en een nieuwe achterklep gekregen, om een Cw-waarde van 0,29 te bereiken. Verder is de constructie beduidend lichter gemaakt door toepassing van aluminium en sterker maar dunner staal daar waar nodig. Daarnaast werd een economische, zelfdenkende 1,2 liter dieselmotor ingebracht welke een belangrijk aandeel heeft in de uiteindelijke brandstofbesparing. De 61 pk s'terke turbo heeft een directe inspuiting en moderne pompverstuiver. Ten slotte wordt het vermogen via een uitgekiende aandrijflijn overge- bracht, met ondermeer automati- sche koppeling en eco-stand. Het Nieuwe Rijden, een pro- gramma dat Novem uitvoert in opdracht van de ministeries van VROM, Verkeer en Waterstaat en Economische Zaken verhoogt het rendement van de huidige moderne autotechniek. Novem wil met het Nieuwe Rijden een slimme en bewuste rijstijl intro- duceren die beter aansluit bij de ESSuBS Vier generaties Golf. Volkswagen's.paradepaardje van de laatste 25 jaar. In 25 jaar zijn er meer dan 19 mil- joen Golfs geproduceerd. Naar alle waarschijnlijkheid zal het absolute productierecord van de Kever (bijna 22 miljoen) binnen een jaar worden gebroken. Het succes van de Golf kan eenvoudig worden verklaard: hij voldoet simpelweg aan de eisen die moderne automobilisten aan hun auto stellen. In de jaren zeventig had de consument vooral behoefte aan een universeel inzetbare auto: motor voorin, achterklep en vijf ruime zitplaatsen. De Golf II ging met zijn tijd mee en werd wat groter en volwassener. Dat leidde tot de derde Golf-generatie, een compacte auto met de uitstraling van een auto uit een hogere klasse. De opgaande lijn is consequent doorgezet met de Golf IV, die in elk opzicht tot een hoger niveau behoort. Afgezien van de ontwikkelingen van het basisconcept, introduceerde Volkswagen in de Golf ook een groot aantal belangrijke vernieuwin- gen in zijn klasse. Daarvan zijn de GTI en de compacte dieselpersonen- auto de twee meest in het oog sprin- gende voorbeelden. De Clio Renault Sport V6 24V is bij de onthulling vorig jaar op de Salon van Parijs door pers en publiek met veel enthousiasme ontvangen. In het licht van dat succes en als gevolg van de gunstige resultaten bij een haalbaarheidsonderzoek, heeft Renault besloten om over te gaan tot een gelimiteerde pro- duktie van een straatversie van de Clio Renault V6 24V. De straatversie die Renault in Parijs presenteerde was een realistische studie op basis van de Race Clio V6 24V, en sprak meteen bij een groot aantal liefhebbers tot de verbeel- ding. De Clio Renault Sport V6 24V, die eind volgend jaar te koop zal zijn, is in alle opzichten identiek aan het studiemodel. De Clio Renault Sport V6 24V is voorzien van een 3 liter 24 kleps V6 motor, die 250 pk ople- vert. Met dit model mikt Renault op de autosportliefhebber die een exclusieve auto zoekt welke sportie- ve prestaties koppelt aan comfort. De prijs van de Clio Renault V6 24V zal ongeveer op f 84.000,- uitko- men. huidige autotechniek en zowel voor de automobilist als het milieu voordelen oplevert. Het Nieuwe Rijden vermindert de slijtage en het onderhoud van moderne auto's, reduceert de C02- uitstoot) en verlaagt de brandstof- kosten. Daarnaast brengt deze nieu we stijl grotere veiligheid, meer com fort en verhoogd rijplezier. Vanaf eind volgend jaar zal van de Clio Renault V6 24V een gelimiteerd aantal te koop zijn.

Postiljon | 1999 | | pagina 11