GRATIS Postiljon Schiedamse Zeekadetten gaan voor de zeilprijs Vrijwilligers voor Kindertuinen gezocht Twee mannen opgepakt na schietpartij ci \K,Engering ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Bevolkingsaantal stabiel 015 - 3615050 Zomerkamp op kinderboerderij in Raalte Natuurfietstochten PMT Geen cjeslaagde proefrit Ook klein glas in de glasbak Wocnsdag 21 juli 1999 2e jaargang nummer 47 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 cc VOOR PARTICULIEREN NIET ONTVANGEN? BEL" D E Z E WEEK Loslopende waakhond bijt vrouw met baby VSB Fonds steunt grote en kleine projecten Telefoon: 010-4269701 Wie verdient een lintje? Dit Is een uitgave van Berkel Penodiek B.V. Postbus 85 2640 AB Pijnacker Tel: 01 5-361 5050 Fax: 015-3615052 SCHIEDAM WEKELIJKS - 0PLAGE 41.000 5C Ul N Zie de bonnen elders in de krant. SCHIEDAM - In de maand mei veranderde het bevolkingsaantal in Schiedam nauwelijks. Er was sprake van een geboorteover- schot (+16 personen) dat bijna teniet werd gedaan door een ver trek-overschot (-13 personen). Zodoende bleef de groei van het inwonertal beperkt tot drie per sonen. Het totaal aantal inwo- ners bedraagt nu 75.251. 3 Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. SCHIEDAM - De Stichting Welzijn Schiedam organiseert een zomerkamp in de week van 13 tot en met 16 augustus. De kosten zijn f 75,-. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor kinderen van 7 t/m 10 jaar. Kom donderdag langs bij de vestiging aan het Dreesplein of volgende week t/m 29 juli aan het Wibautplein. Of maak een afspraak. Het zomerkamp wordt gehouden op de recreatieboer- derij 'de flierefluiter' in Raalte (Salland). Er kunnen maximaal twintig kinderen mee. Bij min der dan tien opgaven kan het kamp niet doorgaan. VLAARD1NGEN - Met veel enthousiasme vertrok afgelopen zaterdag een groep Schiedamse Zeekadetten aan boord van hun schip richting het Haringvliet. De leden van het Schiedamse Zeekadetkorps Jacon van Heemskerk staan onder leiding van commandant Lucas van Eewijk en nemen deel aan het Internationale Zomerkamp voor Zeekadetten. De Schiedammers gaan voor de zeilprijs, zo liet Van Eeuwijk vlak voor het ver- trek weten. In april werd Lucas van Eeuwijk commandant van het Schiedamse Zeekadetkorps. Hij volgde Robert- Jan van Eeuwijk op, die na bijna dertig jaar afscheid nam als com mandant. Op het internationale zomerkamp in het Haringvliet komen zo'n 650 Zeekadetten bij elkaar. Eerst ontmoeten de zeventien deelnemende korpsen en hun sche- pen elkaar in de haven van Middelharnis. Ook zijn er delegaties aanwezig uit Canada, Engeland, Schotland, Belgie, Zuid-Afrika, Hong Kong en zelfs Japan. Gedurende een week worden er tal- loze wedstrijden gehouden waarbij er gestreden wordt om de prijzen en de eer. Op het programma staan zeilwedstrijden, navigatietochten, scheeps-veiligheidsoefeningen, 'sur- vivar en roeiwedstrijden. Van de negentien Zeekadetkorpsen in Nederland doen er zeventien mee, Enthousiast treffen de Schiedamse Zeekadetten de laatste voorbereidingen in verband met hun vertrek naar het Internationale Zomerkamp in het Haringvliet. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) waaronder die uit Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Rotterdam. Het Schiedamse Zeekadetkorps is vooral bedoeld voor jongens en meisjes tussen de 11 en 16 jaar. "Dat is het juiste moment om te kijken of het zeekadetleven iets voor hen is. Kinderen kunnen dan ook gerust een dagje komen proefdraaien bij ons", zo vertelt Lucas van Eeuwijk, die zich graag wil inzetten om de kadetten zoveel mogelijk zeil- en roeiervaring te laten opdoen. De korpsbijeenkomsten zijn wekelijks op de zaterdagmiddag aan boord van de opleidingsschepen Spica en Van Versendaal, die zijn afgemeerd aan de terreinen van HSM aan de Westfrankelandsedijk (nabij Zwembad Zuid). Naar verwachting komen de Schiedamse Zeekadetten op 26 juli weer terug in hun thuis- haven. REGIO - De Koninklijke Nederlandse Militaire Bond Pro Rege, de vereniging die de Protestants Militaire tehuizen in Nederland, Duitsland en voorma- lig Joegoslavie beheert, verzorgt regelmatig fietstochten door de natuur. Er wordt in de maanden juli, augustus en September gefietst. Startplaatsen zijn de mili taire tehuizen in Apeldoorn, Bussum, Ede, Ermelo, 't Harde, Harskamp, Havelte, Oirschot en Schaarsbergen. De starttijden zijn van 9.00 tot 14.00 uur. Een route- beschrijving krijgt u ter plaatse. Deelname kost f 4,50 per persoon, inclusief herinnering en een con- sumptie. Inlichtingen: KNMB Pro Rege (030) 2311892 of J.M. Zuithoff (010) 4582544. REGIO - Een 26-jarige Rotter- dammer raakte zondagmorgen rond 11.00 uur tijdens een proef rit in een gloednieuwe auto (35 km op de teller) op de noord- baan van de Rijskweg A20, ter hoogte van Vlaardingen, door plotseling spontaan blokkerende achterwielen in een slip. De auto kwam vervolgens naast een afrit op de linkerkant in de berm terecht. De 26-jarige Rotter- dammer liep daarbij arm- en schouderletsel op en moest naar het Holyziekenhuis in Vlaar dingen worden vervoerd. REGIO - Ook klein glas hoort in de glasbak thuis. De Stichting Promotie Glasbak is er van over- tuigt dat een deel van het afval dat na het koken in de vuilnisbak belandt nog steeds bestaat uit glas. Kruidenpotjes, tabascofles- jes, sambalpotjes, klein glas dat door veel mensen nog steeds wordt gezien als afval. De Stichting streeft er naar in 2001 negentig procent van het eenmali- ge glas in de glasbak te krijgen. "En wanneer iedereen al het kleine glas naar de glasbak brengt komen we al een heel eind", aldus de stichting die er op wijst dat ook kleintjes als parfumflesjes, glazen deodorantrollers en inktpotjes in de glasbak thuishoren. SCHIEDAM - Voor de periode na de zomervakantie zoekt de onderafdeling Natuurontwik- keling van de gemeente Schie dam vrijwiligers voor het project Kindertuinen. Het gaat hierbij om het begeleiden van kinderen bij het tuinieren in een natuur- en milieuvriendelijk moestuintje. Elk jaar leren honderden kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar de beginselen van het (moes)tuinie- ren op de kindertuincomplexen Vijfsluizen (Vlaardingerdijk) en Park Kethel (Harreweg). Van begin april tot oktober verbouwen kinde ren, ieder op een stukje grond van 8 m2 op een natuur- en milieuvrien- delijke manier groenten. Ook wor den er bloemen gekweekt. Als vrijwilliger helpt men een keer per week (van 15.30 tot 17.30 uur) een groepje kinderen bij het verzor- gen van hun tuintjes. Men gaat niet onvoorbereid aan de slag. Ervaren vrijwilligers werken de nieuwko- mers eerst in. In januari van het vol gende jaar krijgen de vrijwilligers een eigen groepje van maximaal zes- tien kinderen. Wanneer men belangstelling heeft in het begeleiden van kinderen op de Schiedamse Kindertuinen, dan kan men contact opnemen met Dick van Leeuwen, beheerder Educatieve Tuinen, onderafdeling Natuurontwikkeling, telefoon: (010) 2465521. SCHIEDAM/VLAARDIN GEN - Zaterdagmiddag omst- reeks 14.45 uur kwam bij de politie van het district Schie dam de melding binnen van een schietpartij op de Thurledeweg (Spaanse Polder). Na de schietpartij waren twee per- sonenauto's weggereden. Even later werd een van de auto's gesig- naleerd op het Giessenplein. De twee inzittenden van de auto, een 33-jarige man uit Vlaardingen en een 46-jarige Rotterdammer, wer-. den aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Een van de verdachten verklaarde onenigheid te hebben gehad met een inzittende van de andere auto en op de auto te hebben geschoten. De inzitten den van deze auto zijn nog niet achterhaald. De recherche van het district Schiedam stelt een nader onderzoek in.

Postiljon | 1999 | | pagina 1