EASY WATERBEDDEN Loslopende waakhond bijt vrouw met baby wmm Concert Grote Kerk met unieke combinatie in, Politie: incident niet moedwillig veroorzaakt Angst beerst op tuintjes Kandelaarweg Geen inbrekers, wel hennep Halcyon waterbed vanaf Cd-rom fiets-idee Rivierenland Baltimore POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Laks 21 JULI 1999 Mtl tfttfCi DE POSTILJON EDITIE 12 17' PAGINA 3 SCHIEDAM - Donderdagochtend vroeg, rond kwart voor zes, kwam bij de politie van het district Schiedam de melding binnen dat er werd ingebroken in een woning aan de Wattstraat.Toen de politie- mensen ter plekke een onderzoek instelden, troffen ze in de woning in plaats van inbrekers een in wer- king zijnde hennepkwekerij aan. Het kwekerijtje werd ontmanteld en de 150 planten in beslag geno- men. Ze worden vernietigd.Tegen de eigenaar wordt proces-verbaal opgemaakt. Al 10 jaar de grootste beddenspecialist in Zuid-Holland Nieuwehaven 219 - Gouda- 0182 512098 50 meter van parkeerterrein't Bolwerk het best geteste waterbed met T.N.O.-iabel (10 jaar garantie) Ook hebben wlj de beste merken, o.a. Aoualinia. Rawi. Poseidon luchtgevulde matras. 's Avonds geopend op afspraak Bij alle VVV-kantoren in de regio's Zuid-Holland Zuid en Rivierenland Holland is de cd-rom 'Fiets-idee Rivierenland1 verkrijgbaar voor f 29,95. Deze cd-rom staat vol infor- matie die is toegespitst op de fiet- stoerist. De fiets is het meest ideale ver- voermiddel om Rivierenland Holland en Zuid-Holland Zuid te verkennen. De fiets cd-rom staat boordevol toeristische informatie over de Hoeksche Waard, Eiland van Dordrecht/Drechtsteden, Alblasserwaard, Vijfheerenlanden, Krimpenerwaard, Lopikerwaard, Kromme Rijn- en Lekgebied, Westelijke Betuwe en Utrechtse Heuvelrug. Naast de vele honderden kilome ters bewegwijzerde en onbeweg- wijzerde fietsroutes bevat de disk uitgebreide streekinformatie en een vrijwel compleet overzicht van attracties, musea, restaurants en dergelijke. 'Fiets-idee Rivierenland' geeft informatie over het landschap en de stadjes waar de fietser doorheen geleid wordt en van de cultuurhistorische waar- den en attracties daarin. Bovendien is de disk volledig compatibel met internet, waar de consument actuele informatie aan- treft over evenementen, aanbie- dingen en arrangementen. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-negio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard- GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM - Angst beheerst de huurders van de particuliere tuintjes aan de Kandelaarweg in Schiedam-Kethel. Voor de twee- de maal in korte tijd is iemand het slachtoffer geworden van de agressieve waakhond van Arie H. Lingen, die daar een loods bezit op een stuk gemeente- grond. Voor Jaap Kok, een van de huurders, is de maat vol. Moet er eerst een baby worden gebeten voordat de politie ingrijpt? Ik begrijp er niets van. De mensen hier zijn als de dood dat de hond opnieuw los loopt en weer iemand zal aanvallen! Het is woensdag 14 juli. Lies Siebring is met haar baby van twaalf weken oud op weg naar het tuintje van Jaap Kok. Bij de loods waar alle tuinliefhebbers langs moeten lopen schrikt zij op van een woest geblaf. Binnen een mum van tijd wordt zij onverhoeds aangevallen door de daar loslopende waakhond. De moeder wordt in haar zij gebeten, maar heeft de tegenwoordigheid van geest om, ondanks de pijn en schrik, de baby niet los te laten. Zwaar overstuur komt zij even later bij de tuin van Jaap Kok aan. Een klein half uur daarvoor is hij zelf bijna aangevallen door dezelfde hond. Kok: "Er klonk een dreigend gegr- om en geblaf, maar na hard geschreeuw door de eigenaar werd de hond toen blijkbaar net op tijd binnen gehouden. Ik schrok me wezenloos. Ik stond op het punt Lies tegemoet te lopen om haar te waar- schuwen, maar het was al te laat. De jonge moeder was vreselijk van slag, geen wonder als je bent gebeten en je baby doodgebeten had kunnen worden! We hebben haar zo goed „JL.- Bij een aantal tuintjes aan de Kandelaarweg, in de buurt van de spoorliin bij Poldervaartweg, is vorige week een jonge moeder met een baby van twaalf weken oud gebeten door een loslopende waakhond. (Foto: Van Det foto- producties) mogelijk opgevangen. Ik ben direct naar de hondenbezitter toe gegaan en heb gezegd dat dit zo niet langer kan." "Al eerder, op 2 mei, is huurder Theo van Hek aangevallen door deze hond, die toen ook al los liep. Hij werd in zijn arm gebeten. We hebben destijds met Arie Lingen gepraat. Hij verzekerde ons dat het nooit meer zou gebeuren. We heb ben het hierbij gelaten en het niet aan de politie gemeld. Nu heeft hij opnieuw beloofd de hond nooit meer los te laten lopen. Maar we hechten hier geen geloof meer aan. We kunnen er niet op vertrouwen. De hond moet gewoon weg. Nadat Lies Siebring van de grootste schrik was bekomen, ging Jaap Kok met haar naar het ziekenhuis. Daar constateerde de arts dat er gelukkig niet was doorgebeten. Wel moest de wond grondig worden schoonge- maakt. Ook de arts vond het onver- antwoord dat de hond daar op deze wijze verbleef. "We zijn vervolgens naar het politie- bureau Schiedam-Noord gegaan, om daar aangifte te doen. Maar wat bleek? De aanval was niet ernstig genoeg om er aangifte van te kun nen doen. Wel konden we ons beklag doen", vertelt Jaap Kok, die zich nog steeds opwindt over de zijns inziens lakse houding in .deze zaak. "Blijkbaar moeten er eerst ergere dingen gebeurerf voordat de politie ingrijpt. Zoals ik het heb begrepen kunnen we pas na ruim een week een mogelijke reactie van De tuinhuurders aan de Kandelaarweg zijn ten einde raad. Waarom is een verbod op een loslo pende waakhond die mensen bijt niet mogelijk(Foto: Liesbeth Bergen) de wijkagent verwachten. Deze zou dan kunnen bemiddelen. Wel wat laat, he? Maar hoezo bemiddelen? Er valt niets meer te bemiddelen. De eigenaar houdt de hond niet onder controle, eerdere beloften hierover zijn niet nagekomen met alle vrese- lijke gevolgen van dien. Eigenlijk is de hond nog niet eens de schuldige, als waakhond weet het dier niet beter, maar de eigenaar moet zorgen dat de hond niet vrij rondloopt. Dat doet hij niet, dus de hond moet weg." En dat is nog niet alles. De hond is ook verschillende keren los gesigna- leerd bij het in de buurt aan te leg- gen fietspad. "Daar wordt hij in het veld uitgelaten. Maar wie zegt dat hij daar binnenkort ook niet achter nietsvermoedende fietsers aangaat? Deze hond laat het echt niet bij blaf- fen, hoor. Het is hier gewoon niet veilig meer! Jaap Kok oppert nog de mogelijk- heid dat de gemeente misschien iets meer kan doen. Volgens hem staat de loods op grond van de gemeente, grond die in bruikleen is bij de eige naar van de hond. "Als de politie ons niet kan helpen, dan kan de gemeente het misschien wel." "Zo'n twintig mensen, onder wie ook kinderen, moeten langs de loods om bij hun tuintjes te komen. Ik kan u verzekeren, de mensen zijn gewoon bang. Het idee dat je niet zeker weet of de hond uit de loods te voorschijn schiet, is angstaanjagend. Moeten we hier zo de zomermaan- den doorbrengen?" Peter Zoetmulder SCFI1EDAM - Het inloopconcert op zaterdag 24 juli in de Grote Kerk te Schiedam wordt gegeven door pianiste Boukje Thomasse en celliste Sandra Desabandu. Een combinatie van muziekinstrumenten, die nog niet eerder in de Grote Kerk is gehoord. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Gevraagd naar een reactie op het bijtincident aan de Kandelaarweg, ver- klaart voorlichter Leonie van Ooijen van politie district Schiedam dat ze de angst van de tuintjeshuurders begrijpt, maar dat het incident niet moet worden opgeblazen, "Natuuriijk vinden we het heel vervelend wat er is gebeurd. Het gaat hier echter om een geregis- treerde waakhond die, aangelijnd, een perceel mag bewaken. We heb ben begrepen van de vader van de eigenaar, die momenteel zorg draagt voor de hond, dat hij de gebeurtenis zeer betreurt. De hond was abusievelijk los en dit zal niet meer zal gebeuren, zo is ons verze- kerd. Omdat het bijtincident niet moedwillig is veroorzaakt en niet op openbaar terrein heeft piaatsge- vonden, is er geen sprake van een strafbaar feit. Ons wijkteam zal wel poolshoogte gaan nemen van de situatie. De hond moet in ieder geval aange lijnd zijn en op het terrein van de loods blijven." De politievoorlich- ter voegt hier aan toe dat een zoge- heten 'bijtrapportage' pasgemaakt wordt als er meerdere incidenten hebben plaatsgevonden. Dat is hier niet het geval. Her is dus (nog) niet aan de orde of de hond moet ver- trekken.

Postiljon | 1999 | | pagina 3