Wie verdient een lintje? Kunstveiling in jaarverslag Ichthus Hogeschool Gedeeltelijke afsluiting Heinenoordtunnel in vakantie Aanvragen koninklijke onderscheidingen Heeft een dokter eigenlijk wel vakantie? Koninklijke onderscheidingen Het decoratievoorstel Voldoende gegevens Jaarlijkse lintjesregen ROTTERDAM - De Ichthus Hogeschool heeft aan het jaar verslag over 1998 een digitale kunstveiling verbonden. In het jaarverslag staan vijf reproduc es van schilderijen die geveild worden. De werken zijn gemaakt door kunstenaars die zijn verbonden aan het Atelier de Haagse School. Dit atelier is een werkplaats en vakopleiding voor kunstenaars met een ver- standelijke handicap. De Ichthus Hogeschool heeft het 21 JULI 1999 DE POSTILJON EDITIE DE POSTILJON EDITIE 12 PAGIWA 6 PAGINA 7 9 In de huisartspraktijk is nu extra druk, omdat we nu ook voor andere artsen waarnemen. Tot voor een paar jaar terug was dit een rustige periode; een soort voorvakantie. Tegenwoordig lijkt het of patienten uit andere praktijken deze situatie juist gebruiken om te controleren of bun eigen huisarts het wel goed heeft gedaan. Een soort second opi nion'. Door al die drukte ben ik olij dat we onlangs een caravan hebben aangeschaft. Even weg van alle aan- doeningen en bun bezitters. Even rust. Tenminste... Er is geen handleiding voor cara- vanbezitters over de meest gemaakte beginnersfouten. In geen enkel cara- vanboekwerk wordt vermeld dat je niet moet vergeten het kleine steun- wieltje omhoog te draaien, de dak- raampjes dicht te doen bij bet ver- plaatsen van de caravan en vooral niet moet vergeten het kastdeurtje dicht te duwen waarachter potten, pannen, borden en kopjes staan. Daarom leek het ons een goed idee om een proefreisje te maken met ons verplaatsbare tweede huis, alvorens er meerdere weken mee op pad te gaan. Bea, mijn vrouw, had een eenvoudi- ge camping uitgezocht. Behalve een was- en toilethok en een klein speel- tuintje waren er geen andere facili- teiten aanwezig. Het terrein lag aan de rand van een bos. We kregen een plek bij het speeltuintje toegewezen. Nadat we met veel moeite (en de hulp van vriendelijke burende voortent hadden uitgezet en het kin- derbadje hadden laten vollopen, leek niets meer het doel van deze onderneming, namelijk uitrusten, in de weg te staan. Vooral nadat ik had plaatsgenomen in een gerieflijke tuinstoel. Langzaam zakten mijn oogleden dicht. Door spleetjes tuur- de ik nog even rond om te genieten van al het fraais dat mij omringde'. Natuurschoon was er in overvloed. Maar ik zag ook nog andere, minder fraaie zaken. Mijn oogleden gingen weer wagenwija open. Jan-Willem was na een lange aanloop onderuit fegaan en gleed nu in de lengte het adje in. Basje beklom, voor het eerst in zijn leveneen glijbaan van drie meter hoog. En Tom? Die liep poedelnaakt een eindje verderop over het veld. Even wist ik niet waar ik moest beginnen. De meeste onge- lukken gebeuren dan wel in huis, maar een kampeerveld is ook niet mis. Gelukkig hadden we er aan gedacht een EHBO-doos mee te nemen waar we meestal wel mee uitkomen. Wist u trouwens dat de EHBO-doos die u in een winkel kant-en klaar aan- schaft, slechts een basisinhoud bevat waar u zelf nog het een en ander aan toe dient te voegen. Toegegeven: als er pleisters, gaasjes, ontsmettings- miadel, schaar en pincet in zitten, kunt u al heel wat doen. Maar een snelverband, de instant wondafdek- king, is toch wel fijn om ter beschik- king te hebben. Liefst in verschillen- de maten. Een tekenverwijderset kan bij vakanties in bos en hei heel handig zijn. Denk aan een zaklan- taarn controleer zo af en toe of uw kinderen de lamp niet leeggemaakt hebben tijdens de safari naar het toi let de vorige avond). Enkele kwart- jes en een telefoonkaart kunnen hun diensten bewijzen als u snel om hulp moet bellen. En een goed vriendin gaf mij de raad ook nog een tube lijm in de doos te stoppen... Uiteindelijk was ons proefweekend een groot succes. Het had als resul- taat dat we maandag direct extra sleutels van de caravan lieten bijma- ken (nadat de jongens bardoes de deur achter zich op slot hadden gedaan), extra batterijen kochten voor de waterpomp en de lantaarn en een peper- en zoutvadtje. En oja, neem verder vooral veel fotorolletjes mee., Als zo'n weekend al zoveel leuke momenten met de kinderen oplevert, wat zal de oogst dan zijn van drie voile weken? ledereen een hele goede vakantie gewenst en bovenal een gezonde en uitgeruste terugkeer. Pieter Vlasveld huisarts REGIO - Het heeft altijd iets feestelijks, het uitreiken van een koninklijke onderscheiding. Vooral omdat de Koningin uit eindelijk de persoon is die, door middel van een koninklijk besluit, bepaalt of het lintje mag worden uitgereikt. Koninklijke onderscheidingen zijn er in vele soorten: Ridder in de Orde van Oranje Nassau, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw of een erepenning voor iemand die zich op bijzondere wijze ver- dienstelijk heeft gemaakt in de gemeente. Als de onderscheiding uitgereikt moet worden tijdens de jaarlijkse lintjesregen op Koninginnedag, is het verstandig het voorstel in te dienen voor 1 September van het jaar daarvoor. Wat de gehuldigde zich vaak niet realiseert bij het in ontvangst nemen van een dergelijke onderscheiding, is dat aan het uitreiken een enorme waslijst van ambtelijke, wettelijke procedures vooraf gaat. Zo dient de aanvrager te letten op zaken als: de aanleiding voor het aanvragen, de termijn en het tijdstip van het indie- nen van het voorstel, de inhoud van en motivatie bij het voorstel en het bedenken van een passende gelegen- heid voor het uitreiken van de onderscheiding. Bovendien moeten al deze zaken ook nog eens in ver- houding staan tot elkaar. Al met al een lastige klus. Het indienen van een voorstel voor een koninklijke onderscheiding (een decoratievoorstel) is niet gebonden aan leeftijd, nationaliteit of woon- plaats. In feite is iedereen waar ter wereld vrij om een voorstel voor een Nederlands lintje in te dienen. Dit kan gebeuren als prive-persoon maar ook als werkgever of bijvoor- beeld bestuurder van een vereniging. Natuurlijk is het niet de bedoeling dat de aanvrager een decoratievoor stel doet voor zichzelf. Verder is het belangrijk te weten dat een onder scheiding in de Orde van de Nederlandse Leeuw en de Orde van Oranje-Nassau niet opgedragen mogen worden aan personen die reeds overleden zijn. Iedereen die een voorstel wil indie nen, moet dit volgens officiele wegen schriftelijk doen bij de burge- meester van de woonplaats waarin de bedoelde ontvanger woonachtig is. Voor de goede orde is het handig altijd even van te voren te overleg- gen met een medewerker van de gemeente of het voorstel kans van slagen heeft; het is immers zonde zoveel tijd en energie te steken in het vergaren van informatie, die uitein delijk toch niet wordt gebruikt. De burgemeester van een gemeente is zelf vaak degene die een voorstel doet. Vanuit zijn positie heeft hij de meester een advies in bij de Commissaris van de Koningin, die daarna weer overlegt met het Kapittel voor de civiele oorden. Hierop brengt het Kapittel een advies uit voor de betreffende minis ter, die een voorstel doet met een ontwerp-koninklijk besluit. Pas als de Koningin accoord gaat met het ontwerp neemt zij een Koninklijk besluit en krijgt de voorgestelde de koninklijke onderscheiding uitge reikt. Ook in deze gemeente staat het de bewoners vrij een medebewoner aan te dragen voor een koninklijke onderscheiding. Zorg wel dat u op tijd bent met het indienen van een voorstel. Voor het verkrijgen van voorstelformulieren of het stellen van vragen omtrent de aanvraag kunt u terecht bij de gemeente. Karin Monshouwer De Orde van de Nederlandse Bij de lintjesregen op Koninginnedag krijgen jaarlijks vele mensen uit het land een koninklijke onderscheiding uitgereikt. mogelijkheid voldoende informatie te krijgen en daarnaast kan hij goed beoordelen of iemand in aanmer- king komt voor een koninklijke onderscheiding of bijvoorbeeld een gemeentelijke erepenning. Bij het indienen van een voorstel zijn, naast persoonsgegevens van de persoon die voorgesteld wordt (de decorandus), gegevens nodig op het gebied van: werk en functie, loop- baanachtergrond, opleiding en het huidige functioneren binnen het bedrijf. Wanneer de decorandus in loondienst werkt, is een verklaring van de werkgever nodig, waaruit blijkt dat deze geen bezwaar heeft tegen de aanvraag. Overigens is deze verklaring niet nodig, als de persoon waar het om gaat reeds is gepensio- neerd. De voorsteller zelf dient in het voorstel persoons- en adresgege- vens achter te laten en informatie waaruit duidelijk de relatie tussen voorsteller en decorandus is af te lei- den. Nadat de nodige informatie is verza- meld, is het taak rekening te houden met het tijdstip van indiening en de motivatie van het voorstel. Het is immers belangrijk aan te geven waarom iemand een koninklijke onderscheiding verdient. Daarom moeten zoveel mogelijk essentiele gegevens worden verzameld met betrekking tot het karakter van de activiteiten die de persoon heeft ondernomen. Ook een erelidmaat- schap van een vereniging, een ere- doctoraat, gratificatie of promotie kan hierbij worden vermeld. Zoals gezegd is het goed een voor stel voor 1 September in te dienen, indien het de bedoeling is dat de onderscheiding tijdens de jaarlijkse lintjesregen op Koininginnedag moet worden uitgereikt. Bij een andere gelegenheid is het goed een termijn van tenminste een half jaar aan te houden. Wanneer alle gegevens zijn aangeko- men bij de gemeente dient de burge- Leeuw kent de volgende rangor- den: - Ridder Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw - Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw - Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw De Orde van Oranje-Nassau kent de volgende rangorden: - Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau - Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau - Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau - Officier in de Orde van Oranje- Nassau - Ridder in de Orde van Oranje- Nassau - Lid in de Orde van Oranje- Nassau atelier benaderd met de vraag het jaarverslag 1998 te illustreren. De opbrengst van de veiling is bestentd voor het atelier om te investeren in de opleidingen. Het jaarverslag is niet alleen in drukvorm uitgebracht, het is ook te raadplegen op de internet-site van de Ichtus Hogeschool: www.ichthus-rdam.nl Bezoekers van de site kunnen van uit het jaarverslag meteen doorlin- ken naar de kunstveiling. Deze stopt op woensdag 22 december om 12.00 uur, waarna de kunst- werken aan de hoogste bieders worden verkocht. ROTTERDAM - De westbuis van de Heinenoordtunnel A29, Rotterdam richting het zuiden, gaat voor een grote renovatie van vrijdag 23 juli om 21.00 uur tot maandag 16 augustus om 6.00 uur dicht. Gedurende deze periode wordt het verkeer in beide richtingen door de oost- buis geleid. Hiertoe worden van de drie rijstroken in de oostbuis van de Heinenoordtunnel er twee bestemd voor het verkeer vanuit de richting Rotterdam naar het zuiden. Het verkeer in de richting Rotterdam beschikt dan over een rijstrook. De renovatie wordt in de zomerva- kantie uitgevoerd, omdat het ver- keersaanbod in deze periode het laagst is. Desondanks is er kans op filevorming. Om tijdens de renova tie de doorstroming van het verkeer te bevorderen heeft Rijkswaterstaat gepaste maatregelen getroffen. Het doorgaand verkeer wordt om de Hoeksche Waard heen geleid. Deze omleidingsroute is met gele borden bewegwijzerd. Voor auto's met caravans die vanuit de richting Utrecht via Zierikzee naar Zeeland willen, wordt een aparte omleidings route opgezet. Het bestemmingsverkeer van en naar de Hoeksche Waard dat gebruik wil maken van de Heinenoordtunnel, wordt geadvi- seerd om buiten de spitsuren te rij- den of met het openbaar vervoer te reizen. Er worden met dit doel extra bussen ingezet. De lijnbussen op de A29 naar de Heinenoordtunnel mogen in deze periode in de Hoeksche Waard over de vlucht- strook rijden. Beide opritten in Barendrecht naar de A29 ten noorden van de Heinenoordtunnel worden tijdens de renovatie afgesloten. Dit gebeurt om de afwikkeling van het verkeer in twee richtingen door de tunnel te vergemakkelijken. Verkeer wordt via Barendrecht omgeleid. Het snelverkeer beschikt na 16 augustus over een tunnel met drie rijstroken in beide richtingen. De ruimte daarvoor is vrijgekomen omdat de fietsers en de tractoren sinds 5 juli naar de Tweede Heinenoordtunnel zijn overge- bracht. De rijstrook voor het lang zaam verkeer wordt toegevoegd aan het snelverkeer. Tijdens de renovatie wordt in de westbuis van de Heinenoordtunnel ook het wegdek vervangen en komt er een nieuw afwateringssysteem.

Postiljon | 1999 | | pagina 7