Feyenoord Premie Effect doet het goed de boeg Vier zware dagen voor Dan is het zomer Eerste stappen in het donker Champions League Clubhart 21 JULI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 lass®*, teas®! Feyenoord wil de komende jaren ieder seizoen meedoen aan de competitie der kampioeneriEn dat betekent of eerst, of tweede worden. Om die positie te bereiken, dient de club dus in de vaderlandse competitie succesvol te blijven. ROTTERDAM - Ajax ging vorig jaar naar de beurs, maar zag het aandeel na en korte gang stroomopwaarts flink terugdrij- ven. Feyenoord schrok van deze ontwikkeling en zocht snel een andere manier om toch aan veel geld te komen. Het Feyenoord Premie Effect is gebaseerd om obligaties die 25 jaar lopen en die ieder jaar minimaal twee procent rente uitkeren. Mocht de club goed presteren, dan is er meer te verdienen voor de beleg- gers of de fans. Op de eerste zaterdag van juli ging de eerste training gepaard met een enorme hausse aan informatie. De seizoenkaart-, club card- en aandeel- houders kregen op die dag de kans in te tekenen voor het unieke plan. En velen vulden die dag direct het A- viertje op beide zijden in. De maan- dag daarop vielen er reeds 38 for- mulieren in de bus bij Feyenoord. De dagen daaropvolgend hadden de postbodes zware werkdagen, want de stapels met ingevulde formulieren stroomden binnen. Iedere fan krijgt volgens voorzitter Jorien van den Herik de kans een stukje Feyenoord te kopen. En wie wil dat nu eigenlijk niet? Je een klein beetje eigenaar voelen van de huidige landskam- pioen. Dat extra beetje verbonden- heid zorgt voor een nog hechtere band tussen club en supporter. In de loop der jaren is het aandeel Stadion Feijenoord maar liefst hon- derd maal zoveel waard geworden. Ging het aandeel in 1928 voor 100 gulden de Kuip uit, anno 1999 beta- len diegenen die zo'n kostbaar certi- NIJMEGEN - Wakker worden met het geluid van een wekker op een onmogelijk tijdstip in een onbekende omgeving. Even ver- warring, maar dan het besef; "vandaag is het dinsdag, de eer ste dag van de Vierdaagse". Duizenden wandelaars maakten het afgelopen dinsdag weer mee op de camping, in een hotel of logerend bij mensen thuis. Ook de sportievelin- ficaat plus seizoenkaart voor vak A, B of C weten te bemachtigen 10.000 gulden. Feyenoord is big business, Champions League of niet. Iedereen wil opeens weer bij het snel groeien- de legioen horen en in die visie past het Premie Effect uitstekend. De club genereert vele miljoenen en de fan voelt zich nauw betrokken bij het wel en wee van de roemruchte club. gen van het team dat gesponsord wordt door Rockport in nauwe samenwerking met schoenspecialist Van der Poel en Grafia, uitgever van de Postiljon. In alle vroegte vertrokken ze uit het hotel; Suze Beek uit Delft, Joke Jeroense-Renes uit Tholen, Alma Jeroense uit Schiedam, Rob Doornbos uit Waddinxveen, Edwin Oostrum uit Pijnacker, Harry van der Spek uit Zoetermeer, Eric Groenen uit Capelle aan den IJssel, Elke toonaangevende club in Europa wil er bij zijn: de Champions League. Maar heel wat van die roemruchte clubs zullen er het komend seizoen niet bij zijn. Andere dienen eerst een of meerdere voorronde(n) te spelen. Feyenoord is wel zeker van dit lucratieve Europese bekertoernooi dat als startgeld al ruim 6 miljoen gulden oplevert. Maar Feyenoord wil de Odette de Graaf uit Ammerstol, Diny de Jong uit Schiedam en Elly klein, eveneens uit Schiedam. In het donker wachtten zij op het startsein en het eerste knipje in hun wandel- kaart voor die dag. Daarna was het dan toch echt begonnen. Het doffe gedreun van duizenden voetstappen door de donkere stad, de jolige aan- moedigingen van enkele moedige uitgaanders die het tot vroeg in de ochtend hadden volgehouden en vier keer 50 kilometer voor de boeg. komende jaren ieder seizoen mee doen aan de 'competitie der kam- pioenen'. En dat betekent of eerst, of tweede worden. Om die positie te bereiken, dient de club dus in de vaderlandse competitie succesvol te blijven. Hoewel Ajax, PSV en Vitesse financieel en qua spelersaan- kopen behoorlijk aan de weg tim- meren, probeert de leiding van Feyenoord met Rob Baan als grote bewaker, heel zuinig en zeer gericht in te kopen. Er wordt in Rotterdam niet meer met geld gesmeten en dat geeft de belegger (in spe) een veilig gevoel. Anderen zullen altijd op zoek zijn naar bekende namen, maar degenen die geloven in de kam- pioen, zullen beseffen dat grote namen tegenwoordig onbetaalbaar zijn. Onder het motto: 'Feyenoorder, laat uw clubhart spreken, koop een Als TV-programma's op 'herha- ling' gaan De kranten bijna geen meuws ver- tellen verenigingen komkommertijd bele- ven en de winkels niks te doen heb- ben... dan is het zomer Als iedereen te laat naar bed gaat en zelfs een laken nog teveel is de muggen weer in 't offensief zijn en je 's morgens van ellende weer opstaat... dan is bet zomer Als de bond niet vooruit te bran- den is en Dikke Truus uitdagend is gekleed alle stranden overvol zijn en het op het balkon ook geen leven is... dan is het zomer Als de overburen niet in de tuin kunnen zitten omdat hun buurman weer aan het barbecuen is de radio's overal te hard aan staan en de kat weer vlooien bee ft... dan is het zomer Als de GFT-bak weer eens vreselijk meurt en de vogeltjes zich verschuilen opa 's met de baby wandelen en het gras in de tuin weer geel is... dan is bet zomer Als het openbaar vervoer te heet is de postbode nu ineens wel vroeg komt mooie Piet zonder hemd op straat loopt Feyenoord Premie Effect!', spreekt de voorzitter alle fans aan om mee te doen Feyenoord financieel en spor- tief sterker te maken. In de bijgeleverde brochure en de persmap geven Van den Herik, Baan en Beenhakker eensgezind het belang aan om mee te doen. Beenhakker: "Als u kiest voor het Premie Effect, zijn we beter in staat spelers voor onze club te behouden en kunnen Rob (Baan) en ik de jeugd- opleiding verder professionaliseren". En Baan richt zich inderdaad op de toekomst: "Het zijn de kampioenen van de toekomst. De stap van de jeugd naar het eerste is echter heel groot. In de jeugd ligt de nadruk op het opleiden, in het eerste moet wor den gepresteerd. Onze talenten willen wij stap voor stap klaarstomen voor het grote werk. Daarom ook is de samenwerking met andere clubs zoals Excelsior en RWDM zo belangrijk. Daarom ook wil Feyenoord strategi- sche allianties aangaan met andere clubs, zoals inmiddels in Brazilie en Ghana is gebeurd. De vaste jaarlijkse premie bedraagt 2 procent. Via plaatsing Champions League en het bereiken van de kwart finale kan in totaal vier procent bij worden verdiend. De halve finale is wederom goed voor 2 procent. Maximaal kan 8 procent worden vergaard. Het Uefa Cup-toernooi (voor de sub-toppers en bekerwin- naars) valt maximaal zes procent te verdienen. De fan wil toch ook iets terugzien voor die storting die pas over 25 jaar wordt terugbetaald. Velen zullen over een kwart eeuw wellicht een leuk bedragje erven, want veel vaders zetten nu een geld- bedrag opzij voor zichzelf of hun kind(eren). De Open dag vindt dit jaar plaats op woensdag 28 juli. De dag begint om 10.30 uur en duurt tot 16.30 uur. Data Champions League: Feyen oord speelt of op dinsdag of op woensdag. 14/15 September, 21/22- 9, 28-29-9, 19/20-10, 26/27-10, 2/3-11. Op 23 of 24 november begint de tweede ronde. Wanneer Feyenoord bij de beste twee in de poule eindigt, gaat men dus door. Cor Hulsbus en het bier niet koud genoeg is... dan is het zomer Als teveel vliegtuigen weer teveel herrie maken het buurmeisje een gewaagd toilet- je draagt de baas op ijs en limonade trak- teert en de kinderen weer lastig zijn... dan is het zomer Als er op de markt haast geen kraampjes staan en veel mannenbenen lopen in het kort de opa's witte petten dragen en alle campings weer overvol zijn... dan is het zomer Als de zonnebril weer eens zoek is de ijsboer overmen maakt veel ruggen rood doorbakken zijn en de bromfiets jeugd steeds sneller gaat... dan is het zomer Als vele neuzen al vervellen en Tinus Welstand is weer op reis de buurjongen per bus naar Spanje gaat en geen droge draad meer aan je lijf... dan is bet zomer Als de vissen met meer willen bij- ten je banden kleven aan het asfalt je ziet vliegende mieren overal en iedereen klaagt weer hoe warm het is... dan is het zomer Piet Pensioen Het team van Rockport, Van der Poel en Grafia keek afgelopen maandag met wat zenuwen maar ook met fris- se moed uit naar vier dagen wandelen. (Foto: Raymond Lupgens)

Postiljon | 1999 | | pagina 9