Nieuwe vrijwilligers Voorbeeldtuinen voorgelicnt Contact via visiteclub Eigenraam Peugeot nu ook in Schiedam AVVIATO Klokkenspel vanuit de St Janstoren Nieuwe passage Inloopconcert Nieuwe directeur De Violier MEUBELEN! POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 ADVIES EN BEGELEIDING VOOR STARTENDE ONDERNEMERS INFORMATIEBON 1 Telefoon: 28 JULI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Vorige week kwamen de eerste nieuwe vrijwilligers van de Voorbeeldtuinen bijeen bij voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Liefhebbers van caril- lonspel kunnen op donderdag 29 juli tussen 19.30 en 20.30 uur lui- steren naar een concert van bei- aardier Henk Groeneweg. Hij speelt volksliedjes en dansmuziek op het carillon van de Sint Janstoren aan de Nieuwstraat 32- 34. Een goede luisterplaats is het plein voor het stadhuis, waar ter- rassen en banken te vinden zijn. Wekelijks op vrijdagochtend van 11.00 tot 12.00 uur brengen de twee stadsbeiaardiers Gerard de Waardt en Marianne Marras de klokken in beweging. De Waardt speelt op de even weken, Marras in de oneven weken. Donderdag 12 augustus is De Waardt ook te horen tussen 19.30 en 20.30 uur met muziek voor miljoenen en op donderdag 2 September speelt Marras op dezelfde tijd volkslied jes. SCHIEDAM - Inmiddels lijken de Schiedamse winkeliers er een tra- ditie van gemaakt te hebben. Ook deze eerste zondag van de maand wordt weer benoemd tot Koopzondag. Daarom kunnen win- kelende bezoekers zondag 1 augustus in Schiedam terecht voor hun inkopen. Bovendien wordt deze dag tussen 12.00 en 17.00 uur winkelcentrum Nieuwe Passage in gebruik genomen en is er gelegenheid tot gratis parkeren. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27. Tot ziens Profiteer nu van onze zomeropruiming SCHIEDAM - Jan J. van de 8erg, oud-organist van de Nieuwe Kerk te Delft, zal zaterdag 31 juli om 15.00 uur het hoofdorgel bespelen van de Grote of St. Janskerk. Daarmee herdenkt hij zijn vroege- re leraar Adr. C. Schuurman, die van 1929 tot 1938 organist was van de Grote Kerk. Schuurman overleed verleden jaar op 94-jari- ge leeftijd. Jan van de Berg speelt, naast composities van Schuurman, werken van Bach, Guiltmant, Andriessen en van hem zelf. De toegang is gratis. SCHIEDAM - E.F. de Jong (36) is in de laatst gehouden college verga- dering begin deze maand door het college van B W benoemd tot directeur in vaste dienst bij het openbaar onderwijs. De Jong zal met ingang van 1 oktober het directeurschap op zich nemen van de openbare basisschool 'De Violier' aan de Slimme Watering in de wijk Spaland. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-negio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K, Rotterdam. 01 T2 98 SCHIEDAM - Het project Voorbeeldtuinen is een initiatief van de gemeente Schiedam met de bedoeling mensen te motive- ren om natuurvriendelijker te tuinieren. Begin 1995 is een start gemaakt met de aanleg van twaalf verschillende tuinen die nu te bewonderen zijn. Vorige week was er een bijeenkomst voor de eerste nieuwe vrijwilli gers aan de Harreweg bij voor lichtingscentrum De Groene Raat. "De tuinen zijn ideaal voor mensen met groene vingers die het leuk vin den om van maart tot november elke woensdagavond twee uurtjes samen met andere tuinliefhebbers natuurlijke tuinen te onderhouden", zo vertelt Merel Niekus van de gemeente Schiedam. "Allemaal tonen ze een untek stukje natuur." Voorbeelden van de tuinen zijn een Faunatuin, een Insectentuin, een Akkertuin, een Ecologische Moestuin, een Watertuin en een Wilde plantentuin. Ook zijn er twee stadstuintjes te zien met een vijver: een zoals het eigen- lijk niet moet en een waar gekozen is voor natuur- en milieuvriendelijke alternatieven. Het werken op de Voorbeeldtuinen is een gevarieerde bezigheid. In het SCHIEDAM - Autoservice Eigenraam heeft met ingang van 1 juli de Schiedamse vestiging van Nefkens Eurodam overge- nomen. Hiermee maakt zij een onstuimige groei door, aange- SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk Schiedam organi- seert in totaal acht visiteclubs. Twee daarvan zijn speciaal bedoeld voor oudere heren. Deze visiteclubs, ook wel mannensoos genoemd, worden iedere don derdag gehouden in dienstencen- trum 'De Woudhoek' en in zorg- centrum 'Thurlede'. De mannensoos is bedoeld voor heren vanaf 65 jaar. Een visiteclub is niet alleen voor alleenstaanden, er zijn meerdere deelnemers die hun partner mee- nemen. De soas begint om 10.00 uur, er wordt uitgebreid met elkaar begin wordt er geplant en gezaaid. Later in het seizoen wordt er vooral gewied, gemaaid en gesnoeid. Het op een natuurlijke wijze tuinieren staat centraal: er wordt dus reke- ning gehouden met het dierleven in zien eerder dit jaar al de Peugeot-dealer in Naaldwijk werd overgenomen. Autoservice Eigenraam wil officieel dealer worden voor het hele Westland en uitgroeien tot een grotere gepraat, een potje gekaart of een ander spel gedaan. Tussen de mid- dag wordt er met elkaar een warme maaltijd gebruikt met een voorafje en een toetje. Bij de mannensoos in De Woudhoek gaat iedereen na de warme maaltijd naar huis; bij Thurlede kunnen de deelnemers tot vier uur 's middags meedoen aan allerlei activiteiten in de grote zaal van het zorgcentrum. In beide visiteclubs is plaats voor nieuwe deelnemers. Inlichtingen: Stichting Ouderenwerk (010) 2486890, maandag tot en met vrij- dag van 9.00 tot 12.00 uur. Via dit nummer kan men ook terecht voor informatie over de andere visite clubs. de tuinen en er wordt gestreefd naar een gevarieerde, natuurlijke planten- groei. Vrijwilligers van de Voorbeeldtuinen worden ondersteund en begeleid door een medewerker van de afde- Peugeot-opleidingencentrum in Utrecht regelmatig op de hoogte worden gebracht van de nieuwste ontwikkelingen. Met de aanschaf van de allernieuw- ste electronische apparatuur en het kunnen beschikken over de beste ling Natuurontwikkeling en ontvan- gen een kleine onkostenvergoeding. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de groentelefoon van de afdeling Natuurontwikkeling: (010) 2465522. gebied, dat zich uitstrekt van Schiedam tot Hoek van Holland en Den Haag. De Schiedamse vestiging is te vinden aan de Fokkerstraat 576. Voor meer informatie kunt u bellen (.010) 4622022. Postbus 3001 3101 EA Schiedam Tel.: 06-28226115 Avviato Advies adviseert en begeleidt startende ondememers tegen een zeer betaalbaar tarief. Vraag onze startersdocumentatie aan, of maak een afspraak voor een gratis en vrijblijvend orientatiegesprek. Bel 06-28226115, of stuur deze bon naar: Avviato Advies, postbus 3001, 3101 EA Schiedam. I Stuur mij uw gratis startersdocumentatie Bel mij voor een afspraak voor een orientatiegesprek 1 Naam: 1 Adres: 1 PC/Woonplaats: (overdag/'s avonds) Peugeot-dealer Eigenraam heeft dit jaar een onstuimige groei doorge- maakt. (Foto: Joop Zeemeijer) dealer met meer capaciteit en rentabiliteit, als ideale dealer in de Peugeot-organisatie. Roel Eigenraam is een van de twee directeuren van het bedrijf, dat werd opgezet in 1954 en sinds 1960 officieel Peugeot-dealer is voor Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Met de overname in Schiedam heeft het bedrijf nu de beschikking over het opvallende pand aan de Fokkerstraat, langs de A20. Momenteel wordt hard gewerkt aan het stroomlijnen van verschillende activiteiten, zodat de klanten opti- maal kunnen profiteren van alle mogelijkheden die zijn ontstaan. Zo komt er een computersysteem voor de drie bedrijven. Daarnaast beschikt men over uiterst gekwalifi- ceerde medewerkers, die in het specialisten op dit gebied zijn de drie bedrijven prima in staat hun manne- tje te staan. De plaatwerkerij met deskundige plaatwerkers is ook in het geheel overgenomen, zodat dit direct al resulteert in een snellere schade-afwerking. Autoservice Eigenraam gaat het voor de wind. Zo is er: het succes van de Peugeot 106 en dat van de 206, het model dat overigens een nog grotere belangstelling kent dan zijn voorganger de 205, de door- braak van de 306 en de befaamde 306 Break, die ook met de nieuwe HDI-dieselmotor is te leveren, en de belangstelling voor de 406, die vooral bij grote baan-rijders in trek is en is te leveren in vele uitvoerin- gen. Ten slotte is er nog de grote bestelwagenlijn van Peugeot. Al met al heeft Eigenraam met deze overnamen meer mogelijkheden

Postiljon | 1999 | | pagina 3