GRATIS Postiljon Jeugdland 2000 1 Natuur doet het licht uit ci \K.Engenng 015 - 3615050 o mamnuiimcas Tevenszoekenmj verkopers, en feliciteren in SCHIEDAM NIET ONTVANGEN? Waterweg FM wordt Omroep Vlaardingen Bel voor een afspraak Jan Wooning; tel. 010-5242320 Inloopconcert E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN Telefoon: 010 -4269701 BEL: 400.000 oplage Schiedam SCHIEDAM/VLAARDINGEN Met ingang l September wordt het lokale radiostation Waterweg FM opgeheven. De omroep gaat verder onder de naam Omroep Vlaardingen. Het station zal zich geheel gaan richten op Vlaar dingen. Een half jaar geleden maakte Waterweg FM een herstart door. In het afgelopen half jaar is er veel werk verzet om de programma's in te vullen en de ver- trouwde programma's weer in de ether en op de kabel terug te brengen. Na korte tijd bleek echter dat het uitzen- den van programma's voor twee steden niet aan de verwachtingen voldeed. Waterweg FM besloot zich te gaan rich- ten tot een stad. Omroep Vlaardingen zal vanaf l September via de kabelfre- quentie 105.9MHz en in de ether via 107.8MHZ te beluisteren zijn. Op het Frans Halsplein in de wijk West deden de kinderen van Jeugdland 2000 afgelopen vrijdag Jlink hun best bij de wedstrijd: 'verspuwen kauwgomballendie gehouden werd in het kader van de activiteit: Recordia(Foto: Bert Visser) dagelijks belast met de organisatie van de activiteiten. Verder heeft de afdeling hulp van zestien vrijwilligers, die de gehele ochtend en middag op de plaat- sen van de activiteiten aanwezig zijn. Schenkelaars: "Het leuke van dit jaar was dat de zomeractiviteiten in het teken stonden van de vier elementen: lucht, water, aarde en vuur. A1 deze onderdelen kwamen terug in de activi teiten. Zo was de openingsactie met de landing van de parachutist erg specta- culair en kregen we veel leuke reaches bij het vuurwerk, tijdens het slotfeest". Natuurlijk waren de overige onderde len van het programma ook erg in trek bij de deelnemers. Momenteel zijn de binnenactiviteiten voor het Jeugdland 2000-project in de herfstvakantie reeds gepland. Wat er in de week van maandag achttien tot en met vrijdag 22 oktober precies gaat gebeuren is nog geheim maar zeker is dat de organisatoren er alles aan heb- ben gedaan zo origineel mogelijk voor de dag te komen. Schenkelaars: "Het blijft leuk om te doen, zeker met zo'n enthousiast team van medewerkers en vrijwilligers. Zonder deze mensen zou het ons nooit gelukt zijn dit alles goed te laten verlopen". Personen die meer willen weten over het project: 'Jeugdland 2000' kunnen terecht bij de afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam (010) 2465507. SCHIEDAM - De verschillende straten en pleinen van wijken in de gemeente Schiedam ston den de afgelopen weken in het teken van de activiteiten van Jeugdland 2000. Dit evenement is een initiatief van de afdeling activiteiten dienst Sport en Recreatie van de gemeente ftt'J 'dJ-J Jli US i/ 'JUJUll Voorde afdelingen keukens, badkamers en tegels. Opleiding via eigen opleidingsschool. met of zonder ervarmg. Schiedam en wordt vier keer per jaar gehouden, in de voor- jaars-, mei-, zomer- en herfstva kantie. Kinderen in de leeftijd van vijf tot en met veertien jaar kunnen gratis deelnemen aan de activiteiten. In totaal waren deze weken zo'n 3.000 jeug- dige deelnemers aanwezig. Met veel plezier hebben de jeugdige deelnemers zich de afgelopen periode bezig gehouden met: Keltische Spelen, straattheater, het creatief versieren, de speurtocht op skates, het klimmen en klauteren tijdens de 'Aarde Spektakel- dag', het varen bij de themadag haven- dienst, het meerijden op een vuilniswa- gen bij de themadag ons milieu, de vos- senjacht, de survivaltochten bij de 'Jeugdland 2000 Kanjerdag', de spekta- keldag in het water, de Highlandgames, het Gouden Eeuwspel, de theatertotaal- dag en ten slotte het slotfeest met als thema: 'vuur1. Medewerkers Daphne Meyer en Pirn Schenkelaars van de gemeente zijn SCHIEDAM - Pianiste Ank van Bree geeft op zaterdag 7 augustus een inloopconcert in de Grote Kerk van Schiedam. Zij speelt pianowerken van bekende negentiende eeuwse componisten. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Over precies een week doet de natuur midden op de dag, iets voor half een, even het licht uit. Boven een flink stuk van Euro pa wordt het don- ker, doordat de zon zich enkele minuten achter de maan verschuilt. Miljoenen mensen zullen hun dagelijkse bezigheden even laten voor wat ze zijn en verbij- sterd, verbaasd, verwonderd of verward omhoog kijken. Er wordt in de landen waar de zonsverduistering honderd procent zal zijn een enorme verkeerschaos verwacht door eclipstoeristen. In Nederland valt het mee met de zonsverduiste- ring-gekte ook al is het moeilijk om nog ergens eclipsbrilletjes aan te schaffen. En die brillen zijn beslist nodig om dit spectaculaire natuurverschijnsel te kunnen aanschouwen. Meer informatie over de zonsverduistering leest u elders in deze krant. (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1999 2e jaargang nummer 49 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. Lucht, water, aarde, vuur en vooral heel veel plezier GEZOCHT —J 0 a

Postiljon | 1999 | | pagina 1