Zomeravondconcerten carillon Sint Janstoren Foto's kijken bij kinderboerderij't Hoefblad Bezoekers De Woudhoek wel in voor een dansje Vriendelijk insecten in de tuin ©liSSIi Bromfietser ernstig gewond SCHIEDAM Bij een aanrijding vorige week donderdagmiddag op de kruising Adm. de Ruijterstraat - West Frankelandsedijk tussen een bromfiets en een personenauto, raakte de 16-jari- ge bestuurder van de bromfiets, afkom- stig uit Gouderak, ernstig gewond. Hij werd met gebroken ribben en een inge- klapte long met spoed overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. De bestuurder van de personenauto raakte niet gewond. De aanrijding ontstond omdat de bromfietser plotseling de krui sing overstak en de bestuurder van de personenauto hem niet meer kon ont- wijken. Mogelijk geboortepiek SCHIEDAM - De gemeente Schiedam kon in de maand juni 49 nieuwe inwo- ners begroeten. Het totaal aantal inwo- ners van de stad komt daarmee per 1 juli op 75.300. Veel van de 'nieuwko- mers' waren in juni geboren baby's. In de eerste zes maanden van dit jaar wer- den in Schiedam in totaal 475 kinderen geboren. Mocht deze ontwikkeling zich voortzetten, dan meent de gemeente over 1999 van een geboortepiek(je) te kunnen spreken. SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk Schiedam verzorgt de komende dagen weer diverse activitei- ten. BEWEGEN OP DE STOEL - Op don- derdag 5 augustus kan men deelnemen aan bewegen op de stoel. Deze activiteit vindt van 10.00 tot 11.00 uur plaats in dienstencentrum Oost. Deelname kost f 2,50. VOLKSDANSEN - Op vrijdag 6 augustus in dienstencentrum De Woudhoek kan men van 10.00 tot 11.30 uur deelnemen aan volksdansen. Kosten: f 2,- per keer. DIAPRESENTATIE - In Diensten centrum De Woudhoek worden op vrij dag 6 augustus van 14.00 tot 15.45 uur dia's getoond over Engeland, Wales, Ierland en Scandinavie. Kosten f 2,-. CONTACTMIDDAG - In diensten centrum De 4 Molens wordt van 13.30 tot 16.00 uur een contactmiddag gehouden. De toegang is gratis. BOOTTOCHT - Wegens succes wordt de boottocht 'Guus Klepke' her- haald met een bezoek aan de Porceleyne fles in Delft. Vertrek om 9.30 uur vanuit dienstencentrum de 4 Molens. Deelname is gratis, entree voor de Porceleyne fles is f 5,-. VOLKSDANSEN - In dienstencen trum de 4 Molens, van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten f 2,- per keer. SCHIEDAM - In de Sint Janstoren worden normaal gesproken wekelijks verschil- lende concerten verzorgd op het carillon. In het kader van de zomeractiviteiten wordt momenteel om de twee weken een concert gehouden. Stadsbeiaardiers Gerard de Waardt en Marianna Marras houden zich bezig met de muzi- kale invulling op het carillon. Afgelopen donderdag waren tussen 19.30 en 20.30 uur ver- schillende volksliedjes en dan- sen te horen in de toren aan de Nieuwstraat 32-34. Ook op het plein voor het stadhuis waren verschillende mensen aanwe- zig, om het concert te beluiste- ren. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 De toren van de Grote of Sint Janskerk is vierenvijftig meter hoog en ontstaan in de loop van de vijftiende eeuw. In de toren bevinden zich de luidklokken, het carillon en de speeltrommel. In het ver- leden vervulden deze klokken een sig- naalfunctie binnen de gemeenschap; ze werden geluid bij brandmeldingen en begrafenissen en kondigden kerkdien- sten en werktijden aan. Begin jaren der-_ tig is het gebouw gerestaureerd. Om bij de klokken te komen dienen bezoekers 150 treden te beklimmen maar eenmaal boven aangekomen is een prachtig uitzicht te zien over de gemeente Schiedam. De concerten zijn nog te beluisteren tot en met donderdag 2 September. Ook donderdag 12 augustus zal weer een zomerconcert worden gehouden. Deze dag zal beiaardier Gerard de Waardt zijn 'muziek voor miljoenen' presenteren aan de inwoners en bezoekers van de gemeente Schiedam. In de Sint Janstoren worden normaal gesproken wekelijks verschillende con certen verzorgd op het carillon. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Bij boerderij 't Hoefblad waren afgelopen zon- dag de resultaten te zien van de cursus fotografie, die door de gemeente afgelopen maand werd gehouden. In totaal deden zo'n vijftien personen mee aan de cursus. Hoewel het oor- spronkelijk de bedoeling was dat de foto's zouden worden geexposeerd in de tentoonstel- lingsruimte, ging het groepje aanwezigen vanwege het mooie weer naar buiten voor het bekij- ken van de resultaten. De foto's waren het resultaat van de korte cursus fotografie, die de onderaf- deling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam organiseerde. Dit deed zij in samenwerking met Foto Huize Brabant. Hierbij ging het om het fotograferen van de natuur in De Heemtuin en bij Kinderboerderij't Bij boerderij 't Hoefblad waren afgelopen zondag de resultaten te zien van de cursus fotografie. (Foto: Joop Zeemeijerj Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. Zowel de jonge als de wat oudere fot- oliefhebber kreeg tijdens de cursus de mogelijkheid kennis te maken met een professionele aanpak van fotografie. Natuurlijk was het geven van een aantal fotografietips geen overbodige luxe. Zo is het voor een goede fotograaf belangrijk: rekening te houden met de lichtval bij een foto, te letten op de slui- tertijd, het juiste standpunt in te nemen bij het maken van een foto en natuurlijk af te gaan op de eigen creativiteit. Soms is het verwerken van een detail name- lijk leuker of mooier dan proberen alles gepropt op de foto te krijgen. Verder is het zo dat een goede (amateur)fotograaf niets uit de weg gaat bij het maken van een foto en zich dan ook regelmatig in een houding 'wringt', om alles te doen voor dat ene mooie kiekje. Medewerker gemeentelijke publieksac- tiviteiten Merel Niekus: "Dergelijke activiteiten organiseren we jaarlijks, hoewel er natuurlijk ook diverse maan- delijkse activiteiten zijn. Zo hebben we in de afgelopen periode al verschillende excursies gehouden en is er een fiuite- kruidfietstoct geweest. Over het alge- meen reageren de deelnemers enthou- siast". Zaterdag 28 augustus houdt de,afdeling natuurontwikkeling een nachtelijke speurtocht door het bos. Voor meer vra- gen hieromtrent, aanmelding of het aan- vragen van een activiteitenoverzicht kunt u contact opnemen met de gemeente (010) 2465522. Fax: 015 - 361 50 52 E-mail: info@qrafia.nl SCHIEDAM - De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente houdt op zondag 8 augustus een themamiddag over een insectvriendelijke tuin. Deelnemers krijgen antwoord op en advies over de inrichting van een tuin om onder meer vlinders en hommels aan te trekken. Deze insecten zijn van groot nut voor de verspreiding van stuifmeel om een bloemrijke tuin te krijgen. De aanwezigheid van bijvoorbeeld een budlea (vlinderstruik) heeft aantrek- kingskracht op verschillende soorten vlinders, bijen en hommels. In de insec- tentuin achter De Groene Raat aan Harreweg 19 staan nog meer van deze voor insecten aantrekkelijke struiken. Ook nestkasten en vlindertafels trekken vlinders en bijen aan. De themamiddag begint om 13.30 uur en vindt plaats in voorlichtingscentrum De Groene Raat aan Harreweg 19. Op dit adres is tijdens de excursie voor f 5,- een speciaal vlinderpakket te koop, dat bestaat uit een budlea en een vlinderta- feltje. Dit tafeltje heeft een aantal plas- ticbuisje dat gevuld moeten worden met honingwater. Bovendien zijn nest kasten (f 17,50) te koop. De vlindertafel is ontworpen door minder validen die werken en verblijven in Dagcentrum De Boei. Zij timmerden ook de nestkas ten in elkaar. De themamiddag over zomersnoei die voor 8 augustus stond gepland, komt te vervallen. Voor meer informatie over de insectvriendelijke tuin kan men bellen met de Groentelefoon, (010) 2465522. MEUBELEN! I In dienstencentrum De Woudhoek aan het Heyermansplein 35 worden weke lijks verschillende activiteiten gehouden. Zo hielden bezoekers zich afgelopen vrij dag bezig met het volksdansen. Hier en daar werd wat afgelopen en soms moes ten de meest lastige passen worden gemaakt; ook nog eens in het juiste tempo en op de maat van de muziek. Niet vooralle aanwezigen was dit even makkelijk. Toch gaf de vrolijke muziek en het warme weer voor de meeste deelnemers extra dimensie aan deze vorm van vrijetijdsbesteding. (Foto: Bert Visser) 4 AUGUSTUS 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West. Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad. Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen, Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel OlO - 466 48 27. Tot ziens. Profiteer nu van onze zomeropruiming

Postiljon | 1999 | | pagina 3