GRATIS Postiljon Geluidsoverlast blijft zomers probleem ci \kEngering 015 - 3615050 Testrijder te snel en feliciteren in SCHIEDAM NIET ONTVANGEN? Lastige verdachten Radio Amigo Poging beroving Reiinie E D I T I E 12 WOENSDAG II AUGUSTUS 1999 Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN IMiK BEL: 1 400.000 oplage Schiedam SCHIEDAM - Twee Schiedammers, 16 en 22 jaar, werden zaterdagavond op de Rotterdamsedijk aangehouden nadat zij zich hadden onttrokken aan een verkeerscontrole. Agenten zagen de beide mannen gezamenlijk op een bromfiets rijden zonder helm. Het tweetal ging er vandoor en reden tenslotte naar een eetgelegenheid aan de Rotterdamsedijk, waar zij werden aangesproken door de agen ten. Opnieuw wilden beide mannen niet meewerken en liepen de horeca- geiegenheid binnen. Daar werden de agenten door een van de mannen bedreigd met een hamer, waarna het uiteindeiijk toch lukte om de man nen aan te houden en mee naar het bureau te nemen. Tegen de Schiedammers werd proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - Schiedam is een multi- culturele radiozender rijker. Sinds deze maand is Radio Amigo via de kabel (107.5 FM) te beluisteren. Het station richt zich voornamelijk op de diverse migrantengroepen in de stad. De pro- grammering bestaat uit muziek en informatie. Radio Amigo wordt gerund door vrijwilligers, de kosten worden betaald uit de opbrengst van reclame- boodschappen. ROTTERDAM - De Verkeerspolitie heeft zondagavond op de rijksweg A16 een 28-jarige man uit Chatcull (GB) bekeurd omdat hij met een snelheid van meer dan 170 kilome ter per uur reed. De bestuurder, een testrijder van het McLaren raceteam kwam in zijn Volvo C70 juist terug van het circuit van Zandvoort. De Verkeerspolitie heeft hem duidelijk gemaakt dat de A16 echt niet tot het circuit behoorde. In overleg met de officier van justitie kreeg de Brit een boete van 875 gulden, die hij betaal- de. Meer informatie over het wespenprobleem is te lezen elders in de krant. SCHIEDAM - Voor de meeste mensen is het een jaarlijks terugkerend, hinderlijk gebeu- ren; geplaagd worden door rondvliegende wespen. In de zomer en ook in de maanden daarna zijn deze beestjes veel- vuldig te zien op de gemeente- lijke terrassen, in en om wonin- gen, bij tuinen, in banketbakke- rijen of restaurants en zelfs in bierbrouwerijen. Ook in de gemeente Schiedam is dit jaar duidelijk sprake van een verhoogd aantal wespennesten. Naast alle tele- foontjes over muizenplagen, ratten, kakkerlakken, mieren en vlooien, kreeg de reinigingsdienst van de openbare nutsbedrijven (ONS) dit jaar tot 1 augustus in totaal 120 meldingen bin nen van wespennesten. Het jaartotaal van vorig jaar was 160 meldingen, ter- wijl de meeste nesten gevonden wor den in de maanden augustus en Sep tember. Naar verwachting zal het aan tal nesten dan ook oplopen naar een totaal van 200, verdeeld over het hele jaar. Telefoon: 010 - 4269701 SCHIEDAM - Een 44-jarige zaken- man uit Antwerpen werd zaterdag avond rond half zes op de Groenelaan, nadat hij daar een winkel had verlaten, door een onbekend gebleven man plotseling geslagen, waarna de man trachtte de beide attachekoffers weg te nemen. Nadat beiden ten val kwamen en er om huip werd geroepen ging de onbekende berover er zonder buit vandoor. Een nader onderzoek naar de identiteit van de berover wordt ingesteld. REGIO - Discobar Sgt. Pepper in Hoek van Holland houdt op zaterdagavond 18 September vanaf 20.00 uur een reii nie in de Hoekstee aan de Mercatorweg. Voordat de Peppers een aantal jaren geleden de deuren sloot had het ruim 25 jaar gedraaid. In de zomer kwamen er veel jongelui van het recreatie-oord (huisjeskamp). Maar het was ook geliefd bij veel Rotterdamse jongeren. En menigeen is daar aan een Westlandse schone blijven hangen. Sgr. Peppers had ook een voetbalelftal dat speelde tegen tal van bedrijfsteams uit de Rotterdamse-regio. Inlichtingen omtrent toegangsbewijzen voor de 18e September: (010) 4551529 of (0174) 382665. SCHIEDAM - Het aantal meldin gen van geluidsoverlast stijgt nu in de zomermaanden licht. Dit bevestigt politievoorlichtster Christel Willems. Het aantal meldingen van burenruzie, een veelomvattender probleem, blijft al jaren constant. Als burenruzies uit de hand dreigen te lopen, wordt de wijkagent ingeschakeld die een gesprek aangaat met beide partijen en adviezen geeft. Hoe warmer we het hebben, hoe slech- ter we de muziek van de buurjongen, het geblaf van de hond van de bene- denburen of het gehuil van een baby kunnen verdragen. Dat is ook niet zo vreemd, want in de zomermaanden staan ramen en deuren wagenwijd open en leven de mensen meer op straat. Geluidsoverlast kan aanleiding zijn voor een fikse burenruzie. Na verloop van tijd is het minste of geringste geluid voldoende om de boel te laten ontplof- fen. Het lukt dan nog maar weinig mensen het hoofd koel te houden en ergernissen over het gedrag van de buren met een goed gesprek uit de wereld te helpen. Jaarlijks verhuizen er duizenden mensen in Nederland omdat ze de problemen met de buren niet lan- ger kunnen verdragen. Christel Willems: "Burenruzies kunnen ontstaan door geluidsoverlast, maar ook door onenigheden over de tuin, de schutting, de kinderen.. noem maar op. Wij adviseren de mensen eerst met elkaar te gaan praten. Soms lukt dat eenvoudigweg niet en dan wordt de wijkagent ingeschakeld. De wijkagent gaat een gesprek aan met beide partij en, bemiddelt en geeft adviezen, bij- voorbeeld over de plaats van een piano in een huis." Sommige burenruzies blijken jarenlan- ge, slepende kwesties. De politie kan dan niet veel meer doen. "Wij kunnen dan alleen nog ingrijpen op het moment dat de ruzie daadwerkelijk escaleert." Of het aantal meldingen van geluids overlast stijgt ten opzichte van voor- gaande jaren kan Willems moeilijk zeg- gen. "Het ziet er niet naar uit, maar de zomer duurt ook nog wel even voort. Dat kunnen we pas in een later stadi um met zekerheid zeggen." Geluidsoverlast kan een vervelende, grote burenruzie veroorzaken. (Foto: Bert Visser) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 2e jaargang nummer 50 Voor meer informatie zie coiofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. lilllU.nilT, HilK KUIlll.im Wespen zorgen voor overlast h Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uif voorraad leverbaar.

Postiljon | 1999 | | pagina 1