Een schat aan informatie opdoen in de heemtuin Vijftig jaar kankerbestrijding Ontdek de wereld VJim Hofman Auto's Voor patienten door patienten m Festival voor senioren Brandweer niet goed voorbereid op gevaarlijke stoffen Bovag Garantie Bedrijf ±150 Top Occasions op voorraad 010 5216520 REGIO - Het jaar 1999 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale jaar van de ouderen. De Unie KBO brengt dit onder de aandacht met het eerste, nationale Senioren- festival, dat wordt gehouden van maan- dag 6 tot en met vrijdag 10 September in 's-Hertogenbosch. Kunst cultuur, bewegen sport en onderwijs tech- nologie: er is van alles te beleven, waar- bij ontmoeting en inspiratie centraal staan. De 'Festival-Nestor' met daarin alle informatie en een inschrijfformulier kunt u op werkdagen tussen 9.30 en 12.30 uur aanvragen bij een speciaal telefoonnummer (0900) 2025601 (44 cent per minuiit) of via een kaartje naar Seniorenfestival, postbus 207, 5201 AE 's Hertogenbosch. MEUBELEN! REGIO - De betrokkenheid en kennis van de brandweer bij het ontwerpen en ontwikkelen van projecten op het gebied van de ruimtelijke ordening en de kennis van risico's en effecten van gevaarlijke stoffen over het algemeen is te gering om op de juiste wijze proactie uit te voeren. Dit blijkt uit een onder- zoek dat de Inspectie Brandweerzorg en Rampenbestrijding onlangs heeft uitge- voerd. Aan de productie, het vervoer en het gebruik van gevaarlijke stoffen zijn risico's verbonden. Bij incidenten met gevaarlijke stoffen kunnen risicovolle situaties ontstaan voor de volksgezond- heid en het leefmilieu. Het beleid van de overheid is erop gericht om ongeval- len met gevaarlijke stoffen zoveel moge- lijk te voorkomen en de gevolgen ervan zoveel mogelijk te beperken. De brand weer vervult hierin een belangrijke rol. Ondanks de vele aanwezige plannen en procedures kan niet worden gesproken van een optimale voorbereiding van de bestrijding van incidenten met gevaarlij ke stoffen. Vooral het ontbreken van realistische oefeningen en het achterwe- ge blijven van regelmatige actualisering van de gegevens in de plannen en pro cedures, maken de voorbereidingsactivi- teiten vaak ineffectief en soms zelfs onbetrouwbaar. De onderzoekers stel- len dat door de vele taken en ontwikke- lingen bij de brandweer de aandacht voor gevaarlijke stoffen op de achter- grond is geraakt. De rol die de risicobe- heersing van gevaarlijke stoffen behoort te spelen in de brandweerzorg en ram penbestrijding, concluderen de onder zoekers, heeft een nieuwe impuls nodig. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail: info@qrafia.nl SCHIEDAM - Voor natuurlief- hebbers kan de onderafdeling natuurontwikkeling van de gemeente veel betekenen. Het hele jaar door worden excursies georganiseerd en themamidda- gen belegd over talrijke natuur- lijke onderwerpen. De belang- stelling van het publiek is altijd groot. Voor zondagmiddag stond bijvoorbeeld een insectvriende lijk tuin op het programma. Sinds begin van dit jaar vonden al zes rondleidingen plaats in de Heemtuin't Hoefblad in het Beatrixpark, waarbij Bomen in de Winter, Stinzenplanten en kruiden en een fluitenkruidfietstocht centraal stond en bovendien gedetail- leerde uitleg werd gegeven over giftige planten. Voor de jeugd was er een paas- eierenspeurtocht en aan het eind van het jaar staat voor hen een kerstballen- tocht op het programma. In het Voorlichtingscentrum aan de Harreweg werden zo'n drie jaar geleden voorbeeldtuinen aangelegd en al vanaf de start toonden groenliefhebbers uit Schiedam en Vlaardingen grote interes- se. Nog steeds wordt het aantal thema- tuinen uitgebreid. Voorlichting Bezoekers komen al wandelend over de smalle tuinpaadjes van het voorlich tingscentrum niet alleen een boeren- en een akkertuin tegen, maar ook een natuur- en ecologische moestuin, een insectentuin en een heuvel gemaakt van oude dakpannen en gebroken trot- toirtegels waarin muurplantjes groeien. Genoeg voorbeelden om in de eigen tuin iets bijzonders te creeren. Volgens de medewerkers van de onder afdeling Natuurontwikkeling blijkt er bij het publiek behoefte te bestaan aan voorlichting over allerlei kwestie. Men vraagt zich onder andere af hoe een slakkenplaag of talrijke insecten bestre- den kunnen worden zonder gebruik te maken van giftige korrels of chemische bestrijdingsmiddelen. Vragen waarop de afdeling natuurontwikkeling een milieu- bewust een antwoord heeft. Volgens de deskundigen van de natuurafdeling is het mogelijk, zonder gebruikmaking van milieu-onvriendelijke middelen, verlost te worden van de overlast. Op zondag 12 September staat het maken van een nieuw beplantingsplan voor een veelkleurige tuin op het pro gramma en een maand later het winter- klaar maken van de tuin. In dezelfde periode (26 September en 31 oktober) vinden in Heemtuin't Hoefblad excur sies plaats. De eerste heeft de mysteri- euze titel 'Zien zonder te kijken' en de andere betreft een paddestoelenspeur- tocht. Van 11 tot en met 15 oktober wordt in Natuurcentrum De Boshoek en in Kluphuis Zuid. met leerlingen van de basisscholen feestelijk het schooltuinen- seizoen afgesloten. Clio: nieuw model Twingo: div. uitvoeringen REGIO- Onder het motto 'bedankt' houdt de Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) van 6 tot en met 11 September haar jaarlijkse collecte. Het KWF staat dit jaar stil bij haar vijf- tigjarig bestaan en de inzet van alle col- lectanten die zich in deze halve eeuw vrijwillig hebben ingezet. Voor elke gul den die het KWF ontvangt komt 88 cent rechtstreeks ten goede aan kanker- onderzoek -ook onderzoek naar nieuwe behandelingen- en aan voorlichting en begeleiding. Wie vragen heeft over kan- ker en kankerbestrijding kan bellen met de Hulp- en Informatielijn van het KWF: (0800) 0226622. U kunt de Kankerbestrijding ook steunen via giro 26000 of bankrekening 70.70.70.007. SCHIEDAM - Steun en informa tie vinden bij lotgenoten. Dat kan weer vanaf volgende week tijdens de open spreekuren van ervaringsdeskundigen in het patientenvoorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis. Patienten en hun verwanten kunnen hier vrijblijvend terecht voor informatie en lotgenoten- contact. Er zijn folders en brochures, boeken en films te bekijken. De aanwezigheid van de patientenverenigingen is gekoppeld aan de spreekuren van de desbetreffen- de specialisten. Een afspraak maken is niet nodig en kosten zijn er niet aan ver bonden. Maandagochtend 16 augustus is de Asbestslachtoffers Vereniging Nederland aanwezig, maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur medewerkers van het Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatienten (LCBB). Dinsdag 17 augustus kan men van 10.00 tot 12.00 uur terecht bij de Diabetes Vereniging Nederland en van 14.00 tot 16.00 uur bij de Alzheimer vereniging Rotterdam. Woensdag 18 augustus van 10.00 tot 12.00 uur bij de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie ANGO en van 14.00 tot 16.00 uur bij de Psoriasisvereniging Rotterdam. Donderdag 19 augustus van 14.00 tot 16.00 uur bij de Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatienten. Ook patienten die niet worden behandeld in het ziekenhuis kunnen op deze spreek uren terecht. 11 AUGUSTUS 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Het goedkoopste adres voor Grenen. Rotan, Eiken en Senioren nieubelcn. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62. Rotterdam. Tel OlO 466 48 27. Tot ziens. Profiteer nu van onze zomeropruiming Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01 -08-99 Afgelopen zondagmiddag stond bij heemtuin't Hoefblad in het Beatrixpark het onderwerp een insectvriendelijk tuinop het programma. (Foto: Bert Visserj 20% korting o.a. Alize, Comfort, Airco, Metallic 24% korting Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS f 5000,- uitgestelde betaling 6 maandenGRATIS 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant. VLAARDINGEN Kinderen die vorige week meededen aan de kindervakantie activiteiten van wijkcentrum De Erker hebben met elkaar niet alleen de wereld ontdekt, maar ook hun vrienden. Dit was althans het centrale thema van week vier in de kinderactiviteitenmarathon. De kinderen van vier tot en met twaalf jaar maakten aan de hand van het thema op donderdag een 'Creatief Allerlei'. Deze week staan indianen centraal en tijdens de laatste vakantieweek maken ze een reis om de wereld. De kindervakantie activiteiten worden besloten met een uitje naar Plaswijckpark, een diner en een ovemachting in De Erker op dinsdag 17 augustus en met een eskimo-ontbijt op woensdag 18 augustus. De kinderen kun nen per week meedoen. De kosten voor een week bedragen f 5, per kind. Voor insfijfpj^g^elefoon: 0101 4267767. (Foto: Bert Visser)

Postiljon | 1999 | | pagina 3