GRATISI Postiljon ci \h.Engenng 015-3615050 Paard bijt man in duim Achtervolging ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM NIET ONTVANGEN? Inloopconcert op monumentendag Bus geheel uitgebrand Schiedam Oplage 41 SCHIEDAM -Donderdagavond stonden twee politiemensen te paard op de Koemarkt, toen er een man met veel bravour op hen afkwam. De man, een 33-jarige Schiedammer aaide hierna 66n van de dienstpaarden aan het hoofd. Vervolgens kwam hij met zijn duim in de mond van het paard. Kennelijk was het paard hier niet van gediend, want hij beet de man in zijn duim. De man dreigde hierop het paard te schoppen. Hij werd gevorderd zich te verwijderen. De man dook echter steeds weg onder de paarden. Uiteindelijk werd hij aangehouden en overgebracht naar het bureau. Na over- leg met de officier van justitie werd hem een schikking/boete aangeboden van honderdvijftig gulden. Telefoon: 010-4269701 SCHIEDAM - Maandagavond rond half twaalf zagen politiemensen van het district Schiedam, op de Horvathweg juist gestart met een alcoholcontrole, dat een automobi- list, door snel achteruit te rijden, er met hoge snelheid vandoor pig. De politiemensen zetten daarop een achtervolging in en reden de automobilist, een 51-jarige Schiedammer, klem op de Rijksweg A20, bij de afslag Schiedam Noord. Tijdens onderzoek in de auto werd een vuurwapen van de Schiedammer aangetroffen en bleek de man twee zakjes heroine op zak te hebben. Tijdens een eerste ver- hoor bekende de man dat hij in zijn woning ook nog verdovende mid- delen had. Op grond van de Opiumwet werd in zijn woning in Schiedam korte tijd later inderdaad nog een hoeveelheid heroine aan getroffen en inbeslag genomen. De recherche van het district Schiedam stelt een nader onder zoek in en zal de Schiedammer vandaag uitgebreid aan een verhoor onderwerpen. VOOR PARTICULIEREN 0 BEL: SCHIEDAM - Een 'nachtexcur- sie' op de Heemtuin't Hoefblad in het Beatrixpark. Op 28 augustus start om 21.00 uur een nachtelijke tocht. Het pro- gramma loopt door tot 23.30 uur. Deelnemers staat een span- nende tocht te wachten: in het licht van fakkels gaan zij op zoek naar bosuilen, vleermui- zen en nachtvlinders. Deelname aan de tocht is gratis en voortijdige aanmelding is niet nodig. De nachtelijke tocht door de Heemtuin wordt georganiseerd door de onderaf- deling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam. Het is een unieke gelegenheid om dieren te observeren die zich zelden overdag laten zien. Zo zijn bosuilen alleen's nachts actief en jagen dan op onder andere muizen, egels en vogels. Tijdens de tocht wor- den bezoekers naar plaatsen geleid waar zich wel eens bosuilen ophouden. Wanneer het gaat schemeren laten ook vele nachtvlinders (bij gunstig weer) zich zien. Op een mooie dag zijn in de heemtuin wel vijftig soorten nachtvlin ders waar te nemen. Zij worden gelokt door lampen in het park te plaatsen. Aangetrokken door het licht kunnen ze op het bijbehorende witte scherm goed worden bekeken. Natuurspecialist Ben van As zal vertellen over nachtvlinders en behandelt een aantal soorten. Tevens zal men onder begeleiding van Ben van As vleermuizen gaan opsporen met behulp van een zogenaamde 'bat- detector'. De voor mensen (bijna) onhoorbare geluiden die vleermuizen maken, worden door dit apparaat omgezet tot een goed hoorbaar, kleppe- rend geluid. Elke soort vleermuis maakt een iets ander geluid. Deelnemers komen van alles te weten over de soor ten vleermuizen en hun leefwijze. Na de tocht kan men 'vleermuiskasten' kopen die door Dagcentrum de 'Boei' zijn vervaardigd. Voor vragen over de nachtelijke excur- sie kan men terecht bij de Groentelefoon: (010) 2465522. SCHIEDAM - Ook tijdens de monu mentendag op zaterdag 11 Septem ber zal het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk worden gehouden. Het wordt verzorgd door Jan de Bloeme, koororgel, Jaap vartToor, dwarsfluit en Barend van Zijll, bari- ton. Aanvang 15.00 uur en de toe- gang is vrij. SCHIEDAM - Door nog onbekende oor- zaak raakte donderdagavond omstreeks zes uur op de zuidbaan van de rijksweg A20, een lijndienstbus van de RET in brand. Alle passagiers konden de bus tijdig verlaten. In verband met de hevi- ge rookontwikkeling werden zowel de zuid- als de noordbaan van de rijksweg enige tijd geheel afgesloten. Hierdoor ontstonden aan beide zijden files. De bus brandde geheel uit. SCHIEDAM - Zeekadetkorps Jacob van Heemskerck houdt op zaterdag 28 augustus haar eerste bijeenkomst na de vakantie. Op deze dag kunnen avontuurlijke jongens en meis- jes van 12 tot 15 jaar langsko- men om te kijken of het Zeekadetleven iets voor hen is. Het Schiedamse Zeekadetkorps heeft het afgelopen seizoen afgesloten met een zeer geslaagd zomerkamp, dat van 17 tot 25 juli werd gehouden op en rond het Haringvliet. Met hun ondiepwater-mijnenveger 'van Versendaal' als varend onderkomen, werd met nog zestien andere korpsen uit Nederland en hun schepen afge- meerd in Middelharnis. De dagen wer den, mede dankzij het geweldige weer, zoveel mogelijk op het water doorge- bracht. Roeien en zeilen bepaalden het grootste deel van het programma. De Schiedamse Zeekadetten vielen twee maal in de prijzen. Naast ontspan- nen zeilen maakten spannende wed- strijden namelijk ook deel uit van het programma. Voor diverse prijzen, maar vooral voor de eer, lieten de Schiedammers zien dat zij hun manne- tje staan: In het eindklassement zeilen behaalden zij de derde plaats en voor het roeien konden zij zowaar de eerste prijs in ontvangst nemen. Het zomerkamp was een internationaal gebeuren. Er waren kadetten uit Canada, Hong Kong, Japan, Zuid- Afrika, Belgie, Schotland en Engeland te gast. Men kon elkaars korpsschepen bewonderen en ervaringen uitwisselen. Een andere 'gast' op het zomerkamp was Neptunus, die traditiegetrouw de kadeten die voor het eerst een kamp meemaakten, kwam dopen. Dit zorgde natuurlijk voor veel vermaak. Afgezien van het zeilen werden de dagen ook gevuld met oefeningen op het gebied van navigatie, scheepsveilig- heid en survival. Op zaterdag 28 augustus begint het nieuwe seizoen. Volgens Lucas van Eeuwijk, commandant van het Schiedamse Zeekadetkorps, is het de bedoeling om zoveej mogelijk het water op te gaan. Veel zeilen, enkele kamp-weekends, een vaartocht met VIP's tijdens de Wereldhavendagen (op 4 September) en roeiwedstrijden in de Schiedamse havens staan op het pro gramma. De traditionele mosseltocht in oktober sluit het vaarseizoen af. Korpsbijeenkomsten zijn wekelijks op zaterdagmiddag aan boord van de opleidingsschepen Spica en van Versendaal, afgemeerd aan de steigers van de HSM aan de Westfranke- landsedijk (nabij zwembad Zuid). Meer informatie: (010) 4702840 of (010) 4732533. Zeilende Schiedamse Zeekadetten tijdens het zomerkamp. Zij vielen tweemaal in de prijzen. (Foto: Lucas van Eeuwijk) 400.000 oplage GRiuxnrc huh Huuiiinu Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. Zie de bonnen elders in de krant. Schiedamse Zeekadetten vallen in de prijzen Met fakkels de Heemtuin bekijken Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 2e jaargang nummer 52 Voor meer informatie zie colofon pagrna 3

Postiljon | 1999 | | pagina 1