Groene tinten bepalen monumentendag Rode Kruis boottocht met de IJsselstroom Week van het Landschap Schiespoor opent seizoen met twee optredens Creatieve Schiedammers in bibliotheek SCHIEDAM - In de Bibliotheek aan het Bachplein zijn in September op de woensdagmiddagen verscheidene expo- sities en demonstraties te bezoeken. Op 1 September gaan Els Veen en Ada Butter zijde beschilderen. Marja Schneider demonstreert 8 September het patchwork en quilten. Josd de Bruyne demonstreert op 15 September met klei materiaal. Conny van Dongen demonstreert op 22 September Japans bloemschikken (Ikebana). Tijdens de demonstraties is er op beperkte schaal gelegenheid zelf de verschillende tech- nieken te proberen. De werkstukken van de creatieve Schiedamse vrouwen zijn van 1 tot 30 September tentoonge- steld in de vitrines van de bibliotheek. Nadere inlichtingen: Greet van Norde, telefoon (010) 4703728. Activiteiten De Blauwe Brug SCHIEDAM - Op zaterdag 28 augustus vindt de activiteitenmarkt plaats in de Blauwe Brug. Om 10.00 uur wordt de dag feestelijk begonnen met een optre- den van fanfarekorps Juliana. De markt duurt tot 16.00 uur. De Blauwe Brug biedt dit seizoen weer allerlei activitei ten: Yoga, tekenen en schilderen, com- putercursussen, creatieve werkzaamhe- den en sportieve activiteiten. Een nieuw programmaboekje ligt al klaar. Op 10 September is er een rockfestival georga- niseerd: Fuzipop '99. Vijf bands uit Schiedam en omstreken treden op tij dens dit festival. De zaal is open vanaf 18.15 uur. Entree f 5,-. Meer informa- tle: (010) 2470464. Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - In de Grote of St. Jans Kerk te Schiedam wordt op zaterdag 28 augustus op het hoofdorgel een concert verzorgd door Hayo Boerema, organist van de Grote Kerk te Winterswijk. Het concert begint om 15.00 uur. Boerema won in 1998 het internationale impro- visatie concours te Wenen. In juli van dit jaar won hij de Joh. Pachelbelprijs tij dens het internationaal improvisatiecon- cours te Neurenberg. De toegang tot het concert in Schiedam is vrij. Rommelmarkt in De Erker SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert op zaterdag 4 September een rommelmarkt gecombineerd met een kledingbeurs. Tafels zijn te huur voor f 10,-. Een plek voor kleding kost f 5,-. Reserveren: bij de balie van De Erker of telefonisch: (010) 4267767. De rommelmarkt wordt gehouden van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang volwasse- nen f 1,50, kinderen gratis. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail: info@qrafia.nl Modelspoorvereniging Schiespoor houdt op zaterdag 28 augustus de Schiespoordag. Ook is zij met een stand aanwezig op de activiteitenmarkt in De Blauwe Brug. (Foto: Van Det fotoproductiesj SCHIEDAM - Met twee optre- dens in de stad opent model spoorvereniging Schiespoor het neiuwe seizoen. Allereerst is er de Schiespoordag op zaterdag 28 augustus in het clubhuis aan de Westerkade 21. In het nieuwe seizoen wordt er een grote modeltrambaan ontwikkeld voor de geplande grote stad achter t station Bischofshofen. Voorts zal het gebied rond het station Weissenbach met een op hoger niveau gelegen bebouwing worden afgerond. Bezoekers kunnen in de loop van dit seizoen de bouw nauw- keurig volgen. Voorts is er weer de modelspoorbeurs met dezejcger ook weer een uitgebreide aanbieding modelspoorlectuur. De toe gang is f 1,- per persoon, kinderen beta- len f 0,50. Het clubgebouw aan de Westerkade is van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Schiespoor is ook te zien op de activitei tenmarkt in de Blauwe Brug in Schiedam-Noord bij de Hof van Spaland. Deze wordt eveneens op 28 augustus gehouden. Schiespoor is daar aanwezig met een aantal fraaie fotopa- nelen. Voor de kinderen staat de ran- geerbaan opgesteld, waarop zij via een bedieningspaneel met een locomotief een vijftal goederenwagons in de juiste volgorde moeten rangeren. Hieraan is een 'rangeerdiploma' verbonden. Bezoekers van de Blauwe Brug die de stand van Schiespoor bezoeken krijgen een gratis toegangsbewijs voor de Schiespoordag. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De afdelingen Schiedam, Vlaar dingen en Overschie van het Nederlandse Rode Kruis organi- seren op zaterdag 11 September een boottocht over de Zuid- Hollandse wateren. Deze boot tocht is bestemd voor minder valide, hulpbehoevende oude- ren en minder valide jongeren. Veertig vrijwilligers, een arts en twee verpleegkundigen doen er qlles aan om het de rond de 225 gasten naar de zin te maken aan boord van de IJsselstroom van Rederij Scheeres. Het schip is aan- gepast voor rolstoelgebruikers. Ook wordt rekening gehouden met dieet en medicijngebruik. Na een volledig verzorgde boottocht komt de IJsselstroom aan het eind van de middag weer aan bij de plaats van vertrek: de Voorhaven in Schiedam. Belangstellenden uit Schiedam kunnen zich aanmelden via het Rode Kruis Schiedam: telefoon (010) 4268013 op maandag, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 12.00 uur. Gei'nteresseerden uit Vlaardingen kun nen zich aanmelden via het Rode Kruis Vlaardingen: telefoon (010) 4342700 of 4748163 van maandag tot en met vrij- dag van 9.00 tot 12.00 uur. REGIO - Van 18 tot en met 26 Septem ber vindt de Week van het Landschap plaats. Tijdens deze week wordt extra aandacht besteed aan het 'Kleine Gespuis, zoals kevers, torren, vlinders, pissebedden, slakken en spinnen. Om het thema in te luiden kunt u op 18 Sep tember een nachtvlinderexcursie mee- maken. Er worden verschillende excursies gehouden over bodemdieren en vlin ders. Op zaterdag 25 September kunt u meedoen aan de bijzondere vleer- muisexcursie voor het hele gezin. De woensdagmiddag is soeciaal voor kinde ren. Nestkastjes timmeren, uilenballen pluizen en met een loep het kleine gespuis onderzoeken. In het kader van de landelijke voetpadendagen is er een wandelroute uitgezet van 10 kilometer. De Week van het Landschap is een ini- tiatief van de Provinciale Landschappen. Elke Landschap is actief met aankoop, beheer en ontwikkeling van natuurgebieden. Wilt u meer infor- matie over de Week van het Landschap, locaties of het programma, dan kunt u de folder aanvragen door te bellen met: (035) 6285299. De folder wordt u gra tis toegezonden. SCHIEDAM - De landelijke monumentendag op 11 Septem ber heeft dit jaar een groen tin- tje. Ook in Schiedam. Hier heeft het comite Open Monumen tendag Schiedam gekozen voor enkele belangrijke groenplek- ken rond de stadskern. Alle- maal zeer verschillend maar toch bijzonder Schiedams. Het Julianapark is 66n van de hoofdlo- caties van de Open Monumentendag met het motto Monumentaal Groen. In de koepel op de belvedere zal wethou- der A. Reijnhout de Monumentendag openen. Een van de plekken die beslist een bezoekje waard zijn, is het Hofje van Belois (zie foto). Dit bevindt zich vlakbij het Julianapark, in de Aleidastraat. In 36 woningen leven daar mensen die genieten van de stilte en de goed onder- houden tuin. Op de Open Monumentendag kan men tevens het voormalige Regentenhuisje van dat Hofje bezoeken. De Regentenkamer is nog geheel in de stijl van de jaren der- tig. Hier is tevens informatie te krijgen over de Historische Vereniging Schiedam, die sinds enige jaren in het regentenhuisje gevestigd is. Stadspark Natuurlijk staat het oudste stadspark van Nederland, de Plantage ook op het programma. Twee vrijwilligers van de afdeling Groenvoorziening en Natuur geven daar een toelichting voor ieder- een die meer wil weten over de aanwe- zige bomen en planten op deze groene locatie. De voormalige Rooms-katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk is E6n van de plekken die beslist een bezoekje waard zijn op de Open Monumentendag op 11 September is het Hofje van Belois. IFotoBert Visser) het tweede belangrijke gebied met monumentaal groen. De kapel en de woningen echter zijn hard aan restaura- tie toe. De Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam is momenteel druk bezig met restauratieplannen. Leden van de Stichting zullen bezoekers graag nader informeren. Een aantal inwoners van Schiedam heeft voor deze gelegenheidzijn tuin opengesteld voor het publiek. Deze tui- nen bevinden zich aan de Lange Haven, Nieuwe Haven, Tuinlaan en Warande. Trekpleisters op de Monumentendag zijn ook de Sint Liduina Basiliek, de Grote of St. Janskerk, Molen De Walvisch, het Nederlands Gedistilleerd Museum, het Nationaal Cooperatie Museum en het Stedelijk Museum Schiedam. In de haven, tussen de Koemarktbrug en de Havenkerk van Maasbach, kun nen liefhebbers de stoomsleepboot Hercules bezoeken. Het vaartuig is te bezichtigen onder leiding van de des- kundige bemanningsleden. 25 AUGUSTUS 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 P)|TjF Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, WaddinxveenBoskoop-regio Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99

Postiljon | 1999 | | pagina 3