Voor- inschrijving Jongeneel Houtloop geopend Jurjen Engelsman rust uit no acht medailles op EK De Schiedamse zwemmer Jurjen Engelsman behaalde op het Europees Kampioenschap zwemmen voor minder validen maar liefst acht medailles, waaronder drie gouden plakken. (Foto: Rainbow Pictures) SCHIEDAM - Voor de vijfde maal wordt zondag 12 Septem ber de Jongeneel Houtloop georganiseerd. Deze atletiek- wedstrijd is voor zowel topatle- ten als receratielopers. Men maakt gebruik van het snelle parcours rondom de Schie damse vestiging van Houthandel Jongeneel aan de Buiten- havenweg. Deelnemers kunnen kiezen uit loopaf- standen van 5 en 10 kilometer. Voor kinderen is er een aparte 'run' over 1 kilometer. Speciaal voor het publiek worden langs het parcours diverse gezellige randactiviteiten georganiseerd. De voorinschrijving voor dit grootste atletiekevenement van Schiedam is inmiddels geopend. Bij het VW in Schiedam en Jongeneel-vestigingen in Schiedam en Rotterdam kunnen start- bewijzen worden verkregen. Tijdens de voorinschrijving kosten startbewijzen voor de 5 en 10 kilometer f 10,-. Op zondag 12 September bedraagt het inschrijfgeld f 12,50. Als herinnering is er voor de atleten een speciaal ontwor- pen T-shirt. Daarnaast maken zij kans op fraaie naturaprijzen tijdens een ver- loting op startnunmmer. De aparte jeugdloop kost f 2,50. Voor deelnemers aan dit onderdeel is er een medaille gemaakt. Voorts wordt onder de snelste 10 kilometer lopers een prij- zengeld van ruim 5000 gulden ver- deeld. Meer informatie over de Jongeneel Houtloop kan gebeld worden met: (010) 2833636 en (0186) 621422. Rotterdammer wint Lim burgs Kampioenschap Stratego MAASTRICHT/ROTTERDAM - Erik van den Berg uit Rotterdam heeft zater- dag 14 augustus het Open Limburgs Kampioenschap Stratego gewonnen. De Rotterdammer was in Maastricht de sterkste in de Eredivisie, de poule waar- in spelers uit de top 50 van de International Stratego Ranking uitko- men. Van den Berg, regerend Nederlands Kampioen, bewees in vorm te zijn voor het Wereldkampioenschap Stratego, dat van 26 tot en met 28 augustus in Londen plaatsvindt. Hij won vijf van de zes wedstrijden en bleef daarmee de Duitser Jiirgen (vier over- winningen en 66n remise) voor. Ard Paffen uit Nijmegen werd derde. Gratis lid van Ski-vereniging REGIO - Mensen die bij NBBS Reizen een wintersportvakantie boeken, krij- gen gratis het lidmaatschap van de Nederlandse Ski Vereniging aangebo- den. Met ditgratis lidmaatschap voor de periode van een jaar wil NBBS reizen bevorderen dat klanten door een betere voorbereiding meer plezier halen uit hun wintersportvakantie. Winter- sporters die al lid zijn van de vereniging worden bij het boeken van een reis door de NBBS beloond met een cadeaubon ter waarde van f 25,-. De Nederlandse Ski Vereniging is de nationale organisatie voor skiers, snow- boarders en langlaufers. Zij biedt meer dan 140.000 leden een uitgebreid pak- ket aan diensten, gericht op het beter, leuker, veiliger en voordeliger maken van wintersport. SCHIEDAM/BRAUNSCHWEIG - Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruin behaalden veel gouden medailles op het Europees Kampioenschap zwemmen. Maar Jurjen Engels man uit Schiedam wist ook een groot aantal medailles (acht) in de wacht te slepen op het EK dat voor minder validen in het Duitse Braunschweig plaats- vond. Met drie gouden, drie zil- veren en twee bronzen plakken in de koffer keerde hij huis- waarts. Inmiddels geniet de 25- jarige Schiedammer van een vijfdaags verblijf in Engeland. Na de jongste successen op het EK ver- trok op 7 augustus een delegatie minder valide zwemmers met veel optimisme naar Duitsland. Daar werd van 10 tot en met 15 augustus het EK voor minder valide sporters gehouden. De Nederlandse afvaardiging bestond uit vier vrouwen en vijf mannen. Hiertoe behoorde natuurlijk ook Schiedammer Jurjen Engelsman die reeds in Aassen (1988), Barcelona (1992) en Atlanta (1996) van de partij was op de Paralympics. Deze zomer hoopt Jurjen Engelsman wederom te vlammen op een Olympische Spelen voor minder valide sporters. Deze spelen starten begin oktober. Tot die tijd kan de Schiedammer zich rustigvoorbereiden. "Ik ben dit jaar afgestudeerd aan de HES in Rotterdam en orienteer me nu op de arbeidsmarkt om te bekijken wat ik pre- cies wil gaan doen. Ik werk in deeltijd zodat er voldoende tijd overblijft om te zwemmen en te trainen. Daarna houd ik het waarschijnlijk voor gezien wat de wedstrijdsport betreft." Goud Jurjen Engelsman kwam in 1974 met een geboorteafwijking aan de voet ter wereld. Later kreeg hij een prothese en werd de afwijking gecorrigeerd. Middels een amputatie van de voet kreeg hij dus, zoals zijn vader het thuis gekscherend noemt, anderhalf been. "Jurjen was als kind een heel beweeglijk ventje, dus hebben we hem al snel in het water gegooid. Daardoor werd hij een stuk rustiger. Bij de Schiedamse Zwem Club deed hij gewoon met de andere kinderen mee bij waterpolo en zwemtrainingen. Hij ging ook aan wed strijden meedoen en werd uiteindelijk steeds beter." "Toen hij zestien was zag hij de Paralympics via de televisie en vanaf dat moment had hij slechts een doel voor ogen: meedoen aan de Olympische Spelen voor minder valide sporters. Dit jaar worden deze spelen dus weer gehouden en als het aan hem ligt wint hij daar enkele medailles." Die medail les passen dan bijna niet meer in de prij- zenkast van de Schiedamse zwemlief- hebber, want op het Europees Kampioenschap veroverde hij deze maand dus acht plakken. Goed gevoel "Ik ging met een goed gevoel naar Duitsland", aldus Engelsman. "Dat had alles te maken met de medailles en de goede prestaties van onze landgenoten. Op de eerste dag, de dinsdag, moest ik de 200 meter wisselslag zwemmen. Dat leverde een gouden plak op en een goede tijd (2.22.74). Op woensdag viel ik met een bronzen medaille toch in de prijzen hoewel ik niet had gerekend dat het onderdeel 400 meter vrijeslag mij iets zou opleveren. Een dag later deed ik mee aan de 100 meter schoolslag. Op dat onderdeel ben ik wereldrecordhou- der. Met 1.14.99 bleef ik anderhalve seconde onder mijn wereldtijd, doch behaald ik wel een gouden medaille." Op vrijdag stonden de onderdelen 100 meter vrij (met 57.54 een gouden plak en een nieuw persoonlijk record) en de 100 meter vlinderslag (tweede in 1.02.67) op het programma. De zater- dagstond in het teken van de 100 meter rugslag en daar behaalde Jurjen een bronzen medaille (1.07.48). "Op zon dag, de afsluitende dag, moest ik mee doen aan de 50 meter vrije slag en werd ik tweede (26.94)." Daarna stond het estafetteonderdeel centraal. Nederland eindigde op een fraaie tweede plaats (4.48.23) en dat was een mooie afsluiting van een heel bijzonder Europees Kampioenschap. "Tot aan de Paralympics zijn er geen grote evenementen meer, dus zal ik kei- hard moeten trainen om in vorm te raken. Ik hoop op tijd in vorm te zijn voor het voor mij grootste evenement van het komende jaar." Cor Hulsbus SCHIEDAM - De finale om het VSB Schiedams Voetbalkam- pioenschap ging afgelopen zaterdag tussen Excelsior '20 en HBSS. De trainers Paul Roos en Piet Jonas stonden dus tegen- over elkaar. Het werd uiteinde lijk een 9-0 overwinning voor de zondagderdeklasser. De zaterdagderdeklasser werd op alle fronten geslagen. Desal- niettemin speelde HBSS met een vrij sterkbasiselftal. Voor de neutrale toeschouwers (en Excelsior '20 fans) was het een leuke happening met veel doelpunten. Voor de fans van de verliezend finalist was het een dramatische zaterdag- middag/avond. Op donderdagavond had HBSS nog met 1-0 gewonnen van GTB. Excelsior'20 was met 2-3 (sudden death) te sterk voor het PPSC van Ruud Spierings. De finale beloofde dus een waar spektakel te worden, maar pakte heel anders uit. De negen doelpunten waren soms fraai van aard, maar een echte wedstrijd was het alleen in de beginfase. Het aantal toeschouwers bleef beneden de ver- wachtingen, hoewel Peter Gayle en zijn linedancers optraden in de rust en na afloop. Volgens Leen Warnaar van de organisa tie wordt het steeds moeilijker om de mensen voor een aantrekkelijke finale naar het voetbalveld te krijgen. "Toch was het een gezellige boel en dat is toch ook heel belangrijk. Voor de clubs is dit een leuke manier van voorbereiden en het publiek komt langzaam in the mood voor het nieuwe seizoen. Op 8 Septem ber mag Excelsior'20 het gaan opnemen tegen Deltasport, de kampioen van Vlaardingen. Ook dat belooft weer een mooi evenement te worden." Voor de neutrale toeschouwers en Excelsior '20 fans was het een leuke happe ning met veel doelpunten. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) 25 AUGUSTUS 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Schiedamse zwemmer wil na Paralympics stoppen Negen doelpunten bij Schiedamse voetbalfinale It-:

Postiljon | 1999 | | pagina 9