I? IJ l\l A/I OIM D Rotterdam spelt Haven Dictee Wegafsluitingen 3 tot 6 September u B m IhF ^B w I I ^B mkJF I 1 *20 jaar Walkmania' RIJNMOND - In het kader van de 20ste verjaardag van de Sony Walkman pre- senteert de Rotterdam^ Bijenkorf van 4 tot en met 19 September de expositie '20 jaar Walkmania'. Twintig jaar gele- den zette Sony de wereld op z'n kop met deze revolutionaire uitvinding, die de lancering betekende van de 'portable sound'. Mobiliteit, eenvoud, flexibili- teit, keuzevfijheid en vooral fun zijn steekwoorden die bij de Walkman pas- sen. De Walkman werd het symbool van de lifestyle van onder meer joggers, skaters en forenzen. Naast deze lifesty les zal in de Bijenkorf ook de primeur te bewonderen zijn van de Memory Stick, een geheel nieuw en compact opslag- medium dat niet groter is dan een halve kauwgomstrip. Verder maken de eerste duizend bezoekers kans op een Discman, Mini Disc Walkman of een Walkman. Om in aanmerking te komen voor een prijs dient men op een specia- le tape een creatieve, gekke of eigentijd- se visie te geven op '20 jaar Walkmania'. TV Rijnmond reist met Metin£elik naar rampgebied Turkije RIJNMOND - TV Rijnmond brengt zon- dag 5 September vanaf 18.30 uur een speciaal programma waarin het Rotterdamse gemeenteraadslid Metin Qelik wordt gevolgd naar zijn door de aardbeving zwaar getroffen geboorte- plaats (Jolcuk. Hij zal daar persoonlijk hulpgoederen uit Nederland afgeven. Metin is de initiatiefnemer van de inza- melingsactie van hulpgoederen in Rotterdam en werd later door het minis- terie van Buitenlandse Zaken aangewe- zen als coordinator van alle inzame- lingsacties van hulpgoederen voor het door de aardbeving getroffen Turkse rampgebied. Het speciale programma is te zien op zondag 5 September vanaf 18.30 uur (direct na het Rotterdams Haven Dictee). De herhaling volgt iede- re twee uur daarna tot en met maandag 6 September. Kennismaking jongeren met werk in haven ROTTERDAM - Jongeren krijgen tijdens het Wereldhaven Festival de mogelijk- heid om te 'snuffelen' aan beroepen in transport en logistiek. In de Challenge Tent op het Willemsplein kunnen ze zogenaamde 'Challenge Tours' boeken. De Vakopleiding biedt de mogelijkheid een 'TruckTrip' te boeken op de Schiemondhaven. Belangstellenden zul- len daar met een busje naartoe worden gebracht. Daarnaast is het voor jonge ren mogelijk een rondvaart te maken met een binnenvaartinstructievaartuig van de Vakopleiding. Deze praktijkge- richte kennismaking met de haven wordt georganiseerd om voldoende instroom te krijgen in de beroepen in en rond het Rotterdamse havengebied. Urkermannenkoor in Grote of StLaurenskerk ROTTERDAM - Het Urkermannenkoor 'Hallelujah' zal op 4 September een optreden geven in de Grote of St.Laurenskerk in Rotterdam. Ter gele- genheid van de Wereldhavendagen zal het koor onder leiding Jan Quintus Zwart een bijzonder concert verzorgen. De Urkermannen worden op orgel begeleid door Everhard Zwart. Het con cert begint 19.30 uur. Kaarten kosten f 17,50, kinderen en 65+ betalen f 12,50. Kaarten zijn in de voorverkoop te koop (f 15,- en f 10,-) bij Lindenberg, Slaak 4-14 in Rotterdam. ROTTERDAM - Op de laatste dag van het Wereldhaven Festival, zondag 5 September, brengt TV Rijnmond het 'Rotterdams Haven Dictee'. Veertig deelnemers buigen zich over de juiste spelling van typi- sche Rotterdamse uitdrukkin- gen. Afgelopen maandag von- den de opnames plaats in de Raadszaal van het stadhuis. Koos Postema staat voor even weer als 'meester' voor de klas met veertig deel nemers. Voor de helft zijn dat bekende Rijnmonders, bekend van televisie, uit de sport, de politiek en het bedrijfsle- ven. In de zaal zitten onder meer bur- gemeester Ivo Opstelten, Jules Deeider, Nelli Cooman en Herman den Blijker. De andere helft van de klas zijn kijkers van TV Rijnmond en lezers van het Rotterdams Dagblad, die al een proef- examen achter de rug hebben. Het 'Rotterdams Haven Dictee' wordt uitgezonden op 5 September om 17.10 uur op TV Rijnmond. Maandag 6 September staat het volledi- ge dictee in het Rotterdams Dagblad en op Rijnmond Text. ROTTERDAM - Op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 Septem ber 1999 is de haven van Rotterdam het middelpunt van een bruisend weekend. Dan vindt langs de kades en op de Nieuwe Maas de tweede editie van het Wereldhaven Festival Rotterdam plaats. Een driedaags gratis festival vol maritieme, feestelijke en culturele activitei- ten, met de haven van Rotterdam als verbindend ele ment. Het thema voor 1999 is 'De Onzichtbare Haven'. Met dit thema als kompas stelt de organisatie een pro gramma samen dat de ca. 400.000 bezoekers van het Wereldhaven Festival 1999 op een spannende en actieve wijze een kijkje biedt achter de scher- men van's werelds grootste haven. Er zijn excursies naar bedrijven en bij- zondere lokaties in de haven en demon- straties op het water. Regionale bands strijden onderling om de Tempo Team Havenpop Award. Vrijdagavond is er 'Licht op Stroom', een feestelijke intocht van schepen op vrijdagavond. Containerschaakspel Op zondagmiddag 5 September 1999 meten de topschakers Kasparov en Timman hun krachten in een uniek containerschaakspel op de ECT Delta Terminal in de Rotterdamse haven. Het is voor het eerst dat deze denksport op dergelijke schaal wordt gespeeld. De onbetwiste Russische Schaakwereldkampioen Garry Kasparov speelt vriendschappelijk tegen de Nederlandse schaakgrootmeester Jan Timman op een reusachtig schaakbord van honderd bij honderd meter op de ECT containerterminal op de Maasvlakte. Rijdende containerkranen verplaatsen de tot schaakstukken omge- bouwde containers. De unieke match wordt vanuit de lucht gefilmd en is live over de hele wereld via internet te vol- gen. Een beperkt publiek kan de ver- richtingen ter plekke aanschouwen. Het containerschaakspel is een concept van de Rotterdamse ondernemer en 'ideeen- man' Peter Schuiten. Het toernooi wordt georganiseerd door ECT en het Wereldhaven Festival Rotterdam ter ondersteuning van Rotterdam Topsport. De organisatie verwacht dit jaar ruim 400.000 bezoekers. 'Havenliefhebbers' kunnen komend weekend een excursie door de Rotterdamse haven maken. (Foto: Jeroen Kormelink/ ROTTERDAM - Twee evene- menten (Wereldhaven Festival en de interland voetbalwed- strijd Nederland-Belgie) en afsluitingen in verband met wegwerkzaamheden op de Rijkswegen A20 (Gouda rich- ting Hoek van Holland, tussen het Kleinpolderplein en het Kethelplein) en A4 (vanaf de Rijksweg A20 via de westbuis van de Beneluxtunnel naar de Rijksweg A15) zullen in het komende weekeinde, van vrij dag 3 tot en met maandagmor- gen 6 September, tot grote ver- keersomleidingen en afsluitin gen leiden in en rond Rotterdam. De politie van Rotterdam-Rijnmond adviseert met klem bezoekers aan de eve- nementen en de interland voet- balwedstrijd vooral gebruik te maken van het openbaar ver- voer. Nederland - Belgie Bij de zaterdagavond 4 September in het Feyenoord Stadion te spelen oefeninter- land Nederland-Belgie sluit de politie in de loop van zaterdagmiddag op ruime afstand alle toegangswegen naar de Kuip af. Dat gebeurt in het kader van de politievoorbereidingen op het Europees Kampioenschap voetbal dat volgend jaar in zowel Nederland als Belgie wordt gespeeld. Het Stadion is dan slechts met het openbaar vervoer (parkeren op afstand) bereikbaar: trein en met pendelbussen. De afsluitingen bij Nederland-Belgie zijn: Vanaf zaterdagmiddag twee uur: Strevelsweg, bij het Zuidplein, richting Stadion; Afrit oostelijke rijbaan A16, richting John F. Kennedyviaduct; Stadionweg, richting Stadion, ter hoog- te van de Kreeksehaven; Varkenoordse- viaduct bij de 2e Rosestraat; Olympia- weg tussen Stadionweg en onder Stadionviaduct. Vanaf zaterdagmiddag vier uur: Colosseumweg tussen 2e Rosestraat en Molenvliet; Grote Kreek en Smeetlandsedijk richting Olympiaweg; Olympiaweg bij Klein Nieuwland; De wijk Sportdorp op de Adriaan Volkerlaan bij de Dwarsdijk en de Van Wijngaardenlaan; De verbinding afrit westbaan A16 richting IJsselmondse- plein naar het John F. Kennedyviaduct; Bovenstraat richting Stadionweg secun- dair. Voor het parkeren op afstand zijn twee locaties beschikbaar (Brainpark op Noord en Reijerwaard op Zuid). Pendelbussen brengen de supporters voor f 5,- naar het Stadion. Afsluiting A20 en A4 Van vrijdagavond 3 September negen uur tot en met maandagmorgen 6 Sep tember vijf uur sluit Rijkswaterstaat de route vanaf het Kleinpolderplein rich ting Hoek van Holland (A20) en Europoort/Zierikzee (A4-Benelux- tunnel) voor alle verkeer volledig af wegens diverse wegwerkzaamheden. Borden met daarop de letter H geven de omleidingsroute aan. Vanuit Den Haag richting Hoek van Holland en Europoort/Zierikzee wor den automobilisten vanaf het Klein polderplein omgeleid via het Terbregse- plein (A20), de Van Brienenoordbrug (A16), de Ridderster (A16-A15) naar het Vaanplein (richting Zierikzeej of de Beneluxster (Europoort of Hoek van Holland). Vanuit Utrecht/Gouda richting Hoek van Holland worden automobilisten vanaf het Terbregseplein omgeleid via de Van Brienenoordbrug (Al 6), de Ridderster (A16-A15) en de Beneluxster (A4-Beneluxtunnel). Wereldhaven Festival In het komende weekeinde (van vrijdag 3 tot en met zondag 5 September) wordt in Rotterdam ook het jaarlijks Wereldhaven Festival gehouden. Ook hiervoor zullen diverse wegen voor alle verkeer worden afgesloten: vanaf vrij- dagmorgen tot en met zondagavond de Boompjes, tussen de Verlengde Willemsbrug en de Erasmusbrug, en het Scheepvaartkwartier, alsmede diverse wegen op de Kop van Zuid. De omlei- dingsroutes worden met borden aange- geven. De Rotterdamse ziekenhuizen blijven bereikbaar. 1 SEPTEMBER 1999 yr DE POSflLJON EDITIE 12 PAGINA 11 zichtbare Have

Postiljon | 1999 | | pagina 11