GRATISI Postiljon Zeven miljoen gulden voor Wilton haven Afrikaanse klanken >ercussie-worksh 015 - 3615050 ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Exposities in De Harg en Spaland NIET ONTVANGEN? Wandeling Maassluis-Schiedam Afsluiting afrit rijksweg A20 Muzikale Koopzondag in Nieuwe Passage Inloopconcert Grote Kerk Losse verkoop Theater a.d Schie Schiedam Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - In verzorgingshuizen De Harg en Spaland zijn exposities te bezichtigen van Joep Wijsbroek (schil- derijen in De Harg) en Cock Wijnhorst (fotoreportage in Spaland). De tentoon- stellingen kunnen worden bezocht tot 3 oktober tussen 9.00 en 17.00 uur. BEL: SCHIEDAM - Staatssecretaris Ybema van Economische Zaken heeft 50 miljoen gulden subsi- diegeld verdeeld over acht ste- den waaronder Maastricht, Breda en Helmond. Ook Schiedam kwam op het lijstje voor en krijgt 7,5 miljoen gul den ter beschikking voor de revitalisering van de Wilton- haven. Zoals bekend is de scheepswerf van 66 ha (inclusief 26 ha water) zeer verpau- perd. Een cluster van drie bedrijven heeft zich aangemeld om het terrein om te vormen tot een maritiem- en transportcentrum met een belangrijke havenindustriele functie in het Rijnmondgebied, waar een nijpend tekort bestaat aan dit soort grootschali- ge 'natte' werklocaties. De ruimte voor de bedrijven wordt ver- kregen door herstructurering van de verouderde terreinen. Verwacht wordt dat na deze renovatie ruim 1300 men- sen aan de slag kunnen op het terrein. De kosten voor milieusanering en de algemene infrastructuur worden gedra- gen door overheid en bedrijven. SCHIEDAM - De percussie- workshop van Kofi Ayivor, bij- genaamd 'Professor of Rhythmology, gaat weer van start. Er kunnen nog steeds mensen inschrijven op deze cursus. De groep bestaat uit beginnende en ervaren deelne- mers. Leden van de workshop vormen de percussiegroep Djenoun. Zij treden regelmatig op in de regio. De Master drummer Kofi Ayivor laat de Afrikaanse ritmes voelen bij het spelen. Hij speelt nog steeds in Osibisa en heeft met velke muzikale grootheden samen- gewerkt. Hij was drie jaar geleden te gast op het Schiedamse Spektrum Festival. De workshop Afrikaanse percussie wordt gehouden in De Erker op vrij- dagavond van 19.30 tot 21.30 uur en bestaat uit tien lessen. De eerste bijeen- komst is op vrijdag 3 September. Kosten f 150,-. Er is genoeg slagwerk aanwe- zig, ook djembd's, de mooiste Afrikaanse trommels, en verschillende percussie-instrumenten. Wie wil langskomen voor een introduc- tieles kan bellen voor informatie met: (010) 4737253 of (010) 4624174. SCHIEDAM/MAASSLUIS - De organi- satie Vereniging te Voet, regio Zuid- Holland organiseert op zondag 5 Sep tember een begeleide wandeling van Maassluis naar Schiedam-Nieuwland. De wandeling voert door de Stads- randen, natuurgebied de Vlietlanden, door jong bos, met het voetveer naar de Broekpolder en wordt begeleid door Jan Rijnsburger. Meer informatie: (010) 2489174. SCHIEDAM - Vanaf 30 augustus tot eind September wordt de afrit Overschie, Blijdorp aan de noordzijde van de rijksweg A20 afgesloten voor al het verkeer in verband met het aan- brengen van een geluidsscherm. De afsluiting van de afrit is in deze weken steeds van's morgens 6.00 uur tot vrij- dagmiddag 15.00 uur. Van woensdag- avond 1 September 21.00 uur tot don- derdagmorgen 2 September 5.30 uur wordt bovendien de afrit Schiedam Noord aan de noordzijde van de rijks weg A20 afgesloten. Dit in verband met het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag. SCHIEDAM - Op zondag 5 September opent winkelcentrum de Nieuwe Passage haar deuren voor het publiek. Gedurende deze zondag kan men afge- zien van het winkelen genieten van het muzikale optreden van Ben Jur. Met gitaar, mondharmonica en andere ins- trumenten worden allerlgi liedjes uit het dagelijks leven ten gehore -gebracht. Op koopzondag is het parkeren gratis. SCHIEDAM - Vier solisten zullen op zaterdag 4 September twee inloopcon- certen geven in de Grote Kerk. De eer ste helft van het programma wordt door Johan en Jeanet den Hoedt gevuld met orgel en dwarsfluit. In de tweede helft spelen Boukje Thomasse (piano) en Sandra Desabandu (cello). De aan- vang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Op zondag 5 septem ber gaat de losse verkoop van kaarten voor Theater a.d Schie van start. Voor bijna alle voorstclllqgen ziin nog kaarten te feoop. Boevendien Zijn er concerten van Ruth jacott Boudewljn de Groot bijgeboekt. Vanaf 10.00 tot 18.00 uur liggen er genummerde bestelformulieren klaar aan de kassa/info-balie, die ter plek- ke ingvuld kunnen worden. 'Wie het eerst komt, het eerst maalt'. Na 5 September kunnen de formulieren niet meer worden ingeleverd. Er kan op deze dag ook niet telefo- nisch worden gereserveerd. Vanaf 8 September is de kassa weer geopend. 400.000 oplage SCHIEDAM - Gisteren is in de museummolen De Nieuwe Palmboom een foto-expositie geopend over het wel en wee van 25 jaar molenbedrijfvoering. Foto's, tekstpanelen en oude gereedschappen ge ven een beeld van e6n van de meest productieve Schie damse molens: Molen De Vrijheid. Molen De Vrijheid is een reusachtige balie-korenmolen, gebouwd in 1785 als brandersmolen. De molen maalde in die tijd moutmeel voor de branderijen in de stad. Omstreeks 1800, toen de jeneverindustrie op zijn hoogtepunt was, waren er nog zo'n twintig bran- ders- en bakkersmolens en 200 bran derijen in Schiedam. Molen de Vrijheid is het langst van alle Schiedamse molens als brandersmolens in bedrijf gebleven (tot 1917). Daarna werd hij eigendom van een flrma die onder andere veevoeder pro- duceerde. In 1971 werd de molen opgekocht door de gemeente. Na een uitgebreide restauratie ging de molen door als bakkersmolen. Anno 1999 is de Molen De Vrijheid nog steeds volop in bedrijf voor onder andere de Echte Bakkers in de regio. De expositie in De Nieuwe Palmboom laat zien hoe molen De Vrijheid door In museummolen De Nieuwe Palmboom is deze week een expositie geopend over 25 jaar molenbedrijf van de Schiedamse Molen De Vrijheid. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej enthousiaste vrijwilligers veranderde in de eerste commerciele bakkersmolen, waarbij werd samengewerkt met de Echte Bakkers-organisatie. De tentoonstelling is te bezoeken tot en met januari 2000. Museummolen De Palmboom is geves- tigd aan de Noordvest 34, Schiedam. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Toegang: volwassenen f 4,-, kinderen f 3,-. *5 lata* *nUut ZIE ELDERS IN DEZE KRANT Zie de bonnen elders in de krant. m f 1 g g Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 WOENSDAG I SEPTEMBER 1999 2e jaargang mimmer 53 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 25 Jaar molenbedrijf in De Nieuwe Palm boom

Postiljon | 1999 | | pagina 1