Demos wil het dit seizoen gaan maken 1 m f Clubliefde Spaans en Engels voor ouderen SCHIEDAM In dienstencentrum de Woudhoek is op donderdag 2 Sep tember van 14,00 tot 15.00 een gra tis introductiesles voor ouderen: Spaans voor begrmers. De lessen zljn bedoeld voor ouderen die regel- matig naar Spanje of een Spaanstalig land gaan. Naast het oefenen van taal in woord en gescbrift, leert men ook lets over de cultuur en gewoon- tes van het land. Kosten f 12,50 per maand. Voor de introductieles hoeft men zich nlet aan te melden, Dienstencentrum de Woudhoek is gevestigd aan het Heijermansplein 23, Schiedam. Op dinsdag 7 Septem ber start in dienstencentrum Oost (Marconiweg 2) een cursus Engels voor ouderen. Tijd: van 10.00 tot 11.00 uur. Kosten f 12,50 per maand. Informatle/aanmelding: (010) 4731496. Ouderen geheugentraining SCHIEDAM - De Stichting Ouderen- werk organiseert in samenwerking met zorgcentrum Franqois Haverschmidt in dienstencentrum Oost een cursus geheugentraining. De cursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten en wordt gegeven op vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Start op 10 September. Kosten f 50,- inclusief het cursusboek en koffie. Voor meer informatie: (010) 2732900. CURSUSSEN EN ACTIVITEITEN GYMNASTIEK - Op donderdag 2 Sep tember wordt er in clubhuis Zuid gynas- tiek gegeven. Van 9.00 tot 11.00 uur. Kosten f 8,- per maand. COUNTRY DANSEN - In diensten centrum de Woudhoek wordt op vrijdag 3 September van 14.00 tot 15.00 uur country dansen gegeven. Kosten f 10,- per maand. KOFFIE-INLOOP - In dienstencen trum de 4 Molens is er koffie-inloop van 11.00 tot 13.00 uur. Toegang is gratis. OPEN TAFEL - In wijkpost Zuid is er op dinsdag 7 September van 12.00 tot 13.00 uur open tafel. SOOS - Op dinsdag 7 September is er van 13.00 tot 16.00 uur in wijkpost Zuid Soos. Gratis toegang. ENGELS - In dienstencentrum Oost is er een basiscursus Engels voor begin ners van 10.00 tot 11.00 uur. Kosten f 2,50 per maand. Fancy-fair in De Harg SCHIEDAM - Op zaterdag 4 September wordt de jaarlijkse fancy-fair gehouden in verzorgingshuis De Harg. Van 10.00 tot 16.00 uur is iedereen van harte wel- kom aan het Hargplein 100. Er is een rommelmarkt en een rad van avontuur. Dit jaar zijn er ook veel kleine meubels te koop. De opbrengsten van deze dag hebben een goede bestemming: een gezelig dagje uit voor de bewoners van het verzorgingshuis. Collecte 50-jarige kankerbestrijding SCHIEDAM - De Nederlandse kanker- bestrijding/Koningin Wilhelminafonds (KWF) houdt van 6 tot 11 September haar jaarlijkse collecte. De KWF staat dit jaar tevens stil bij het 50-jarig bestaan. Het bedankt alle collectanten voor hun vrijwillige inzet in de afgelopen vijftig jaar. Ook alle gevers worden bedankt voor hun steun. Mocht de collectant of acceptgiro worden gemist, dan kan men de kankerbestrijding alsnog steunen via giro 26000 of bankrekening 707070007. Als er mensen zijn die wil- len helpen bij het collecteren, kunnen zij contact opnemen met nevrouw M.J. Tromp: (010) 2470570. SCHIEDAM - Elke zichzelf respecterende sportvereniging heeft een doel voor ogen. Die doelstelling is in de meeste gevallen gericht op de selectie- teams. Een aantal besturen richt zich echter op de gehele vereni- ging en daar geldt dan dat ieder lid gelijk is. Bij S.S.V. Demos, de vijfdeklasser, staan beide doel- stellingen naast elkaar in het vaandel. Het bestuur van de vereniging is ambiti- euzer dan ooit. Sinds enkele maanden runnen oude bekenden de club. Cor Tettero houdt zich bezig met public relations en legt onder meer contacten met potentiele sponsors en de media, waaronder deze krant. Onder het motto: 'niet geschoten is altijd mis', belde hij de redactie van de Postiljon met het verzoek aandacht te schenken aan zijn club. "Er gebeurt immers weer het een en ander", voegde hij er nog aan toe. Een familielid (Chris en Coby Tettero met Tettero Non Ferro) was hoofdsponsor geworden en deze groot- handelaar in goud, zilver en edelmeta- len heeft al geruime tijd een binding met Demos (beiden waren vroeger jeugdleider). Bovendien bestaat de club volgend jaar, om precies te zijn op 26 juni 2000, precies tachtig jaar. Naar dit jubileum wordt nu al reikhalzend uitge- keken. "Het zou prachtig zijn als we het lus- trumfeest met een kampioenschap kun nen opluisteren", spreekt voorzitter Gerard de Smit uit. De wens is immers de vader van de gedachte en in die zin kan het nooit kwaad om je wensen hardop uit te spreken. Het eerste elftal moet echter deze 'doelstelling' zien te bewerkstelligen en heeft in de afgelopen drie seizoenen aangetoond dat het rijp is voor de grote stap naar de vierdeklasse. "We hebben drie maal net naast de pot gepiest", aldus De Smit. Harmonie Demos speelt op Harga en voor veel niet Schiedammers is elke club die op dit sportcomplex speelt gelijk. Hermes DVS en SW (al dan niet met SMC er aan vast geplakt) spreken qua verleden (betaald voetbal) tot de verbeelding. Veel andere clubs hebben incidenteel kunnen teren op een succesvolle perio- de, maar worden veelal als grijze mui- zen op de grote hoop gegooid. Het is vaak lastig om een eenmaal opgebouw- de reputatie te veranderen. Demos bestaat reeds 79 jaar maar heeft volgens voorzitter Gerard de Smit nog altijd het imago 'een schopploeg' te heb ben. "Daar willen we al jaren vanaf, want het is beslist niet zo. Alles gaat hier in goede harmonie. We hebben dit jaar weer dertig nieuwe leden mogen inschrijven. Ook onze twee Turkse teams zorgen niet voor rotzooi. Ze heb ben zich heel goed aangepast. Gelijke monniken, gelijke kappen. Zo luidt ons credo. Ieder lid is voor ons even belang rijk. We gaan met zes senioren-elftallen de competitie in en zijn schuldenvrij. Welke vereniging kan dat zeggen? We hebben zelfs geen kortlopende schul- den, helemaal niets. Bovendien hebben we de accommodatie altijd goed onder- houden zodat we daar geen grote bedra- gen voor hoeven te reserveren. De samenwerking met DRGS is perfect. Spelen zij uit, dan spelen wij/thuis. In de zomermaanden wordt het veld gebruikt voor cricket, maar na het sei zoen verhuizen die mensen weer naar Hermes DVS. Fuseren is dan ook abso- - -,-v Chris en Coby Tettero, sponsors van DEMOS met daarnaast Cor Tettero PR-man van DEMOS) en voorzitter Gerard de Smit. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) luut niet aan de orde. Wij houden het al 79 jaar vol en kunnen met een goed gevoel de volgende eeuw in." Geen jeugd Jaren geleden had Demos nog een eigen jeugdafdeling, maar die ging ter ziele. "Als er nu mensen komen die de kar willen trekken, zetten wij er als hoofd- bestuur meteen onze schouders onder. Dan zetten we ons helemaal voor in. In het verleden zagen we ook A-junioren doorstromen naar het eerste elftal en dat was voor de vereniging heel belang rijk. Nu moet trainer Henk van Loenen het met nieuwe spelers van buitenaf doen als het gaat om vervangingen en versterkingen. We hebben D. Bos, S. de Groot, Y. Guller, M. Akzu, P. Temizkan, H. Karagul, J. Brown, S.Moesa, A. Aydin, V. Lens en P. das Dores. Zij vor- men met nog een aantal anderen de voorlopige selectie. In totaal hebben we dus dertig nieuwe mensen mogen begroeten en dat is best veel." "We hebben bovendien enkele nieuwe sponsors kunnen verwelkomen. Het zaalteam speelt met Hotel Cafe De Windmill op het shirt en het vijfde gaat met Schoenmakerij Oud Schiedam op de borst pronken. Het bestuur heeft in een speciaal beleidsplan aangegeven hoe de toekomst gewaarborgd dient te worden. Het voorzichtige financiele beleid moet worden voortgezet. Natuurlijk kunnen we nog diverse spon sors en adverteerders gebruiken. Wie reeds tachtig jaar aan de weg timmert, en als slogan De Eendracht Maakt Ons Sterk in het vaandel heeft staan, ver- dient het om te worden gesteund. Wij als bestuur willen dat al onze leden de naam van de vereniging de komende jaren vol trots naar buiten toe zullen uit dragen. We zetten er met elkaar de schouders onder", aldus Cor Tettero en Gerard de Smit. Cor Hulsbus mm In - Deze column wilde ik vorige week alptaatsen. Tijdgebrek leverde geen stukje op. Ik wilde vorige week beginnen met de vraag: wie wordt de volgende Heerenveen-speler die naar de Kuip komt? Op de dag dat deze krant uitkwam, tag er thuis een fax van Feyenoord dat Samardzic zou worden gepresen- teerd. Toeval bestaat niet, wordt wel eens beweerd, maar dit was wel degelijk toeval. Na Tomasson fin 1998, via Newcastle United], Igor Korneev (1997] en Jan de Visser dit jaar) dus weer een speler die vanuit het Friesche Haagje naar Rotterdam trot Wordt JohanHansma (beweegt zich voort a la Ronald Koeman, of Ronnie Venema (rechtsback met veel talent) of toch Foppe de Haan de volgende Heerenveener? Afgelopen zondag sprak ik Samardzic, Korneev en De Visser over hun overgang. Korneev zocht na afloop, zonder dat hij speelde, zijn oude ploegmaten en begetei- ders direct op. Jan de Visser daar- entegen wilde hen niet zien. 'Ik denk dat zij flink balen en dan is dit niet het ideale moment. Nee, ze hebben me niet gedold omdat ik in de rust werd vervangen. Ik heb wat dat betreft meer redenen om hem te dollen, want wij wonnen en staan bovenaan. De spelers in kwestie reageerden dus heel anders. Samardzic (23 goals in 63 wedstrijden) maakte enkele dagen voor de match tussen zijn oude en nieuwe club de over- stap en speelde zondag geen minuut. De Friese fans hadden gelukkig geen vervelende spreekko- ren voor hem in petto en dat pleit voor hen. Clubliefde bestaat anno 1999 niet meer. Althans, dat lijkt in het betaalde voetbal zo te zijn. Deze week starten de diverse compe ities weer en maken heel wat spe lers en speelsters op de velden hun debuut bij een nieuwe club. Velen hebben deze keuze bewust gemaakt, anderen zijn gedwongen. Clubliefde lijkt voorbehouden aan de oudere sporters, die sinds jaar en dag hun 'cluppie' trouw blijven. Juist voor deze mensen heb ik veel respect. Die mensen die in goede en slechte tijden hun steun betui gen aan hun vereniging. Hulde aan al deze mensen. Ze worden helaas zo vaak vergeten. Cor Hulsbus -Ml 1 SEPTEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 i i 'leder lid is voor ons even belangrijk1

Postiljon | 1999 | | pagina 9