ID5PAREN Te koop: diverse goederen en motorvoertuigen D OM E IN E N 2)e mmliie- dacf, ua*i louden wUllesi uuj (uuiefojgigiijJe, maJzeu! Zelfzorggeneesmiddelen zijn geneesmiddelen die u zonder doktersrecept kunt kopen bij apotheker of drogist. Sommige zelfzorggeneesmiddelen wor- den vergoed door uw zorgverze- keraar. Sinds begin deze maand worden zelfzorggeneesmidde len voor kortdurend gebruik niet meer vergoed. Alleen bij een chronische aandoening blijft een aantal zelfzorggenees middelen wel vergoed. Uw arts schrijft dan 'chronisch gebruik' op het recept. Het eerste recept (15 dagenj komt in principe voor uw eigen rekening. Met deze nieuwe regeling wil de minister van Volksgezondheid (VWS) bevorde- ren dat er zinnig en zuinig gebruik wordt gemaakt van geneesmiddelen. De regeling geldt voor alle ziekenfonds- verzekerden en voor de meeste mensen met een particuliere zorgverzekering, zodat ook voor veel particulier verze- kerden de zelfde voorwaarden gelden. De vergoeding van geneesmiddelen die allien op' doktersrecept verkrijgbaar zijn, de receptplichtige geneesmiddelen, blijft nagenoeg ongewijzigd. Vergoeding Als u ziek bent, heeft u soms een geneesmiddel nodig. Er zijn dan arie mogelijkheden: een zelfzorggeneesmid- del zonder doktersrecept, een zelfzorg- geneesmiddel met doktersrecept of een geneesmiddel dat uitsluitend op dok tersrecept verkrijgbaar is bij apotheker chronisch (langer dan 3 maanden per jaar) moet gebruiken. Uw arts vermeldt dit op het recept. Als het geneesmiddel nieuw voor u is, betaalt u w61 het eerste recept (15 dagen) zelf aan uw apothe ker. Gebruikt u het geneesmiddel al, dan gelden deze 15 dagen uiteraard niet voor u. Kortdurend gebruik van zelf zorggeneesmiddelen -ook op recept- wordt dus niet vergoed. Bijvoorbeeld: u heeft pijnklachten als gevolg van reuma. U kunt hiervoor een zelfzorggeneesmiddel (bijvoorbeeld paracetamol) kopen bij een apotheker of drogist. Dit wordt niet vergoed. U kunt ook uw (huis)arts consulteren. Als u het zelfzorggeneesmiddel langer dan drie maanden per jaar moet gebruiken, wordt het recept van uw dokter wel vergoed. Het is noodzakelijk dat uw arts in dat geval 'chronisch gebruik' op het recept schrijft. Receptplichtige geneesmiddelen Er zijn ook geneesmiddelen die u alleen met een doktersrecept bij een apotheker of apotheekhoudende huisarts kunt halen. Dit zijn zogeheten receptplichti ge geneesmiddelen. Deze geneesmidde len worden door uw zorgverzekeraar vergoed volgens de regels van uw zorg verzekering en het Geneesmiddelen Vergoedingsssyeem (GVS). Sommige receptplichtige geneesmidde len kunt u overigens onder een andere merknaam als zelfzorggeneesmiddel kopen. Hiervoor geldt dan dezelfde ver- goedingsregeling als voor zelfzorgge neesmiddelen op recept. Meer informatie? Bij uw huisarts en apotheker is een bro chure verkrijgbaar. Of kijk op internet: www.cvz.nl. Heeft u na het lezen r og vragen over de brochure? Bij de Postbus 51 -infolijn helpen ze u graag: 0800 8051 (gratis). U kunt natuurlijk ook contact opnemen met uw zorgverzeke raar. Uw arts kan een recept met een zelfzorggeneesmiddel voorschrijven. geval geldt een nieuwe vergoedingsregeling. of apotheekhoudende huisarts. De ver goeding verschilt per situatie. Zelfzorggeneesmiddelen die u zonder recept koopt bij apotheker of drogist worden niet vergoed door uw zorgver zekeraar. Dit blijft na 1 September 1999 hetzelfde. Uw arts kan ook een recept met een zelfzorggeneesmiddel voorschrijven. In dat geval geldt een nieuwe vergoedings regeling. Vanaf die datum wordt een aantal zelfzorggeneesmiddelen op 4 recept uitsluitend door uw zorgverzeke raar vergoed als u het geneesmiddel In dat Natuurlijk kunt u ook meedoen als u 1225 of 50 jaar getrouwd bent. Stuur uw trouwkaart naar: De Postiljon, Postbus 85, 2640 AB in Pijnacker onder vermelding van "HET JA-WOORD VAN DE MAAND" en u maakt kans op f too, - aan waardebonnen. te)#Ly\ u kunt deze waardebonnen besteden bij de adverteerders op de bruidspagina. 8 SEPTEMBER 1999 7 DE POSTILJON EDITIE 12': ivi11fIJ 9 DM I PAGINA 10 Vergoeding van zelfzorggeneesmiddelen aangepast Domeinen verkoopt bij openbare inschrijving: motorvoertuigen: o.a. Alfa Romeo, Audi, BMW, Daihatsu, Ford, Honda, Lancia, Mercedes (w.o. C200-220, 300D), Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Pontiac, Renault, Toyota, Volvo, VW, terreinwagens (Landrover) en 5 personenauto's ter demontage, motorfietsen (BMW, Honda), diverse goederen: o.a. grafische machines (w.o. kleurenoffsetpersen), omsnoerapparaten, kantoormachines (w.o. kleurenkopieerapparaten), televisies, audio- en videoapparatuur, huisraad, kleding, inventarissen, gereed- schap, kluizen, scooters, groot aantal (brom)fietsen, cd's, speelgoed, sieraden, brancards, partij aluminium schuif- puien. Bezichtiging: vrijdag 17 September 1999 van 8.30 tot 16.00 uur bij regio-eenheid Bleiswijk, Overbuurtseweg 13 te Bleiswijk. Tijdens deze bezichtiging worden ook aluminium kisten tegen contante betaling verkocht. diverse goederen op andere locaties: o.a. 30 ft container, elektronische apparaten, haspels/mijnenveegka- t bels, partij borgpennen, markeerboeien, gootzinkstukken, stalen drijvers, kantoormeubilair, onderdelen uit gebouw van i860 (verbindingsstukken, draagbalk circa 13 meter, 2 stalen toogramen). Bezichtiging: vrijdag 17 September 1999; in de catalogus is informatie over bezichtigingstijden en -adressen te vinden. Openbare inschrijving: donderdag 23 September 1999 om 10.00 uur bij Domeinen Roerende Zaken, directie Apeldoorn, Henri Dunantlaan 6, postbus 9043, 7300 GD Apeldoorn. De algemene voorwaarden van Domeinen Roerende Zaken zijn van toepassing. ledereen kan kopen bij Domeinen. Domeinen verkoopt gebouwen, gronden en roerende zaken van de rijksover- heid. Er wordt ver kocht aan handel, bedrijf en particu lier. Domeinen is onder- deel van het Minis- terie van Financien vertegenwoordigt de Staat als eigenaar. M I N I S T E R I E VAN FINANCIEN Catalogus met algemene voorwaarden is verkrijgbaar tijdens de bezichtiging tegen betaling van f 2,50. U kunt ook een abonnement op de catalogus nemen. Informatie hierover tijdens de bezichtiging en via de internetsite van Domeinen: www.minfin.nl/domeinen. Telefonische informatie: 010- 5212799.

Postiljon | 1999 | | pagina 10