Politie peilt mening bewoners Rijnmond uMlL iiOiiL f- ifJlfiUiiiir Open huis SKVR ROTTERDAM Voor wie zich wil inschrijven voor ten van de vele hon derden cursussen van de SKVR, of eerst de sfeer wil proeven kan op zondag 12 September van terecht bij het open huis in het kader van de R'Uitmarkt. Van 12.00 tot 17.00 uur kan men presents ties, tentoonstellingen, videovertonin gen en demonstraties aanschouwen. U kunt kennismaken met docenten en informatie krijgen over de lessen, cur sussen en workshops. Aan de Calandstraat 7 bevindt zich de Schrijversschool, Theaterschool, meer Kijk op Kunst. Aan de Hennekijnstraat 6 bevindt zich de Dansschool, Vrije Academie voor Beeldende Kunst. Aan de Eendrachtsstraat 12a bevindt zich de Foto- en Videovakschool. Aan de Willem Buytewechstraat 70 bevindt zich de Muziekschool (let op: van 13.00 tot 16.00 uur). Telefoonnummer voor brochures en informatie: (010) 4361366. Als je vader of moeder problemen heeft R1JNMOND - Opgroeien in een gezin met een ouder die psychische proble men heeft is vaak niet makkelijk. Echt invoeien wat dit betekent kan alleen maar iemand die in een soortgelijke situatie is opgegroeid. Om deze reden organiseert het Riagg groepsbijeenkom sten waarin kinderen en jongeren (8 tot 24 jaar) ervaringen met elkaar uit kun- nen wisselen. Door met elkaar te praten en antwoord te krijgen op vragen als: 'Soms is de sfeer thuis om te snijden, hoe kan ik hiermee omgaan?', of 'Ik voel me voor alles zo verantwoordelijk, wat kan ik daar aan doen?', kunnen jon geren elkaar helpen om beter met hun eigen situatie om te leren gaan. Telefoonnummer voor aanmelding of informatie (010) 4453498/4960783. Reunie Einstein Lyceum RIJNMOND - In het kader van de festi- viteiten rondom het 35-jarig bestaan van het Einstein Lyceum te Hoogvliet zal er op zaterdag 18 September een reunie plaatsvinden voor oud-leerlingen en oud-medewerkers. De reunie duurt van 15.00 tot 21.00 uur. Adres: Middenbaan Zuid 71. Inllchtingen: (015) 2620231. Hulptelefoon ramp Turkije ROTTERDAM - Betrokkenen die met vragen zitten over de aardbeving in Turkije kunnen het telefoonnummer (010) 4250125 bellen. Turks-sprekende maatschappelijk werkers bieden van 9.00 tot 21.00 uur telefonisch hulp aan mensen die slachtoffers te betreuren hebben, of zelf de aardbeving hebben meegemaakt of op welke manier dan ook hulp zoeken met betrekking tot deze ramp. Ontwerp je eigen sieraad ROTTERDAM - Op de R'Uitmarkt 12 September organiseert goudsmederij 'In de Ban van de Ring' een ontwerpwed- strijd. Kinderen tot 13 jaar kunnen zon dag een tasje met inschrijfformulier en klein kadootje ophalen bij de goudsme derij aan de Witte de Withstraat 41a. Uit alle inzendingen wordt het mooiste ontwerp gekozen door eigenaressen en goudsmeden Diana van der Wal en Marleen Mol. Dit ontwerp zal als belo- ning worden vervaardigd in 1 e gehalte zilver. Op de drempel van een nieuw millennium bezinnen veel ver- enigingen en organisaties zich op de toekomst. Idealen van pakweg vijfentwintig jaar gele- den passen niet meer in deze tijd. Om te overleven is een fris- se wind nodig, die het stof weg- blaast. Ook de stichting 'Het Zeilend Zeeschip' acht de tijd rijp om een nieuwe koers te gaan varen. Een stukje historie. In 1938 werd de Nationale Vereniging 'Het Zeilend Schoolschip' opgericht. De achterliggen- de gedachte was de kennis en kunde van de oude zeilende handelsvloot levend te houden. In 1963 werd de naam gewijzigd in 'Het Zeilend Zeeschip'. En er werd een doel toege- voegd: een groot nationaal zeegaand zeilschip verwerven om de jeugd in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de zee en het zeezeilen. Op 1 juni 1974, dit jaar dus 25 jaar geleden, koos de 'Eendracht' het ruime sop. Dit schip kreeg in 1989 een opvolgster in een gelijknamige driemasterschoener met 1.000 vierkante meter zeil. In de afgelopen 25 jaar hebben niet alleen jongeren, maar ook veel volwas- senen via de 'Eendracht' iets kunnen proeven van de spanning en avontuur van het varen op zee. Vrijwilligers De Nationale Vereniging en Stichting 'Het Zeilend Zeeschip' draait voor 95 procent op vrijwilligers. De bemanning wordt gevormd door zogenaamde 'opstappers', mensen met de benodigde ervaring en diploma's die in hun vrije tijd meedraaien. Onder hen veel men- sen met een maritieme achtergrond. "Als we niet oppassen worden we een 'gezelligheidsclub' voor oud-marine- mensen", laat Saskia Dijxhoorn door- schemeren. Ze is, samen met solo-zeil- ster Jacqueline Bakker, door de Stichting aangetrokken om de sponsoring en pr te verzorgen van een project dat de naam- bekendheid van de Stichting moet ver- groten."De oude garde wil veel bij het oude laten", legt Dijxshoorn uit. Dat is eigenlijk wel te begrijpen, maar de tij- den veranderen. Vakantiegangers en recreanten worden kritischer, zijn veel- eisender geworden. Meevaren op de Eendracht' betekent 'meewerken' en je moet er nog voor betalen ook. Het com-, fort aan boord is in vergelijking met commerciele zeilschepen mager. ft i Meewerken op 'De Eendracht' is heelgewoon. (Foto: EG) Minder sober dan op de eerste 'Eendracht', maar toch ook niet echt luxe te noemen. De schoener is zonder overbodige extra's gebouwd. Je treft er bijvoorbeeld geen teakhouten dekken op aan, maar solide stroken kurk, afge- dekt met dikke lagen lak. Het ontwerp is van de tekentafel gekomen met veel oog voor de veiligheid van onervaren deelnemers aan boord, die overigens als 'scheepsgezellen' of 'trainees' aanmon- steren.Het actief meezeilen en wachtlo- pen kun je nog als onderdelen van een actief vakantieprogramma verkopen; het in toerbeurten meedraaien in de kombuis en het met elkaar schoonhou: den van het sanitair en de woongedeel- ten, heeft iets 'jeugdherbergachtig'. Dat door deze formule de kosten laag zijn, daar hebben veel jonge vakantiegangers geen boodschap meer aan. Tall ships 2000 Om het publiek te blijven interesseren voor de stichting en het schip moet het ruim dus verder worden opengezet. Saskia Dijxhoorn en Jacqueline Bakker onderkennen de rol die de media in hun plannen kan spelen, dus voor het eerst in de 25 jaar dat 'De Eendracht' in de vaart is, werd voor de pers een presen- tatiemiddag gehouden. Doel was voor een breed publiek aandacht te vragen voor de activiteiten van de stichting en het project Eendracht 2000. Met dit project werkt de stichting toe naar deelname aan twee races van 'The Race of the Century-Tall Ships 2000'. De aandacht hiervoor moet de belang- stelling voor het zeezeilen weer aan- wakkeren. Maar om te kunnen deelne- men is veel geld nodig. Uit eigen ver- mogen kan de stichting 100.000 gulden van de benodigde 500.000 op tafel leg- gen. De rest zal door sponsorgelden bij elkaar gesprokkeld moeten worden. En daarvoor is Jacqueline Bakker aange trokken. Zij is druk bezig met het bewerken van het bedrijfsleven om sponsorgeld los te krijgen. Leden van 'Het zeilend zeeschip' proberen zeemij- len te verkopen. In ruil daarvoor krijgt men een stukje van een oude zeekaart. Sinds kort beschikt 'De Eendracht' over een eigen webside (www.eendracht.nl), dus ook de digitale snelweg wordt niet vermeden. Het is dat het om een schip gaat, anders zou je haast zeggen: 'De Eendracht' slaat haar vleugels verder uit. De Eendracht in Tall Ships 2000 'De Eendracht' doet in de zomer van 2000 mee aan twee trajecten van de Tall Ships Race of the Century-Tall Ships 2000. Het is voor het eerst sinds 1976 dat de Eendracht weer langs de oostkust van Amerika vertegenwoordigd zal zijn. De Eendracht vaart mee in de race van Boston naar Halifax en van Halifax naar Amsterdam. Eerst zal het schip vanuit Lissabon via Bermuda, Philadelphia en mogelijk via Baltimore naar New York zei- len, om daar een prominente plaats te krijgen op Sail New York. De intocht tijdens Sail Amsterdam wordt de finale van de rets. Wat deze zeiitocht extra bijzonder maakt, is dat op een paar etappes plaatsen zijn gereserveerd voor minder draagkrachtige jongeren van 15 tot 25 jaar. Met behulp van sponsors en donateurs hoopt de Eendracht hen een unieke ervaring te bieden. Verder is er plaats voor betaiende passaglers op de trajecten Lissabon-Bermuda/New York, Ney York-Boston/Halifax en Halifax- Amsterdam. Inlichtingen: (070) 3546261 De oude garde kijkt aarzelend toe. 'Via huis-aan-huisbladen komen we toch niet aan sponsors uit het bedrijfsleven", laat de aanwezige scheepsarts tijdens een informeel onderonsje weten. Nou ja... Wie dus volgend jaar de spanning wil meebeleven dat een Nederlands schip als eerste over de eindstreep van een internationale wedstrijd gaat: bel voor sponsoring, voor inlichtingen over vakanties en dagtochten naar het kan- toor van 'De Eendracht': (070) 3546261. Elma Gortworst ROTTERDAM - Van maandag 6 Sep tember tot uiterBjk zaterdag 2 okto- ber wordt in opdracht van de politie Rotterdam-Rijnmond het telefonisch onderzoek naar criminaliteit en vei ligheid in de regio Rijnmond opnieuw uitgevoerd. Gedurende deze weken worden ruim 4.500 inwoners van de reglo Rijnmond van vijftien jaar en ouder telefonisch over deze onderwerpen geihter- viewd. Daarnaast wordt aan hen een oordeel gevraagd over het funcdone- ren van de politie. Het doel van dit onderzoek - de Regionale Politiemonitor geheten - is onder meer het in kaart brengen welk deel van de bevolking slachtoffer is geworden van criminaliteit. Ook levert het onderzoek belangrijke informade op voor politie, justitie en openbaar bestuur over de behoefte aan veiligheid. Deze informatie wordt gebruikt om de dienstverlening aan de burgers in de regio te verbeteren en om de ont- wikkeling van de veiligheid te vol- gen. Het onderzoek wordt uitge voerd door Research voor Beieid BV. •-* De driemaster schoener Eendracht. (Foto: Flying Focus) Nieuwe koers voor schoener de Eendracht iH

Postiljon | 1999 | | pagina 11