Postiljon Met Schiedamse Zeekadetten op Wereldhavendagen m.Engering 015 - 3615050 en feliciteren in SCHIEDAM Open TBC in Schiedam Negen huwelijken op 9-9-99 NIET ONTVANGEN? Bibliotheek Stadserf 18 Sep tember dicht Oplage 41 ex. Schiedam ah lolicitoren I VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Kortgeleden is bij een inwoner van Schiedam besmettelijke TBC geconstateerd. Naar aanleiding hiervan zijn de afgelopen week ruim honderd mensen benaderd die met deze persoon in contact zijn geweest. Het betrof hier personeel en de vaste bezoekers van twee horecagelegenhe- den in Schiedam. Op dit moment zijn geen gevallen van besmetting aange- troffen die gerelateerd zijn aan deze bron. Over twee maanden wordt onder dezelfde groep een controle onderzoek gehouden. Voor verdergaande maatre- gelen ziet de GGD vooralsnog geen reden. De betreffende patient heeft medicijnen ter bestrijding van de ziekte gekregen. SCHIEDAM - De datum 9-9-99 heeft iets magisch. Voor sommigen is de datum 9 September 1999, zo gepland of bij toeval, een mooie gelegenheid om in het huwelijksbootje te stappen. In Schiedam zullen op deze datum negen paren in de echt verbonden worden. De. huwelijken zullen onge- twijfeld zeer millenniumbestendig zijn. gaat het baggeren de vervuiling tegen. De heren Van de Veen en Krijgsman werken bij Stedelijk Beheer, afdeling Groen en Natuur. Zij leggen uit wat bagger eigenlijk is. "Bagger, ook wel slib genoemd, onstaat door een veelvuldige ophoping van organisch afval, zoals bla- deren en afgestorven plantendelen, in het water. Dit afval wordt door gebrek aan zuurstof nauwelijks verteerd, zodat er een stinkende zwarte massa op de bodem blijft liggen. Als dit niet wordt verwijderd, blijft er geen watergang meer over." Voordat men tot het baggeren van een watergang overgaat, onderzoekt men of de bagger vervuild is. Vervuilde bagger wordt namelijk naar een speciaal bag- gerdepot afgevoerd. Door middel van zuigen of door de bodem af te graven kan de bagger uit een watergang worden verwijderd. Watergangen die op het programma staan om gebaggerd te worden zijn die rond de oude Rooms-katholieke Begraafplaats, rond Sportcomplex Kethel, de moerastuin in het Prinses Beatrix Park langs het Hazepad, de vij- vers langs het Liszt- en Schubertplein en de achterzijde van de Heelmeesterstraat. De baggerwerkzaamheden vinden onder andere plaats in de watergangen rond het Sportcomplex Kethel, achter de Schiedamseweg. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle) SCHIEDAM - De gemeente weken gaan duren. Het bagge- niet worden gebaggerd, dan Schiedam is vorige week ren is noodzakelijk vanwege zouden er vergaande rottings- begonnen met baggerwerk- het gevaar voor het dichtslib- processen ontstaan die een ake- zaamheden die ongeveer zes ben van watergangen. Zou er lige geur voortbrengen. Ook De bagger wordt via de persleiding naar het baggerdepot in Woudhoek getransporteerd. Niet vervuilde bagger wordt meestal elders gebruikt voor ophoging van het terrein. Wanneer de baggerwerkzaamheden beeindigd zjn, duurt het nog enige tijd voordat de watergang zich hersteld heeft. Uiteindelijk is het resultaat voor mens, plant en dier zeker de moeite waard. Telefoon: 010 42697 01 BEL: SCHIEDAM - In verband met tijdens het weekend testen van alle noodsys- temen in het Stadserfcomplex is de bibliotheek op zaterdag 18 September gesloten. Bibliotheekbezoekers kun- nen op die dag terecht in Filiaal Noord, Bachplein 589. Deze biblio theek is dan geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Ook bij bibliotheek Stadserf geleende boeken kunnen daar worden ingeleverd. Op maandag 20 September is de Bibliotheek Stadserf weer van 17.00 tot 21.00 uur geopend voor het publiek. SCHIEDAM/ROTTERDAM - Op zaterdag 4 September verzorgde het Schiedamse Zeekadetkorps Jacob van Heemskerck een prima verzorgde tocht voor genodigden. Vanaf de Wilheminahaven vertrok het opleidingsschip Van Versendaal richting Rotterdam, waar de Wereldhavendagen in voile gang waren. Op (en boven) het water was het een drukte van belang: Van pleziervaartuigen en marineschepen tot rubberboten van de mariniers en helikopters.- Jongens en meisjes tussen de 11 en 16 jaar kunnen zich bij de Schiedamse Zeekadetten aanmelden. Kinderen kunnen ook gratis een dagje kennismaken. De korpsbijeenkomsten zijn wekelijks op de zaterdagmiddag aan boord van de Van Versendaal en de Spica, die zijn afgemeerd aan het terrein van de HSM aan de Westfrankelandsedijk (nabij Zwembad Zuidj te Schiedam. Foto'sPostiljon/PZj S&&JI Baggeren voorkomt stank en vervuiling Zie de bonnen elders in de krant. 400.000 oplage Een uitgave van Berkel Perlodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 K5 Pijnacker Tel: 015- 36150 50 Fax: 015 - 361 50 52 WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 2* autpwar S4 Voor meer mformatie zie eotefon pagtaa 3 RUBENSPLEIN Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar.

Postiljon | 1999 | | pagina 1