Viering restauratie Liduina en Vrouw Rozenkrans Nieuws of bijzonders op Atelierroute Multi-culturele avond op Aleidaschool Plan voor verwijdering van asbest ONS maakt Brandersfeesten mede mogelijk \Nim Hofman Auto's ktijk 010 5216520 l-AGtNA Vakantieongelukje De weken van vakantie en rust hebben weer plaats gemaakt voor bet gewone leven. Sommige patienten informeren: "Hoe was de vakantie?". Maar voor dat ik daarop iets kan antwoorden, gaan ze direct verder: "Met mij was bet pet". Vervolgens verneem ik de ellende van het vakantiepark, bet weer, de sfeer, de prijzen en de familie. Veel mensen heb ben met hun klachten gewacht totdat hun 'eigen' dokter weer van vakantie terug is. Dat veroorzaakt echter vertra- ging voor de patienten die juist nu pro- blemen hebben. Al met al was het de afgelopen weken niet mogelijk om de praktijkdeur rond zes uur te sluiten. Vooral als er nog na-visites bijkomen (aangevraagd in de middag] ben ik pas rond tien uur tbuis. Op de eerste woensdag na de vakantie ben ik wonder boven wonder rond acht uur thuis. "]e gaat nu toch niet weer weg, he pappa", vraagt Jan-Willem. "Pappa probeert nu thuis te blijven", zeg it Dat heb ik te vroeg gezegd, beneden gaat de bel. Vlug loop ik de trap afen open het venster van de voor- deur. "Dokter", klinkt een zachte, wat trieste stem, "het spijt me heel erg dat ik u zo laat nog moet storen, maar ik heb uw hulp heel hard nodig". Ik open de deur en loods een oude dame bin- nen. Even later zit ze aan de tafel van mijn spreekkamer. Bea heeft snel een kopje koffie gezet. De vrouw neemt voorzichtig een paar slokjes koffie en begint haar verhaal. De kinderen hadden haar uitgenodigd om een weekje mee te gaan naar een bungalowpark. Ze was daar heel blij mee geweest. Uit zichzelf zou ze waar- schijnlijk nooit zo'n vakantie hebben ondernomen. Haar enige uitjes in de afgelopen jaren waren dagtochten met een bus geweest, georganiseerd door het bejaardenhuis waar ze woonde. Ze was dus verwachtingsvol meegegaan. Maar direct al bij het binnengaan van het huisje was ze over de drempel gestruikeld. Ze had een stekende pijn gevoeld ter hoogte van het rechter- scheenbeen, maar ze had niets durven zeggen. Ook omdat ze, nadat ze over eind was geholpen, haar zoon achter zich had horen fluisteren: "Hebben we er nou wel goed aan gedaan om haar mee te nemen?" Pas 's avonds laat had ze onder haar rokken durven kijken; een forse, rode, klonterige plek markeerde de plaats waar ze de stekende pijn ervaarde. Op die eerste avond lukte het haar ook niet om de panty uit te trekken, omdat het nylon in de wond was gaan vastzitten. Even had ze gehuild, maar daarna had ze besloten niet meer aan de wond te komen. En nu, vandaag, waren ze teruggekomen. Maar omdat het gezel- schap overdag nog naar een speeltuin was geweest, had ze moeten besluiten tot deze late hulpvraag. Om de wond goed te kunnen bekijken moet eerst de panty uit, maar die zit vast. Door het onderbeen in een teil met warm water te laten weken, kan ik even daarna de kous met korte rukjes verwijderen. Na het wegpoetsen van de stukken geronnen bloed stel ik vast dat de wond intussen weer dicht is. In zo'n geval kunnen we volstaan met eerst de wond schoon te maken en daarna zo nodig af te dekken. Was de wond nu nog steeds open geweest (vertraagde genezing) of gezwollen of met pus, dan is de behandeling natuur- lijk veel rigoureuzer. Een klein kwartier tje later breng ik mevrouw zelf nog even terug naar huis. Deze zomerva- kantie zal mijn patiente in elk geval nooit meer vergeten. Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM Op zondag 5 September heeft de feestelijke viering plaatsgevon den van de voltooiing van de restauratie van de Basiliek van de parochies H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans te Schiedam. In de foyer van het Theater a. d Schie was een bijeenkomst georganiseerd van Parochiebestuur en genodigden. Hierbij zag de nieuwe publicatie over het leven van Liduina en de rond haar per- soon onstane devotie het licht. Door de voorzitter van de Stichting Fonds Historische Publikaties Schiedam, Dr. H. Noordegraaf werden de eerste exem- plaren van 'Beelden van Liduina' aangeboden aan de Bisschop van Rotterdam, Mgr.drs. A.H. van Luyn en aan de Burgemeester van Schiedam, Drs. R. Scheeres. (Foto: Bert Visserj SCHIEDAM - Op de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel 9 in Schiedam Oost wordt op woensdag 15 September een multi-culturele avond gehou- den. De school organiseert deze avond voor de tweede keer. Belangstellenden zijn welkom. Er worden hapjes, drankjes en allerlei spullen verkocht uit Nederland en ande- re landen waarvan leerlingen van de school en hun ouders afkomstig zijn. Op deze wijze komt men meer te weten over elkaars gewoontes, tradities en cul- turen. Tevens is de avond bedoeld om geld en hulpgoederen bijeen te brengen voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. Edn van de ouders is actief in de Turkse Culturele Vereniging Spangen. Zijn vrouw en zoontje hebben de aarbe- ving aan den lijve ondervonden. Via de vereniging komen hulpgoederen daar waar ze hard nodig zijn. De Gravin Aleidaschool werkt nauw samen met deze vereniging. Hulpgoederen die gevraagd worden zijn babyvoeding, luiers, wasmiddelen, damesverband, tandpasta, tandenbor- stels en verbandtrommels. Op 15 Sep tember kunnen goederen vanaf 15.00 tot 19.00 uur op school worden afgege- ven. Ook geldelijke bijdragen zijn wel kom. SCHIEDAM - Personen die nu nog wonen in de huizen aan de J.C. van Markenstraat en de M.C.M. de Grootstraat ontvin- gen vrijdag van het gemeentebe- stuur een brief over de aanpak van (mogelijk) aanwezig asbest. Inmiddels is gestart met een nauwkeurige inspectie van leeg- staande flatwoningen aan de Ch. Th. Storkstraat en de J.C. van Markenstraat. in iedere woning zoeken deskundigen naar asbesthoudend materiaal. Als blijkt dat dit aanwezig is bekijkt men hoe dit verwijderd kan worden. Maandag is al een begin gemaakt met het weghalen SCHIEDAM - In twintig ateliers tonen 25 kunstenaars het komende weekend (11 en 12 September) onder meer schilde rijen, beelden, installaties en foto's tijdens de jaarlijks terug- kerende manifestatie Open Ateliers. Het is verheugend dat de laatste jaren meer jonge en beginnende kunstenaars zich voor dit evenement aanmelden. Zo blijft het voor belangstellen den aantrekkelijk de atelierrou te te lopen. Er is immers steeds iets nieuws of bij zonders te ontdekken. Zo tonen nieuw- komers Jolande Bosch en Arjen Schoonhoven aan Korte Kerstraat 9 installaties en presenteert Vincent Botella in de nieuwe Artoteek aan 's Gravelandseweg 802 schilderijen. Op dit adres is overigens ook werk van Sasha Zuidam en Ineke Roelfzema (beelden) te zien. Het merendeel van de deelnemende kunstenaars zet tijdens de manifestatie de deur van eigen atelier of galerie open. Pieter Zandvliet, winnaar van de VSB-kunstprijs 1998 toont werk op Heenvlietsestraat 3, Carla van den Heuvel-Ruseler (bronzen), Lange Haven 20, Martine Ponte (schilderijen), Singel lib, Gerard van Soest (foto's), Paulus Potterstraat 10 en jeroen Staal, Burgemeester Knappertlaan 270c. van dit voor de gezondheid slechte materiaal. Het verzamelen gebeurt met de grootste voorzichtigheid om te voorkomen dat asbestvezels in de omgeving terechtko- men. Ook is een start gemaakt met het uit het puin aan de Ch.Th. Storkstraat en Mgr. Nolenslaan verwijderen van asbesthoudend kit en ander materiaal waarin asbest is verwerkt. Na afloop van deze werkzaamheden en de afvoer van het asbest wordt, om zeker te zijn dat al het asbest is verdwenen, ook nog een bodemonderzoek uitgevoerd. Voor meer informatie over deze asbest- problematiek kan men bellen met het Gemeentelijk Informatie Punt, (010) 2465304. SCHIEDAM - Ook dit jaar levert ONS Mileu een bijdrage aan de Schiedamse Brandersfeesten. Er worden onder meer een stand- werkersconcours en een zon- dagsmarkt gehouden. Ook stelt ONS Schiedamse watersporters in de gelegenheid om tijdens het slotweekend af te meren in de Lange Haven. Op 24, 25 en 26 September worden de Schiedamse Brandersfeesten gehouden. Het standwerkersconcours wordt op vrijdag 24 September gehouden aan de Lange Kerkstraat, Broersvest en het Hemaplein. De welbespraakte kooplie- den strijden om het kampioenschap van Schiedam. Cris Coppens zal in zijn hoe- danigheid als voorzitter van het Centrummanagement om 16.00 uur de prijzen aan de winnaars uitreiken. Op zaterdag zullen naar verwachting ongeveer dertig pleziervaartuigen afme- ren in de lange- of Korte haven of in de Noordvestgracht. In de Voorhaven vin- den dit jaar de roeiwedstrijden plaats onder het motto 'Schiedam Roeit1. Dertig roeiploegen zetten hun beste beentje (roeispaan) voor on prijzen in de wacht te slepen. De organisatie hiervan is in handen van de Lions Club Schiedam die samenwerkt met het Zeekadetkorps Schiedam. Op zaterdagavond is er een TalentenGala op de Koemarkt. De bekende Nederlander Jacques d'Ancona is aangetrokken om in de jury plaats te nemen. De zondagsmarkt is het hoogtepunt van de Brandersfeesten. Er worden tiendui- zenden bezoekers verwacht die ook kunnen genieten van optredens van artiesten op het podium aan het Stadserf. In de Lange Kerkstraat, Broersveld en Broersvest zullen zo'n 250 standplaatsen bezet zijn. Branderstocht van* Schiedamse Tippelaars SCHIEDAM - Op 18 September wordt in Schiedam voor de vijfde maal de Branderstocht georgani seerd. De wandelsportvereniging De Schiedamse Tippelaars laat de deel- nemers langs de mooiste plekjes van Schiedam wandelen. Er zijn vier afstanden: 5-10-15 en 25 kilometer. Starttijden voor de eerste drie afstan den van 9.00 tot 14.00 uur, voor de 25 km van 8.00 tot 9.00 uur. Het startbureau aan de Warande 150 te Schiedam, sluit om 17.00 uur. Meer informatie: (010) 4734674, 4712412 en 4267384. Div. Clio: nieuw model Twingo: div. uitvoeringen Bovag Garantie Bedrijf ±150 Top Occasions op voorraad 8 SEPTEMBER 1999 DE POSTJLJON EDim 12 DE POSTILJON EDIT1E 12 PAGINA 5 20% korting o.a. Alize, Comfort, Airco, Metallic 24% korting Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS f 5000,- uitgestelde betaling 6 maandenGRATIS 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 5