'DRGS moet in middenmoot kunnen eindigen' In actie voor vlinderherstel Randell Mouricio schrikt no 8-3 nederlaog - 9H1 -- - -- Het was even schrikken voor Randell Mauricio, trainer van DRGS. FotoVan Det fotoproducties! Handbalsters TOG pakken eerste punten SCHIEDAM - De dames van TOG heb- ben op zondag 5 September hun eerste competitiepunten binnengehaald. Dames 1 kwam uit tegen hetr Schiedamse Ventura 3. De eindstand werd 24-17. Dames 2 speelde tegen DWS. Het team nam even de voor- sprong, maar moest uiteindelijk met 14- 13 de wedstrijd uit handen geven. Honderd kilometer zweten REGIO - Staatsbosbeheer heeft in het kader van het 100-jarig bestaan een wandeltocht door het Groene Hart uit- gezet. Wandelaars kunnen kiezen uit vier trajecten: Bodegraven-Gouda (16 km), Gouda-Schoonhoven (23 km), Schoonhoven-Alblasserdam (29 km) en Alblasserdam-Gorinchem (32 km). Men kan dagelijks starten vanaf NS-station Bodegraven of Gouda, busstation Schoonhoven of bushalte Dam in Alblasserdam. Routebeschrijvingen a f 2,50 zijn verkrijgbaar bij lokale VW- kantoren. Inlichtingen: Staatsbosbeheer, telefoon (030) 6028602. Bauer Marathon on Wheels ROTTERDAM - Op 12 September start de tweede marathon voor wheelers en skeelers in Rotterdam. Dit evenement vindt plaats in het centrum van de stad, met start en finish op de Coolsingel. Tevens zal, voor het eerst, het Europees Kampioenschap voor wheelers in Rotterdam plaatsvinden. Naast deze twee marathons staat er ook een halve marathon voor handbikers op het pro- gramma. En er is de Rijndam-recreatier- it voor aankomende wheelers en hand- bikers. Voor de wheelermarathon, die als Europees Kampioenschap volgens de regels van het internationale Paralympisch Comit6 gehouden wordt, verwacht de organisatie meer dan 100 nationale en internationale rijders aan de start. Daaronder zal ook de huidige wereldkampioen Heins Frei zijn. Voor de Bauer Marathon on Wheels skeeler- marathon verwacht de organisatie zo'n 2000 deelnemers. Voor het onderdeel halve marathon voor skeelers en in-line skaters rekent de organisatie op maxi- maal 4000 deelnemers. Het programma is als volgt: 11.00 - 12.30 uur: Bauer Halve Marathon Skeelers/ln line skaters. 12.20 - 13.20 uur: Halve Marathon Handbikers. 12.25 - 15.30 uur: Marathon voor Wheelers. 12.30 - 13.00 uur: Rijndam recreatierit voor wheelers en handbikers. 13.15 - 15.30 uur: Marathon voor Wheelers. 15.30 - 17.30 uur: Bauer Marathon Skeelers/ in-line skaters. Pieterpad op de fiets 'Het Fietserspad' heet de fietsvariant van het Pieterpad. De inmiddels beroemde wandelroute langs de oost- grens van Nederland, van Pietersburen naar de Pietersberg, is ook op de fiets heel leuk. Uiteraard volgt de fietsroute niet precies hetzelfde traject als de wan delroute. In totaal zijn er 574 kilometer af te leggen en de route voert langs zeer diverse landschappen; van de Limburgse heuvels tot het Groningse wad. De gids 'Fietspad', gemaakt door Poll van Mill, Keesjan van den Herik en Alphons van Winden, biedt uitgebreide informatie over de natuur en ontstaans- geschiedenis van de verschillende land schappen. De route is niet bewegwij- zerd. De fietser moet het doen met de routebeschrijving en de 31 kaartjes in de gids. De gids Fietserpad is uitgegeven bij Uitgeverij Elmar en kost f 32,50. Inlichtingen: (015) 2153232. SCHIEDAM - Er wordt wel eens beweerd dat studenten in de nazomer liever een biertje pak ken en zich gedegen voorberei- den op het komende zware jaar. Dat geldt in zekere zin ook voor de voetballers van Antibarbari, de ploeg uit Rotterdam, die afge- lopen zondag tegenstander was van het Schiedamse DRGS. Het werd uiteindelijk een eenvoudi- ge 8-3 overwinning voor de Rotterdamse studenten die zich dus goed hebben voorbereid op dit seizoen. Randell Mauricio: "In mijn ogen heeft deze club de beste papieren op zak om in deze vierde klasse kampioen te wor- den. Zij hebben een vrij grote selectie en kunnen de beste studenten opstellen die eigenlijk ergens anders misschien veel hoger spelen. Voor ons was deze 8- 3 nederlaag even schrikken. Te meer omdat we via Melvin Dedrog al na vier minuten op voorsprong kwamen. Toen dacht ik even dat het een leuke en suc- cesvolle middag zou gaan worden. Het tegendeel bleek echter waar. Wij ver- zuimden te scoren en Antibarbari maak- te de aanvallen wel af zodat zij vlot kon- den uitlopen tot een ruime voorsprong." De gelegenheids laatste man (nieuwko- mer Gerard Kleiweg van GLZ was nog op vakantie) Mario Mosso werd nog in de eerste helft met een tweede gele kaart van het veld gestuurd. Vervolgens liepen de studenten verder uit en kon DRGS alleen nog via Tamir Rasic (geko- men van HWD) tegenscoren. De Rotterdammers hadden in de slotfase nog een 8-2 voorsprong, doch verzaak- ten ietwat waardoor de Schiedammers via Raymond Verspui nog eenmaal kon- den tegenscoren. Acht tegentreffers in een wedstrijd, het zijn er drie meer dan waarmee Frank Rijkaard dit weekend werd geconfronteeerd. Hoe verwerkt Randell Mauricio zo'n grote nederlaag? Denken "Laat ik voorop stellen dat het absoluut niet leuk is om met zulke cijfers te ver- liezen. Normaliter ga ik meestal direct naar huis, ook na een overwinning. Dan denk ik nog aan alles wat er is gebeurd. De wedstrijd speel ik in mijn gedachten nog een keer over. Dat is mijn manier van verwerken. Ditmaal bleef ik pieke- ren. Ik dacht in de voorbereiding het lek boven te hebben, maar dat was dus zon dag niet het geval. Wij weten steeds op voorsprong te komen, scoren ook regel- matig, maar geven te veel doelpunten weg. Er worden nogal wat dekkingsfou- REGIO - Het is absoluut noodza- kelijk om op korte termijn maatregelen te nemen om de vlindersoorten die er nog zijn te behouden. Met deze boodschap reageert de Vlinderstichting op het onrustbarende nieuws dat de vlinderstand in Nederland in de afgelopen tien jaar met zo'n vijftig procent is afgenomen. Nederland dreigt een land zonder vlin- ders te worden. Als er niet snel iets ten gemaakt. Sommigen staan ogen- schijnlijk te dromen en laten hun man- netje onnodig vrij staan of lopen. Het is net allemaal te slap, alsof er geen bele- ving is." De wil om te winnen lijkt soms niet aanwezig. "Want als we voorstaan ver- geten we door te stoten en over de tegenstander heen te lopen. Ik wil zelf elk partijtje en elk spelletje winnen, zo zit ik in elkaar. Dit is mijn vierde sei zoen bij deze club en de meeste mensen weten hoe ik in elkaar zit. Vorig seizoen wisten we ons in de laatste ronde, tegen HWD, pas veilig te spelen. Na een paar moeizame jaren had ik nu de hoop dat we beter uit de startblokken zouden komen en met een aantal overwinnin- gen konden beginnen. DRGS kan en moet in de middenmoot kunnen eindi gen. We hebben een goede ploeg, dus daar ligt het niet aan. Op de trainingen proberen we van onze fouten te leren en de jongens zijn leergierig. Echter, in de wedstrijden gaat het weer niet zoals we willen. Het lijkt wel alsof het tussen de oren zit. Of overwinningspremies zouden helpen? Nee, die hebben we gedaan wordt tenminste. De Vlinder stichting, die zich al jarenlang sterk maakt om de leefomstandigheden van vlinders te bevorderen, komt nu met een concrete aanpak om vlinders te red den: het Herstelplan dagvlinders. Het gaat om maatregelen als instructie van de terreinbeheerders over de manier van maaien, begrazen en plaggen. Verder moet bij de uitvoering van natuurherstelmaatregelen, zoals het tegengaan van verdroging, veel meer aandacht worden geschonken aan de gevolgen die deze maatregelen hebben voor de vlinders. vorig seizoen al afgeschaft en die gaan we niet opnieuw invoeren. De spelers die naar DRGS zijn gekomen weten dat klaarblijkelijk, want er is nog nooit met een woord over gerept. Hier wordt helemaal niets meer gedaan en zo hoort het ook." Voorbereiding Gezien de voorbereiding tot nu toe zijn de woorden van Randell Mauricio terecht. De trainer zag Rogier en Edwin Molenaar naar Wit-Rood-Wit in Brielle vertrekken en mocht Glen Ton (Excelsior'20), Michel Herts-(EDS), Gerard Kleiweg (GLZ), Tamir Rasic, Rachid El-Zohri (beiden HWD) en Sead Karcic (SC Kralingen) als nieuwelingen verwelkomen. "Glen, Gerard en Tamir heb ik zelf gehaald, de anderen zijn hier komen aanwaaien. Al met al zijn we er dus sterker op geworden, want de selec tie is behoorlijk uitgebreid. De selectie voor zowel het eerste als het tweede is vrij groot en daar ben ik best blij mee. Het tweede elftal is in mijn ogen ook heel belangrijk. In de voorbereiding Om een breed publiek te informeren is een brochure 'Herstelplan dagvlinders' uitgebracht. Deze brochure is verkrijg baar bij Bezoekcentra van Staats bosbeheer en Vereniging Natuurmonu- menten, Natuur- en Milieu-educatiecen- tra en tijdens de Week van het Landschap die in September wordt gehouden. De brochure kan ook worden opge- vraagd tegen verzendkosten (f 2,50) bij De Vlinderstichting, postbus 506, 6700 AM Wageningen (e-mail: vlindets @bos.nl) hebben beide elftallen lekker geoefend. Voor de beker speelden we met 3-3 gelijk tegen Zwaluwen Vlaardingen ter- wijl we veel beter waren. Ook toen gaven we de voorsprong steeds te sim- pel weg. Van VOB hadden we met vier of vijf doelpunten verschil moeten win nen. Een aanval van hen leverde het enige doelpunt van de wedstrijd op waardoor wij uit het bekertoernooi wer- den geknikkerd." "Vriendschappelijk speelden we tegen Dubbeldam en Hellevoetsluis en ook in die duels, het wordt eentonig, waren wij beter, doch scoorden te weinig treffers waardoor we gelijk speelden. Al met al houden we de moed er natuurlijk in en richten we ons op de match van komende zondag. Dan krijgen we het gepromoveerde DZB/Zevenkamp op bezoek. Die ploeg weet wat het is om een voorsprong weg te geven, want zij stonden met 4-1 voor tegen HWD, maar verloren met 5-4. Zo kan het dus ook", aldus een ondanks alles toch opti- mistische Randell Mauricio. Cor Hulsbus Activiteitenkrant Kluphuis Zuid en Oost SCHIEDAM - De gezamenlijke activi teitenkrant van Klubhuis Zuid en Kluphuis Oost is uit. In Schiedam Oost, Zuid en het Centrum wordt deze krant huis-aan-huis bezorgd. Mensen die de krant niet ontvangen hebben kunnen deze ophalen in Kluphuis Oost (Boerhavelaan 79) of Klubhuis Zuid (Dwarsstraat 42). In Kluphuis Oost zijn plaatsen op meerdere kappersgroepen. De kapperscursus wordt het hele sei zoen gegeven. Een blok van zes keer kost f 25,-. Met een Rotterdampas kost het f 18,75. 8 SEPTEMBER 1999 DE P0STILJON EDITIE 12 PAGINA 9

Postiljon | 1999 | | pagina 9