GRATIS Postiljon 'Promotie Vlaardingen en Schiedam gezamenlijk aanpakken1 Autoloze zondag in Schiedam J rt MvEngering 015 - 3615050 ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Grafia Holding onder paraplu janssen Pers Zweefvliegen in Nieuwe Passage Expositie Dahlia Vereniging Schiedam NIET ONTVANGEN? E D I T I E 12 Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN PIJNACKER - Grafia Holding, onder andere uitgeefster van deze krant, is met Janssen Pers BV uit Gennep tot overeenstemming gekomen omtrent overname van alle bedrijfsonderde len van Grafia. Het Pijnackerse bedrijf gaat als zelfstandige eenheid verder onder de paraplu van Janssen Pers B.V. Het Limburgse bedrijf is marktleider op het gebied van huis- aan-huisbiaden in het Zuid-Oostelijk deel van Nederland en verzorgt veel drukwerk voor andere uitgevers en grote bedrijven in Nederland en in het Roergebied. Met de overname van Grafia Holding wordt de reeds jarenlang bestaande samenwerking tussen beide bedrijven verder uitge- bouwd en bestendigd. Directie SCHIEDAM Op zaterdag 18 September rijdt het Passage-boemeltje weer rond in. winkelcentrum de Nieuwe Passage. Kinderen kunnen zich melden voor een workshop zweefvliegen. Niet om te leren vliegen, maar om een eigen houten zweefvliegtuigje in elkaar te zetten en van een mooi kleurtje te voorzien. Deelnemers krijgen een folder mee. In sommige folders zit een waardebon, waar- mee kans wordt gemaakt op een gratis zweefvlucht in een echt zweefvliegtuig. Schiedam SCHIEDAM - Op de landelijke Open Monumentendag was er is Schiedam heel wat te doen en te bezichtigen. Vooral 'groe- ne monumenten' stonden dit jaar in de belangstelling. Toch kwamen ook enkele andere monumentale bezienswaardig- heden aan bod. Zoals de geheel opgeknapte stoomsleepboot Hercules. Aan de Lange Haven, tussen de Koemarktbrug en de Havenkerk, ligt de stoomsleepboot Hercules. Deze sleep- boot werd in 1915 gebouwd en is nu in het bezit van de Stichting Calorische Werktuigen. Het schip is nu, na jaren noeste arbeid door vri]'willigers, een keurig onderhou- den vaartuig waarvan -de vierblad- schroef wordt aangedreven door de ori- ginele stoommachine uit 1915. Het stuurhuis is van teakhout en herbergt onder andere een telegraaf (voor signa- len naar de machinist in de machineka- mer), een spreekbuis en een kompas. Een schitterend stuk techniek van ruim tachtig jaar oud. Afgelopen zaterdag was de Hercules te bezichtigen onder leiding van de des- kundige bemanningsleden. Velen maak- ten gebruik van deze mogelijkheid om deze unieke stoomsleepboot te bekij- ken. Op de Monumentendag in Schiedam was ondere andere de geheel opgeknapte, tachtig jaar oude stoomsleepboot Hercules te bezichtigen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Telefoon: 010 - 42697 01 SCHIEDAM - Op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 September houdt de Dahlia Vereniging Schiedam haar jaarlijk- se dahlia-tentoonstelling op de schietba- nen van Schietsportvereniging Schiedam aan de Lange Haven 57b te Schiedam. De tentoonstelling duurt van 11.00 tot 18.00 uur (zondag tot 17.00 uur). De toegang is gratis. Wie meer wil weten over de vereniging kan contact opnemen met Anton Toussaint: (010) 4738584. BEL" VLAARDINGEN - De promotie van de gemeenten Vlaardingen en Schiedam zou heel goed samen aangepakt kunnen wor- den. Daartoe zou 6£n stichting moeten worden opgericht. Dat is de hoofdconclusie van een onderzoek dat in opdracht van de beide gemeentebesturen is verricht. Het rapport werd vorige week gepre- senteerd in het Vlaardingse stadhuis tij- dens een bijzondere gezamenlijke ver- gadering van de raadscommissie soci- aal-economische zaken van Vlaardingen en de raadscommissie alge- mene en economische zaken van Schiedam. De onderzoekers constateren dat al geruime tijd in zowel Vlaardingen als Schiedam bestuurders van de gemeen ten en. van de VW's vinden dat de toe- ristische promotie en marketing geza menlijk zou moeten worden aangepakt. Tot op heden werken VW's, gemeente besturen en bedrijfsleven alleen in de gemeenten afzonderlijk samen. Toch, zo valt uit het onderzoek op te maken, liggen er kansen om het imago en de kwaliteit van het 'toeristische product' van de beide steden te verbeteren, ondanks de verschillen in identiteit tus sen de beide gemeenten. Een belangrijke impuls om nu een onderzoek te doen, is de overweging van het VSB-Fonds om een behoorlijk bedrag te steken in een gezamenlijk project. De onderzoekers gaan uit van een investering door het VSB-Fonds van 2,55 miljoen gulden voor een periode van vijf jaar. Voorwaarde is wel dat de gemeenten komen tot de oprich- ting van een gezamenlijke stichting. De totale investering voor Vlaardingen en Schiedam wordt geschat op 1.600.000,- over een periode van vijf jaar. Bij een succesvol functioneren rekenen de onderzoekers erop dat ook bedrijven zullen gaan investeren. Op korte termijn praten de raadscom- missies van de beide gemeenten verder. Dan is Schiedam de gastheer. SCHIEDAM - Op initiatief van het Landelijk Overleg Autoloze Zondag wordt in vele gemeen ten in heel Nederland op 19 September een autovrije zondag gehouden. In Schiedam is op zondag 19 September op diver se plaatsen een speciaal pro- gramma in verband met de autoloze zondag. Er zijn die dag autovrije straten waar allerlei activiteiten zijn georganiseerd. In Schiedam Zuid is er een vrijmarkt (van 10.00 tot 13.00 uur) aan de Oude Maasstraat en een deel van de Abbenbroekstraat. Van 14.00 tot 16.00 uur is er een estafettespel aan de Zuidlandse-, Pendrechtse-, Putters- hoekse- en Strijensestraat en zijn er kin- derspelen op het Grevelingenplein. 's Avonds is er aan de Zuidlandsestraat een barbeque. In Schiedam West zijn er van 13.00 tot 16.00 uur aan de Jan van Avenesstraat straatspelen en pleinactiviteiten georga niseerd. 's Avonds om 19.00 is er een Skatetoer. Deze vertrekt vanaf De Erker aan de Jan van Avenesstraat. Het is een parcours van 18 kilometer, over asfalt, door alle wijken van Schiedam. Op het Stadserf wordt van 13.00 tot 16.30 uur een fietsbeurs gehouden met onder andere (ligjfietsrijlessen, allerlei bijzondere fietsen en cursussen fiets repareren. Ook is er een zelfbouw- markt met ligfietsen, fietskarren en fiets-aanhangers. Tevens presenteren verscheidene werkgroepen en organisa- ties op het gebied van fietsen, natuur en milieu zich aan het publiek. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 2e jaargang nummer 55 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. fa Stoomsleepboot Hercules trekt veel bekijks Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar.

Postiljon | 1999 | | pagina 1