Brandersweekend op terras Gedistilleerd Museum kST* llii Patientenvoorlichting in Schieland Schiedamse kinderen voor KinderDoeFestival 'Schiedam roeit' terug van weggeweest Sail Jazzband in de Nieuwe Passage SCHIEDAM - Het centraal stembureau voor de verkiezingen van de leden van de gemeente Schiedam heeft het ver- zoek van Platform Schiedam ingewilligd om de naam te mogen veranderen in Leefbaar Schiedam. Het verzoek van politieke partij Gemeente Belangen om zich te laten registreren als Gemeen- tebelangen/Leefbaar Schiedam is afge- wezen. Twee partijen met leefbaar in hun naam veroorzaakt verwarring bij de kiezer, zo redeneerde men. Tot zes dagen na de dagtekening van deze ken- nisgeving kan Gemeentebelangen Schiedam nog in beroep gaan tegen deze beslissing, maar dat verweer zal hoogstwaarschijnlijk weinig opleveren. Gemeenteraadsleden in Het Gebouw SCHIEDAM - Op vrijdag 1 oktober wordt in Het Gebouw aan Broersvest 142 tussen 10.00 en 12.00 uur een bij- eenkomst gehouden over veiligheid op straat. Uitgenodigd zijn de gemeente raadsleden mevrouw C. Raaphorst-de Groot (AOV) en mevrouw W.M. Hermans (PvdA). Namens Buurtpost Klaas Katerstraat 126 zijn aanwezig mevrouw E. Seegers (buurtconcierge) en mevrouw N. Spruit-Bleeker (bewoonster Wijk Nieuwland). Met deze activiteit wil men tevens de drem- pel tussen Schiedamse vrouwen en de plaatselijke politiek verlagen. Boekenmarkt Oud- Katholieke Kerk SCHIEDAM - In de Oud-Katholieke Kerk aan de Dam 30 te Schiedam wordt op zaterdag 25 September een grote boekenmarkt gehouden. Geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de actie 'Kinderen in de knel'. Nog plaats op EHBO cursus SCHIEDAM - In de laatste week van September start de EHBO-begincursus van de EHBO vereniging St. Liduina. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus bestaat uit 19 lessen, op donderdag- avond, in zalencentrum De Ark aan het Hargplein te Schiedam. Kosten bedra- gen f 195,-. Inlichtingen of ihschrijven via de volgende nummers: (010) 4706303 of 4700935 of 4701983. Schiedamse blues in Graauwe Hengst SCHIEDAM - In Podium Cafd De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28 treedt op zaterdag 25 September Blues Indication op. Deze Schiedamse band speelt zowel stevige blues (en rock) als authentieke blues. Gitaar en zang van Marco Diamantatos. Aanvang: 21.00 uur. POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail: info@arafia.nl SCHIEDAM Het was afge- /open zaterdag een drukte van belang op het KinderDoeFestival 'Dwars op de As' in Rotterdam. Ook uit Schiedam verzamelde een aan- tal kinderen zich om 12.00 uur bij het activiteitencentrum De Blauwe Brug om richting Rotterdam te vertrekken. Op de Kinderinstuif voor kinderen vanaf 6 jaar was ondere andere een optreden te zien van Circus Rotjeknor en het Wereldcircus. Ook werden er theatervoorsteilingen gegeven en werd een buurtsoap (ver- zonnen, gespeeld en gefilmd door kinderenj vertoond. De kinderen brachten tevens een bezoek aan professor Plons in het Maritiem museum. Rond 17.00 uur keerde de groep Schiedamse kinderen weer terug. IFotoloop Zeemeijer Fotografiej Tijdens het weekend van de Brandersfeesten is het goed toeven aan het terras van het Gedistilleerd Museum. (Foto: Postiljon/PZ) SCHIEDAM - De meesterknecht en zijn brandersknechten van Gedistilleerd Museum De Gekroonde Brandersketel staan tijdens het Brandersweekend van 25 en 26 September klaar om gasten te ontvangen in de branderij. Aan de Lange Haven 74-76 schenkt de kastelein op het terras voor het museum diverse Hollandse borrels dan- wel neutjes. Omringd door koperen ketels, jenever- vaten en de sfeer van het aloude Schiedamse oerambacht jean men in het weekend van de Brandersfeesten genie- ten van de gezelligheid rond de Lange Haven. Men kan tevens de tentoonstel- ling 'Louter Kabouters, reuzen in de reclame' bezoeken. Hier wordt het gebruik van het kabouterlogo in de jene- verindustrie op fraaie wijze in beeld gebracht. In het proeflokaal zijn ver- scheidene artikelen te koop: Van minia- tuurtjes en publicaties tot proefglaasjes met deksel en de bijzondere 'kelderfles'. De entree, inclusief proeverij, voor het museum bedraagt f 7,50. SCHIEDAM - In het Schieland ziekenhuis worden regelmatig spreekuren van patienten voor patienten gehouden. In het patientenvoorlichtingscentrum zijn er vanaf September nog meer verenigingen te vinden. Op maandagmiddag 27 September houdt de Stichting Pijn-Hoop spreekuur van 14.00 tot 16.00 uur. Op dinsdag- ochtend 28 September van 10.00 tot 12.00 uur is de Nederlandse Hyperventilatievereniging Rotterdam aanwezig. Woensdagochtend 29 Sep tember houdt de Epilepsie Vereniging Nederland afdeling Zuid-Holland spreekuur van 10.00 tot 12.00 uur. Op woensdagmiddag is de Stichting Phoenix (medicijnverslaving) te vinden in het voorlichtingscentrum. Op don- derdagochtend 30 September is de nederlandse Vereniging van Rugpatienten aanwezig, en's middags houdt de Nederlandse Vereniging voor Slechtzienden afdeling Rotterdam spreekuur. SCHIEDAM In winkelcentrum de Nieuwe Passage treden in het weekend van de Brandersfeesten enkele artiesten op. Zo staat op zaterdag 25 September de muzikale act van de rasartiest Willem Tell op het programma. Een andere act wordt verzorgd door het troubadoursduo Yann Lawick. Op zondag 26 September krijgt het overdekte winkelcentrum bezoek van een klein draaiorgel en de uit Brabant afkomstige Sail Jazzband. Dit 'streetparadeorkest is een swingende band die een open en ongecompliceerde visie heeft op de oude stijl. Op donderdag 23 September duurt de wekelijkse koopavond tot 22.00 uur. Men kan dus een uur langer dan normaal terecht in de Nieuwe Passage. Platform wordt Leefbaar Schiedam SCHIEDAM - Na een afwezig- heid van vele jaren is het unie- ke Schiedamse roei-evene- ment 'Schiedam roeit' terug. Op zaterdag 25 September strijden 26 roeiploegen nabij de Maasboulevard, in de Schiedamse Voorhaven om de eer en de eerste plaats in dit hernieuwde sport-spektakel. De deelnemende teams zijn een door- snede van de Schiedamse bevolking. Ze komen uit de Schiedamse bedrij- ven, diensten en instellingen. Zo roei- den in de vorige edities brandweer- mannen tegen wethouders, verpleeg- kundigen tegen ingenieurs, politie- dienders tegen watersporters en hote liers tegen drukkers. Een goede tijd neerzetten Is natuurlijk beiangrijk, maar belangrijker is de sfeer en het plezier dat gepaard gaat met een spor- tief treffen van dit soort Het roeien vindt plaats in stalen, zoge- naamde 'Beenhakker' vletten, die plaats bieden aan zes roeiers en een roerganger. Deze vietten zijn door het Schiedamse Zeekadetkorps beschik- baar gesteld. Het opleidingsschip 'van VersendaaT is op deze dag afgemeerd in de Voorhaven om dienst te doen als start/finish schip. Het spektakei begint om 12.00 uur met de loting, waarna de eerste wed- strijd van start zal gaan. Rond 15.00 uur reikt burgemeester Scheeres van Schiedam de prijzen uit 22 SEPTEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, WaddinxveenBoskoop-regio Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 K '*4

Postiljon | 1999 | | pagina 3