ItefiMMI Ga voor groene energie ©Hp#® Dames Korenbeurs met lege handen Twirlteams Harpe Davids succesvol Railplannen op Schiespoordag Paul de Roos van Excelsior '20 langs de lijn. (Foto: Rainbow Pictures! SCHIEDAM Het eerste damesteam van Tafeltennisvereniging De Korenbeurs heeft tegen Amsterdam '78 met 3-7 verloren. Het tweede dames team speelde tegen Flits uit Zwolle. De dames werden met 0-10 op overtuigen- de wijze verslagen door Flits. De dames van het derde team van de Korenbeurs hadden het moeilijk tegen JCV uit Vugt en verloren uiteindelijk met 4-6. SCHIEDAM - Drie twirlteams van The Yellow Rainbows van de muziekvereni- ging Harpe Davids hebben afgelopen zaterdag met veel succes deelgenomen aan een mars en twirlactiviteiten in NZierikzee. Het C-team kreeg in de jeugddivisie 7.3 punten. Het B-team onder leding van Charlotte de Jong behaalde 8.73 punten en het A-team, geleid door Sylvia de Jong wist 8.33 punten te halen. Beide teams eindigden hiermee als tweede in hun divisies. SCHIEDAM - De modelvereniging Schiespoor houdt op zaterdag 25 Sep tember de Schiespoordag. De dag staat in het teken van het maken van een goed railplan voor een te bouwen modelspoorbaan. De voortgang aan de bouw van de grote clubbaan kan wor- den bekeken en ook de n-spoorbaan staat opgestald. Verder is er een uitge- breide modelspoorbeurs en kan men er terecht voor gratis reparaties aan model- spoorlocomotieven. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis aan de Westerkade 21 in Schiedam van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang f 1,- voor vol- wassenen en f 0,50 voor kinderen. MEUBELEN 'MAALTIJD - In dienstencentrum Oost is er op vrijdag 24 September de maaltijd van de maand. Van 12.00 tot 13.00 uur. Kosten f 8,25. Vooraf inschrijven. KOFFIE-INLOOP - Op zondag 26 September is er koffie-inloop in dien stencentrum de 4 Molens. Van 11.00 tot 13.00 uur. Toegang gratis. CONTACTMIDDAG - In diensten centrum de 4 Molens is er een contact- middag op zondag 26 September. Van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang gratis. RUILBEURS - Op zondag 26 Septem ber is er een ruilbeurs in dienstencen trum de 4 Molens. Van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang gratis. KOFFIE-INLOOP - In dienstencen trum Oost is er op zondag 26 September koffie-inloop. Van 13.30 tot 15.30 uur. Toegang gratis. VRIJ BILJARTEN - In dienstencen trum de Woudhoek er op maandag 27 September vrij biljarten tot 12.00 uur. BINGO - Van 14.00 tot 16.00 uur is er in dienstencentrum Oost een bingo. Kosten f 7,- (zes ronden], COUNTRY DANSEN - In diensten centrum de Woudhoek zijn er op don- derdag van 10.00 tot 11.00 uur nog plaatsen vrij voor country dansen. Kosten f 10,- per persoon per maand. Meer informatie: (010) 4709555. CAPELLE A/D IJSSEL/SCHIE- DAM - Tot afgelopen zondag stonden Zwervers Capelle en Excelsior'20 trots naast elkaar op de ranglijst van de derde klasse D. Zondagmiddag ston den beide koplopers tegenover elkaar. Excelsior'20, dat na twee overwinningen op VEP (2- 5) en Gouda (3-1) dit seizoen duidelijk van quitte af aan op jacht ging naar een prijs, wil die jacht op een (periode)titel vro- lijk voortzetten. Trainer Paul de Roos (gekomen van TOGR) is vastbesloten. "Wij moeten blij- ven meedoen." Paul de Roos sprak vooraf al over een toppertje. Na het spannende duel blikte hij terug op de 'match of the day' van deze derde klasse. Ondanks de 4-2 nederlaag was de oefenmeester, die vorig seizoen bij TOGB actief was, opmerkelijk positief over zijn ploeg. "We hebben gewoon- weg goed gespeeld. Gegokt en verloren, zoals ze dat zeggen. We hebben 93 minuten lang goed stand kunnen hou- den. In de slotfase gingen wij nog meer aanvallen en toen kregen we in plaats van de verdiende gelijkmaker de vierde treffer om onze oren. Je kunt dus stellen dat de uitslag ietwat geflatteerd is. In ieder geval is Zwervers Capelle de beste ploeg die we tot nu toe hebben ontmoet en ik schat hen hoog in." Bij rust stonden beide ploegen op een doelpunt. Excelsior'20 had via Johan Hammerstein gescoord en had wat klei- ne kansen op een tweede treffer gekregen. Acht minuten na de rust kreeg Arne Clarij een unieke kans op die tweede goal. Hij schoot het lederen speeltuig echter onvoldoende hard in waarna de Zwervers opeens de counter opzochten en tegenscoorden. Een minuut later kwam de thuisploeg met tien man te staan en kregen de gasten weer hoop op meer. Een moment van onoplettendheid leverde echter de derde Capelse treffer van de middag op. Vervolgens werd het dus pompen of ver- zuipen. De Schiedammers belegerden het vijandelijke doel, maar de ploeg van ex-goalie Henk Dirven hield lang stand. Tot het moment dat A-junior Richard Pols de bal via de kluts voor zijn voeten kreeg en het speeltuig in het doel schoot. Met nog twaalf minuten op het horloge van het arbitrale trio gingen de mannen van Paul de Roos op jacht naar de gelijkmaker. Het werd ver in bles- De gemiddelde temperatuur op aarde stijgt. Als gletsjers en poolkappen smelten, als de zee- spiegel stijgt zijn de gevolgen niet te overzien. We moeten dus nu iets doen. Groene energie is, naast minder energie gebrui- ken, een belangrijke ontwikke- ling in de strijd tegen het broei- kaseffect. En groene energie komt ook gewoon uit uw stop- contact. Als u het gas aansteekt of het licht aan- doet, gebruikt u energie. Om energie te kunnen gebruiken, moet deze eerst worden opgewekt en daar zijn brand- stoffen voor nodig: olie, kolen en aard- gas. Bij het opwekken van elektriciteit en gas komt CO2 (kooldioxide) vrij en dat is het belangrijkste broeikasgas. De laatste tientallen jaren komt er te veel CO2 vrij. Dit komt grotendeels doordat suretijd echter 4-2, zodat de drie punten in Capelle aan den IJssel bleven. Beste vijf Op Sportpark Couwenhoek hield de promovendus dus lang stand tegen de ploeg die vorig jaar nog in de tweede klasse uitkwam. Dat Excelsior'20 het tot dusverre goed doet, verbaast Paul de Roos niet. De ploeg raakte immers steunpilaar Mark van der Roer (gestopt) kwijt en zag ook Glenn Ton (DRGS) en Roberto Dijkstra (SVDPW) naar lager spelende clubs vertrekken. "Daar staat tegenover dat we twee goede spelers zagen komen. Matthijs van Deventer (VELO) en John Bos (SWSMC) zijn echte versterkingen. Van Deventer hoort gewoon bij deze club thuis. Dit is namelijk een familie- vereniging. Henk van Deventer is hier twee jaar geleden in de trein gestapt en heeft met een aantal oudgedienden de kar op de rails getrokken. In die tijd dat ik hier werk heb ik de vereniging nog veel beter leren kennen. Wat me tot dit seizoen opviel was het feit dat hier altijd iets te doen is. Gezellige feesten en leuke bijeenkomsten voor jong en oud. we te veel energie gebruiken. Meer CO2 in de lucht betekent ook dat er meer warmte blijft hangen. Het wordt dus warmer op aarde, met alle gevolgen van dien. Niet voor niets spreken we van een broeikasgevaar. Alternatief Groene energie is elektriciteit die wordt opgewekt uit zonne-energie, windener- gie, waterkracht of biomassa. Zonlicht wordt met behulp van zonnecellen omgezet in elektriciteit: Windmolens zetten energie uit de wind om in elek triciteit. De verbranding van schone bio massa, zoals stro of snoeihout, wordt gebruikt als brandstof voor de productie van elektriciteit. Groene energie werkt precies hetzelfde als de elektriciteit die u nu al gebruikt. Alleen de bron van die elektriciteit is anders. U gebruikt voor groene energie hetzelfde elektriciteitsnet en hoeft ook geen nieuwe apparaten aan te schaffen. Een van de grootste voordelen van groe- Het carnavalsfeest is bijna nergens zo gezellig als bij deze club." Die combina- tie van sporten en gezelligheid gaat prima hand in hand. Die twee-eenheid schept ook een binding tussen de leden. "Mijn spelersgroep hangt aan elkaar. Het zijn allemaal jonge jongens en de gemid delde leeftijd ligt onder de 23 jaar." Profvoetballer In die vrij jonge selectie speelt ook Danny Koevermans nog wekelijks de sterren van de hemel. De spits die afge lopen zondag ontbrak wegens een bles- sure, stond vorig seizoen in de belang- stelling van de profclubs Sparta en FC Utrecht. Uiteindelijk liet de topscorer zijn studie boven een profloopbaan pre- valeren. "Danny heeft er inmiddels weer twee gemaakt, dus is weer scherp", gaat De Roos verder. "Hij beseft nu wel dat de tegenstanders hem in de gaten houden, weinig speelruimte geven en extra scherp zijn als ze tegen over hem staan. Zijn reputatie werkt nu in zijn nadeel, alhoewel hij er uitste- kend mee weet om te gaan. Hij gaat nogal makkelijk met die extra druk om omdat hij een echt voetbalbeest is en ne energie is dat er geen fossiele brand- stoffen zoals olie, steenkool of gas voor nodig zijn en dat er geen CO2 vrijkomt. Voordelen De voordelen van groene energie in het kort: U gebruikt energiebronnen die natuur en milieu nauwelijks belasten, U betaalt geen energieheffing over Groene energie. Met ddn telefoontje naar uw energiebe- drijf kunt zich aanmelden voor groene energie (ook wel natuurstroom, eco- stroom of groene stroom genoemd). Het is mogelijk om helemaal of voor een deel over te stappen op groene energie, zodat u er zeker van bent dat uw elek triciteit duurzaam is opgewekt. Groene energie kost iets meer dan gewone elektriciteit. Dat komt omdat elektriciteitsbedrijven en de overheid veel moeten investeren om groene ener gie op te wekken. Het bedrag dat u extra betaalt, wordt gebruikt om nieu we projecten voor groene energie op te dolgraag wil voetballen. Danny is enorm leergierig en bijzonder gretig. Dat zijn prima eigenschappen voor een spits. Met hem erbij hadden we tegen Zwervers wellicht meer kansen benut. Ach, daar zullen we nooit achter komen, dus heeft het ook geen zin er over te praten." "Wij zijn gepromoveerd uit de vierde klasse, maar mikken wel op een plaats bij de beste vijf. Er zijn drie periodetitels te verdienen en als wij er ddn weten te winnen, zijn we natuurlijk zeker van de nacompetitie. De doorstroming vanuit de eigen jeugd is bij deze vereniging perfect geregeld. Het tweede elftal speelt nota bene in de reserve eerste klasse. Dat is het op een na hoogste niveau voor schaduwelftallen. We wil- len ook met dat team promoveren zodat je de jeugd een doel geeft en een goede reden om te blijven. Dan kunnen ze via het tweede elftal verder rijpen voor de hoofdmacht. Ja, er zit veel muziek in deze vereniging en ik heb het hier uit- stekend naar mijn zin", aldus Paul de Roos die zondag Stolwijk ontvangt. Cor Hulsbus zetten. Voor elke 300 nieuwe gebrui- kers van groene energie bijvoorbeeld, wordt ddn windturbine geplaatst. Hoe meer mensen groene energie gebrui ken, hoe meer ervan wordt opgewekt. En hoe meer groene energie wordt opgewekt, hoe goedkoper het wordt. Tegenover de extra kosten voor groene energie staat ook een financieel voor- deel. U betaalt voor groene energie namelijk geen energieheffing (Ecotax). Als u meer wilt weten over het gebruik en de kosten van groene energie bij u thuis, dan kunt u contact opnemen met uw energiebedrijf. U kunt ook bellen met het Projectbureau Duurzame Energie (PDE): 0900-9892 (normaal gesprekstarief) Voor meer informatie over het broeikaseffect en energiebespa- ring kunt u de gratis brochure 'Zet de knop om tegen het broeikasgevaar' aan- vragen. Belt u daarvoor het distributie- centrum van het Ministerie van VROM tel. 0900-8052 (fl. 0,40 p/m). 22 SEPTEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 8 Excelsior120 gaat dit jaar voor een prijs Het goedkoopste adres voor Grenen. Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62. Rotterdam Tel. OlO - 466 48 27. Tot ziens. Profiteer nu van onze zomeropruiming

Postiljon | 1999 | | pagina 8