Supportersvereniging sponsort uniek kinderproject m Gratis met klas of club naar Feyenoord Groot Chinees Staatscircus presenteert 'Confucius' Voorlichting over drugs ROTTERDAM - Het Bouwmanhuis - Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs - organiseert op 12 oktober een informatieavond over drugs aan het Eendrachtsplein 12. De avond is bedoeld voor ouders, partners en ande- re familieleden die zich zorgen maken over een familielid dat drugs gebruikt. Een medewerker van het CAD vertelt welke middelen er zijn, wat het ver- schil is tussen harddrugs en softdrugs, hoe een proces van verslaving verloopt en welke problemen daarbij ontstaan. De mogelijkheden en onmogelijkheden van de hulpverlening komen aan bod en er is aandacht voor wat de directe omgeving kan doen. De avond begint om 19.30 uur. Wie belangstelling heeft kan zich opgeven bij de receptie van CAD: (010) 4145493. Roteb start met diepreinigen ROTTERDAM Met behulp van een nieuw product, de diepreiniger, wil de Roteb de straten schoner maken. De diepreiniger is een multifunctioneel apparaat waarmee kauwgom, onkruid en de 'grauwsluier' op de straattegels verwijderd worden. De machine kan ook ingezet worden voor het verwijde- ren van graffiti en affiches op muren. Het diepreinigen is een publiek-privaat project. Om een diepreiniging uit te laten voeren, kunnen bedrijven Roteb hiervoor inhuren. Op donderdag 30 September om 13.00 uur neemt de Rotterdamse wethouder Els Kuijper het apparaat officieel in gebruik. Dit gebeurt op de Kruiskade 63. Daarna volgt een demonstratie. Regionale biertapwedstrijden ROTTERDAM In het Maastheater aan de Boompjes 751 in Rotterdam vindt op 5 oktober het regionale kampioen- schap biertappen plaats. Elk horecabe- drijf dat bier afneemt van een Nederlandse bierbrouwerij en aan de wettelijke eisen voldoet, mag als onder- neming aan de wedstrijden meedoen. Dit geldt voor eigenaar, maar ook voor vakbekwaam horecapersoneel. Er worden in Nederland op 46 plaatsen regionale kampioenschappen gehou- den. De winnaars zullen het op 12 januari 2000 tegen elkaar opnemen in de RAI te Amsterdam. Daar wordt getapt om de nationale titel 'Landskampioen Biertappen 1999'. Voor de wedstrijd op 5 oktober kan men zich aanmelden vanaf 12.00 uur. De wedstrijd begint om 12.30 uur. Tentoonstelling hogesnelheidslijn in NAi Rotterdam ROTTERDAM - Op het buitenterrein van het Nederlands Architectuur- instituut is een tentoonstelling te bezichtigen over de aansluiting van Nederland op het Europese hogesnel- heidsnetwerk. Met de tentoonstelling wordt inzicht gegeven in de verande- ringen die op en langs het snelle spoor op stapel staan en wat die voor de reizi- ger betekenen. De steden waar de hogesnelheidstrein zal gaan stoppen laten voor het eerst zien welke plannen zij in petto hebben voor hun stationsge- bieden. De tentoonstelling is gei'nitieerd en samengesteld door Jacqueline Tellinga. Om een Zo groot mogelijk publiek te bereiken, heeft het NAi besloten om de expositie buiten te hou- den. Zo hebben alle belangstellenden de mogelijkheid om de tentoonstelling op ieder tljdstip van de dag gratis te bezoeken. 'De Nederlandse aansluiting op het netwerk van de hogesnelheidst rein' is nog tot 2 januari 2000 te bezichtigen. ZOETERMEER/ROTTERDAM - Het feit dat op tweehonderd meter afstand van het Stadion Feyenoord jongetjes getooid met een Ajax-shirt aan het voet- ballen waren, was voor de lei- ding van de supportersvereni ging van Feyenoord reden de koppen bij elkaar te steken en een uniek project op te starten. Het plan om kinderen gratis met een wedstrijd van de rege- rend landskampioen kennis te laten maken werd vorig jaar op 17 oktober gepresenteerd en draait nu een jaar. En met veel succes. Voorafgaand aan het duel met Roda JC, op 17 oktober 1998, presenteerde de Rotterdamse wethouder Els Kuijper de speciale lesbrief behorend bij het jeugd- project. Voorzitter Jorien van den Herik van de stadionclub sprak de pers toe en iedereen knikte instemmend. Zo zou de jeugd weer wat meer bij de Rotterdamse 'regioclub' worden betrok- ken. De banden tussen de kinderen uit Zuid- Holland en de profclub zouden Robert Jan Wijnbelt gaat met de jeugd naar Feyenoord. ROTTERDAM Het groot Chinees Staatscircus komt naar Rotterdam. Van 5 tot en met 17 oktober staat het circus op de Kop van Zuid op het terrein Oranjeboomstraat/Entrepotgebied. Zijn nieuwe productie heet Confucius' en is vormgegeven rond deze grote Chinese wijsgeer. Jarenlange training gingen vooraf aan de dikwijls bovenmense- lijke Jysieke prestaties. Met deze productie brengt het Chinese Staatscircus een totaal theater met een perfecte balans tussen authentieke Chinese acrobatische nummers en moderne choreografie, licht, kostuums en muziek. De premiere is op 5 oktober om 20.00 uur. Op 6, 7, 8, 12, 13, 14 en 15 oktober zijn er voorstel lingen om 20.00 uur. Op 9 en 16 oktober zijn er voorstellingen om 15.00 en 20.00 uur. Op 10 en 17 oktober zijn er voorstellingen om 13.00 en 17.00 uur. Reserveringen: Circuskassa, 10900) 2021212 (60 cpmj; Reserveerlijn, (0900) 3005000 (75 cpm); Uitlijn, (0900) 0191 (75 cpm). moeten worden aangehaald en dat gebeurt sindsdien ook. Per thuisduel - de risicowedstrijden uitgezonderd - kunnen een kleine duizend kinderen het duel gratis bijwonen. Volgens Zoetermeerder Robert Jan Wijnbelt, een van de bestuursleden die nauw betrokken zijn bij deze unieke samenwerking tussen de stichting Feyenoord en de supportersclub, maken per jaar meer dan tienduizend kinderen uit groot-Rotterdam kennis met de voetbalclub die in 1970 als eer- ste de wereldbeker wist te winnen en sindsdien een club van het volk wordt genoemd. "Nu is Feyenoord weer hot en Ajax uit. Bij die club uit Amsterdam - ik werk zelf op Schiphol dus zit elke dag tussen Amsterdammers - is het al geruime tijd wat minder allemaal. Dat zie je ook aan de shirtjes in de auto's. Wij willen als supportersvereniging dat kinderen uit de regio Rotterdam voor Feyenoord klezen. Sparta en Excelsior is natuurlijk ook goed. Je moet als orga- nisatie natuurlijk al vroeg beginnen om de klanten van de toekomst tijdig te bereiken." Groep 7 en 8 "Vandaar dat het project iS gericht op de groepen zeven en acht van de basis- scholen en de D-elftallen van de voet- balclubs. De openbare scholen zijn vorig jaar allemaal aangeschreven. Bij die scholen kom je toch qua zondag- wedstrijden makkelijker binnen. Dit jaar richten we ons op de katholieke basisscholen en volgend jaar zijn de protestants-christelijke basisscholen aan de beurt. "Voetbalverenigingen schrijven we niet aan. Die kunnen zich bij ons of de stichting Feyenoord schriftelijk aanmel den. Juist voor de clubs is het interes- sant om eens een lager team mee te brengen. Per wedstrijd mag een club zeg maar twee elftallen en een aantal begeleiders - we denken altijd aan een ouder op vier a vijf kinderen - mee- brengen. Sommige scholen en vereni- gingen zien de wedstrijd als een soort schoolreisje, als een leuk dagje uit. Zij reserveren dan een bus en worden op het stadionplein afgezet. Parkeer- kaarten kunnen we helaas niet aanbie- den. Wie vroeg komt, kan een kaart a raison van tien gulden kopen op het oude Piet Smit-terrein, ook wel P5 genoemd. Parkeren blijft hoe dan ook een probleem, ook voor ons als suppor tersvereniging. "Wij kennen zeven regio's, verdeeld over het gehele land. Als onze fans uit Zeeland of Groningen komen, stappen ze vlak voor het Maasgebouw uit de bus en worden daar na afloop opge- haald." Tegenprestatie Het gezegde dat alleen voor niets de zon opgaat, is hier enigszins van toe- passing. De kritische lezer zal wellicht hebben gedacht dat het beroemde addertje toch wel ergens onder het gras weggedoken moest liggen. Ook de supportersvereniging en de stichting Feyenoord verlangen een kleine tegen prestatie van de kinderen. Er wordt een beroep gedaan op de creativiteit van de jeugdigen. De opdracht is feite- lijk heel simpel en toch zo toepasselijk: maak een opstel over het bezoek aan de wedstrijd van Feyenoord. Het gaat niet zozeer om een wedstrijdverslag, maar vooral om een beschrijving van dingen die zijn opgevallen. Het is de bedoeling dat hierin iets tpt uitdruk- king komt van kameraadschap of ple- zier rond de wedstrijd. Per klas wordt het beste verhaal ingestuurd en aan het einde van het seizoen door een jury beoordeeld waarna nog een extra ver- rassing volgt. Ter ondersteuning van deze opdracht wordt een educatief pakket (lesbrieven en een videoband) verstrekt aan de scholen die aan het project deelnemen. De kosten voor het geheel, naar schat- ting 50,- per kind, worden gespon- sord door de Feyenoord Supporters Vereniging die sinds kort naast het blad 'Hand in Hand' ook het voor kinderen bestemde 'Kameraadjes' uitgeeft. "Het kost ons, zeg maar, vijftig mille per jaar, maar dat hebben we er graag voor over", aldus Wijnbelt, die voor de wed strijden altijd met de mascotte (kind) op het veld te vinden is. Wie interesse heeft, kan schrijven naar postbus 9635, 3007 AP Rotterdam (fax (010) 4792964, telefoon (010) 2926895). 29 SEPTEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 J!': 3 •Mi I -

Postiljon | 1999 | | pagina 11