Postiljon GRATISI Schiedamse 'onderwijshulp' voor Turkse school Bezoekers bouwterrein Beneluxlijn bekijken vorderingen Open Asieldagen \h.Engering GEEN ONTVANGEN..? 079 3434409 Orgelman in Nieuwe Passage Uitreiking VSB Prijs ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Collecte Dierenbescherming Schiedam E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. Schiedam Telefoon: 010-4269701 SCHIEDAM - In winkelcentrum de Nieuwe Passage is op koopzondag 3 oktober de orgelman Donald Buys aanwezig. Als jongetje was hij niet weg te slaan bij het grote draaiorgel in de Haagse wijk Benoordenhout. Hij werd tamboer van baden Powell en is nu gepensioneerd. Als orgel man staat hij nog steeds zijn man- netje. Het parkeren op 3 oktober is gratis. SCHIEDAM - Voor de derde keer zal de VSB Prijs beelden kunsten worden toe- gekend. Op donderdag 30 September wordt bekend gemaakt wie van de drie genomineerde kunstenaars de prijs heeft gewonnen. De kanshebbers zijn: Frank Halmans, Ram Katzir en Claudia Liechty. De VSB Prijs beeldende kun sten is een initiatief van de VSB Bank Schiedam Vlaardingen en heeft als doel het stimuleren van kunsttoepassingen binnen publiekstoegankelijke instellin- gen in de regio. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Onder het motto 'Beneluxlijn in Beeld' hielden de RET en het projectbureau Beneluxlijn op zaterdag een Open Dag op een van de bouwterreinen van de Beneluxlijn in Schiedam West. Het tracedeel tussen het toe- komstige station Troelstralaan en station Vijfsluizen bevindt zich in een fase tussen ruw- SCHIEDAM - De Dienst Edu- catie van de gemeente Schiedam heeft met Schiedamse scholen de onder- steuning op zich genomen van een door de aarbeving getroffen school in Adapazari in de pro- vincie Sakarya. Dit is een gebied in Turkije dat zwaar getroffen is door de aardbeving in augustus. De school voor lager onderwijs daar telt 300 leerlingen en ligt in een arme wijk van de stad. In het gebied zijn der- tig leerkrachten omgekomen en 16 gewond geraakt. Het dak van de school was ingestort, maar is nu gelukkig her- steld. De muren van het schoolplein zijn eveneens ingestort. Tevens ont- bouw en afbouw. Een goede locatie dus om de vorderingen aan een groot publiek te laten zien. De Beneluxlijn is een belangrijke uit- breiding van het regionale metronet. De lijn wordt bijna 12 kilometer lang en loopt vanaf -Marconiplein, via Schiedam de 2e Beneluxtunnel en Pernis naar Hoogvliet. Hier sluit de breekt het de scholen aan materialen om mee te werken. Naar aanleiding van de actie zijn inmid- dels de eerste gelden en materialen bin nen gekomen Er worden met name leermiddelen ingezameld omdat de school weinig materialen heeft en de ouders op dit moment nauwelijk geld hebben om de gebruikelijke schriften en schrijfmateriaal aan te schaffen. De Schiedamse 'onderwijshulp' voor de school in Adapazari zou op langere ter- mijn kunnen leiden tot een blijvende betrokkenheid. Voor een multi-culture- le stad als Schiedam met ook veel inwoners en leerlingen van Turkse afkomst een belangrijke invalshoek. Wie het onderwijs-initiatief wil onder- steunen is van harte welkom en kan contact opnemen met de Dienst Educatie Schiedam: (010) 2465999. Beneluxlijn aan op de Erasmuslijn. In 2002 moet de lijn klaar zijri en wordt dan onderdeel van de Calandlijn. De bouwactiviteiten zijn zo ver gevorderd dat de contouren van via- ducten en stations overal duideiijk zichtbaar zijn. Overigens loppt het bouwtempo niet overal gelijk op. Zo is bij het toekomstige station Pernis nog nauwelijks iets te zien, terwijl de ruwbouw van de mettrotunnel in de Vlaardingerdijk in Schiedam al klaar is. De openstelling van het bouwterrein door aannemerscombinatie CBL bood het publiek de mogelijkheid een looproute te volgen op een deel van het viaduct en vervolgens door de metrotunnel. ook kon men diapre- sentaties bijwonen en werd er een materieelshow gehouden. Voor kin- deren was er speciaal RET minimate- rieel aanwezig waarop zij konden rondrijden. SCHIEDAM - Op maandag 4 okto ber begint de jaarlijkse collecte van de Dierenbescherming. De collecte duurt tot en met zaterdag. In Schiedam is de opbrengst bestemd voor het dierenasiel de Hargahoeve. Het doel van de collecte is verbete- ring en uitbreiding van het asiel. Het gaat onder andere om een 'hos- pitaaltje' voor juist gesteriliseerde of gecastreerde katten en een speel- piaats voor de honden. SCHIEDAM - Op 2 en/of 3 oktober geven de asielen een feest voor alle asieldieren in Nederland. De asielen vieren Dierendag met een open huis voor kinderen en volwassenen die meer willen weten over het werk voor de opgevangen die- ren. In Schiedam kan men op zaterdag 2 oktober terecht in Dierentehuis Hargahoeve. Vorig jaar alleen al vingen de asielen 45.000 katten en 25.000 honden op. Dit jaar zijn dat er nog meer, waardoor in veel asielen extra hokken moeten worden bijgebouwd. Daardoor raken deze opvangcentra vaak in nog ernsti- gere flnanciele problemen. In de asielen worden de dieren verzorgd, ingeent en gesteriliseerd. Voor alle honden en katten wordt een nieuw huis gezocht. Moeilijke dieren worden heropgevoed, zodat er ook voor hen een plek gevonden kan wor den. Via de open dagen hopen de asiel en veel dieren te helpen aan een nieuw onderkomen. Belangstellenden kunnen op zaterdag 2 oktober langskomen in Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2. Voor kinde ren zijn er rondleidingen en andere leuke dingen om te doen. De open dag duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De Open Dag op het bouwterrein van de Beneluxlijn in Schiedam West trok vele belangstellenden. De openstelling was een eenmalig evenement. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Ook ik kijk uit naar de Open Asieldagen op 2 en 3 oktober. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Pax: 015 - 36150 52 i WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 2e jaargang nummer 57 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 A Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. Bel uw bezorgklachten aan ons door voor donderdag 12.00 uur. Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 1