PvdA Schiedam gaat de straat op 11.I 7a 1 Plaatsing watermeters in voile gang Toerclub Rijnmond houdt Haringvliettocht Demonstraties en roeiwedstrijden op Brandersfeesten Vrouw beroofd van tas SCHIEDAM - Zaterdagmiddag is een 84-jarige vrouw uit Schiedam op de Nieuwe Damlaan beroofd van haar tas. Ter hoogte van de Vier Molens werd ze benaderd door een 17- tot 18-jarige jon- gen op een scooter. Hij rukte de tas uit de handen van het slachtoffer en reed weg in de richting van de Vlaardingerdijk. In de boodschappentas zaten sleutels en een portemonnee met bankpas. De dader reed op een zwart- kleurige scooter met daarop geelkleuri- ge strepen of vlakken. De verdachte heeft kort voor de beroving gesproken met een jongeman die op de bus stond te wachten bij de bushalte voor de Vier Molens. De politie van het district Schiedam zou graag in contact komen met deze getuige of andere mensen die over informatie beschikken, (010) 2740212. Herfst rommelmarkt SCHIEDAM - In de recreatievereniging Beneluxflat aan het Chopinplein, 13e etage, tweede ingang wordt de jaarlijkse herfst rommelmarkt gehouden. De toe- gang is gratis. Aanvang: 13.00 uur. Vis in Beeld bij NWH Schiedam SCHIEDAM - Vis, vissers en visserij behoren tot de Nederlandse cultuur. Ook op schilderijen, prenten en taal komt men dit tegen. Henk Slechte deed uitgebreid onderzoek naar het over- drachtelijk gebruik van vis, vissers en visserij in de beeldende kunst. Hij ver- telt daarover, met veel voorbeelden, op dinsdag 5 oktober in Magnalia Deikerk, Albardastraat 67 te Schiedam. De lezing is georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam. Voor niet-leden bedragen de entreekosten f 5,-. Rommelmarkt De Erker SCHIEDAM - De eerstvolgende rom melmarkt met een kledingbeurs in De Erker aan de Avenesstraat 32 wordt gehouden op zaterdag 2 oktober. Voor huren van tafels kan men bellen met (010) 4267767. De rommelmarkt duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang vol- wassenen f 1,50, kinderen gratis. Indiaanse rituelen bij Harmonia SCHIEDAM - Op donderdag 30 Sep tember verzorgt Josd Bosma de Harmonia-avond met een lezing over indiaanse rituelen en een kaartlezing 'Spirit of White Wolf. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165 te Schiedam. Het begint om 20.00 uur, toegangsprijs f 8,50. POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM - De komende zeven jaren krijgen ruim 370.000 woningen in het ver- zorgingsgebied van Waterbedrijf Europoort een eigen waterme- ter. De bewoners gaan dan beta- len voor de precieze hoeveel- heid water die zij zelf verbrui- ken. Op dit moment is het waterbedrijf bezig in Schiedam. Afgelopen vrijdag waren mede- werkers aan de slag aan de Westvest. Tegelijk met de meter wordt er een tegenstroombeveiliging aangebracht, die voorkomt dat er gebruikt water kan terugstromen in het leidingnet. De gemeente Schiedam telde ongeveer 7.000 woningen zonder eigen water- SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De fietstoerclub Rijnmond orga- niseert op zondag 3 oktober een fietstocht onder de noemer De Haringvliettocht. De tocht heeft een lengte van 125 km. Toerclub Rijnmond doet bij deze rit de Zuid-Hollandse eilanden aan. Voor deelname is het verplicht over een trim- of racefiets te beschikken. De fietstocht gaat via de Erasmusbrug naar de nieuwe Heinenoordtunnel om vervolgens via Numansdorp naar het Hellegatsplein te fietsen. Over slinge- rende dijken wordt op het eiland meter. Op dit moment moeten er nog zo'n 2.000 meters worden geplaatst. Bijvoorbeeld. in appartementen en flat- gebouwen met een collectieve water- meter, maar ook in woningen waar men een watermeter deelt met de buren. Vrijwel al deze woningen krijgen in de komende periode een eigen meter. Ruim voordat een bepaalde woning aan de beurt is ontvangen zowel de bewo ners als de eigenaar een brief waarin staat wanneer de meter zal worden geplaatst en hoe het een en ander in zijn werk gaat. Wanneer men met de buren op 66n watertoevoer is aangesloten, moeten de werkzaamheden in al deze woningen tegelijkertijd plaatsvinden. Waterbedrijf Europoort streeft ernaar om de werkzaamheden in Schiedam dit najaar af te ronden. Goeree Overflakkee de route vervolgd. Langs de randen van de Grevelingen komt via Herkingen en Stellendam het Haringvliet weer in zicht. Als laatste wordt bij Maassluis overgevaren om weer via het 'vaste' land Schiedam te bereiken. De start is om 9.00 uur's ochtends bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het Sportpark Harga. Deelnemers worden om circa 15.30 uur terug verwacht. Men kan zich inschrijven van 8.30 tot 8.50 uur op het startadres. Kosten voor deelname aan de tocht bedragen f 6,-. Wie meer wil weten kan bellen met (010) 5919230 of (010) 4345992. SCHIEDAM - De PvdA Schie dam weet dat mensen het vaak moeilijk vinden om de stap naar het lidmaatschap van een poli- tieke partij te maken. Veel men- sen blijken een zetje in de rug nodig te hebben. Daarom gaat de lokale afdeling van de PvdA zaterdag 2 oktober de straat op. Van 10.00 tot 15.00 uur staat de PvdA- kraam voor het ABC-complex aan de Lange Kerkstraat. Op de PvdA-kraam is voor belangstellenden een informatie- pakket beschikbaar. Ook zal een aantal leden van het bestuur en de gemeente- raadsfractie aanwezig zijn. Zij geven uit- leg over het lidmaatschap en wat men in de PvdA-afdeling Schiedam kan doen. Over drie jaar zijn er weer gemeente- raadsverkiezingen waar nieuwe kandi- daten voor gezocht worden. Door nu lid te worden kunnen 'aspirant gemeente- raadsleden' cursussen volgen en ver- trouwd raken met het raadswerk. Zo kan men actief meewerken aan het ver- kiezingsprogramma en meedoen aan actuele discussies binnen de afdeling. Via de internetsite (www.pvda.nl/- schiedam) of telefonisch, (010) 4708382 kan men ook meer te weten komen of zich aanmelden als lid. Alle modellerr bestel- vracht- wagens in onze showroom BEDRIJFSWAGEN CENTRUM Mercedes-Benz In Schiedam is Waterbedrijf Europoort momenteel bezig om 2.000 warmte meters te plaatsen. Hier een medewerker aan de slag aan de Westvest. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) m SCHIEDAM De Brandersfeesten in Schiedam boden het publiek de afgelopen dagen een grote verscheidenheid aan activiteiten. Een van de nieuwe evenemen ten was de grote Pasar Malam Asia op de hoek van de Broersvest en de Rotterdamsedijk. Het was de eerste keer dat deze verzameling van marktkramen in oosterse sferen op de Brandersfeesten aanwezig was. Daarnaast werden er vele demonstraties gegeven door bijvoorbeeld de GGD en de brandweer. Hier zien twee kleine spuitgasten in actie. Een activiteit van geheel andere aard was 'Schiedam roeit'. Na een afwezigheid van vele jaren was het unieke Schiedamse roeievenement terug in de Schiedamse Voorhaven. Zaterdag streden 2b roeiploegen om de eer en de eerste plaats in dit sportieve spektakel. Het roeien vond plaats in stalen, zogenaamde 'Beenhakker' vletten, die plaats bieden aan zes roeiers en een roerganger. Deze vletten waren door het Schiedamse Zeekadetkorps beschikbaargesteld. (Foto's:loop Zeemeijer Fotografie) 29 SEPTEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woerisdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Sohiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommpord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K, Rotterdam. 01-08-99 (X) Bergweg-Zuid 102 (verlengde Grindweg) Bergschenhoek (Rotterdam-Noord) Tel. 010 - 4180400 Fax 010 - 4610079 Bedrijfswagens 1

Postiljon | 1999 | | pagina 3