Kinderboekenweek in bibliotheken Harre Wegh zoekt vrijwilligers Giovanni Eleonora geeft kennis door Klussen in en om het huis Binnenhuisarchitect uur Swingen in De Erker Cursus Emancipatie Centrum Rommelmarkt in Magnalia Dei Kerk 'Bang van niet' in Wijkcentrum Dreesplein Da's lekker! SCHIEDAM - In Emancipatiecentrum Het Gebouw aan Broersveld 142 wordt een cursus Klussen in en om het huis gegeven. De avondcursus duurt van (dinsdag) 5 oktober tot en met 16 november en de ochtendcursus van (woensdag) 6 oktober tot en met 17 november. Kosten f 75,- (inclusief mate- riaal). Aanmelden zo speodig mogelijk via (010) 4734545. SCHIEDAM - Bij SHV aan de Nieuwe Haven 147 worden in vijf avonden de beginselen over binnenhuisarchitectuur bijgebracht. De cursus begint op maan- dagavond 4 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten bedragen f 60,-. Inlichtingen en/of inschrijving via tele- foon (010) 4264781 (maandag t/m donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, maandagavond van 19.00 tot 21.30 uur). MEUBELEN! SCHIEDAM - Op zaterdag 2 oktober is er in wijkcentrum De Erker een swing- avond. Er worden allerlei soorten muziek gedraaid. De avond is bedoeld voor bezoekers vanaf 35 jaar. Entree is gratis. Zaal is open om 20.00 uur. Meer informatie: (010) 4267767. SCHIEDAM - In het Emancipatie Centrum 'Het Gebouw' aan Broersveld 142 te Schiedam worden vanaf 4 okto ber de cursussen Bewust keuzes maken en Conflicthantering gegeven. De cur sussen duren tot en met respectievelijk 22 en 15 november en worden maan- dagochtend en maandagavond gegeven. Er zijn plaatsen beschikbaar. Vrouwen kunnen zich aanmelden via telefoon- nummer (010) 4734545. SCHIEDAM - In de Magnalia Dei Kerk vindt op woensdag 6 oktober de jaarlijkse rommelmarkt plaats. De rommelmarkt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De Magnalia Dei Kerk is te vin- den aan de Albardastraat 67 te Schiedam. Voor meer informatie kan men bellen naar (010) 4269445 of (010) 4700982. SCHIEDAM - In Wijkcentrum Dreesplein komt op vrijdag 8 oktober een nieuwe productie van het Rotterdams Wijktheater. De voorstel- ling 'Bang van niet' werd gemaakt met cursisten van de Stichting Basiseducatie in Hoogvliet. De avond wordt georganiseerd door Stichting Welzijn Schiedam Nieuwland in samenwerking met Stichting VluchtelingenWerk Schiedam. De voorstelling begint om 20.30 uur. Plaats: Dr. Willem Dreesplein 2. Entree f 4,-. Kaarten via (010) 4738671. Fysiotherapcut Giovanni Eleonora gaat voor de Postiljon een column schrijven over gezondheid en sport. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) REGIO - Hij zit negen jaar in het vak en heeft een praktijk in Schiedam-Noord. Giovanni E. Eleonora is geboren in Willemstad, Curasao. Hij is 32 jaar, fysiotherapeut, getrouwd en vader van Steven en Tamara. Zijn hobby's zijn basketball, fit ness, lezen en tennis. Ook schaatst hij graag. "Op hoge noren", vertelt hij met gepaste trots. Vanaf volgende week schrijft de sportieve Giovanni Eleonara een column over gezondheid en sport in de Postiljon. "Willemstad was mooi, maar helaas, de laatste tijd is dat niet meer zo. Kijk maar naar het nieuws op televisie. Veel posi- tiefs wordt er op dit moment niet op het scherm gebracht. Jammer." "Toen ik 2 jaar was, verhuisde ik met mijn ouders en broer naar Alphen a/d Rijn. Tot mijn dertiende heb ik daar gewoond. Toen gingen we naar de Antillen. Ik puberde en vond het maar wat spannend alle- maal. Die spannning veranderde al gauw in: "Ik vind hier niks meer aan." Cultuur De cultuur op de Antillen en de menta- liteit van de Antillianen is niet met de Nederlandse te vergelijken, aldus Giovanni. "Ik merkte dat ik heel erg westers was. En dan die traagheid h£, op de Antillen, niemand heeft haast. Kom ik er vandaag niet, dan red ik het morgen vast wel, en anders knoop ik er nog een dagje bij aan. Die mentaliteit heeft ddn groot voordeel: Niemand heeft er last van stress. Het heeft ook een groot nadeel, zeker als je via over- heidsinstanties iets voor elkaar probeert te krijgen." In 1986 begon ik aan de studie fysio- therapie in Leiden. Ik woonde er samen met 17 andere studenten in een stu- dentenflat. Er waren twee douches, drie toiletten, een keuken en een fusieka- mer, daarin stond ook de televisie." Als Giovanni zijn studententijd aan- haalt glimlacht hij. "Benauwd demo- cratisch, die fusiekamer, stel het je maar voor: zoveel mensen, zoveel net- ten, en toch maar ddn tv..." Aan de slag In 1990 rondde hij zijn studie af. SCHIEDAM - Tien dagen lang staan boeken rond school in de schijnwerpers. De Kinder boekenweek wordt van 6 tot en met 16 oktober gehouden. Verspreid over de Kinder boekenweek zijn er is Schiedam in de filialen verschillende acti- viteiten georganiseerd. Als geschenken zijn dit jaar een pren- tenboekje van Wolf Erlbruch en het kin- derboke Bikkels' van Carry Slee uitge- kozen. Van dit boek zijn 350.000 exem- plaren gedrukt. Carry Slee wordt door kinderen geweldig gewaardeerd als schrijfster van boeiende kinderboeken. Gedurende de Kinderboekenweek gaat de schrijfster op toernee met VOF de Kunst. Sinds vorige week is een speciale inter- Iedere beginnend fysiotherapeut begint met waarnemingen. Zo ook Giovanni. Na gedane arbeid vond hij het zoet rus- ten tijdens een vakantie op Curasao. Hij ontmoette iemand die zei dat hij in zijn geboorteland zo aan de slag kon. Ook zijn vriendin (inmiddels zijn vrouw) kon aan het werk, als wijkverpleegkun- dige. Giovanni ging terug naar Nederland, rondde alle zaken af en toog naar zijn geboorteland. Voor hem was alles geregeld, echter, het contract en werk dat zijn vriendin was geboden was zoek. Giovanni toog aan de slag. Hij deed er veel ervaring en kennis op. Hij kwam in aanraking met de natuurgeneeskunde en maakte zich hand- en voetreflexologie eigen. Hij zit nu negen jaar in 'het vak' en heeft inmiddels een praktijk in Schiedam-Noord overgenomen. Hij behandelt gericht De hoofdpijn waar iemand al zeven jaar aan lijdt kan ook heel goed te wijten zijn aan een ver- keerd hoofdkussen. De deur van zijn praktijk wordt nog niet plat gelopen. "In Curasao begon ik ook met niets, en ik bracht het tot iets. Ik weet zeker dat het me hier ook lukt." "Ik wil mezelf ontwikkelen, stilstand is niet goed, ik lees veel, daar put ik ook weer mijn kennis uit, die ik graag wil doorgeven aan andere mensen. Daarom start ik ook de column: 'Gezondheid en sport'." Kathy Korporaal SCHIEDAM - In het polderpark Kethel staat op een prachtige plek het centrum voor natuur- en milieueducatie Harre Wegh. Op dit centrum worden activi- teiten georganiseerd voor het Schiedams onderwijs zoals excursies, natuurpaden, specia le projecten en het uitlenen van lesmateriaal. Op het centrum werken drie medewer- kers en zeven vrijwilligers. Voor het nieuwe schooljaar is het centrum op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die willen helpen bij de diverse excursies en projecten. De leerlingen die op het centrum komen, gaan in kleine groepjes van vier of vijf leerlingen allerlei ver schillende opdrachten uitvoeren. Een vrijwilliger neemt zo'n groepje onder zijn hoede. Het hele schooljaar zijn er projecten voor verschillende leeftijds- groepen. Als vrijwilligers helpt men ook met het klaarzetten en opruimen van materia- len. Belangstellenden die van de natuur houden en het leuk vinden om met kin deren te werken, kunnen contact opne- men met natuur- en milieueducatie: (010) 4713607. netsite (www.kinderboekenweek.nl) geopend. Hierop kunnen kinderen Carry Slee benaderen en allerlei infor matie krijgen over kinderboeken en auteurs. In Schiedam kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar op woensdagmiddag 6 en 13 oktober knutselen met Elly van de Water in alle bibliotheek-filialen. In Bibliotheek Stadserf kunnen kinderen op die middagen ook internetten. Aabevolen wordt voor deze activiteiten vooraf toegangskaartjes te halen/kopen. De groepen 4, 6 en 8 van de basisscho- len kunnen op 7, 13 en 28 oktober lui- steren naar jeugdbbekenschrijvers schrijfsters die naar bibliotheek het Stadserf komen. Ze lezen voor en gaan in op vragen van de kinderen. Voor meer informatie kan men bellen met (010) 2465700, vragen naar Hannie Oonk. Ik doe een dagje Scheveningen; ik had mezelf geen groter plezier kunnen doen. De zon staat stralend aan de hemel en de boulevard en ik hebben het helemaal samen. Het is erg druk; veel wandelende mensen, veel met-hond-wandelende mensen ook. Dat is grappig; er wandelt een mevrouw met een hondje: ze dragen het- zelfde zonnebrilletje. Waarom wordt mijn aandacht nou zo naar het ludieke schoelsel van deze dame getrokken, verwacht ik soms dat de viervoeter zich op identiek materiaal voortbeweegt? Dat is niet zo, maar ze dragen wel allebei dezelfde rode zakdoek rond hun nek. De dame rookt een sigaret, het hondje snuffelt eraan. Ik ga op een bankje zitten. Qua conversatie tref ik het. Er zit ook een oude man. "Ik ben 86 jaar en ik kom uit Drenthevertelt hij ongevraagd aan een heer, die smakelifk een portie kibbeling-met-saus weghapt. "Goh, zou je niet zeggen!zegt de visetende man. "Is dat nou duur, zo'n bakje met... wat is het eigenlijk?", vraagt de nieuwsgierige grijsaard. Hongerig kijkt hij toe hoe zijn buurman het laat ste hapje verorbert. "gibbeting... zevenvijftig, prettige dag verder opa", zegt de verzadigde man. Hij veegt zijn handen schoon aan een servet en laat het ajval pardoes op de grond vallen, terwijl de bak op nog geen halve meter afstand staat. Dan neemt 'een dame met zachte g' plaats op de bank. "Dag menneke, ikkom 's naas u zitte". 'tMennekeglimt. De dame heeft de handen vol aan een bak met vis en frietjes en blikjes frisdrank. Ze begint te praten en te eten en houdt voorlopig met allebei niet op. "Of hedde ook honger en dorst?" vraagt ze ineens geschrokken aan de oude baas. Zijn blik zegt voldoende. Bak en blikjes verruilen van hand. De monden maken dezelfde beweging. "Geniet er maar lekker van hoor, dag menneke!" "Weet u mevrouw", zegt de smikketende man tegen mij: "Voordat het nou vanmiddag drie uur is, heb ik voor de hele dag gegeten en gedron- ken, en dan train ik weer naar Drenthe, doe ik vaak, hoef ik avonds niet te koken voor mezelf. 29 SEPTEMBER 1999 QE POSTILJON- EDITIE 12 DE POSTILJON EDITIE 12 PAtjINA' 7 PAGINA 6 Het goedkoopste adres voor Grenen. Rotan, Eiken en Senioren meubelen Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62. Rotterdam Tel. OlO 466 48 27. Tot ziens Kom kijken en vergelijk zelf! Gezondheid en sport voor iedereen

Postiljon | 1999 | | pagina 6