12 Ex-voetballer Peter Houtman nieuwe presentator bij TV Rijnmond RET steunt collecte Brandwonden Stichting *mu m Culturele Week Turkije Peter Houtman: "Als ik dan weer eens bij Studio Sport zat, dan zat ik vaak te dollen met Kees Jansma. Aan het einde van zo'n interviewgebruikte ik dan vaak een leeg Colaflesje als microfoon en begon hem te interviewen. Toen is wel eens tegen me gezegd: joh, dat is wat voorjou'. (Fotografie: John de Pater) Wetenschapsdag in Natuurmuseum Rotterdam ROTTERDAM - Zondag 10 oktober is het Nationale Wetenschapsdag. Het Natuurmuseum Rotterdam biedt de bezoekers op deze dag een kijkje achter de schermen in het collectie-depot en de mogelijkheid om natuurvondsten op naam te laten brengen. Daarnaast zijn er demonstraties van het prepareren van vogels, insecten en fossielen. Alle activiteiten zijn doorlopend en zijn van 11.00 tot 17.00 uur bij te wonen. De toegang is gratis. Het Natuurmuseum is gevestigd aan de Westzeedijk 345 in Rotterdam. ROTTERDAM - Van 17 tot en met 24 oktober vindt in samenwerking met een groot aantal Rotterdamse kunstinstellin- gen de Culturele Week Turkije plaats. De bedoeling van deze week is meervoudig. Allereerst wordt aan de hand van muziek, theater, dans, literatuur poe- zie, cinema, beeldende kunst, fotografie, debatten en jeugdvoorstellingen de Turkse cultuur in al haar diversiteit belicht. Daarnaast is het de bedoeling dat de week uitmondt in een samenwerking tussen Rotterdamse kunstenaars en colle- gae uit diverse culturen. Tenslotte biedt de culturele week een goede gelegenheid om de vele culturele organisaties die de stad kent zeer nauw te betrekken bij de programmering. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met Theater Zuidplein, telefoon (010) 4816500. Hofplein weer onder dak ROTTERDAM Na de noodlottige brand van de afgelopen zomer is het jeugdtheater Hofplein voorlopig weer onder dak. Met financiele steun van de gemeente Rotterdam krijgt het theater een tijdelijke huisvesting in het voor- malig zalencentrum Monte Carlo aan de West-Zeedijk in Rotterdam-West. Om het gebouw geschikt te maken voor dit theaterseizoen moeten de mouwen flink opgestroopt worden. Er moet onder meer een tribune en een speelvloer gemaakt worden zodat de zaal in december klaar is voor de kerst- productie Alice in Wonderland. Deze produktie gaat op 26 december in pre miere. Blijdorp in beeld ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp is sinds kort ook in de virtuele wereld te bezichtigen. Op de kleurrijke site www.diergaardeblijdorp.nl. maak je een boeiende ontdekkingsreis door de dierentuin. Naast informatie over Blijdorp bevatten de pagina's veel kleu- renfoto's die de tekst aanvullen. Op deze site is informatie te vinden over de geschiedenis en organisatie van Blijdorp en natuurlijk ook de laatse nieuwtjes over al haar bewoners. Voor kinderen die een werkstuk willen maken over 66n of meerder dieren biedt het onderdeel 'Zoovenirs' uitkomst. De informatie kan zo gedownload worden. aast internet biedt Blijdorp ook dit seizoen weer mogelijkheden op het gebied van teke- nen en schilderen. Zowel volwassenen als kinderen kunnen bij Blijdorp Ateliers terecht. In de cursussen komen diverse aspecten van het weergeven van dieren aan bod. Individuele begeleiding door professionele beeldende kunste naars wordt gecombineerd met een unie- ke locatie. De cursussen vinden plaats op zaterdagmorgen voor volwassenen en op zaterdag- en zondagmorgen voor kinde ren. Tevens zal er in de herfstvakantie een workshop voor kinderen plaatsvin- den. Voor meer informatie over Blijdorp Ateliers kunt u bellen met Willem Visser, telefoon (010) 4524613. ROTTERDAM - Sinds afgelopen maandag heeft TV Rijnmond er een nieuw gezicht bij: dat van ex-voetballer Peter Houtman (42). Hij heeft de presentatie van TV Rijnmond Sport overge- nomen van Jamaine van der Vegt. In gesprek met de beken- de Rotterdammer over de nieu we stap in zijn carriere. Het gesprek heeft plaats in het pand van TV Rijnmond aan de Mathenesserlaan. Daar moet Peter Houtman toch zijn voor een proefopna- me. Een uurtje eerder afspreken komt hem het beste uit, met het oog op zijn boordevolle agenda. Het interview begint echter moeizaam. Dat komt niet door Houtman want die praat vanaf de eerste kennismaking honderd uit, maar het is even zoe"ken naar een rustig plekje. Alle ruimtes blij- ken in gebruik te zijn bij TV Rijnmond. "Dan maar naar de buren," stelt Houtman voor. Het pand van Radio Rijnmond dus. "Daar weet ik ook beter de weg, want daar werk ik al weer wat langer," verklaart hij lachend. Het wordt uiteindelijk echter de kantine die achter beide gebouwen staat. Het gebouw is open, maar de bar is geslo- ten. Voor koffie moet Houtman weer terug naar het andere pand. "Ben zo weer terug," roept hij. "Het is wel een interview met haken en ogen, h£?", lacht hij als hij weer terug is. Op sjouw Sportjournalistiek is niet iets wat hij geambieerd heeft, vertelt Houtman als hij eindelijk achter zijn kop koffie zit. "Ik ben er als het ware ingerold," Al tij- dens zijn voetbalcarrifere begon hij bij Radio Rijnmond. Daar werkt hij nog steeds. Zijn wekelijkse rubriek 'Op sjouw met Peter Houtman' behoort tot de best beluisterde programma's. Daarnaast is hij stadionspeaker bij Feyenoord, geeft hij een dag per week trainingen aan de oudere jeugd van deze club, schrijft hij voor 'De Krant van Feyenoord.', voetbalt bij diverse gelegenheidsteams als Oud-Feyenoord en Ex-Internationals en nu is hij dus ook sinds kort bij TV Rijnmond te zien als presentator van de sportrubriek. Zijn vaste dagen zijn maandag, woensdag en vrijdag. "Een nieuwe stap in mijn carrifere," noemt de goedlachse ex-voetballer het. "Een jaar of tien geleden, ben ik ook gevraagd om bij TV Rijnmond te komen werken," vertelt hij. "Toen heet- te het trouwens nog Stads TV. Maar toen heb ik voor de radio gekozen. Ik dacht bij mezelf: 'Laat ik het vak maar van onderaf leren'. Maar toen ze onlangs weer vroegen of ik er wat voor voelde, besloot ik het wel te doen. Ik wil toch iedere keer een stap vooruit, wat nieuws doen. En dit lijkt me erg leuk." Het interview heeft daags voor zijn televisiedebuut plaats. Zenuwachtig is hij nog niet, lacht hij. Daarvoor heeft hij inmiddels te veel tv-ervaring, opge- daan als voetballer en 'deskundige' bij Studio Sport. Gezonde spanning voelt hij wel. "Dat heb ik ook wel nodig," Zegt hij, "want als je dat niet voelt, wordt het ook niets." "Dat lezen van die auto-cue - je weet wat dat is hfe, dat je de tekst opleest van de camera - is echter wel een vak apart, hoort," mijmert Houtman later. "Het gaat toch allemaal om de juiste snelheid en intonatie. En de kijkers mogen natuurlijk niet zien dat je het voorleest. Dat is best wel moeilijk. Maar we hebben nu wat gerepeteerd en het lukt me wel. En ach, een foutje is ook niet zo erg, toch." ROTTERDAM - Van 10 tot 17 oktober wordt er gecollecteerd voor de Brandwonden Stichting. In deze week zullen alle bussen en trams in Rotterdam aan de buitenkant worden versierd met vlaggetjes waarop het logo van de Nederlandse Brandwonden Stichting staat. Op deze wijze wil de RET de collecte steunen. Komende week zal er ook veel aan- dacht besteed worden aan voorlichting om brandwonden te voorkomen. Brandwonden behoren tot de meest afschuwelijke verwondingen die een mens kan oplopen. Invaliditeit en ont- sierde littekens zijn vaak blijvende teke- nen. Bovendien is de behandeling vaak langdurig en pijnlijk. De Stichting financiert wetenschappe- lijk onderzoek, waarbij veel aandacht wordt besteed aan het verminderen Gangmaker Enthousiast haalt Houtman herinnerin- gen op uit zijn voetbalcarribre waarbij hij onder meer alle Rotterdamse clubs heeft aangedaan. Ook heeft hij bij Club Brugge en Sporting Lissabon gespeeld. van littekens en de nazorg aan brand- wondpatienten. Deze onderzoeken worden verricht in De voormalige pinch-hitter was immer een van de gangmakers van de groep. Hij is echter altijd met beide benen op de grond blijven staan, blijkt uit het gesprek. Sterallures zijn hem vreemd. "Ik ben er ook altijd gewoon bij blijven werken naast het voetballen," vertelt hij. "Op mijn vrije woensdagmiddag bijvoorbeeld in de haven. Zodat je toch met beide benen in de maatschappij blijft staan en je doet ook eens wat andere ervaring op." Stil zitten kan hij slecht, bekent hij. Wat ook wel blijkt uit zijn indrukwek- kende lijst werkzaamheden. Het beruchte 'zwarte gat' waar veel voet- ballers na hun carrifere last hebben, kent hij dan ook niet. "Hoe is het alle maal gekomen," herhaalt hij peinzend. "Ach, vroeger als ik dan weer eens bij Studio Sport zat, dan zat ik vaak te dol len met Kees Jansma. Aan het einde van zo'n interview gebruikte ik dan vaak een leeg Cola-flesje als microfoon en begon hem te interviewen. Dat was altijd vreselijk lachen. Toen is wel eens tegen me gezegd: 'Joh, dat is wat voor jou'. Zo is het eigenlijk begonnen. En met een eigen column in een Gronings huis-aan-huisblad. Die schreef ik echt zelf," benadrukt hij. "Dus niet wat tegenwoordig vaak gebeurt, dat een sporter met een journalist babbelt en die vervolgens de column laat schrij- ven met zijn naam en foto eronder. Nee, ik deed het echt zelf." Toekomst Over zijn toekomst bij TV Rijnmond houdt Houtman nog een slag om de arm. Er zijn plannen 'om meerdere dingen te gaan doen', maar waaraan precies wordt gedacht, daar laat hij zich nog niet over uit. "Dat zie ik alle maal nog wel. Eerst moet ik me maar eens bewijzen als tv-presentator." Houtman presenteert TV Rijnmond Sport op maandag, woensdag en vrij dag. De overige dagen is de presentatie in handen van Karin ingelse. Jamaine van der Vegt, die Sport tot nu toe pre- senteerde, is op maandag, woensdag en vrijdag te zien met het nieuwe pro- gramma Studio R. samenwerking met de drie brandwon- dencentra in Rotterdam, Groningen en Beverwijk. J.G. Jobse van de RET (I.) en C. Schejfers, promotor van de Nederlandse Brandwonden Stichting slaan de handen ineen om extra aandacht te vragen voor de collecteweek. stichting 6 OKTOBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 21

Postiljon | 1999 | | pagina 11