Massale Koorzang in voile Grote Kerk Ruim 900 kinderen op Sportdagen in Margriethal SCHIEDAM - Liefhebbers van if m Op zaterdagmiddag vond er een massale korenzang plaats in de Grote Kerk te Schiedam. (Foto:Joop Zeemeijer Fotograflej Kerk een kooroptreden plaats. Vanuit de lende koor Mesani Pevski aanwezig. onder leiding van Bep Mekes-Rosman, Schiedamse partnerstad Velenje Aan dit concert werkten ook mee het de sopraan Cobi Janssens en de organist (Slovenie) was het vijftig personen tel- Gemengd Koor Senectute uit Schiedam Andr6 Verwoerd. Stedelijk Gymnasium ontwerpt nieuw logo SCHIEDAM - De Adviescommissie homo lesbisch emancipatiebeleid van de gemeente schreef enige tijd geieden een wedstrijd uit voor een nieuw logo voor deze adviescom missie. AJle scholen voor voortge- zet onderwijs werden door de gemeente uitgenodigd voor deze wedstri}d. Er kwamen 41 ideeen btanen die ailemaal afkomstig waren van de vierde kiassers van het Stedelijk Gymnasium. Wethouder Peter Groeneweg van onder meer Soclale Zaken en Welzijn reikte maandag- morgen de prijs uit en was zeer te spreken over het nieuwe beeld- rnerk. Eindfeest Kindertuinen SCHIEDAM - In de week van 11 tot en met 15 oktober wordt het tuinseizoen feestelijk afgesloten met allerlei activi- teiten voor de 375 deelnemende kinde- ren: Voor deelnemers aan Kinder- tuincomplex Kethel op maandag en dinsdag in het Natuurcentrum De Boshoek aan Bospad 3 en voor deelne mers aan Kindertuincomplex Vijfsluizen op donderdag en vrijdag in Clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42. Wie meer wil weten over het eindfeest Kindertuinen kan bellen met: (010) 2465521. Kinderinstuif 't Nieuwelant SCHIEDAM - De woensdagmiddag instuif voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is van start gegaan in wijkcen- trum Nieuwelant. Elke woensdagmiddag (met uitzonde- ring van de schoolvakanties) begint de instuif om 14.00 uur en eindigt om 15.30 uur, Het kost f 1,50 per keer. Meer informatie: Wijkcentrum 't Nieuwelant, Rotterdamseweg 176, tele- foon (010) 4349978. Contactmiddag Oud Indieganger SCHIEDAM - De Vereniging Oud Miiltairen Indiggangers houdt op dinsdag 12 oktober een contact middag in het wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 te Schiedam-Noord. Alle oud-militairen uit de periode 1945-1962 zijn van harte welkom. Aanvang 13.30 uur. Zaal open 13.00 uur. Toegang is gratis. Het wijkcentrum is goed te bereiken met het openbaar vervoer. Tevens is er voldoende parkeergelegen- heid. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 massale koorzang konden zater- middag genieten in de Grote Kerk te Schiedam. Vanuit Krimpen a/d IJssel, Heerjansdam, Oud Beijerland en Brabant zongen ruim hon- derd zangers en zangeressen licht geestelijke liederen voor een goed gevulde zaal. De Gezamenlijke Koren staan onder lei ding van dirigent Cees Brouwer, die dit jaar binnenkort zijn 25-jarig jubileum viert. Nel Hoogendam van het koor Jubilate Deo uit Krimpen a/d IJssel ver- telt dat de vier koren al enige jaren samen zingen. "Groepen uit de koren gaan ook gemiddeld 6en keer per jaar naar het buitenland. We zijn bijvoorbeeld in Israel en Bulgarije geweest en ook hebben we Wenen en Praag al eens bezocht. Van onze liederen is inmiddels een CD en cassettebandje gemaakt." Op 9 oktober gaat een afvaardiging van de Gezamenlijke Koren naar Slowakije. De verenigde koren bestaan uit de Spirit Singers uit Heerjansdam, het koor uit Oud Beijerland, Jedidjah, dat dit jaar 25 jaar bestaat, Nadiah uit Rijswijk in Brabant en Jubilate Deo, dat volgend jaar haar 30-jarig jubileum viert. Ook op zondagavond vond in de Grote SCHIEDAM - Meestal zijn het kleine jongens die zich hele- maal kunnen in- en uitleven in een overweldigende catastrofa- le ramp die plaats zou kunnnen vinden en waarbij voor hen bovendien een rol is weggelegd als mensenredder. Vorige week speelden grote jongens ook zo'n 'spel'. Afgaande op de gerust- stellende berichten kan de Schiedamse burgerij zich voor en na de jaarwisseling met een gerust hart op een oor leggen. Alles is onder controle. Vrijdag speelden zich op het politiebu reau in Bijdorp hectische taferelen af. De ellende begon vanaf het ogenblik dat de veiligheidsstaf confronteerd werd met een langdurige stroomstoring die SCHIEDAM Vorige week donder dag en vrijdag stonden de Margriethal en de accomodatie van Hermes D. V.S. in sportpark Harga bol van sportende scholieren. Ruim 900 leerlingen van de groepen 7 van 25 scholen streden hier met elkaar op alle mogelijke sportge- bieden. De Sportdagen waren georga niseerd door de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam, de vakleerkrachten en Schiedamse ver enigingen. Hier zien we scholieren in de Margriethal in actie op vrijdagoch- tend. Hier ieert een aantal leerlingen hoe het is om vanuit een rolstoel bas- ketbal te spelen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotograflej niet alleen de stad in het donker zetten, maar ook allerlei electrische apparatuur uitschakelde. Dat was niet alles, want rond twee uur's nachts waren er ook nog eens twee grote groepen jongeren bezig de orde in de binnenstad ernstig te verstoren. Tot overmaat van ramp brak vervolgens in een verzorgingshuis brand uit. Gemeente voorlichter Jan Langstraat: "Hoewel het steeds onwaarschijnlijker wordt dat tijdens de komende millenni- umwisseling ernstige calamiteiten zul- len optreden, vond de veiligheidstaf, die bestaat uit onder anderen burgemeester Scheeres, brandweercommandant Postma, distrisctchef poiitie Lendering en directeur GGD Van der Meer, het noodzakelijk een rampenoefening te houden." Lachend: "Ja, het was wel leuk en ook wel spannend om de situ- atie in verschillende omstandigheden de baas te worden. Er moest extra politie- bijstand worden gevraagd, bewoners van het verzorgingshuis werden in aller- ijl geevacueerd en de bevolking werd via Radio Rijnmond en geluidswagens die door de wijken reden, gei'nfor- meerd. Natuurlijk ailemaal fictief, maar toch werd ermee omgegaan alsof het de realiteit was." Succesvol Wat nu als de burgemeester zich ver- slikt in een oliebol, is er dan een ver- vanger als hij met spoed naar het zie- kenhuis wordt gebracht? "De loco-burgemeester neemt dan zijn plaats in. Trouwens, in het rampensce- nario zijn voor alle belangrijke functies plaatsvervangers beschikbaar. Hoewel tijdens de evaluatie van de soms toch wel spannende rampenoefening nog enige punten waren die voor verbete- ring vatbaar zijn, gaf een waarnemer van de Provincie Zuid-Holland te ken- nen dat er gesproken kon worden van een succesvolle oefening", aldus Jan Langstraat. -De^verslaglegging van de rampspoed werd toevertrouwd aan Miriam Admiraal. Bij de vorige millenniumwis- seling van de lOe naar de lie eeuw was het ondenkbaar dat die taak in han- den werd gelegd van een vrouwelijk geschiedschrijver. Overigens lijkt de Schiedamse bevol king vertrouwen te hebben in een goede afloop van het veelbesproken mil- lenniumprobleem, want het bureau communicatie en externe betrekkingen van de gemeente is tot op heden niet benaderd door verontruste burgers. Nans Wolters 6 OKTOBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Spannende millennium crash op politiebureau Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Sghiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99

Postiljon | 1999 | | pagina 3