Hobbyisten zorgen voor behoud industrieel erfgoed VJim Hofman Auto's Bazaar in jubilerend Kethel Activiteiten Kinderboekenweek in bibliotheken Fantasiewereld en Meisjes in Theater ±150 Top Occasions op voorraad De stoomsleepboot Hercules is momenteel het pronkstuk van de Stichting Calorische Werktuigen uit Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Div. Clio: nieuw model Twingo: div. uitvoeringen Bovag Garantie Bedrijf 010 5216520 Griepprikkentijd In de wachtkamer vindt een zonsver- duistering plaats. De een of andere onverlaat heeft voor de ramen zijn vrachtwagen neergezet om een lading af te leveren. Het verkeer langs de gracht is geblokkeerd. Een kleine man met chauffeurspet op en z'n handen vol papieren duwt onze monumentale voordeur open, loopt naar assistente Sanne en vraagt of hij op het juiste adres is. Sanne kijkt naar de papieren, ziet mijn naam staan en knikte van ja. "Kom vierhondertachtig griepprikken afleverenzegt de man in een adem. Ze benne over twee dozen verdeeld en erzitten koelelementen in. Maarals ik u was zou ik ze meteen in de ijskast leggen". De harde stem van de man is tot in mijn spreekkamer te horen. Ik ben net klaar met mijn patient, dus ik loop naar de balie. "Moet ik ergens tekenen? Ik ben de dokter", stel ik voor. De man keurt mij geen blik waardig. "Jij mag hier tekenen", zegt hij tegen Sanne, waarna hij weg loopt om even later terug te komen met een enorme kar- tonnen doos die hij in het midden van de gang neerzet. Een tweede doos volgt. Een uurtje later is het inloopspreekuur afgelopen en zit ik met een kop koffie op de bank in Sanne's kamer naar de dozen te kijken. "Vierhonderdtachtig prikken, Sanne. Hoe raken we die kwijt?" "Achis haar geruststellende antwoord, "Net als in vorige jaren In de koudere maanden van het jaar krijgt een op de tien mensen griep (inf luenza). De symptomen zijn meestal een natte neus, keelpijn, niesen en opgeven van taaiig ongekleurd of licht- groen slijm. Soms is er een hoge koorts die zo'n vier tot vijfdagen kan durenj, pijn in verschillende delen van het lichaam en een algemeen ziektegevoel. Over het algemeen komt men onge schonden door de griep heen, eventu- eel met behulp van een paracetamolle- tje of neusdruppels. Maar er kan als gevolg van verminderde weerstand een andere infectie bijkomen. Anders gezegd: de afweer is zo druk bezig met het griepvirus, dat het geen aandacht heeft voor andere infecties. Als gevolg van zo 'n tweede infectie kan de griep- patient ernstiger ziek worden, tot long- ontsteking toe, ofzelfs overlijden. Een aantal mensen loopt maakt meer risico op complicaties: mensen van 65 jaar en ouder, mensen met een hart-, long- of suikerziekte, nierpatienten en mensen die weinig afweer hebben door andere ziekten of medische behande- ling. Gelukkig is er voor deze risicog- roepen de griepprik. Deze injectie zorgt ervoor dat de kans om griep te krijgen nog maar heel klein wordt. Door vaccinatie zal het menselijk lichaam afweerstoffen maken tegen het virus. Bij contact met het griepvirus kunnen de afweerstoffen het onschade- lijk maken. Krijgt men toch griep, dan is het verloop meestal minder ernstig. "Zit het werk er op?", vraag ik Sanne die bezig was haar balie leeg te ruimen. "Ja, het is al over vijfenantwoordt ze. "O, ja, Sanne, voordat ik het vergeet", ga ik verder, "wanneer beginnen we met het versturen van de uitnodigin- genSanne lacht he ime lijk. "De lijst met patienten die in aanmerking komen voor de griepprik heb ik allang uitgedraaid. U hoeft alleen maar na te kijken of die lijst volledig is. En trou- wens, er moeten een paar data uitge- zocht worden voor prikavondenNog voordat ik mijn agenda kan pakken, komt Sanne al met een voorstel. "De beste keuze is de laatste maandag en donderdag van oktober, denkt u niet?" Ja, ja mensen, de griepprikken zijn weer in het land. Pieter Vlasveld huisarts (Voor meer informatie over griepvaccinatie kunt u bij uw eigen huisarts terecht) SCHIEDAM - Lara en andere helden uit de virtuele wereld bevolken vrijdag 8 oktober het podium in het Theater a/d Schie in een voorstelling van de bekende choreografe Krisztina de Chatel. Haar nieuwe theater- productie bestaat uit twee ver schillende choreografieen gei'ns- pireerd op een fantasiewereld, ondersteund door live muziek. Er wordt niet alleen gedanst. Het publiek krijgt ook videobeelden te zien. Voor spelletjesfanaten die Tomb Raider op de computer spelen is uitleg overbo- dig en voor dansliefhebbers die vrijdag- avond de voorstelling in het theater bij- wonen wordt het al snel duidelijk wie Lara Croft is. Kleinkunstenaar Jan Rot heeft het voor- nemen op zaterdag 9 oktober het publiek in Theater de Teerstoof te laten huilen van het lachen en te laten lachen van het huilen. Het programma Meisjes is zijn vijfde theaterprogramma en gaat over moeders en hoeren, bakvissen en potten. Kaarten voor beide voorstellin- gen bestellen bij de theaterkassa (010) 2467467, aanvang 20.15 uur. SCHIEDAM - Op de schepen- lijst Historische Vaartuigen van het Nationaal Register Varende Monumenten staat al drie jaar stoomsleepboot Hercules inge- schreven. De boot is vaak aan- wezig op allerlei manifestaties als Sail Amsterdam en de Brandersfeesten en dit week end nog tijdens de Furieade in Maassluis. In Nederland resteren nog maar twintig stoomboten, overgebleven van een vloot van honderden van deze vaartui gen. Slechts veertien daarvan kunnen varen. Een rookwolken uitbrakende locomo- tief en een puffend stoombootje kom je nog maar zelden tegen. Toch is het nog niet zolang geleden dat calorische werk tuigen, zoals zij worden omschreven, niet alleen verantwoordelijk waren voor het vervoer maar ook voor de industrie- le ontwikkeling in Nederland en ver daarbuiten. Dankzij hobbyisten die veel van hun vrije tijd steken in het opkalefateren van deze oude machines blijven zij bewaard SCHIEDAM - Al 75 jaar wordt er aan de Vlaardingseweg in Kethel onderwijs gegeven. EIke twee jaar organiseert de Ouderraad van de Christelijke Basisschool Kethel een fancy- fair. Deze bazaar wordt dit keer gehouden op zaterdag 9 oktober in de school aan de Vlaardingseweg/hoek Lin- deijerstraat. Deze locatie iigt vlak achtef Wtakelcentrum Spaland. De bazaar begint om 11.00 uur. De opening SCHIEDAM - Tien dagen lang staan boeken rond school in de schijnwerpers. De Kinderboekenweek wordt van 6 tot en met 16 oktober gehouden en heeft als motto: Van @penstaartje tot apenkooi. Verspreid over de Kinder boekenweek zijn er in Schie dam in de filialen verschillende activiteiten georganiseerd. Als geschenken zijn dit jaar een pren- tenboekje van Wolf Erlbruch en het kin- derboke 'Bikkels' van Carry Slee uitge- kozen. Van dit boek zijn 350.000 exem- plaren gedrukt. Carry Slee wordt door kinderen geweldig gewaardeerd als schrijfster van boeiende kinderboeken. Gedurende de Kinderboekenweek gaat de schrijfster op toernee met VOF de Kunst. Sinds vorige week is een speciale inter- voor het nageslacht en gaan zij mee de 21e eeuw in. Stoomwerktuigen Kees Boekweit is voorzitter van de Stichting Calorische Werktuigen in Schiedam. Hij legt uit dat de stichting werd opgericht met het doel het publiek in contact te brengen met werktuigen die worden voortgedreven door stoom. De stoomsleepboot Hercules bijvoor- beeld werd door de stichting jaren gele den aangekocht en door de zes leden van de organisatie weer in oude staat hersteld. Zelfs zo dat het vaartuig weer dienst kan doen voor onder andere de intocht van Sinterklaas. De Hercules werd in 1915 gebouwd en versleepte hijskranen, bokken en voor- oorlogse mijnenvegers over het water. Al enige tijd zijn de vakmensen van de stichting Calorische Werktuigen naast het onderhouden van de Hercules, bezig met het restaureren van een nieu we aankoop, namelijk Heibok 4. Een opknapbeurt die naar verwachting jaren zal duren. Deze drijvende heimachine, ook afkomstig uit het begin van deze eeuw, werd ingezet bij de aanleg van sluizen, bruggen en zinkers. wordt muzikaai opgeluisterd door Harpe Davids. Daarna zijn er tal van activiteiten: een spellencircuit voor kinderen, een rad van avontuur, een markt in oud-hollandse sferen en een rommelmarkt met onder andere kin derboeken en speeigoed. Ook zijn er spelletjes zoals die vroeger werden gedaan, Het schoolgebouw is hele- maai versterd In de sfeer van Ot en Sien. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor sport- en spelmateriaal voor de leeriingen van de school. Om 16.00 uur sluiten de deuren. netsite (www.kinderboekenweek.nl) geopend. Hierop kunnen kinderen Carry Slee benaderen en allerlei infor matie krijgen over kinderboeken en auteurs. In Schiedam kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar op woensdagmiddag 6 en 13 oktober knutselen met Elly van de Water in alle bibliotheek-filialen. In Bibliotheek Stadserf kunnen kinderen op die middagen ook internetten. Aabevolen wordt voor deze activiteiten vooraf toegangskaartjes te halen/kopen. De groepen 4, 6 en 8 van de basisscho- len kunnen op 7, 13 en 28 oktober lui- steren naar jeugdboekenschrij- vers/schrijfsters die naar bibliotheek het Stadserf komen. Ze lezen voor en gaan in op vragen van de kinderen. Voor meer informatie over de activitei ten kan men bellen met (010) 2465700, vragen naar Hannie Oonk. 6 OKTOBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 20% korting o.a. Alize, Comfort, Airco, Metallic 24% korting Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS f 5000,- uitgestelde betaling 6 maandenGRATIS 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 5