Postiljon GRATIS Projectgroep luistert naar bewoners Groenoord 'Mies' overhandigt geld voor kinderafdeling $\kEngering 079 3434409 GEEN 0NTVANGEN..? Schiedam genomineerd voor Energy Awards en feliciteren in SCHIEDAM Laatste proef Schiedam 150 Jaar verlostas in Schieland Ziekenhuis w../„ gm E D I T I E 12 WOENSDAG 13 0KT0BER 1999 Oplage 41.000 ex. Telefoon: 010 - 42697 01 SCHIEDAM - Novem bv (de Nederlandse onderneming voor energie en milieu) reiki dit jaar voor de tweede keer Energy Awards uit. Gemeenten met opmerkelijke projecten op energie- gebied komen in aanmerking voor een Award. In de categorie Wonen is Schiedam een van de vier geno- mineerde gemeenten. Op 18 november vindt een feestelijke prijsuitreiking plaats in de Grote Kerk te Naarden. Er zullen dan zes prijswinnaars (van de zes categoe- rieen) bekend worden gemaakt. VOOR PARTiCULIEREN Schiedam SCHIEDAM - De laatste Proef Schie dam op Zondag vindt plaats op 24 oktober. Dit arrangement (kosten f 92,50) omvat onder meer een wande- ling door de stad, toegang tot de musea, drankje, lunch, thee in molen de Palmboom en een driegangen diner. Reserveringen via de VW. SCHIEDAM - In de vitrine in de centra- le hal van het Schieland Ziekenhuis is een expositie te bezichtigen over voor- werpen die vroeger werden gebruikt in de gezondheidszorg. Dit keer gaat het over de verlostas. Alle getoonde mate- rialen heeft het ziekenhuis te leen gekregen van de Stichting Medisch Farmceutisch Museum De Griffioen in Delft. Iedere drie maanden zijn in de vitrine andere materialen te zien die een beeld geven van de medisch-technische ont- wikkeling in de gezondheidszorg. Op donderdagochtend beheerden scholieren van De Violier de Kinderboerderij't Hoefblad. Zij kregen tevens de wissel- beker uitgereikt. FotoJoop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Kinderen van groep 7a van basis- school De Violier uit Schiedam hebben vorige week een ochtend Kinderboerderij 't Hoef blad in het Prinses Beatrixpark beheerd. Zij kregen tevens een wis- selbeker uitgereikt. De 26 leerlingen verzorgden de varkens, geiten, koeien, schapen, kippen, cavia's en het paard extra goed. De verzorgers van de Kinderboerderij zorgden voor begeleiding. De kinderen leerden onder andere hoeveel voer en water een konijn krijgt, wat voor voer een varken krijgt en hoe een kinderboerderij beheerd moet worden. Ook mochten ze meelo- pen met een dierenarts. Verder zijn zij druk bezig geweest met geiten borstelen, uitmesten van de varkensstal, roskammen van het paard, schoonmaken van kip- penhokken en paden vegen. Leerlingen uit groep 7a van De Violier waren op school als de besten uit de bus gekomen bij een dierenquiz. Daarom mocht de groep een ochtend de kinder- boederij bestieren. Aan het eind van de ochtend kregen de scho lieren de wisseibeker uitgereikt. Deze beker was vorig jaar ook in het bezit van De Violier. SCHIEDAM - Het afgelopen kwartaal kwamen bij de Projectgroep Wijkontwikkeling Groenoord veel reacties van bewoners binnen op eerder gelanceerde plannen inzake onder meer de sloop van twaalf flats in deze wijk. Door het afbreken van deze in de jaren zestig gebouwde woningen komt er ruimte vrij voor nieuw- bouw. De reacties hebben er toe geleid dat opnieuw wordt bezien of de sloop van de flats of het andere alternatief, ingrij- pend verbouwen inderdaad leidt tot het gewenste effect voor de wijk. Mensen die de mogelijkheid aangrepen hun mening te kunnen uiten gaven boven- dien aan niet gecharmeerd te zijn van het ingrijpen in de woningvoorraad. Ook plaatste men vraagtekens bij de in het Sociaal Plan vastgestelde regel dat noodgedwongen verhuizen niet bete- kent dat men de wijk uit moet. Wat is het alternatief als er in de eigen wijk geen geschikte vervangende woonruim- te is te vinden, zo stelt men. Overigens waren er ook positieve gelui- den te horen. Zo verwachtten de mees- te bezoekers van de inloopbijeenkomst die onlangs plaatsvond dat de wijk door de nieuwe plannen een goede toe- komst tegemoet gaat. Vooral het opknappen van het groen en het verbe- teren van de verkeersstructuur spraken de meesten zeer aan. De projectgroep heeft beloofd dat alle reacties die tot nu toe zijn binnengeko- men serieus worden bekeken. Men is van plan in de Groenoord Wijkkrant van november bekend te maken tot welke effecten dit zal leiden. Het con cept plan voor de wijkontwikkeling staat naar alle waarschijnlijkheid in december op de agenda van de gempepteraad. SCHIEDAM - De kinderafdeling van het SchielandZiekenhuis in Schiedam wil de a/deling een wat huiselijker uitstraling geven door speelgoed aan te schaffen en vrolijk meubilair te plaatsen. Hiervoor heeft de afdeling een bijdrage gevraagd uit het Monuta Charity Fund. Dit fonds van Uitvaartverzorger en -verzekeraar Monuta is bedoeld voor lokale projecten. Bestuurslid Mies Bouwman van het Monuta Charity Fund kwam daarom donderdag 7 oktober aan het personeel van de afdeling een bedrag van f 4.500,- overhandigen voor de aanschaf van materi- aal. De overhandiging vond in enigszins besioten kring plaats in het bedrijfsres taurantvan het ziekenhuis. (fo(o: Joop Zeemeijer Fotografie] Een uitgave van Berket Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 2e jaargang nummer 59 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Bel uw bezorgklachten aan ons door voor donderdag 12.00 uur. Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. Zie de bonnen elders in de Icrant. Scholieren De Violier beheren Kinderboerderij v'bUhdmr&u ,,,_k

Postiljon | 1999 | | pagina 1