Subsidie bij aanschaf zonne- boiler Leerlingen maken eigen kunstwerken Aubade voor vertrekkende predikant Mos Herfstvakantieweek tussen koeien en kippen Ot en Sien op Bazaar in jubilerend Kethel Passage-boemeltje in Nieuwe Passage SCHIEDAM In het Schtedamse winkelcentrum de Nieuwe Passage komt op zaterdag 16 oktober de Passage 'workshop-op-wielen1. Deze keer staat de workshop in het teken van de Kinderboekenweek. Het resuitaat levert een leuk zelfge- raaakt boekje op. Het Passage- Boemeltje is van 12.00 tot 16.00 uur aatiwezig. Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Om 15.00 uur begint op zaterdag 16 oktober het wekelijkse inloopconcert in de Grote kerk te Schiedam, het concert wordt verzorgd door Magda de Jong, op blokfluit, en Meredith Essed, gitaar. Toegang is vrij. Dagtocht naar twee musea SCHIEDAM De Vereniging Vrienden van Het Stedelijk Museum Schiedam en Artotheek Schiedam organiseren op zaterdag zaterdag 30 oktober een dag tocht naar twee musea in Duitsland: Museum Kurhaus Kleve en het nabijge- legen Schloss Moyland in bedburg-Hau. In het eerstgenoemde museum staat 20e eeuwse kunst centraal, in het twee- de is vooral de collectie Van der Grinten bekend met als zwaartepunt Joseph Beuys. Voor deze dagtocht zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Prijs excur- sie: f 75,-. Opgeven door overmaking van genoemd bedrag op gironummer 471832 van de penningmeester Vereniging Vrienden Stedelijk Museum te Schiedam. Volksdansen en boetseren SCHIEDAM - Belangstellenden voor volksdansen en/of boetseren kunnen in Kluphuis Oost terecht. Hier wordt elke maandagavond volksdansen gegeven en op elke dinsdagavond boetseren. Voor meer informatie kunt u bellen met (010) 2451818. Kluphuis Oost ligt aan de Boerhavelaan 79 te Schiedam. Expositie dieren in Artotheek SCHIEDAM - In de Artotheek Schiedam aan de's Gravelandseweg 806 is een expositie te zien van kunstwerken met uitheemse diersoorten. De tentoonstel- ling is tot en met 23 oktober te bezich- tigen. Dieren is ook het thema van een educatief project voor het basisonder- wijs (DiDaDier) dat op 12 oktober is gestart. Hierbij bezoeken kinderen uit groep 5 en 6 het Stedelijk Museum en krijgen een rondleiding langs kunstwer ken waarop dieren voorkomen. Aansluitend bezoeken zij de Artotheek. Op school maken zij vervolgens een werkstuk met een dier erop. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM - Inwoners van Schiedam kunnen het komende jaar behoorlijk besparen op het aanschafbedrag van een zonne- boiler. Metde actie 'Het 10.000 zonneboilerplan' die afgelopen vrijdag van start is gegaan, maken ONS Energie, die rijks- overheid en de gemeente Schiedam de aankoop van een zonneboiler extra aantrekkeiijk door flinke subsidies te vers- trekken. Afhankelijk van merk en type zonneboiler kan men in aan- merking komen voor een subsi die van f 750,- tot f 1200,-. Daarnaast geeft de gemeente f 500.- extra subsidie aan de eer- ste SO inwoners van Schiedam die via deze actie tot aanschaf van een zonneboiler. overgaan. Een zonneboiler verwarmt water door gratis zonlicht. Gemiddeid genomen halveert een zonneboiler het energiever- bruik voor warm water, wat een aanzienlijke besparingvan ener- giekosten kan opleveren. Daarnaast is energieopwekking door middel van de toepassing van natuurlijke energiebronnen beter voor het milieu. Gei'nteresseerden kunnen een gratis brochure aanvragen bij ONS Energie, bereikhaar via telefoonnummer (010) 4576889. SCHIEDAM - De kunstmanifes- tatie 'Mooi niet af...' heeft er toe geleid dat kunst van leerlingen tijdelijk naast een echte Appel hebben gehangen. In samen- werking met het Stedelijk Museum Schiedam nodigden de organisatoren Sjef van Duin, fotograaf te Schiedam, en Rob Maan, grafisch vormgever in Schiedam klas 4 VWO van de Scholengemeenschap Spierings- hoek uit om mee te doen aan dit kunstproject. Twintig leerlingen van de Scholengemeenschap Spieringshoek kregen van Ischa Mulder, educatief medewerker van het museum, een rondleiding langs de vaste collectie. Vervolgens werden zij gestimuleerd om een kunstwerk te kiezen en hiervan een beeldbeschrijving te maken. De inten- sieve ontleding van het kunstwerk dien- de ertoe de 'gelaagdheid' van het kunst werk te ontleden opdat leerlingen de verhouding tussen woord en beeld erva- ren. Vervolgens zijn Sjef van Dum en Hans Rikken een aantal keren in de klas geweest om met de leerlingen naar aan- leiding van het gekozen werk een nieuw werk te maken. Lerares Marieke Mooyman begeleidde de aankomende kunstenaars bij het leerproces. De kunstwerken van de scholieren heb ben tot 10 oktober in het Stedelijk Museum gehangen. Momenteel zijn de kunstwerken nog tot woensdag 20 oktober te bezichtigen op de galerij in de Aula van de Spieringshoek. De scho lengemeenschap is gevestigd aan de Van der Brugghenlaan 2 in Schiedam. Twee leerlingen van de Spieringshoek bij hun kunstwerken in het Stedelijk Museum Schiedam. Tot 20 oktober zijn de kunstwerken nog te bezichtigen in de aula van de scholengemeenschap Spieringshoek. SCHIEDAM - Kinderen van 5 tot en met 12 jaar kunnen van dins- dag 19 oktober tot en met vrij dag 22 oktober op Kinder- boerderij 't Hoefblad in het Beatrixpark (een deel van) hun herfstvakantie doorbrengen. Voor de ze gekegenheid zijn er natuurlijk extra activiteiten georganiseerd. Op dinsdag 19 oktober geeft clown Bobo tweemaal een half uur durend optreden. Op woensdag 20 oktober kunnen kinderen tussen 14.00 en 15.00 uur meehelpen met onder ande- re het voeren van de dieren en het uit- mesten van de stallen. Donderdag 21 oktober staat in het teken van het paard. De kinderen kunnen dan een rondritje maken op paard en wagen, pony rijden en meedoen met een prijs- vraag over het paard. Op vrijdag 22 oktober start een spannende dieren- speurtocht. De meeste ectiviteiten zijn gratis. Vorr het optreden van de clown, de rondrit op paard en wagen en het pony rijden wordt een bescheiden bijdrage gevraagd van f 2,50 (clown) en f 1,. deze kaart- jes zijn verkrijgbaar op de kinderboerde- rij. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met (010) 2465522 en (010) 4707844. SCHIEDAM - A1 75 jaar wordt er aan de Vlaardingseweg in Kethel onderwijs gegeven. Elke twee jaar organiseert de Ouderraad van de Christelijke Basisschool Kethel een fancy- fair. Deze bazaar werd afgelo pen zaterdag gehouden in de school aan de Vlaardingse- weg/hoek Lindeijerstraat. De Christelijke Basisschool Kethel ligt vlak achter Winkelcentrum Spaland. De opening werd muzikaal opgeluisterd door de muziekvereniging Harpe Davids. Daarna waren er tal van activi teiten: een spellencircuit voor kinderen, een rad van avontuur, een markt in oud- hollandse sferen en een rommelmarkt met onder andere kinderboeken en speelgoed. Ook werden er spelletjes van vroeger gedaan en konden kinderen zich laten schminken. Het schoolgebouw was geheel versierd in de stijl van Ot en Sien. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor sport- en spelmateriaal voor de leerlingen van de school. SCHIEDAM - De predikant van de Nederlands Hervormde Kerk te Schiedam Kethel, dominee K. Mos, heeft dit weekeinde afscheid genomen. Hij gaat naar Wassenaar. Ter gelegenheid van zijn vertrek is hem op zaterdagochtend door de kinderen die deelnemen aan de nevendiensten een aubade met ontbijt aangeboden. Dominee K. Mos is twaalf jaar predikant in Schiedam Kethel geweest. Hij woon- de al die jaren in de pastorie tegenover de NH kerk aan de Dorpsstraat. Totaal onverwacht trof hij zaterdagochtend de groepen kinderen van 4 tot 12 jaar aan voor zijn huis. Op zondag gaf de prdikant zijn afscheidsdienst. Voor zijn afscheid wilde dominee Mos het liefst dat 'zijn' kerk een glas in lood raam krijgt. Anneke Kooren, die betrokken is bij de kinder nevendiensten, vertelt dat de Kerkeraad hiermee druk bezig is. Men probeert fondsen te werven en hoopt dat de wens van dominee Mos in de komende jaren werkelijkheid zal worden. Voor de vertrekkende predikant zou dat het mooiste afscheidsgeschenk zijn. De Bazaar ter gelegenheid van 75 jaar christelijk onderwijs in Kethel was druk bezocht. Een van de vele geschminkte kinderen. fFoto: Joop Zeemeijer Fotograjie) 13 OKTOBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regip, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99

Postiljon | 1999 | | pagina 3