Franse wijnen in jeneverstad Donald steunt fonds Een grote wijnkelder is er al Kledingbeurs op Dreesplein SCHIEDAM In wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein 2 wordt op vrijdag 29 okto- ber een kledingbeurs gehouden. Bij deze beurs kan men kleding en/of speelgoed kopen en verkopen. De beurs begint om 9.30 en eindigt om 11.30 uur. Meer informatie: (010) 4738671. Speelgoedbeurs in 'Ikkie* SCHIEDAM - In de week van 25 tot en met 29 oktober houdt Speel-o-theek Ikkie haar grote jaarlijkse speelgoed beurs. Speelgoed kan worden ingele- verd op maandag de 25e (14.00-15.00 uur) en (19.30-21.00 uur) en dinsdag de 26e (9.00-11.00 uur, 14.00-15.00 en 19.30-21.00 uur). de v erkoop wordt gehouden op woensdag 27 oktober van 9.00 tot 15.00 uur en van 19.30 tot 20.00 uur. De beurs wordt gehouden in Speel-o-theek Ikkie aan het Bospad 1 (achter flat 5 van het Bachplein, tegen- over natuurcentrum Boshoek), Schiedam-Noord (Woudhoek). MEUBELEN! Passage (NCVB) over Filippijnen SCHIEDAM - De leden van de christe- lijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Passage in Schiedam Noord houden op donderdag 21 oktober een bijeenkomst over de Filippijnen. Op deze avond zal Hessel van der Kooy, die jarenlang op de Filippijnen heeft gewerkt, vertellen over de situatie daar. In Nederland hebben leden van de Passage actie gevoerd voor de Women's Rural Bank in Rosario. Deze jonge bank richt zich specifiek op de arme plattelandsbevolking. De bij eenkomst in gebouw De Stuurhut aan het Nijhoffplein begint om 19.45 uur. KNW over dieren in de Noordzee SCHIEDAM - De heer Ates uit Zaandam vertelt op donderdagavond 21 oktober over de dierenwereld in de Noordzee. De dialezing is georganiseerd door de KNW. In de onderwaterwereld van de Noorzee kan men onder andere de Zeewolf, Snotolf en de levendbarende Puitaal aantreffen. Er worden vele dia's van een verscheidenheid aan ongewer- velde zeedieren verrtoond. Plaats: KNW-Natuurcentrum de Boshoek, ach ter het Bachplein, te Schiedam-Noord. Voor informatie: (010) 4702050. Regionale 50+ Senioren FitTest SCHIEDAM - De gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis organiseren op 3 november de Regionale SeniorenFitTest in de Sport- en Evenementenhal Margriet te Schiedam. De test geeft inzicht in de algemene lichamelijke conditie, bloeddruk, gewicht, spierkracht en lenigheid. Op deze dag wordt ook een Senioren Infomarkt georganiseerd in de hal. Deelname aan de SeniorenFitTest kost f 10,-. Aanmelding tot uiterlijk 25 okto ber via de daarvoor bestemde inschrijf- formulieren bij Zwembad Zuid in Schiedam en bij de gemeentehuizen in Vlaardingen en Maassluis. Deelname is beperkt en geschiedt in volgorde van binnenkomst. Informatie: (010) 4261682. SCHIEDAM - Een gezonde ziel kan niet in een droog lichaam wonen. Die uitspraak heeft wel- licht bij Ruud Pillard, directeur van de VW Schiedam de door- slag gegeven bij het zoeken naar een aantrekkelijk product dat bijdraagt aan de bekendheid van Schiedam en dat bovendien de dorst bij toeristen weg- neemt. Het is Franse wijn geworden. In feite een lichaamsvreemd product in een stad die bekend staat om haar gedistilleerde dranken. De grote wijnkelder van Hosman Vins is ingericht voor de opslag van 500 wij nen en dranken die veelal afkomstig zijn uit Frankrijk. (Foto: Joop Zeemeijer FotografieJ REGIO - De aardappel 'Donald' heeft een bedrag van f 10.000,- voor het Ronald McDonald Kinderfonds opgebracht. Aard- appelteler Gaby Stet overhan- digde op 22 September een che que met deze waarde aan Ed Nijpels, voorzitter van het fonds. Het door Stet Holland bv. ontwikkelde aardappelras levert f 3,- per 100 kilo op voor het kinderfonds. De actie voorziet ook de bewoners van de Ronald McDonald Huizen tot en met december van de Donald-aardappelen. De reaches van de kinderen in huizen waren erg positief. Zo waren er reaches als "Ze waren in een mum van hjd op" en "De kinderen aten veel meer dan normaal" te horen. Door financiele bijdragen aan het fonds kan de familie van ernshg zieke kinde ren een 'thuis ver van huis' hebben, dicht bij het ziekenhuis. Het dagelijks bezoeken van de kinderen en de steun in een moeilijke periode heeft een posi- heve invloed op het zieke kind. De f 10.000,- is een eerste resultaat van de verkoop van de 'Donald', die verkrijg- baar is bij groentespeciaalzaken in West- Nederland. Een likeurtje uit grootmoedershjd of ori- gineel verpakte boerenjongens had de link met Schiedam wellicht duidelijker gemaakt. Maar hoe het ook zij: VW Schiedam heeft onlangs drie Schiedamse wijnen op de markt gebracht, respechevelijk een vin rouge Korenbeurs, een vin blanc Lange Haven en een fles gevuld met de tranen van Liduina, rouge Lacrimae Liduinae. Om iedere flessenhals hangt een label met daarop een beknopte geschiedenis van de stad aangevuld met een aantal bezienswaardigheden. De wijnen zijn bedoeld voor promohe en als geschenk- artikel. Pastoor Vismans van de Basiliek van de Heilige Liduina en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans nam afgelopen vrij dag de eerste fles Lacrimae Liduinae in ontvangst. "Bij de keuze van de wijnen werden wij geadviseerd door een relahe", verklaart desgevraagd een medewerkster van de Schiedamse VW. "Niet door ons", reageert Willibrord Hosman, eigenaar van de grootste wijncollectie in de stad, "wij zijn daarvoor niet benaderd, maar met onze in hentallen jaren opgebouw- de wijnkennis hadden wij de VW prima kunnen adviseren." Hummel Ik heb vijf dagen op Hummel gepast. Hummel is het jonge katje van de dochter van vrienden. Dochter gaat een maand welverdiend vakantie vieren. Of Pa en Ma Hummel willen verzorging die in haar eigen huis blijft. Tuurlijk, dat is toch geen probleem. Het hele huis wordt 'Hummelvriendelijk' gemaakt en dochter kan met een gerust hart weg, denken ze. Maar oh jee... deze maand is een 'lang weekend uit' gepland. Hoe nu met Hummel? Ze is dus aan mijn zorg toevertrouwd. Ik ben verkocht en verbaasd als ik het zes maanden oude beestje zie. Ze is heel bijzonder qua uiterlijkrood met wit, haar ogen hebben dezelfde kleur als het rood in haar vacht en bij het uitdelen van de oren heeft ze vooraan gestaan. Als ik binnenstap vindtze mijn rieten mand het einde. Ze hangt erin, rolt ermee over de vloer, draait de draagriem een paar keer om haar nek en krijgt het uiteindelijk wel wat benauwd. Als ik haar uit de knoop haal rol- leboltze in haar eigen fantasie door. Ze lijkt op een kluwentje rood/wit gemeleerde wot. Ik maak haar bak schoon. Ongegeneerd gaat ze eropzitten, produceert een enorme drol en mept deze vervolgens linkspotig de bak uit. De schaamteloosheld ten top. Als ik aan de aanrecht sta om een btikje 'voer voor junior met lam en lever' open te maken springt ze vanafde grond op mijn schouder en stort zich vervolgens op het voedset. Ze eet, nouja, ze schrokt, smakt en likkebaart en soms doet ze haar ogen dicht atsofze zeggen wil: "Nu fietst de bekende engel over mijn tong." Ze vreet de hele voerbak leeg, terwijl deze nog op de aanrecht staat. Dan stort ze zich op mijn gympen. De veters zijn een leuk speeltje. Ik pak haar op en ga voor de spiegel staan. "Spiegeltje spiegeltje aan de wand, wie kijkt het leukst terug in het land?" Hummel dus. Ze doet 'een poezenwas', geeuwt haar gave tandjes bloot, en springt vervolgens onder de koude straal van de kraan door. Druipend van het water loopt ze weer langs de spiegel. Ze blijft de leukste! Ruud Pillart, directeur van de WV Schiedam bij het proeven van de nieuwe Franse wijn met pastoor Vismans van de Basiliek Heilige Liduina en Onze Lieve Vrouwe Rozenkrans. (Foto: Bert Visserj Bekend Hosman, waarschijnlijkheid zegt deze naam nieuwelingen in de stad weinig. Stadgenoten echter, vooral oudere gene- rahes weten nog wel te vertellen over de in de wijde omgeving van de stad bekendstaande delicatessenzaak. Want daarmee begon de bekendheid van familiebedrijf Hosman. De winkel aan de Lange Haven werd in 1896 opgericht door de grootvader van Willibrord Hosman en hoofdzakelijk bezocht door notabelen uit de stad. Die beter gesitueerden maakten hun keus uit bijzondere en exquise etenswaren doorgaans afkomstig uit Frankrijk. Het is alweer vele jaren geleden dat de 'comestible' zaak werd gesloten. Ook het restaurant van Hosman Frbres op de hoek van Lange Haven en Dam ging onlangs over in andere handen. Hosman Vins daarentegen is vrijwel zeker gewaarborgd van voortzethng van het bedrijf. Willibrord Hosman wordt namelijk bij de leiding over de vijfflenhonderd m2 grote wijnkelder aan de Westvest geas- sisteerd door de volgende generafle: twee dochters en schoonzoon. Wijnkelder De wijnkelder, 80 meter diep was voor- heen het domein van verschillende dis- tilleerderijen, waaronder Dishlleerderij De Giraffe. Sinds 1988 zijn deze kelders ingericht voor de opslag van 500 ver schillende wijnen en dranken die over het algemeen- afkomstig zijn uit Frankrijk. Al jaren betrekt wijnkenner Hosman wijnen van relaflef kleine wijn- boeren uit Frankrijk en dat betekent vol- gens hem gegarandeerde kwaliteit. "Natuurlijk kan er wel eens een minder jaar bij zitten, maar dat geldt dan natuur lijk voor alle wijnen." Regelmatig organi- seert Hosman Vins in besloten kring voor parriculieren en bedrijven proeverijen in de kelder aan Westvest 44. Nans Wolters 20 OKTOBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 Het goedkoopste adres voor al uw grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010-4664827. Totziens. Let op... OKTOBER WOONMAAND. Onze nieuwe collectie is binnen!

Postiljon | 1999 | | pagina 10