Van land tot land met De Erker Dichter Jean Pierre Rawie in Blauwe Brug Voetballer overhandigt prijs Brandersfeest Informatie avond over KNO-problemen ZZP'ers gevraagd voor het plaatsen van Icunststof kozijnen Tel: 06 53839456 Alle modeller! bestel- vracht- wagens in onze showroom SCHIEDAM - Voetballer Marco Gentile van Willem II was afgelopen vrijdag in Schiedam om de winnaar van de Raboprijsvraag van de Branderfeesten de hoofd- prijs te overhandigen. Op de Broersvest ontving de winnaar, de heer W. Vermeijs een reischeque van f 500, -. De prijsvraag bestond uit het raden van het schade- bedrag van een auto. Ruim 500 bezoekers van de zondagsmarkt op de Brandersfeesten hadden een gokje gewaagd. De heer Vermeijs zat met zijn schat- ting het dichtst bij het werkelijke schadebedrag. Foto:Joop Zeemeijer Fotografiej. Mercedes-Benz Bedrijfswagens POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 BEDRIJFSWAGENCENTRUM Sprookjesbos in Meesterwerk SCHIEDAM - De R.K. Basisschool 't Meesterwerk viert vrijdag 29 oktober het 5-jarig bestaan. De school is omge- doopt tot een groot sprookjesbos. Elke groep heeft een eigen sprookje gekozen. Dat sprookje wordt door leerlingen, die met behulp van ouders zijn omgetoverd tot sprookjesfiguren, in een voorstelling nagespeeld. Politieman bedreigd met slagersmes SCHIEDAM - Op zondag werd er in wijkcentrum De Erker een interculturele manifestatie gehouden onder de noemer: Euro 2000: Hand in hand, van land tot land. Er was een non stop programma van dans, muziek en zang georganiseerd. The Pipers uit Schotland namen de ope ning voor hun rekening, gevolgd door de Fitas do Guadiana uit Portugal. Hierna volgden optredens van de Nederlandse folkloregroep Perinita, de Morris Dancers uit Engeland, Afrodites uit Griekenland, The Bunch uit lerland, de Bayerische Gruppe uit Duitsland en theatermime uit Italie. De zondagmid- dag werd afgesloten met de theater- groep de Enge Buren. Belangstellenden namens tevens een kijkje op de kunstnijverheidsmarkt met producten uit vele Europese landen. Ook waren er verschillende hapjes en drankjes verkrijgbaar. In de cultuurkel- der werden de hele middag workshops gegeven, ook voor kinderen. 's Middags konden jong en oud tevens genieten van een optreden het intercultureel cir- custheater. SCHIEDAM - Vrijdagriacht rond drie uur werd een zich op een balkon van een pand aan de Boerhaavelaan schuil- houdende 20-jarige Schiedammer aan- gehouden, die kort tevoren een politie man van het district Schiedam met een slagersmes had bedreigd. Twee politie- mannen waren naar de woning van de Schiedammer gekomen wegens door hem veroorzaakte geluidsoverlast. Bij het aanspreken van de man gedroeg deze zich zeer agressief, daagde de poli- tiemensen uit en bedreigde n van hen met een mes. Vervolgens trok de man de deur van z'n woning dicht. Met een machtiging werd vervolgens door diver se politiemensen de woning binnenge- treden. Daarbij werd de man, die zich schuil hield op een balkon, aangehou- den. Z'n slagersmes werd inbeslag geno- men. De culturele manifestatie van De Erker stond in het teken van Europa: Hand in hand, van land tot land. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografiej Schiespoor op radio en TV SCHIEDAM - Deze week is de model- spoorvereniging Schiespoor landelijk te zien en te horen op radio en TV. Op donderdag 28 oktober worden TV-opna- men uitgezonden in het programma Twee Vandaag tussen 17.29 en 19.00 uur op Nederland 2. Op vrijdag 29 okto ber zijn er opnames van de NCRV te beluisteren op Radio 5 om 13.45 uur. Inloopconcert in Grote Kerk SCHIEDAM - Het duo Thosa treedt op zaterdag 30 oktober op in de Grote of St. Janskerk te Schiedam. Om 15.00 uur begint het concert van Thea Riesebos, op hoofdorgel en Dick Hollander (bariton). Op het programma staan werken van Buxtehude, Krebs en Schroeder. Onder de orgelbegeleiding zingt Dick Hollander werken van Purcell, Vivaldi, Bach en Kropfrieter. SCHIEDAM - Dichter Jean Pierre Rawie verzorgt vrijdag 28 oktober een lezing in Wijkcentrum De Blauwe Brug. Hij komt in de plaats van Adriaan van Dis die voor deze avond stond gepland. Als je de gedichten van Jean Pierre Rawie leest beland je in een melacho- nieke wereld met onbereikbare of verloren liefdes en overvalt je een weemoedig gevoel. In zijn nieuwe dichtbundel 'Geleende Tijd' roept de dichter met zijn sonnetten en kwatrijnen een sfeer op van vergan- kelijkheid. De bundel bevat 16 gedich ten en 15 vertaalde verzen van onder anderen de Spaanse dichter Francisco de Quevedo (1580-1645). Die vertaalde werken staan dichtbij de denkwereld van Rawie. In feite zou je kunnen veronderstellen dat hij de maker is van deze, zo'n vier- honderd jaar geleden geschreven regels, omdat zij dezelfde stemming verwoor- den als de door hem geschreven son netten. De gedichten van de Spanjaard staan in zowel de oorspronkelijke taal als in de vertaling afgedrukt. Zelfs als je de Spaanse taal niet machtig bent is het zachtjes uitspreken van die zinnen, waarvan de rijmwoorden over het alge- meen eindigen op woorden als astados en amados, al poezie op zichzelf. Herdrukken Zeven jaar geleden verscheen van Rawie de dichtbundel 'Onmogelijk geluk'. Deze uitgave bereikte een recordoplage en werd maar liefst zeven- tien maal herdrukt. Zelfs veel gelezen dichters halen zoveel herdrukken niet. Rawie studeerde Slavische en Romaanse taalwetenschap en debuteer- de in 1979 met de dichtbundel 'Het meisje en de dood'. In 1989 werd hij voor zijn gehele oevre onderscheiden met de Wessel Gansfortprijs van de pro vince Groningen. Vergankelijkheid is een altijd weer terugkerend thema in zijn werk. Een onderwerp van alle tijden dat door de dichter maar moeilijk kan worden geac- cepteerd. De poezie van Jean Pierre Rawie spreekt het publiek aan. Dat heeft niet alleen te maken met de rijm- vorm maar ook met de verstaanbaar- heid en- de duidelijkheid van de gedich ten. Citaten van zijn werk zijn vaak terug te vinden in rouwadvertenties. Aan overpeinzingen en waarheden zoals in het gedicht 'Spanjaardlaan' (bezoek begraafplaats) ontkomt dan ook niemand: 'Wat ik nu ben zul jij ook eenmaal wezen, zoals ik eenmaal was wat jij nu bent. Doch al die dood wordt door een eeuwig leven zacht ruisend overgroeid en overgroend, zozeer, dat wie hier rondgaat zich weer even zelfs met het onverzoenlijke verzoent'. De eindigheid van het bestaan, de betrekkelijkheid van het dagelijkse leven wordt poetisch beschreven door Jean Pierre Rawie. Voor sommigen een somber vo'oruitzicht en voor anderen een logisch en acceptabel vervolg op de geboorte. Nans Wolters SCHIEDAM - Patienten Belangen Vereniging Schiedam (PBVS) organiseert op dinsdag 2 november in samenwerking met GGD Nieuwe Waterweg Noord en de organisatie Kind en Ziekenhuis, een bijeenkomst waarin keel - neus-, en oor- klachten centraal staan. De avond wordt geopend door de voor- zitter van de PBVS waarna mevrouw I. van der Meer, schoolarts bij de GGD uit- leg geeft over KNO-problemen in het algemeen en over gehoorproblemen bij kinderen in het bijzonder. Om 20.30 uur licht de heer Paping, KNO-specialist in het Schieland Ziekenhuis verschillen de onderzoek- en behandelmogelijk- heden van slechthorendheid en andere KNO-problemen toe. Na de pauze spreekt mevrouw J. Halbe uit eigen ervaring met een slechthorend kind en beantwoordt een panel van des- kundigen de vragen van het aanwezige publiek. Tijdens de bijeenkomst wordt een boekje over het thema uitgereikt, dat eveneens verkrijgbaar is door even te bellen met de PBVS, telefoon (010) 4712350. De avond vindt plaats in Dienstencentrum De Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766, Schiedam. Aanvang 20.00 uur, entree gratis. 27 OKTOBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijrit op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 Bergweg-Zuid 102 (verlengde Grindweg) Bergschenhoek (Rotterdam-Noord) Tel. 010 - 4180400 Fax 010 - 4610079

Postiljon | 1999 | | pagina 3