Bocht A20-A16 dicht Sen tfjfl Biljart Kampioenschap ouderen SCHIEDAM - In de ANBO societeit aan de Lange Nieuwstraat 181 te Schiedam worden op zaterdag 30 oktober de fina- lewedstrijden gespeeld voor het Schiedams Biljart Kampioenschap Libre voor ouderen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en eindigen om circa 15.15 uur. De winnaars krijgen rond 15.30 uur de bekers uitgereikt uit de hand van burgemeester R. Scheeres. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Tafeltennissers herstellen zich SCHIEDAM - Het eerste herenteam van de tafeltennisvereniging de Korenbeurs behaalde dit weekend een 10-0 over- winning op Moret Salamanders uit Wateringen. Omdat koploper Arboned/Westa een 5-5 gelijkspel moest toestaan is de marge terugge- bracht tot 66n punt in het nadeel van de Schiedammers. Voor de eerste maal in dit seizoen behaalde ook Wietse Kant de voile winst in alle enkelspelen. Alleen in zijn derde wedstrijd moest hij aan Ramie een derde game toestaan. Hetzelfde gold voor Jeroen Bastiaansen, die de laatste partij tegen Perez pas in de derde game in zijn voordeel wist te beslissen. Arjan Karbaat won als enige al zijn wedstrijden zonder gameverlies. Twee weken geleden was het eerste herenteam in de uitwedstrijd tegen Arboned/Westa volledig de weg kwijt en werd met 8-2 verslagen. De heren begonnen nog wel hoopgevend, maar de Limburgers liepen onherroepelijk uit. Wietse Kant bleef voor het eerst dit sei zoen met lege handen. Inschrijving Rotterdam Marathon geopend ROTTERDAM - De inschrijving voor de 20e Fortis Marathon Rotterdam is geo pend. De marathon zal op 16 april om 12.00 uur starten op de Coolsingel. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de grotere VW-kantoren, de receptie van het Rotterdams Dagblad aan de Westblaak, de informatiebalies van de verschillende deelgemeentes en bij diverse atletiekverenigingen. Tot 1 janu- ari bedraagt het inschrijfgeld f 65,- (voor KNAU-leden f 50,-). Na 1 januari 2000 is het inschrijfgeld f 80,-. Inschrijving na 24 maart 2000 is alleen mogelijk als het maximale aantal van 10.000 deelne- mers nog niet is bereikt. Voor meer informatie: (010) 4172886. TV Rijnmond publiek ROTTERDAM - TV Rijnmond wordt een publieke zender. Samen met de twee private aandeelhouders, Eneco en Rotterdams Dagblad, is voor de komen- de vijf jaar een uitvoerig plan gemaakt om de groei van de zender te stimuie- ren. Daarbij zal de zender ook meer gaan samenwerken met de publieke regionale radiozender Radio Rijnmond. Drie jaar na de start van de zender is gebleken dat alleen bij publieke finan ciering de continui'teit is gewaarborgd. Zonder een structurele overheidsbijdra- ge kan geen sluitende begroting worden bereikt. Nu voor TV Rijnmond zo'n structurele financiering door de provincie binnen handbereik lijkt, hebben de commercie- le aandeelhouders besloten volledig mee te werken aan hef omvormen van TV Rijnmond en daarna terug te treden. Zij zullen daarom op korte termijn met Stichting Regionale Omroep Rotterdam- Rijnmond gaan overleggen. Uitgangspunten zijn daarbij dat TV Rijnmond haar redactionele onafhanke- lijkheid behoudt en dat de continui'teit zowel inhoudelijk, personeelsmatig als in de ondersteunende diensten worden veiliggesteld. SCHIEDAM - In samenwerking met Dierentehuis Hargahoeve in Schiedam start Postiljon de nieuwe, maandelijkse rubriek 'Uit het asiel'. Hierin wordt aan- dacht besteed aan twee van de dieren in Hargahoeve. De die- ren zijn op zoek naar de eigen of een nieuwe baas. Allereerst vragen we aandacht voor Zippo, een kruising Bouvier. De hond is een reu van ongeveer 7 1/2 jaar oud. Zippo is als zwerver bij Hargahoeve bin- nengekomen. Wat we over Zippo weten, is dat hij niet in een gezin met kinderen past. Hij is nogal op zijn rust gesteld. Zippo kan heel goed met teven opschieten, maar met andere reuen wil het wel eens problemen geven. Hij is zoals veel bouviers een nogal sterke jon- gen en houdt van een stevige wande- ling. Een baas met geduld en genoeg tijd om hem meer dan drie maal per dag uit te laten lijkt bij uitstek geschikt voor Zippo. Het volgende dier waarvoor we de aan dacht vragen is Sabine, een teefje van ongeveer 4 jaar oud. Wij zoeken haar Zippo. /Foto: Bert Visserj Sabine. (Foto: Bert Visser) eigenaar. Op 9 oktober is Sabine gevon- den in de slachthuisbuurt nabij de metro bouw. De hond heeft last van een vlooienallergie, waardoor ze kaal is op haar rug en staart. Toen ze gevonden werd droeg Sabine een nylon rood met zwarte slipband. Hieraan vast zat een nylon lijn, eveneens zwart van kleur en met gele streepjes. Wie herkent deze hond en/of kent haar eigenaar? Belangstellenden voor Zippo en/of Sabine kunneri zich wenden tot Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoon (010) 4714151. Openingstijden: dinsdag t/m vridag van 10.00 tot 12.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Het asiel is op zondag en maandag ROTTERDAM - Komend week end kan verkeer op het Terbregseplein geen gebruik maken van de verbindingsboog A20 richting A16. Vanaf vrijdag- avond 29 oktober 21.00 uur tot maandagochtend 1 november 5.00 uur is dit wegdeel volledig afgesloten. De afsluiting geldt uitsluitend voor het verkeer uit de richting Gouda dat naar de Van Brienenoordbrug moet. Vanuit de tegengestelde richting kan men gewoon de gebruikelijke route volgen. De bocht is afgesloten omdat er werk- zaamheden aan het wegdek ztrilen plaatsvinden. Het verkeer uit de richting Gouda zal worden omgeleid middels routeborden nummer 7 via de A20, de Beneluxtunnel en de A15. Op de licht- kranten wordt de omleiding eveneens aangegeven. Nat wegdek Reden van de werkzaamheden is het opvallende aantal ofigelukken in deze bocht. Onderzoek van Rijkswaterstaat heeft uitgewezen dat de ongelukken zich vaak voordeden bij een nat weg dek. In combinatie met een te hoge snelheid leidde dit tot slippartijen, opmerkelijk genoeg vooral vlak na hevi- ge regenval. Het ZOAB-asfalt oogde dan droog, maar was dit nog niet. Oorzaak hiervan is de verkanting van de bocht. In plaats van dat het regenwater zoals normaal naar de zijkant vloeit, stroomt het water in deze bocht naar het lager gelegen deel. Automobilisten zijn hier- door minder alert, zodat de bocht bij een snelheid van meer dan 70 km onveilig wordt. Rijkswaterstaat zal daar om de asfaltlaag vervangen met Dicht Asfalt Beton. Tevens zullen er oplich- tende waarschuwingsborden komen voor de te hard rijdende automobilisten. De adviessnelheid van zeventig kilome ter per uur blijft gelden voor deze bocht. Goud Utrecl Deri Haag Zierikzee Dordrec Tijdens de afsluiting van de bocht A20-A16 wordt het verkeer omgeleid via route 7.(Kaart: Ministerie van Verkeer en Waterstaat,Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat ZH) Rekoefeningen U kunt verschillende lichamelijke klachten voorkomen door het doen van rek- en strekoefeningen. We kennen 's ochtend bij het opstaan het natuurlijke rekken, waarbij we ons lichaam in alle richtingen rek ken en strekken, zodat stijfheid en spanningen, ontstaan door het lig- gen in bed verdwljnen. Door het maken van de rek- en strekbewe- gmgen wordt de bloedcircitlatie aangezet. U voelt zich na het rek ken direct beter, krachtiger en kal- mer. Rekken is een vrij precieze vorm van lichaamsbeweging, die net zo goed is als een inspannende oefe- ning. Rekoefeningen kunnen gedaan worden door jong en oud, dik en dun, lang en kort. Indien u reeds lichamelijke klachten heeft is voorzichtigheid geboden en dient u eerst overleg te plegen met uw huisarts of fysiotherapeut. In deze rubriek geef ik u regelmatig nieuwe oefeningen door, zodat we samen kunnen werken aan een gezond, krachtiger, soepeler en ont- spannen lichaam. Vandaag staan we stil bij hoe u moet rekken en waarop u moet letten. Degenen onder u die wel eens bij de fysio therapeut zijn geweest, weten hoe- veel belang de fysiotherapeut hecht aan het doen van rek en strekoefe ningen. Zeker bij nek- en rugklach- ten en het voorkomen daarvan zijn rek- en strekoefeningen van belang. Onze wervelkolom bestaande uit 7 nekwervels, 12 borstwervels en 5 rugwervels. Door rekken en strek ken wordt deze soepeler en buigza- mer, waardoor u de dagelijkse las- ten beter kunt verdragen. Begin met het doen van oefeningen wan- neer u opstaat. Draai uw armen, rek uw zij- den, versoepel uw heupen, rek de rug- en nekspieren, raak uw tenen aan en maak een p>aar hupbewegingen op de plaats voordat u gaat douchen. Tijdens het werk kunt u oefeningen doen ter onderbreking van de dage lijkse bezigheden en's avonds doet u intensievere rek- en strekoefenin gen voor uw rug, heupen en benen ter ontspanning en ter bevordering van de circulatie, zodat afvalstoffen die u gedurende de dag geprodu- ceerd heeft voldoende worden afge- voerd. Begin de rek- en strek oefeningen in een plezierig en gelijkmattg tempo, waarbij u rekening houdt met een ritmische en diepe ademhaling. U mag herhalingen en de lengte van de beweging geleidelijk opvoeren, maar niet tot het punt waarop het pijn doet. We spreken over rekken tot de pi/ngrens! Bij het rekken is het belangrijk de posities vast te houden zolang het goed voelt, terwijl u zachtjes uw spieren spant en ontspant. Dit doet u in plaats van de spieren constant gespannen te houden. Het is de bedoeling dat u de oefening lang- zaam gaat intensiveren. Na onge veer twee weken van dagelijkse oefeningen zult u een plezierige routine hebben ontwikkeld. Zorg verder bij het doen van rek- en strek oefeningen dat u losse, com fortabele kleding draagt en dat u de spieren warm houdt. Doe de oefe ningen liever voor dan na het eten. De volgende keer zal ik voorbeel- den geven van rekoefeningen die u 's ochtends kunt doen en grondoe- feningen voor's avonds. Giovanni Eleonora. fysiotherapeut 27 OKTOBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 9 gesloten. KetWplein /yj Kleinpotderplem Bfienenoordbt ug Ridderster Beneiuxster SQ

Postiljon | 1999 | | pagina 9