RIJIM Supersnelle veerdienst prima alternatief voor auto of trein Over stag voor de Fast Ferry Expositie duurzaam bouwen ROTTERDAM - Het Bouwcentrum Expo aan de Schiekade 830 houdt op 6 november open huis. Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen belangstellenden meer te weten komen over het kopen, bouwen en verbouwen van een huis in combinatie met comfortabel en duur zaam wonen. De entree en voorlichting zijn gratis. Naast eigen deskundige advi- seurs staan de bouwbedrijven, archi- tecten en financiers de bezoekers te woord. Zij informeren hen over onder meer bouwstoffen, bouwkavels, hypo- theken, keuken, interieur, verwarming en vochtbestrijding. Daarnaast zal er veel informatie zijn over duurzame energie en duurzaam bouwen en klus- sen. Voor meer informatie, zie ook internet: www.bouwcentrum-rotter- dam.nl. Sterkok Herman den Blijker tot kerst op TV Rijnmond ROTTERDAM - Sinds vorige maand zendt TV Rijnmond het programma 'Herman Kookt' uit, gepresenteerd door de Rotterdamse sterkok Herman den Blijker. Samen met culinair redactrice Ellen Scholtens van het Rotterdams Dagblad geeft Den Blijker iedere week vanaf een andere, niet alledaagse, loca- tie zijn kookgeheimen prijs. Ook kijkers kunnen Herman in hun eigen keuken uitnodigen. Kijkers die menen dat zij een diner verdienen kunnen dat in een brief aan TV Rijnmond kenbaar maken (TV Rijnmond, T.a.v. Herman Kookt, Postbus 25126, 3001 HC Rotterdam). Diegene die dit het best weet te moti- veren, wint een aan huis klaargemaakt diner. De uitzending hiervan is op 24 december. 'Herman Kookt' wordt iedere donder- dag vanaf 18.35 uur uitgezonden. Ellen Scholtens en Herman den Blijker. (Fotografie: Tineke de Lange) Cirque du Soleil in Rotterdam RIJNMOND - Quidam, de show van Cirque du Soleil die al meer dan 300.000 Nederlanders is gezien, komt terug naar Nederland. Vanaf 12 juli 2000 zal de voorstelling drie weken lang te bezichtigen zijn op het parkeer- terrein naast Ahoy'. De internationale cast van Quidam bestaat uit 52 artie- sten, varierend in leeftijd van 12 tot 49 jaar, afkomstig uit 9 verschillende lan- den. In een grootse muzikale show tonen de artiesten een verscheidenheid aan nieuwe acts, waaronder ongeeven- aarde evenwichtskunsten en acrobati- sche hoogstandjes. Kaarten kosten f 64,- (voor kinderen tot 12 jaar f 54,-) en zijn te koop via: Ticket Service Nederland, tel. (0900) 3001250 (90 cent per minuut, van maandag t/m zateFdag van 9.00 tot 21.00 uur); of via internet, www.cirquedusoleil.com. De Fast Ferry, goed voor een topsnelheid van 55 kilometer per uur. DORDRECHT - Opstappen op de Willemskade in Rotterdam om na een klein half uurtje in de schaduw van de Grote Kerk voet op Dordtse bodem te zet- ten. Vanaf 8 november wordt het allemaal mogelijk met de Fast Ferry, een supersnelle en comfortabele veerdienst van Dordrecht naar Rotterdam en vice versa. Naar verwachting zullen binnen drie jaar dagelijks 1500 reizi- gers voor deze, in Nederland unieke, vervoerswijze kiezen. Als de Fast Ferry op dit traject aanslaat zullen andere steden spoedig volgen. De Nederlandse Spoorwegen zijn dus gewaar- schuwd. De Fast Ferry, een gezamelijke onder- neming van een aantal rederijen, de gemeente Dordrecht en vervoersbedrijf ConneXXion, is een supersnelle catama ran die speciaal in Australie voor dit doel is gebouwd. De veerboot is 37 meter lang en biedt plaats aan 150 pas- sagiers. Daarnaast kunnen maximaal 20 fietsen aan boord meegenomen wor- den. Verder zijn er twee plaatsen voor invalidewagens. Op 1 november heeft minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat de eerste vier Fast Ferrys ten doop gehouden. Later zullen nog twee cata marans volgen, zodat uiteindelijk zes schepen de veerdienst tussen Dordrecht en Rotterdam zullen onderhouden. Van 1 november tot en met 7 november kan het publiek een week lang kennis maken met de Fast Ferry in speciaal georganiseerde proefvaarten. Na deze week, vanaf 8 november gaat de Fast Ferrydienst officieel van start. De boot zal om het half uur uitvaren. Comfortabel De Fast Ferry vormt een welkome aan- vulling op het bestaande vervoersaan- bod. Behalve op het woon-werkverkeer mikken de initiatiefnemers van de Fast Ferry op het winkelende publiek en dag- jesmensen uit Rotterdam die een dagje naar Dordrecht willen doen (en vice versa natuurlijk). Wie het dagelijkse gestres in de file beu is, zal in de comfortabele vliegtuigstoe- len van de Fast Ferry een prima plekje vinden. In plaats van de bumper van uw overbuurman heeft uw een prachtig zicht op het afwisselende rivierenlan- schap dat met een gangetje van 55 kilo meter per uur aan u voorbij glijdt. Airco, tv en stewardessen die u op uw wenken bedienen met een kopje koffie en een krant; aan comfort geen gebrek aan boord van de Fast Ferry. Behalve automobilisten zullen ook treinreizigers een prima alternatief vin den in de Fast Ferry. Niet voor niets is de prijs van een retourtje met de nieu we veerboot f 10,75 ongeveer gelijk gehouden aan die van een retourtje met de trein. Toch zegt de directie van Fast Ferry niet uit te zijn op een open con- currentiestrijd met de Spoorwegen. Eisenpakket Het initiatief voor de veerdienst werd vijf jaar geleden genomen door de ver schillende Drechtsteden en de provincie Zuid-Holland. Later gevolgd door het bedrijfsleven dat wel brood zag in het frisse idee. De overheden hoopten met het aanbo- ren van nieuwe vervoersmogelijkheden de fileproblemen in de regio aan te kun nen pakken. Het personenvervoer over water drong zich al snel aan. Hiermee begon de zoektocht naar vaartuigen die snel en veilig genoeg waren om de Drechtsteden en Rotterdam met elkaar te verbinden. Daarnaast mocht het vaartuig geen hoge golven produceren opdat andere schepen geen hinder ondervinden. Na enige omzwervingen kwam men ten slotte uit in Australie, waar de zoge- naamde 'Low Wash' catamaran wordt gebouwd. Deze Australische catamaran voldoet helemaal aan de eisen, Het schip biedt voldoende ruimte, is veilig, comfortabel en, niet in de laatste plaats, bijzonder snel. De topsnelheid van de Fast Ferry bedraagt maar liefst 55 kilo meter per uur. De reis van Rotterdam Centrum naar hartje Dordrecht neemt hierdoor slechts 25 minuten in beslag, inclusief een tussenstop in Ridderkerk. Ter vergelijking; de Intercity doet onge veer vijftien minuten over het traject Dordrecht - Rotterdam Centraal Station. Om aan de hoogste veiligheidseisen te voldoen is de Fast Ferry toegerust met uitgebreide radarapparatuur. Onder vrij- wel alle weersomstandigheden kan worden uitgevaren. Mist, harde wind en hoge golven vormen geen belemme- ring voor de catamaran. Het enige waar- door het schip niet zou kunnen varen is extreme ijsgarlg. Waterbus Behalve een Fast Ferrylijndienst van Rotterdam naar Dordrecht zal in het Drechtstedengebied ook de zogenaam- de Waterbus worden ingezet. Deze Waterbus, ook een catamaran (topsnel heid 35 kilometer per uur), zal worden ingezet op de kortere afstanden. Inwoners van Dordrecht, Zwijndrecht, Papendrecht, Sliedrecht, Alblasserdam en Hendrik Ido Ambacht kunnen vanaf 8 november gebruik maken van deze nieuwe dienst. De vaarschema's van de Waterbus sluiten goed aan op die van de Fast Ferry en op het stads- en regionaal vervoer. Wilt u meer weten over reistijden en andere informatie inwinnen over de Fast Ferry of de Waterbus Bel dan naar de klantenservice van ConneXXion, telefoon 0900 - 2666399 (22 cent per minuut). Marien Staat De nieuwe veerdienst biedt plaats aan 150 passagiers en 20 fietsen. 3 NOVEMBER1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11

Postiljon | 1999 | | pagina 11