Postiljon GRATIS Schiedams Cabaret Kamizool in Maassluis De Erker gaat optimistisch verder .Enger'mg 079 3434409 GEEN ONTVANGEN..? Naar Kaapstad met Zakenkring Schiedam ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Harmonia-avond met paragnost Heroine aangetroffen bij verbouwing Jeugd- Rijnmondband op muziekconcours Initiatiefgroep reikt gemeentebestuur de hand E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. SCHIEDAM - De Zakenkring Schie dam en omstreken houdt op maan- dag 8 november een bijeenkomst die in het teken staat van Jan van Riebeeck. J.H. Plugge uit Schiedam, auteur van het boek 'Jan van Riebeeck van Schiedam naar Kaapstad' geeft dan een Iezing voor leden en belangstellenden over dit interessante thema. Zakenmensen uit Schiedam en omgeving worden uitgenodigd deze avond bij te wonen. De bijeenkomst vindt plaats in de bovenzaal van Restaurant Le Pecheur aan de Nieuwe Haven in Schiedam. Graag vooraf een tele- foontje aan het secretariaat: (010) 4745826. VOOR PARTICULIEREN Schiedam Telefoon: 010 - 4269701 SCHIEDAM - Op donderdag 4 novem ber verzorgt paragnost Do Lemette de Harmonia-avond met waarnemingen middels parafine-beeldjes. Do Lemette is een bekend paragnost en was onder andere te zien op televisie in het pro- gramma van Tineke over paranormale zaken. De avond, ter gelegenheid van Allerzielen, wordt gehouden in wijk- centrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165 in Schiedam. Aanvang: 20.00 uur, toegangsprijs f 8,50. SCHIEDAM - Een nieuwe bewoner van een pand aan de Rotterdamsedijk vond vrijdagmiddag tijdens verbouwings- werkzaamheden in de keuken, verbor- gen in de afzuiger, een boterhamzakje met bruin poeder. De man belde de politie, die de inhoud van het zakje onderzocht en constateerde dat het om zo'n 200 gram heroine ging. De drugs werden inbeslag genomen. Basisschool't Meesterwerk was vorige Bert Visser) SCHIEDAM - De R.K. Basis- school 't Meesterwerk vierde vrijdag 29 oktober het 5-jarig bestaan. De school was omge- doopt tot een groot sprookjes- bos. Alle groepen hadden een eigen sprookje gekozen. De verhalen werden door de leer- lingen, die met behulp van ouders waren omgetoverd tot sprookjesfiguren, in een voor- stelling nagespeeld. Basisschool't Meesterwerk is een fusie van de Dominicus Savio en Albertus Magnus, twee scholen in Schiedam. De twee Rooms-katholieke scholen zijn onderdeel van de Stichting Interstedelijk Confessioneel Onderwijs. Vrijdag was de afsluiting van een fees- week omgetoverd tot een sprookjesbos in verband met het vijfjarig bestaan. (Foto: tweek waarin elke middag aandacht was besteed aan het feest. Er waren decors gemaakt, sprookjes geoefend en natuurlijk was het jubileumlied net zo lang geoefend tot de kinderen (en leer- krachten) het vlekkeloos konden zin- gen. Alle lokalen en andere ruimten waren omgetoverd in sprookjessfeer. Op vrijdagochtend werden de kinderen geschminkt en verkleed en volgde de generale repetitie. Natuurlijk waren ook de leerkrachten in sprookjeskledij aanwezig. SCHIEDAM - De Jeugd-Rijnmondband zal op zaterdag 6 november meedoen aan het 9e muziekconcours in de Margriethal te Schiedam. Vorig jaar behaalde de band op dit concours het hoogste aantal punten. Op het con cours te Barneveld is de Jeugd- Rijnmond band nationaal kampioen geworden in de jeugdklasse sectie D. Wie meer wil weten kan langskomen aan de Lange Nieuwstraat 183 te Schiedam (op vrijdagavond tussen 19.00 en 20.00|. SCHIEDAM - In de raadsvergadering van maandag 1 november behandelden de leden het eerste Schiedamse Meerjaren Ontwikkelings Programma. Dit plan beslaat de periode 2000- 2004 en omvat een groot aantal investerings- voorstellen op economisch, sociaal en fysiek terrein. Op voorhand echter staat al vast dat de gemeente, zelfs met rijks- steun al deze voorstellen nlet tot uit- voering kan brengen. Daarom zijn de stadsbestuurders blij met het aanbod van de Initiatiefgroep Binnenstad om samen met hen te wer- ken aan een krachtig integraal ontwik- kelingsprogramma dat er toe moet lei- den dat de Schiedamse binnenstad gaat bruisen. Men wil dit onder meer berei- ken door het wonen in het centrum aantrekkelijker te maken. Tussen 12.00 en 15.00 uur vonden de sprookjesuitvoeringen plaats: De kleine zeemeermin, Ali Baba en de 40 rovers, Aladin, Sneeuwwitje, Roodkapje, Hans en Grietje, Peter Pan, Pocahontas, Jungle Book, Klein Duimpje en De vis ser en zijn vrouw. SCHIEDAM - Vlak nadat de medewerkers van de fusiegroep van wijkcentrum De Erker de 3.375 handtekeningen hadden aangeboden aan wethouder Groeneweg, afgelopen donder dag, ging er een golf van opti- misme door De Erker mede werkers, vrijwilligers en betrokkenen heen. Een zestigtal medewerkers eri vrijwilli gers van De Erker hadden eerder die avond de handtekeningen aan de wet houder overhandigd. Groeneweg onderstreepte in zijn reactie dat hij zeer tevreden was over het werk van De Erker en er alles aan ging doen opdat de eigenheid van De Erker in het komende fusieproces bewaard blijft. Ook uit gesprekken met raadsleden heeft de werkgroep opgemaakt dat De Erker kan beschikken over een ruime steun onder de leden van de gemeente- raad. Weliswaar houdt wethouder Groene weg vooralsnog vast aan ddn organisa- tie voor het welzijnswerk in Schiedam, maar over de specifieke vorm daarvan liet hij zich niet uit. Dat kan betekenen dat De Erker zich vrijelijk en zelfstan- dig zou kunnen aansluiten in de Stichting Welzijn Schiedam. Als De Erker zijn eigen financiele onafhanke- lijkheid kan behouden, en zelf kan bepalen wat van belang is, dan kan het wijkcentrum zich in het fusieproces met de SWS vinden. SCHIEDAM/MAASSLUIS Drie vrolijke dames in de bocht. Op zaterdag 6 november gaat in theater Schuurkerk in Maassluis het programma van Cabaret Kamizool uit Schiedam in premiere. In een leuk en ontspannend programma, met hier en daar een serieuze noot, houden de drie dames het publiek de hele avond op het puntje van hun stoel. Plaats: Theater Schuurkerk, Schuurhof 142 te Maassluis. Aanvang: 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. Toegangsprijs: f 15, (beperkt aanbod). Inlichtingen: (010) 4737414. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 K5 Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 WOENSDAG 3 NOVEMBER 1999 2e jaargang nummer 62 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Bel uw bezorgklachten aan ons door voor donderdag 12.00 uur. Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. Zie de bonnen elders in de krant. Bos vol sprookjes in't Meesterwerk

Postiljon | 1999 | | pagina 1