Opbrengst Roparun te Schiedam uitgereikt Oud-molenaars en medewerkers De Vrijheid bijeen Intocht Sinterklaas in Schiedam Zuid Handlezen met Harmonia Bijzondere halskettingen in Design Centre IJsselzangers in Grote Kerk SCHIEDAM - Komende zaterdag komt het Chr. Mannekoor De IJsselzangers vanuit Krimpen a/d IJssel naar de Grote Kerk in Schiedam. Onder leiding van dirigent Everhard Zwart zingt het man- nenkoor een dertiental nummers. Aanvang 15.00 uur, toegang is vrij. Schietpartij met dodelijke afloop SCHIEDAM - Woensdagavond laat wer- den in een woning in de Westfrankelandsestraat twee mannen (beiden 24 jaar) en een 27-jarige vrouw aangehouden naar aanleiding van een schietpartij met dodelijke afloop die eer- der die avond had plaatsgevonden en waarbij een 31 -jarige Vlaardinger om het leven kwam. Het slachtoffer werd door politiepersoneel van het district Schiedam rond half negen in de Westfrankelandsestraat met een schot- wond in de borst op straat aangetroffen. Ondanks reanimatiepogingen van ambulancepersoneel overleed de Vlaardinger korte tijd later. De drie aan gehouden verdachten zijn inzake de dodelijke schietpartij uitgbreid ver- hoord. Mandoline orkest in Museum SCHIEDAM - Het Eerste Schiedamse Mandoline Orkest geeft zondag 21 november een najaarsconcert onder lei ding van Cor Roozendaal. Het concert wordt afgewisseld met solistische optre- dens en wordt gegeven in het Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112. Aanvang 14.30 uur. De entree bedraagt f 2,50. Verkeerscontrole op rijkswegen RIJNMOND - Politiemensen van de Verkeerspolitie hebben vorige week donderdag op verschillende rijkswegen in de regio Rotterdam-Rijnmond auto- mobilisten gecontroleerd. De actie was met name gericht op de veiligheidsmid- delen. Tegen 26 verkeersdeelnemers is proces-verbaal opgemaakt omdat ze geen autogordel droegen. Vijf kregen een bekeuring omdat ze geen rijbewijs bij zich hadden en twee omdat ze geen kentekenbewijs konden tonen. Twee bestuurders reden in een auto zonder geldig APK keurinsgbewijs. Ook zij kre gen een bekeuring. In totaal is er voor ruim drieduizend gulden aan boetes opgelegd. SCHIEDAM - Tijdens het eerste Roparun Gala, afgelopen don derdag in De Sint Joris Doele te Schiedam, is de opbrengst uitge reikt van de Roparun 1999. Bijna drie miljoen gulden werd verdeeld onder projecten die ondersteuning bieden aan extra zorg voor kankerpatienten. Niemand minder dan de bekende tv- persoonlijkheid Jacques d'Ancona pre- senteerde deze feestelijke bijeenkomst. De Roparun vond plaats in mei en is voor de negende keer georganiseerd. De op'brengst bedroeg in totaal f 2.900.000,-. Dit geld is bijeengebracht door 123 teams die in een estafetteloop (van 530 km) van Rotterdam naar Parijs hebben gelopen. Om de lopers te hel- pen bij de lange loop, worden zij gesponsord door particulieren en bedrij- ven. De Stichting Roparun ondersteunt pro jecten van verschillende ziekenhuizen, waaronder de Dr. Daniel den Hoed kli- niek, het Emma kinderziekenhuis, het IJsselland ziekenhuis, het Sophia kin derziekenhuis en het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis. De stichting heeft ook vier bungalows in beheer waar kankerpatienten en hun familieleden kosteloos kunnen verblij- ven. Het hoofddoel van dit jaar was de realisatie van het Roparun Hospice Calando te Dirksland. In een 'hospice' kan de stervende met zijn naasten het leven in een huiselijke omgeving afslui- ten. Door de aanschaf van woningen de woningen en een garantie voor de exploitatiekosten, kan Roparun het voorbestaan van dit hospice voor zeker tien jaar garanderen. In Schiedam is de opbrengst van de Roparun 1999 verdeeld onder de projecten ten behoeve van extra zorg voor kankerpatienten. Hier overhandigt bestuurslid Peter van Noord de cheque uit aan C. Quist (I), voorzitter van Hospice Calando. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Alle kinderen opgelet. Sinterklaas komt met zijn strooipieten op zaterdag 20 november naar Schiedam Zuid. Alle winkeliers die zijn aange- sloten bij Middenstands Bedrijven Schiedam Zuid (MBSZ) worden vereerd met een bezoekje van de goedheilig- man. Sint Nicolaas start zijn feestelijke tocht vanuit de Nieuwe Maasstraat, gaat dan naar de Rozeburgstraat en via de Willemskade naar de Groenelaan. Hij heeft niet alleen zijn strooipieten bij zich maar wordt tevens begeleid door de zwarte pietenband van de muziek- vereniging Harpe Davids. De zwarte pieten zorgen ervoor dat de kinderen met een heerlijk snoepzakje verrast worden. Naar verwachting zal de Sint rond 14.00 uur zijn tocht afsluiten. Ongetwijfeld zullen vele kinderen zater- dagavond hun schoen mogen zetten. En dan nog even geduld oefenen tot de gro- tere cadeau's komen, op 4 of 5 decem- ber. SCHIEDAM Precies 25 jaar na de officiele ingebruikstelling van molen De Vrijheid als bakkersmolen, kwamen onlangs de molenaars, vrijwilligers en bestuursleden van het eerste uur bijeen. Aan de Noordvest 34 in museum De Nieuwe Palmboom, waar tot januari 2000 een foto-expositie van molen De Vrijheid is te bezichtigen, konden de oud-molenaars en betrokkenen herinne- ringen ophalen. Oud-wethouder Bomers hield een openingstoespraak. Molen De vrijheid werd in 1971 aangekocht door de gemeente. Mede dankzij de samenwerking met de Echte Bakkers Organisatie ging in november 1974 De Vrijheid als bakkersmolen een nieuwe levensfase in. Op vrijdagmiddag 3 december zal om 15.00 uur in De Nieuwe Palmboom de door de molenlief hebber Anton v.d. Salm gemaakte videofllm worden vertoond. (Foto: Stichting De Schiedamse Molens/Roel Dijkstra) SCHIEDAM - Mevrouw F. Rastenburg verzorgt op donderdag 18 november de Harmonia-avond met handlezen, gecombineerd met Tarot-legging lezing. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165 te Schiedam. Het begint om 20.00 uur. Toegang f 8,50. Op woensdag 24 november wordt de tweede healingsavond van dit seizoen gehouden. Hierbij zijn magnetiseurs en reiki-masters aanwezig. Plaats: Wijkcentrum Nieuwland. Toegang f 5,-, inclusief behandeling. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM - Werk van 28 sie- raadontwerpers is sinds zater dag te bezichtigen bij Design Centre aan Nieuwe Haven 127. De expositie van hoofdzakelijk (schakel)kettingen kreeg van organisator Threes Moolhuysen - Coenders de titel: Omscha- kelen naar de 21 e eeuw. Een omschrijving die de verwach ting wekt meer te bieden dan de huidige presentatie van bij zondere en aparte halssieraden. De afgelopen vijftig jaar maakte de sie- raadkunst een explosieve ontwikkeling door voor wat betreft design en materi- aal gebruik. Een overzicht van de uit- eenlopende vormen en stoffen was met het oog op de overstap naar de volgen- de eeuw wel zo interessant geweest. De enkele ketting, Victoriaanse schakelva- riaties van rond 1860 gemaakt van ivoor, koolstof en metaal die in het Design Centre is te bewonderen, zou bij een dergelijk overzicht zelfs als uit- gangspunt kunnen dienen. Maar wat niet is kan wellicht nog komen. In ieder geval zijn er veel eigentijdse schakelket- tingen van onder meer goud, zilver, zijde, hout, ijzer en metalen veertjes te zien op de tentoonstelling. Direct bij binnenkomst van het Design Centre wordt de liefhebber van aparte sieraden getroffen door de strakke stijl- volle kunstwerken van Lia de Sain. Zij vervaardigde in gloedvolle kleuren van kunststof druppelvormige broches en ruimvallende halssieraden uit 66n stuk. Irene Bakker is de maakster van de zil- veren armbanden die door haar werden samengesteld uit ontelbare ringetjes die met elkaar verbonden, een centimeter dikke ronde band vormen. Modern en toch tijdloos. Niet direct duidelijk is waaruit de hals kettingen van Mecky van den Brink zijn opgebouwd. Bij nadere bestudering blij- ken het echter gelamineerde plaatjes krantenpapier te zijn. In het oogvallen- de sieraden die het ouderwetse en uit de gratie geraakte kraagje vervangen. Overigens is het opvallend dat de - op dit moment zo modieus zijnde - imitatie tattoohalsbandjes geen enkele van de deelnemende kunstenaars heeft. gei'nspi- reerd tot een bijzondere creatie. Gesponnen zilver Het in 66n van de vitrines tentoonge- steld organza sjaaltje met hier en daar een pareltje blijkt in werkelijkheid een uit zilverdraad luchtig gesponnen hals- sieraad te zijn. Op de jumper van een van de bezoeksters deed dat het verras- send goed. Lucy Samuel schakelde een tiental vingerhoed grote emmertjes (goud en tin) aaneen tot een halsket- ting. Janke IJff, onder andere bekend als maakster van rubberen armbanden, maakte een robuust opstaande kraag van gebrand zilver. Zij vervaardigde ook het zachtgele siliconensieraad met franje. Voorts is in het Design Centre werk te zien van onder anderen Birgit Laken, Engelien van den Dool, Ralph Bakker, Peggy Bannenberg en Nel Linssen. De tentoonstelling loopt tot en met 19 december. Geopend op zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur en volgens afspraak. Nans Wolters 17 NOVEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 rr PAGINA 3 E Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-'-agio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99

Postiljon | 1999 | | pagina 3