NNim Hofman Auto's Uit het asiel Bovag Garantie Bedrijf ±150 Top Occasions op voorraad 010 5216520 Hij komt, hij komt... Diverse Clio's '99 vanaf /19.950,- Twingo's: nieuw model. Div. kleuren en uitvoeringen vanaf /16.950,- Twingo's: div. kleuren en uitvoeringen. airco en comfort metallic, '98 vanaf /16.250,- Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM - Jaariijks worden tienduizenden huisdieren lief- devol opgevangen en verzorgd in asielen in Nederland. De 6en omdat hij zwervend is aange- troffen, de ander na een onge- val en weer een ander omdat de eigenaar afstand van het dier doet. Het mooist is het natuurlijk als al deze dieren een nieuw tehuis vinden. In deze aflevering van de maande- lijkse rubriek 'Uit het Asiel' stellen wij u voor aan Mowgli en Chico. Mowgli is een gesteriliseerde lapjes poes van ongeveer 6 jaar oud. Deze dame bezit een eigen willetje en zij wenst zeif te bepalen wanneer er met haar gekroeld wordt. Als zij dat niet wenst laat ze dat luid en duidelijk mer- ken. Om haar energie kwijt te raken, gaat Mowgli op z'n tijd graag naar bui- ten toe. Andere katten kunnen dan beter even naar binnen gaan of binnen blijven. Mowgli is behoorlijk dominant en er valt met haar niet te spotten. Eigenlijk kan ze het beste naar een gezin zonder katten, kinderen of hon- den. Mowgli zit, doordat ze zo pittig karakter heeft, al ruim een jaar in Lezers die de afgelopen weken de ver- halen hebben gevolgd, zullen zich wel- licht ajvragen wanneer mijn vrouw Bea nu eens gaat bevallen. Wei, ze was op 4 november jongstleden uitgerekend. Toen ze de eerste dagen overtijd was, waren zowel mijn vrouw als ik erg gespannen. De geboorte liet echter op zich wachten en het 'gewone leven' nam z'n normale gaan weer. En zo wordt het zaterdag 13 november. Omdat ik deze zaterdag geen dienst heb, rij ik met vrouw en kinderen naar het stadje Hattem in Overijssel waar Sint Nicoiaas voet aan wal zal zetten. Rond tien uur arriveren we om bij een 'vriezigetemperatuur de feestelijkhe den bij te wonen. We vatten post bij de haven en zingen ons warm met 'Hij komt, hij komt'. Zo'n anderhalf uur geleden kwam de Sint aan in het kleine jachthaventje, waar het ein en al bedrijvigheid is vanwege de uitzending op televisie. Het leuke van het bijwo- nen van deze 'ofpciele' intocht is dat het na de intocht feest blijft in de stad. Tot aan het einde van de middag zien we jonglerende zwarte pieten, pieten die met kinderen spelen en snoep uit- delen. Nu zit ik met m 'n twee oudste jongens, ■Jan-Willem en Tom, te kleumen in onze winterjassen op het terras van een drukbezochte bakkerij. Pure noodzaak. Bas, onze derde en nu twee-en-een half, heeft de wens te kennen gegeven geen luiers meer aan te willen. Dat betekent dat hij op de meest gekke momenten naar het toilet wil. Dat aan- tal bezoeken kan op opiopen tot vijfen- twintig maal op een dag. Om beurten gaan mijn vrouw en ik met hem naar het toilet, hetgeen veel tijd en kwartjes kost. Over het precieze moment van zinde- lijk worden bestaan geen gegevens. Dat verschilt per kind. Wei is bekend dat een op de tien kinderen van zeven jaar 's nachts nog bedwatert. (En bij vol- wassenen is dat nog steeds een op de honderd). Overigens zijn er diverse hulpmiddelen op de markt, zoals plas tic zeiltjes en plaswekkertjes die enige ondersteuning bieden, maar niets af doen aan het feit dat een kind eerst echt 'rijp' moet zijn om zindelijk te kunnen worden. Wat dat betreft denk ik dat onze Bas eigenlijk nog iets te jong is. Maar als een kind zelfwil pro- beren droog te blijven, dan kun je beginnen met ypinder te drinken te geven in de loop van de avond. Kinderen vinden het trouwens leuk als er een soort beloning tegenover staat. Zo zou je een droge-nachten-kalender voor ze kunnen maken. Maar straf niet als het een keer niet lukt. Vooral op verjaardagen en feestjes wordt door ouders opgeschept over het feit dat hun kleine al heel vroeg zinde lijk was. Gebeurt er echter iets drama- tisch of spannends (bijvoorbeeld de geboorte van een broertje ofzusje, naar de creche moeten, uit logeren), dan kan zo'n kind plotseling weer terugval- len in onzindelijkheid. Tijdens mijn spreekuren komt het regelmatig voor dat peuters die 'al zonder luier kunnen desondanks toch natte plekken achter- laten op de bekleding van mijn stoe- len... Het zonnetje komt tevoorschijn, maar het blijft koud op het terras. Bea en Bas komen terug, het gezicht van mijn vrouw spreekt boekdelen. 'Wat kijk je pijnlijk', vraag ik, "wat is er?". "Krampenzegt Bea. "Net of ik moet persen". Beste lezers, tot mijn spijt breek ik hier mijn verhaal af, want ik denk dat we nu zo snel mogelijk naar ons hotel terug moeten. Of zullen we direct naar het ziekenhuis in Zwolle gaan? (Wordt vervogtj SCHIEDAM - 'Eine nacht in Venedig' van Johann Strauss jr. is een van de populairste ope- rettes aller tijden. In Theater a.d Schie wordt deze operette, die zich in Venetie afspeelt, op vrij- dag 19 november uitgevoerd door het gezelschap de Hoofdstadoperette. Op woens- dag 24 november treden The Original Five Blind Boys of Mississipi op in Schiedam. De operette van Strauss is gesitueerd in Venetie, tijdens een gemaskerd bal. In het paleis van de hertog van Urbino raken de adellijke gemoederen verhit en niemand lijkt meer zichzelf te zijn. De verwarring is compleet als echtgenores worden verwisseld en minnaars worden ont- maskerd. De uitbun- dige decors en kos- tuums en het vele dans- en ensemble- werk van solisten, koor en orkest zorgen voor een sfeervolle avond operette. The Original Five Blind Boys of Mississipi treden op 24 november op in Theater a.d Schie. Zij vormen een wereld- beroemde gospel- groep die in 1943 aan een school voor biin- The Original Five Blind Boys of Mississipi is een wereldberoemde gospelgroep. den werd opgericht. Drie jaar later ver- scheen het eerste album. Op dit moemnt bestaat de groep uit drie blinde zangers, samen met een leadzanger en twee tenoren. De ritmesectie bestaat uit vier jonge muzikanten die zich op swin- gende wijze aanpassen aan de overwel- digende stemmen van de senioren. Eine Nacht in Venedig' in Theater a.d Schie. (Foto: Ben van Duinj Mowgli is een gesteriliseerde lapjes poes van ongeveer 6 jaar oud. (Foto: Bert Visserj zonaanbidster dus. Zo nu en dan wil zo ook wel naar buiten toe om een lucht- je te kunnen scheppen. Chico zit inmiddels een half jaar in Hargahoeve. Het wordt dus ook voor haar tijd het hok in het asiel te verruilen voor een gezin zonder kinderen, katten en hon- den, maar met mandje bij de kachel. Wie nog durft, kan contact opnemen met: Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, 3118 JC Schiedam. Telefoon (010)4714151. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en 13.00 en 16.00 uur; zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur, zondag gesloten. Chico is een gesteriliseerde lapjes poes van 9 jaar oud. (Foto: Bert Visser) Hargahoeve. Dat is natuurlijk veel te lang en voor de eeuwwisseiing zou ze een fijne eigenaar gevonden moeten hebben. Chico Is ook een gesteriliseerde lapjes poes. Zij is 9 jaar oud en ook zij bepaalt liever zelf wanneer ze aangehaald wil worden. Kinderen vindt zij hinderen en dat laat zij ze merken ook. Andere katten zijn voor haar een noodzakelijk kwaad en ze kan het er gewoon niet mee vinden. Honden is ze niet gewend. Ze is overigens een gezellig uitziende dikke dame die het liefst wat ligt te soe- zen. Bij voorkeur in de zon; een echte 17 NOVEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 5" Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS 5000,- uitgestelde betaling 6 maanden GRATIS 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 5