overgang naar onder controle Schiedam heeft volgende eeuw Milieukeur brengt duidelijkheid Katfiy LE2ZH5 UCrJHJJVSfJ Hennepkwekerij ontmanteld SCHIEDAM - Zaterdagmorgen kort voor negen uur werd, na een melding dat er rook uit een woning aan de Nieuwe Haven kwam, door brandweer en politie een onderzoek ingesteld. De rook werd, zo bleek nadat men de woning was binnengegaan, echter niet veroorzaakt door een brandje, maar was afkomstig, via een afvoerbuis, van een hennepkwekerij, die in de kelder was gevestigd. In totaal zo'n 300 hennep- planten, alsmede de voor de groei beno- digde apparatuuf, werden inbeslag genomen. Naar de eigenaar van de kwe- kerij, die niet aanwezig was, wordt door politiepersoneel van het district Schiedam een onderzoek ingesteld. GEVONDEN Rommelmarkt Katholiek Vrouwengilde SCHIEDAM - De afdeling Schiedam Noord van het Katholiek Vrouwengilde organiseert op zaterdag 20 november (van 10.00 tot 19.00 uur) en op zon- dag 21 november (van 10.00 tot 13.00 uur) een rommelmarkt en een verkoop van onder andere handbeschilderde kaarsen en kaarten. De markt wordt gehouden in het trefcentrum, Willem Andriessenlaan 65, Schiedam (naast de St. Martinuskerk). De opbrengst is bestemd voor een kindertehuis in Las Palmas. Wat gaat er door je heen? Wat gaat er door je heen? Dit las ik kortgeleden in de column Kathy in de Postiljon. Ook bij mij ging er wat door me heen, toen ik dacht 17 dagen de mooiste vakantie van mijn leven te hebben in Turkije. Maar toen kwam de aardbe- ving. Het is niet na te vertellen. Je schrikt, je gilt, je schreeuwt, je huilt en je bent bang. Vluchten uit je apparte ment. Je wilt naar huis. Daar loop je dan met je man in de vroege uurtjes. In Nederiand vergaderen ze al de hele dag over ons. Dan komt eindelijk een telefoontje van de hostess. Het komt er op neer dat we de overige dagen 500 km. verder in een gelijkwaardig appar- tement kunnen doorbrengen. Het wordt een onrustige nacht. Langs afgronden in het donker. Lang wachten bij het vliegveld op het vliegtuig met toeristen uit Nederiand. De mensen hadden vijf uur vertraging en hoorden pas in Turkije van de aarbeving. Wat gaat er dan door je heen? Het nieuwe appartement kan niet tip- pen aan het vorige. Maar je leeft nog en moet blij zijn. De overige dagen als een soort robot ondergaan. Gelukkig kwamen we wat bekenden tegen en konden wat van onze ellende van ons afpraten. En hoezo opvang? Pas na drie dagen de nieuwe hostess gezien. De volgende ochtend gingen we weg. Wat gaat er dan door je heen! C.H. Kaper-Vredenbregt Schiedam Ingezonden brieven kunnen wor- den gestuurd naar: De Postiljon, t.a.v. Lezers schrijven, postbus 85, 2640 AB Pijnacker. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten, danwel aan te passen. Ook kan zonder overleg met de inzender worden afgezien van plaatsing. Anonieme brieven worden niet in behandeling geno men. Plaatsing betekent niet dat de redactie instemt met de inhoud van de brief. De gemeente Schiedam gaat vol vertrouwen het nieuwe millennium in. FotoJoop Zeemeijer Fotograflej SCHIEDAM - Alle mogelijke hindernissen om een catastrofe bij de eeuwwisseling te voorko- men zijn volgens het gemeente- bestuur bekeken. Voor zover in haar vermogen ligt is alles veilig gesteld. Dit is de conclusie die vorige week in een vergadering werd vastgelegd. Burgers en bedrijfsleven kunnen er op ver trouwen dat op dit punt oud en nieuw relatief ongestoord zal verlopen. Ook de dienstverlening zal in die nacht geen problemen opleveren. Voor het handhaven van de openbare orde en veiligheid zijn maatregelen getroffen die er voor zorgen dat eventuele calami- teiten adequaat worden aangepakt. ONS Energie, direct betrokken bij de besprekingen over mogelijke proble men, ziet ook geen problemen. Arjan Muil, directeur Netbeheer bij ONS energie verwacht wel dat computers van slag kunnen raken, waardoor een heleboel zaken worden verstoord. "Wij zijn er echter van overtuigd dat er andere risico's zijn die minstens even groot zijn. Door overbelasting van het telefoonnet zal het waarschijnlijk moei- lijk zijn ons in Oudejaarsnacht geduren- de een bepaalde periode per telefoon te bereiken. Daarom richten wij ons op dit moment meer op de mogelijke gevolgen van de slechte bereikbaarheid en verstoring van Voorzieningen die ver oorzaakt worden door millennium festi- viteiten. De computerproblematiek tij- dens de overgang naar de nieuwe eeuw is nog wel belangrijk maar voor ons niet meer de hoofdmoot." Muil verwacht overigens geen stagnatie in de electriciteit- en gastoevoer. Om eventuele problemen het hoofd te bie- den is op 31 december in het ONS- gebouw aan de Van Heekstraat een ploeg van vijftien deskundigen aanwe zig die in noodgevallen uitrukt om de problemen het hoofd te bieden. Dat de directie verwacht dat het alle- maal zo'n vaart niet zal lopen blijkt wel uit het voornemen om vo.or dit team en hun gezinnen een feestelijke avond te organiseren - met oliebollen maar zon der alcohol - in de bedrijfsrestauratie van het ONS-gebouw. Geruststelling Het millenniumprobleem waarover al ruim twee jaar wordt gesproken kan veroorzaakt worden door computers die werken met de twee laatste cijfers van het jaartal en bij 00 denken dat het jaar 1900 in aantocht is. Een mankement in het geheugen dat overigens alleen bedrijven zal treffen die geen maatrege len hebben genomen. Consumenten zullen voor wat betreft onder andere cv- ketel, thermostaat, koelkast, was- en droogmachine, televisie en schote- lantenne weinig of niets merken. Het enige apparaat dat van slag kan raken is de personal computer. Wie het apparaat alleen gebruikt als tekstver- werker en voor zo nu en dan een spel- letje hoeft zich geen zorgen te maken. Anders is dat als men bijvoorbeeld tele bankiert. In de Nationale Millennium- krant die huis-aan-huis werd verspreid staat duidelijk beschreven hoe men kan testen hoe millenniumroof de eigen computer is. Nans Wolters REGIO - Het is voor de consu- ment vaak niet makkelijk om milieubewust inkopen te doen. Stichting Milieukeur brengt dui delijkheid in dit doolhof. Het Milieukeur is het onafhankelij- ke keurmerk van de stichting voor de milieukwaliteit van allerhande producten. De Stichting Milieukeur is in 1992 opgericht door een groot aantal maat- schappelijke organisaties, het ministerie van Economische Zaken en het toenma- lige ministerie van VROM. Het doel van de stichting is om consumenten te hel- pen bij het doen van milieubewuste aankopen. Een onafhankelijke keuringsinstantie controleert de producten grondig en bekijkt of ze aan alle strenge voorwaar- den voldoen. De eisen hebben betrek- king op onder meer de grondstoffen en de hoeveelheid energie die nodig is voor de productie. En ook voor de verpak- king worden voorwaarden gesteld. Schadelijke stoffen mogen hier niet gebruikt worden. Voor voedingsmidde- len met Milieukeur worden voorname- lijk natuurlijke middelen toegepast. Zoals bepaalde planten om muizen en insecten veilig en doeltreffend te bestrij- den. Chemische bestrijdingsmiddelen zijn, als het echt niet anders kan, bij uit- zondering toegestaan. Dus voordat een artikel het Milieukeur krijgt, is er heel wat gebeurd. Stempel Producten met het Milieukeur zijn een- voudig en snel te herkennen aan de hand van het stempel van goedkeuring. Dit staat op een opvallende plaats op de verpakking of het artikel. In diverse winkels zijn aardappels, appels, peren, planten, toiletpapier, kattenbakvulling, autopoetsmiddelen schoenen en GFT- bodemplaten met Milieukeur verkrijg- baar. In de meeste warenhuizen kunt u terecht voor goedgekeurde schrijfblok- ken, ordners, schriften, markerstiften. En het aantal producten met Milieukeur groeit gestaag. Meer weten? Stichting Milieukeur, Postbus 17186, 2502 CD Den Haag. Telefoon: 070 358 6300. E-mail: milieukeur@milieukeur.nl Website: www.milieukeur.nl ReUnie Ik ben naar een reiinie geweest van mijn lagere school. Ik kreeg een uitnodigings- briefwaarin stond: 'Reiinie van de be klas leerlingen St. Bonifatiusschooi I960'. Ik zat met 54 kinderen in bin klas. Als ik de inhoud van de brief lees en de enorme lijst klasgenoten bekijk, word ik enorm nfeuwsgierig. Na mijn lagere-schoolperio- de heb ik bijna geen klasgenoot meer teruggezien. In de brief werd gevraagd wat je graag zou willen doen op de dag van de reiinie. Ik wil maar ben ding: canons zingen, net als vroeger: 'Kom mee naar buiten allemaaT, 'Vader Jacoben 't Zonnetje schijnt zo heerlijk schoon Wat een weerzienI Je zoekt het kind en je vindt de man en vrouw. Spierpijn krijg je op zo'n dag, vooral rond je kaken. We maken een tocht langs herkenbare punten in het dorp in een nostalgisch treintje en we zingen alle canons. We praten en herkennen elkaar weer in lief, leed maar vooral in lol. We wisselen rapporten, reken- en schrijfschriftjes uit en de handwerk-pronkstukken van de meisjes krijgen hoge waardering van de jongens. Een man komt naar mij toe en vraagt heel voorzichtig: "Mag ik je wat bekennen?" Ik haak gezellig bij hem in en zeg dat ik alles wil weten. "Ik was vroeger z6 verliefd op je!" Daarvoorga ik nou naar een reiinie van de lagere school, om dat te horen. Wat een verrukkelijke bekentenis. Ik wist het niet. Maar het meeste wist ik nog wel. We hebben de musical die we uitvoer- den voor onze ouders in de vijfde klas min of meer overgespeeld. Lappen tekst kan ik me nog herinneren van de hofnar, de koning, en het lied dat ik zelfzong als fee, met de danspasjes erbij. Met de armen om elkaars schouders hebben we drie klasgenootjes herdacht, die ons op jonge leef- tijd ontvielen. Een reiinie: ik heb er al heel wat bezocht, maar deze siaat alles. Ik zit bin dag met heel veel kinderen weer in de klas bij meester Brouwer. Hij is zelf inmiddels 70 en geniet: "Ik sta vandaag voor een bomvolle klas met aardige, vrolijke, mooie mannen en vrouwen van vijftig, en wat zingen fullie prachtig... 17 NOVEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 8 Het goedkoopste adres voor grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Let op... Onze nieuwe collectie is binnen. Nu onze collectie 1999 tegen weggeefprijzen!

Postiljon | 1999 | | pagina 8