Goeiemorgen in koor Nancy Bras 7 9) uit Vlaardingen Meer mensen met Fast Ferry ROTTERDAM-REGIO - Langzaam maar zeker gaan meer mensen gebruik maken van de Fast Ferry en Waterbus, die op 8 november in gebruik werden genomen. Na de openingsweek, waarin dagelijks rond de 150 mensen gebruik maakten van speciale probeerkaarten, trekt de Fast Ferry dagelijks inmiddels 450 tot 500 reizigers. De twee Waterbussen die ieder uur varen op de trajecten Dordrecht - Sliedrecht en Dordrecht - Alblasserdam trekken dagelijks ruim 300_ extra passa- giers, naast de circa 2500"mensen die gebruik maken van de bestaande veer- ponten. Dit jaar worden nog twee Waterbussen in gebruik genomen die de veerponten gaan vervangen. De Fast Ferry streeft naar een reizigersaantal van 700 per dag in het eerste jaar, in het derde jaar moeten dat er 1350 zijn. De Waterbus moet over drie jaar 5500 tot 7500 reizigers per dag vervoeren. Wat is duurzaam precies? ROTTERDAM - Alles moet tegenwoor- dig duurzaam zijn, of het nu over land- bouw, energie, bedrijfsactiviteiten of consumptieartikelen gaat. Maar voor veel mensen is duurzame ontwikkeling nog steeds een vaag begrip. Daarom organiseert NCDO-duurzame wereld vanaf 20 november de expositie 'Dromen die uitkomen - 'n kijkje in een duurzame wereld' in de Laurenskerk te Rotterdam. Tijdens de expositie en in workshops en lezingen geven vijftig wetenschappers en ondernemingen concrete voorstellen van hoe zij een bij- drage denken te leveren aan een duur zame wereld. Door bijvoorbeeld huizen zonder energie, een auto op perslucht, een milieuvriendelijke doodskist of kle- ding van hergebruikt plastic. De expositie is tot 3 december dagelijks gratis te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. Schildkamp gekozen tot Rotterdammer van het jaar ROTTERDAM - Jan Schildkamp is afge- lopen zondag tijdens de 21e Rotterdamse Dag in De Doelen gekozen tot Rotterdammer van het jaar 1999. De Hoogvlieter krijgt de titel voor zijn pro ject Opboxen. Daarmee geeft hij kans- arme jongeren uit de regio de mogelijk- heid om door middel van scholing en sport weer terug in de maatschappij te komen. Schildkamp ontving als prijs een oor- konde en de trofee 'De Stad', gemaakt door kunstenaar Cor Kraat. Bij de titel hoort bovendien een door Stad Rotterdam Verzekeringen geschonken bedrag van 10.000 gulden. De helft daarvan schenkt Schildkamp aan de Daniel den Hoed kliniek, de andere helft zal in Opboxen worden ge'fnves- teerd. Verkeersinformatie R1JNMOND - In verband met recon structs- en asfalteringswerkzaamheden is sinds maandagmorgen 22 november voor een periode van ongeveer drie maanden de Botlekweg, tussen de Welplaatweg en het Hartelkruis, voor het doorgaande verkeer in beide rich- tingen worden afgesloten. De aanliggen- de bedrijven blijven bereikbaar. Afhankelijk van de voortgang van de voortgang van de werkzaamheden zal vanaf omstreeks de jaarwisseling de noordelijke rijbaan weer worden open- gesteld voor het verkeer richting Welplaatweg. VLAARDINGEN - Ze beseft zelf nog niet helemaal goed wat er met haar gebeurt. Het gaat ook allemaal zo snel. De negentien- jarige Nancy Bras uit Vlaardingen is het countrypop- talent van dit moment. Talloze optredens, een groeiende scha- re fans in de regio. En dat ter- wijl ze pas twee maanden bezig is. Aanstaande zaterdag is ze een van de publiekstrekkers tij dens de country-avond van de VOJ-Countrydancers in Zaal Middelhuyse in Vlaardingen. Daarom een nadere kennis- making met de ster in wording. Use de Lange, Shania Twain, Le Ann Rimes. Grote namen uit de countrypop- wereld en stuk voor stuk voorbeelden van countryzangeres Nancy Bras (19) uit Vlaardingen. "Maar", beklemtoont ze, "Dat betekent natuurlijk niet dat ik de tweede Shania of Use wil worden. Ik ben gewoon Nancy." Aan het woord is een dame die duidelijk weet wat ze wil en wat ze kan. Nancy schudt haar halflange donkere haar nog eens naar achteren. De country-outfit die ze had aangetrokken voor de foto's - strakke broek, hes met franjes en natuurlijk een cowboyhoed - is inmid dels verwisseld met een eigentijds zwart pak. Met haar sprekende ogen, aantrek- kelijke figuur en een gouden keeltje heeft ze volgens kenners alles in zich om een grote ster te worden. Nu werkt ze nog hele dagen als telefoniste/recep- tioniste bij een bedrijf dat kantoormeu- belen verkoopt, maar ze hoopt snel deze baan op te kunnen geven om full- time countryzangeres te worden. Het optreden beperkt zich tot nu toe voor- namelijk nog tot de weekenden. Snel Het is allemaal heel snel gegaan. Tot twee maanden geleden bestond het repertoire van Nancy voornamelijk uit covers van Celine Dion en R Kelly en had ze redelijk wat succes. Maar na een optreden tijdens een country-avond begin oktober van dit jaar is haar carrife- re in een stroomversnelling geraakt. Dat optreden was zo'n enorm succes dat de overstap naar countrypop voor de hand lag. "Ik moet eerlijk zeggen dat ik het altijd al erg leuke muziek heb gevon- den", vertelt Nancy. "Die oude country lag me niet zo, maar die nieuwe count ry, zoals Ilsd de Lange die zingt, wel. Daarom was het ook niet zo moeilijk om voor dat repertoire te kiezen." Haar voorliefde gaat duidelijk uit naar de ballad. Manager Rita Young van Young Entertainment, ook wel liefdevol 'muziekmoeder' genoemd door Nancy, laat trots een nummer horen. "Hoor je wel", stelt ze vast, "ze heeft echt een countrystem. Er zit een snik in. En die moet je hebben anders kun je het gevoel dat bij country hoort niet over- brengen." Linedance Ondanks Nancy's voorliefde voor romantische, langzame liedjes wordt er de laatste tijd ook hard gewerkt aan wat meer up-tempo nummers. Iedere week wordt er een nieuw nummer aan haar repertoire toegevoegd. Dat is hard wer- ken voor de jonge zangeres. "Maar het Nancy Bras: Het is echt ongelooflijk hoe snel het allemaal gaat, soms kan ik het zelf allemaal niet bevatten.(Foto: Bert VisserJ is gewoon nodig", verklaren Nancy en Rita eensgezind. "Er wordt door het publiek om gevraagd. Dat bestaat toch voornamelijk uit line-dancers en die hebben de wat snellere muziek nodig om te kunnen dansen." Inmiddels zit de jonge zangeres zelf ook op line-dance. Ze is helemaal aangesto- ken door het countryvirus. "Dat is gewoon heel handig", verklaart Nancy. "Dan kan ik als ik op het podium sta wat passen meemaken met de mensen in de zaal. Bovendien ga je er een stuk beter van bewegen." Het enthousiasme blijkt aanstekelijk te werken. Want ook haar vriendje en Rita doen inmiddels aan countrydance. "Mijn vriend verdient werkelijk een gouden lijstje", verklaart Nancy spontaan. "Hij steunt me zoveel hij kan. Ik kan altijd op hem rekenen. Net als bij mijn ouders trouwens." Fans Ondanks dat ze nog maar twee maan den countrypop zingt, heeft Nancy inmiddels een grote schare fans die haar overal in het land achterna reizen. Er wordt zelfs voorzichtig gesproken over het oprichten van een fanclub. "Het is echt ongelooflijk hoe snel het allemaal gaat," zegt de zangeres peinzend. "Soms kan ik het zelf allemaal niet bevatten. Maar de mensen hoeven echt niet bang te zijn dat ik naast mijn schoenen ga lopen. Ik sta gewoon met beide benen op de grond en dat zal ik ook blijven doen." Na ieder optreden neemt Nancy uitge- breid de tijd om een praatje te maken met haar fans. Rita vertelt dat het een heel bijzonder gezicht is om te zien hoe zij een optreden beleven. "Ze staan altijd op de eerste rijen en slaan bij de ballads altijd de armen om elkaars schouders en wiegen zachtjes mee. En het is heel opvallend, binnen een paar minuten staat de hele zaal zo." "Ze staan ook heel vaak met tranen in hun ogen," valt Nancy haar bij. "Dan moet ik ook echt niet naar ze kijken, want dan zou ik zo mee gaan doen." Het tweetal haalt zonder opscheppen herinneringen op aan succesvolle optre dens van de afgelopen twee maanden. Die in Condor City in Den Haag en die in Kaatsheuvel waar ze niet eens voor was geboekt, maar waar ze direct het podium op werd gevraagd nadat een van de groten uit de countrywereld een demo van haar had beluisterd. Aanstaande zaterdag treedt Nancy tus sen 21.00 en 21.30 uur op in de Zaal Middelhuyse in Vlaardingen tijdens een country-avond van de VOJ- Countrydancers. Terug naar de zaal waar het twee maanden geleden alle maal begon. Vraag die rest is natuurlijk wat het eind- doel van de negentienjarige zangeres is. Een miljoenencontract in Amerika net als haar grote voorbeeld Use de Lange? Nancy veert glimlachend op. "Als dat eens zou kunnen. Dat zou toch wel heel gaaf zijn." ROTTERDAM - Op aangeven van burgemeester Ivo Opstelten klonk het uit ruim 7000 kelen overtuigend: 'Goeiemorgen, goeiemorgen, buenos dias, in Rotterdam loop je mekaar niet zo voorbij; Bom dia giinaydin, goei emorgen ejfe groeten, dan is iedereen weer blij. Het massale optreden voor het Rotterdamse stadhuis was de afsluiting van de Goeiemorgen.'-parade die zater dag plaatsvond in de Rotterdamse bin- nenstad. De parade was het sluitstuk van de jaarlijkse opzoomeractie waarbij duizenden Rotterdammers zich inzet- ten voor hun straat of wijk. (Foto: Bert Visser) 24 NOVEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Het countrypop-talent van dit moment

Postiljon | 1999 | | pagina 15