Schiedamse molens versierd met wensvlaggen Beelden en schilderijen bij Art Gallery Winkeliers Schiedam Zuid verloten prijzen Theater Femus oefent kindermusical Cat Country rekent af met lastige kattenurine Vrijwilligers Van jenever en whisky tot likeur SCHIEDAM Tijdens een Spirituele zondagmiddag op 28 november tussen 14.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers van het Gedistllleerd Museum deelne- men aan een workshop over de smaak en geur van jenever, whisky en likeur. De workshop heeft tot doel een kapstok te bieden voor verdere studie van het gevarieerde aanbod van gedistilleerde dranken. Uiteraard staat ook een proe- verij op het programma. De prijs voor de workshop bedraagt f 17,50 (Vrienden van het museum f 10,-). Vooraf opgeven via telefoonnummer (010) 4261291. Locatie: Gedistilleerd Museum, Lange' Haven 74-76 te Schiedam. muzieklessen gehandicapten SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker worden op de donderdagavond muziek lessen voor verstandelijk gehandicapten gegeven. Het aantal deelnemers bedraagt al 36. Om de lessen te realise- ren zijn er nog enige vrijwillige mede- werkers nodig die assisteren. Het is niet nodig dat zij zelf een instrument kun nen bespelen. Ervaring op het gebied van werken met verstandelijk gehandi capten is niet nodig, want men wordt ingevfrerkt. Wie belangstelling heeft voor dit werk kan bellen met (010) 4267767. GEVONDEN Inspirerend en dynamisch museumbeleid SCHIEDAM - De gemeente heeft Onderzoeksbureau Berenschot laten kij- ken naar de toekomst van de Schie- damse Musea, met de vraag: Bijsturen of koers verleggen. De opvallendste conclusies hebben betrekking op het Stedelijk Museum Schiedam dat zou moeten overwegen de moderne kunst- en de cultuur-historische collectie te ontkoppelen. Het museum bezit een unieke verzame- ling moderne kunst en het zou raad- zaam zijn deze in een nieuw gebouw voor moderne Nederlandse kunst onder te brengen. Het zou meer moeten zijn dan een museum. Berenschot denkt daarbij aan een artistieke ontmoetings- plek die een stimulerende werking heeft op plaatselijke culturele activiteiten en op toeristisch gebied. Het Nederlands Gedistilleerd Museum is volgens de onderzoekers op de goede weg, maar zou meer publiek kunnen trekken door een dynamischer tentoonstellingsbeleid. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM AHe vijf Schiedamse molens gaan, versierd met geschitderde wensvlaggen, het nteuwe millennium in. Dit ini- tiattefmaakt deel uit van het plan van de vereniging de Hollandsche Molen om zo'n 250 windmotens in Nederland met speciale millen- nitimvlaggen het jaar 2000 in te laten gaan. Vanaf de wieken worden de wen- sen symbolisch de nieuwe eeuw ingestingetd. Op dit moment zijn ruim 200 kinderen en volwasse- nen uit Schiedam en Vlaardingen bezig met het schilderen van vlag- gen. De Schiedamse molens met hun unieke vtaggen zullen min- stens 24 uur te bewonderen zijn. (Foto; Stlchting de Schiedamse Molens/Roel Dljkstraj SCHIEDAM - Drie kunstenaars exposeren tot en met 24 decem- ber beelden, schilderijen en gra- fiek bij Art Gallery International aan Lange Haven 97. Van de Schiedamse Ineke Roelfzema en de in de achter- hoek wonende Maya Wildevuur was al eerder in de sfeervolle galerie werk te zien. Bert van Beek is beeldhouwer. Hij stu- deerde aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam en leerde het bewerken van steen van de Schiedamse beeldhouwer Piet van Stuivenberg. Zijn beelden (helmachtige vormen, torso's en mythologisch vogels) hakt hij uit albast, marmer en dolomyt. Ook Ineke Roelzema studeerde in Rotterdam. Van haar zijn ditmaal over- wegend stenen beelden te zien die zij onder meer te voorschijn tovert uit zeepsteen en serpetijnsteen. Dat Maya Wildevuurs kijk op het leven dynamisch is knalt als het ware in vro- lijke levendige kleuren van haar zeef- drukken en schilderijen, af. Tropische vogels als papagaaien en landschappen en bloemen inspireren haar. Haar werk was te zien op exposities in binnen- en buitenland. Art Gallery, Interbook Inter national is geopend vanaf 27 november van woensdag tot zondag van 13.00 tot 17.00 uur en volgens afspraak. 03 ft SCHIEDAM Theater Femus begint binnenkort met de repetities voor een musical voor kinderen van 10 t/m 12 jaar uit de wijk Groenoord-Zuid. In deze musical kunnen kinderen leren zingen, dansen en toneelspelen. Theater Femus gaat op I december starten in wijkcentrum De Blauwe Brug en eindigt met de repetities op 19 mei 2000. De lessen vinden plaats op woensdag tussen 16.00 en 18.00 uur. Kosten f25per maand. Theater Femus bestaat uit Kim Lokers, Renske Verbeek en Anne Houtman. Kinderen kunnen zich inschrijven tot uiterlijk 26 november bij de receptie van de Blauwe Brug aan het Bachplein 590. Wees er snel blij want er zijn maar 15 piaat- sen. SCHIEDAM - De winkeliers in Schiedam Zuid houden ook dit jaar hun kerstactie. De actiepe- riode is afgelopen zaterdag begonnen en duurt tot en met 18 december. Net als vorig jaar is gekozen voor een zegelactie. De bij de Middenstands Bedrijven Schiedam Zuid (MBSZ) aangesloten winkeliers geven de klant bij besteding van elke f 5,- 66n zegel. De klanten kun nen sparen voor een aantal prachtige prijzen die worden verloot. Voile spaar- kaarten kunnen worden ingeleverd tot en met 20 december, tot uiterlijk 22.00 uur bij van Leeuwen Tweewielers. De prijswinnaars worden bekend gemaakt op woensdag 22 december om 11.00 uur bij Van Leeuwen Tweewielers. Ook dit jaar hebben de winkeliers van MBSZ gezorgd voor een grandioos prij- zenpakket. Allereerst zijn er te winnen een televisie, een Giant mountainbike (plus drie jaar verzekering), een ste- reoinstallatie, een video, een pannenset, twee boodschappenwagens, een strijk- plank plus strijkijzer en een kledingbon ter waarde van f 100,-. Ten slotte zijn er nog een dames- en een herenhorloge te winnen en vijf goed gevulde kerstpak- ketten. 24 NOVEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Het goedkoopste adres voor grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Let op... Onze nieuwe collectie is binnen. Nu onze collectie 1999 tegen weggeefprijzen! Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam i en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 R CD - Advertorial De geur van kattenurine is een hinderlijk bijverschijnsel van de kattenbak. Wat producenten van kattenbakvullingen ook deden, zij kregen deze geur er niet onder. Maar de nieuwste kattenbakvul- ling. Cat Country, kan dit wel. Dit volstrekt milieuvriendelijke pro duct voorkomt als enige de vor- ming van ammoniak uit kattenuri ne en is daarmee de veroorzaker van de bijbehorende geur gega- randeerd te snel af. Pus <teen stank meer. Veel dierenpensionhouders en cat teries zijn meteen op deze nieuwe vulling overgestapt, want zij heb ben belang bij een geurvrije omge- ving. Cat Country verovert inmiddels de particuliere huishoudens, ook omdat het dankzij een enorm absorptievermogen zeer voordelig is in het gebruik. Een gemakkelijk draagbaar zakje van minder dan twee kilo is per kat al genoeg voor een week. Prettig is ook dat de bak dankzij het uitblij- ven van hinderlijke geuren minder hoeft te worden ververst. rr.raf. Car Country: voordelig, compact, licht in gewicht, zuinig in het gebruik, milieu- vriendelijk en als enige gegarandeerd effectief tegen kattenurinegeur. Cat Country wordt gemaakt van plantenvezels. Het stuift niet, kan na gebruik probleemloos in de GFT- bak en is in prijs vergelijkbaar met traditionele kattenbakvullingen. Volgende week is de prijs voor een weekverpakking Cat Country aan- trekkelijk verlaagd bij alle vestigin- gen van de Hoogvliet supermarkt- keten. Voor veel kattenliefhebbers dus een goede gelegenheid om zichzelf en hun kat een geurvrije omgeving te bezorgen.

Postiljon | 1999 | | pagina 3