airbag Honda's tweede generatie VTEC-i motoren 100.000ste Opel Zafira in Hengelo Modeljaar 2000 opgewaardeerd Peugeot 106 standaard met Sinds kort heeft Hyundai naast de drie jaar fabrieksga- rantie en de zes jaar zekerheid op doorroesten van binnenuit een derde poot aan haar ze- kerheden opnieuw toege- voegd: De 'Hyundai Mobili- teitsgarantie". Gedurende de eerste drie jaar kan men zeven dagen per week en 24 uur per dag belien naar de Hyundai Mobiliteits Service. Reparatie ter plekke, transport naar een Hyundai dealer en/of vervan- gend vervoer worden dan ge- regeld. Het zeehondencentrum in Pie- terbuuren is een Skoda Felicia Fun rijker. De auto is een gift van importeur Pon Mobiel in Leusden. Met het pick-up mo del kunnen de medewerkers van het zeehondencentrum makkelijker hun surveilleren- de taak langs de waddenkust uitoefenen. Op de zijkant van de gele pick-up staat de toe- passelijke striping 'Seal Res cue Car' Naast de standaard airbag heeft elke 206 nu ook een onderhouds- interval indicator. Bij de uitvoe- ringen Accent en Sport is de af- standbediening nu voorzien van een hoogfrequent signaal in plaats van infrarood; een vriendelijker toepassing. In de Peugeot 106 in Sketch uit- voering is nu een toerenteller op- genomen. Het stuurwiel is gewij- zigd in een driespaaks model. De kofferbak is voorzien van verlich- ting. Wie opteert voor een 106 Accent met automatische trans- missie, kan tevens rekenen op elektrisch bedienbare voorportier- ramen. En ook hier hebben dealers en im porteur het financieel bescheiden gehouden: de prijsverhoging van de laatstgenoemde versie bedraagt slechts fl. 150,-. Directeur B. Schwering van Opel Bleeker in Hengelo heeft de lOO.OOOste Zafira verkocht aan de familie Van der Kemp. Ook nog eens vaste klant van de Opel dealer, die na de derde Vectra Stationwagon zwichtte voor ruimte en de mogelijkhe- den van Flex-7. Het exemplaar rolde onlangs in Bochum van de band. Het is een in Starsilver uitgevoerde Zafira in Elegance uitvoering. De heer van der Kemp kreeg de sleutels van het jubileum exem plaar uitgereikt door assistant managing director van Opel Ne- derland Alan Batey. De kers- verse eigenaar en werktuig- bouwkundige bij Hollandse Signaalapparaten lichtte zijn aankoop als volgt toe: "Natuur- lijk spreekt het concept van het Flex-7 mij als ontwerper aan. Maar ook de gebruiksmogelijk- heden van de Zafira en de sty ling zijn criteria, waarop wij als gezin met drie kinderen onze aankoopbeslissing hebben geba- seerd". Het is zeker niet de enige uit- breiding die Peugeot's kleinste laat zien, maar de standaard airbag in elke 106 modeljaar 2000 is wel op zijn plaats. Ple- zierig is, dat dit gepaard gaat zonder de kosten ervan aan de klant door te berekenen. Er is dus nog steeds een Peugeot 106 voor fl. 19.900,-, die overigens als modeljaar 2000 herkenbaar zal zijn aan het nieuwe Peugeot logo. Ook de 106 type aandui- ding op de auto is nieuw. Optiqneel kan een tweede uitscha- kelbare airbag worden besteld voor de bijrijder. Een handige op- tie als gebruik gemaakt wordt van een kinderstoeltje op de rechter voorstoel. Wie de kleine met stoeltje echter liever achterin wil hebben. kan gebruik maken van de Isofix bevestigingspunten op de achterbank. De plannen voor het volgende millennium van het Japanse Honda zijn niet misselijk. De grootste producent van ver- brandingsmotoren is van plan het milieu minder te gaan belas- ten met brandstofverbruik en schadelijke uitlaatgassen. De plannen die nu op tafel liggen moeten in 2005 zijn gerealiseerd in alle drie de divisies. Voor de auto tak betekent het, dat er een gemiddelde verbetering in ren- dement moet zijn bereikt van 25 procent ten opzichte van het peiljaar 1995. De reductie van onverbrande koolwaterstoffen en stikstofoxiden moet daaren- tegen voor een kwart zijn afge- nomen. Op stapel staat een nieuwe twee liter viercilinder VTEC-i. Een compacte 1,6 L common rail die- sel is in ontwikkeling en Honda ingenieurs werken aan een direct ingespoten lean burn benzinemo- tor. Voor liefhebbers van gemoto- riseerde tweewielers komt er ook in de kleinere motorfietsen en in de brommer- en scootermodellen een watergekoelde viercilinder met geprogrammeerde brandstof- inspuiting op de markt. Bij alle plannen wordt de levensvatbaar- heid van de onderneming niet uit het oog verloren. Tweede generatie VTEC-i Zeker is, dat een tweede generatie VTEC-i twee liter viercilinder motoren er aan staat te komen. De nieuwe motor presteert 20% beter dan conventionele 'lean burn' motoren. De emissies van schade lijke uitlaatgassen ligt 50% onder de wettelijke eisen die volgend jaar in Japan van kracht worden. Het systeem van variabele kleplif- ting en -timing is doorontwik- keld, terwijl zowel op gewicht als op omvang van de nieuwe 2,0 L motor 10% is bespaard. Volgens de plannen moet de VTEC-i tech- niek in 2005 in alle personen- auto's zijn toegepast. Compacte turbodiesel Minder zeker is de komst van een 1,6 L common rail turbodiesel. De motor is nog in ontwikkeling. Vooralsnog wordt tussen de 1600 en 3000 toeren per minuut een koppel bereikt van 170 Nm. Het maximale vermogen is 51 kW (70 pk) bij 4000 tpm. Het cilinderblok is van aluminium, terwijl het to- taal gewicht van de motor op 117,5 kg ligt. Deze common rail turbodiesel heeft een verbruik van 3,4 liter voor 100 kilometer en voldoet aan de EU 2005 normen. PGM-FI Voor motorfietsen voorziet Hon da in 2005 een reductie van mini- maal 30% in brandstofverbruik. Daarentegen gaan uitstoot van HC en Nox met eenzelfde percentage naar beneden. Het elektronisch re- gelen van de brandstoftoevoer zal om die reden op grotere schaal worden toegepast. Geprogram meerde brandstofinjectie heet bij Honda PGM-FI. Het systeem werd tot nu toe alleen toegepast in automotoren en in de zwaardere motorfiets. Honda maakt zich echter op het systeem ook voor 50 cc scooter- en bromfietsmotoren beschikbaar te maken, alsmede voor de hele lijn motorfietsen van het merk. 1 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10

Postiljon | 1999 | | pagina 10