BMW brengt vervolg op succesvolle cabrio-serie Hyundai Atos Spirit: zonneschijn op wielen gezin De nieuwe Yaris Verso voor het moderne Ruimschoots op tijd voor het volgend seizoen stelt BMW de derde generatie van de succes volle 3-serie cabrio voor: in april 2000 zal de nieuwe 323 Ci cabrio met de bekende 125 kW/170 pk sterke 2.5 liter zes- cilinder lijnmotor debuteren. Andere motorvarianten volgen in de loop van dat jaar. Hij is leuk. Hij is vrolijk. Hij heet Atos Spirit. De compacte Hyundai loopt over van het enthousiasme en staat te trappelen om de Nederlandse markt te bestor men. Vanaf half november komt hij naast de huidige Atos die de naam Atos Multi krijgt. Ook deze cabrio is weer in den oogop- slag herkenbaar als BMW en als lid van de nieuwe 3-serie familie, die in 1998 startte met de sedan. In het afgelopen voorjaar volgde de 3-serie coupd, die van de voorbumper tot de A-stijl gelijk is aan de cabrio. Een geprononceerde tail- lelijn, een krachtiger achtersteven en een elegante kap vormen samen het eigen gezicht van de nieuwe cabrio. Nieuw zijn de voorstoelen, die voor het eerst in deze klasse zijn uitgevoerd met een gei'ntegreerd veiligheidsgordelsys- teem. ongeacht de stand van de stoel of het postuur van rijder of passagier zitten De nieuwe BMW 3-serie cabrio. de gordels altijd optimaal. Eveneens rolbeugels - samen met de front en side- standaard zijn de automatische, in beide airbags is zo voor een optimale bescher- achterste hoofdsteunen gei'ntegreerde, minggezorgd. mnrrr 111 Hium De Suzuki Swift is in de compacte klasse de zuinigste. Niet alleen het algemeen benzine verbruik, maar vooral de lage afschrijving van een Suzuki maakt het verschil. De lage afschrij ving heeft vooral te maken met de duur- zaamheid van de testmodellen, waardoor de De Suzuki Alto is door de Consumentenbond restwaarde van een Suzuki zo aantrekkelijk uitverkoren tot zuinigste in de kleine klasse. blijft. De Suzuki Alto en de Suzuki Swift hebben opnieuw goed gescoord in een vergelijkingstest van de Consumentenbond. In de Consu- mentengids van September 1999 zijn de gemiddelde autokosten per maand vergeleken op basis van 2,5 jaar en 40.000 kilometer en op basis van 5 jaar en 80.000 kilometer. Zowel de Alto als de Swift maken bij de ver- gelijking hun zuinige imago opnieuw waar. Beide modellen vielen in eerder testen van de Consumentenbond al op door hun lage kosten. In de kleine klasse zijn de gemiddel de maandkosten van de Suziki Alto 1,0 GA lager dan die van de Daihatsu Cuore en de Renault Twingo. In de compacte klasse staat de Suzuki 1.0 GL bovenaan. Met de nieuwe Yaris Verso introduceert Toyota ontegenzeg- lijk een nieuwe dimensie in gezinsauto's. Met z'n opmerkelijke vormge- ving, z'n omvangrijke binnen- ruimte en z'n gunstige rij-eigen- schappen is het absoluut een verrassende nieuwkomer in autoland. De vijfpersoons Yaris Verso is een nieu we compacte Toyota die jonge gezinnen de ruimte en prestaties biedt die ze zoe- ken, zonder daarvoor uit te hoeven wij- ken naar een hoger marktsegment. Het is een verrassend vormgegeven auto die van binnen een onverwacht grote hoe- veelheid ruimte biedt. Achter de beide voorstoelen zijn drie separate stoelen te vinden waarvan de buitenste desgewenst snel en gemakke- lijk in de wagenvloer verdwijnen. Het resultaat: een volledig vlakke laadvloer en een laadvolume van maar liefst 2.160 liter. WT-i Onder de kap ligt een nieuw ontwikkel- de 1,3 liter zestienkleppen-motor (63 kW/86 pk), voorzien van Toyota's beroemde WT-i-techniek om de presta ties op een hoog plan te brengen en het brandstofverbruik terug te dringen. De Yaris Verso accelereert in 12,5 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u, haalt een topsnelheid van 165 km/u en verbruikt gemiddeld 6,4 liter per honderd gereden kilometers. Daarbij is het weggedrag van de Verso opmerkelijk goed. Uitrusting Natuurlijk draagt ook de standaarduit- rusting in belangrijke mate bij aan het rijplezier dat de Yaris Verso- biedt. Allereerst zorgen onder andere het stan- daard aanwezige ABS en de standaard airbags voor een veilig gevoel. Verder zorgen onder meer de radio/cassette- speler, de boordcomputer en het getinte glas voor de gewenste luxe. De Verso is verder uitgerust met een vernuftige zaklamp die automatisch wordt opgeladen wanneer hij in de hou- der geplaatst is en dan meteen ook als interieurverlichting dienstdoet. De nieuwe Toyota Yaris Verso staat nu bij de dealer. 1 DECEMBER 1999DE POSTILJON EDITIE 12PAGINA 11

Postiljon | 1999 | | pagina 11