ac n vwmm mm Keurmerk rookmelder Scouten voor Sparta ©iliBii John Schuurhuizen speelt weer met nieuwe schoenen - ?»*- *m$jr ,14 V*®*" C Ifv - vrV- iMBU 4,;-k> ■-■#•* John Schuurhuizen is aan het trainen bij WK. (Foto: Bert Visser] KOFFIE-OCHTEND - Op vrijdag 3 december is er een koffie-ochtend met Sinterklaastraktatie in dienstencentrum Oost. Van 9.30 tot 12.00 uur. MAALTIJD - In dienstencentrum de 4 Molens is er op vrijdag 3 december de maaltijd van de maand, van 12.00 tot 13.00 uur. Kosten f 8,25. CONTACTZONDAG - Op zondag 5 december is er contactzondag in dien stencentrum de 4 Molens. Van 13.30 tot 16.15 uur. Toegang gratis. V1SITECLUB - In wijkpost Zuid is er visiteclub van 9.30 tot 15.00 uur. Toegang is gratis. SOOS - Elke dinsdag is er Soos in wijkpost Zuid, van 13.00 tot 16.00 uur. KOERSBAL - Elke woensdag is er koers- bal in wijkpost Zuid, van 14.00 tot 16.30 uur. Kosten f 6,- per maand. GYMNASTIEK - In Klubhuis aan de Dwarsstraat is er elke donderdag van 9.00 tot 11.00 uur gymnastiek. Kosten f 8,- per maand. KLAVERJAS - Elke vrijdag is er kla- verjassen in wijkpost Zuid. Van 19.30 tot 23.30 uur. Kosten f 2,50 per keer. Negentien miljoen Kinderpostzegels REGIO - Leerlingen van groep 7 en 8 van bijna 6.500 basisscholen hebben binnen twee weken in totaal voor bijna 19 miljoen gulden aan bestellingen voor Kinderpostzegels en kaarten verzameld. Dit bedrag is exclusief de frankeerwaar- de van de postzegels. In totaal zijn circa 2,5 miljoen bestellingen geplaatst. Met de opbrengst van de Kinderpost- zegelactie steunt de Stichting Kinder postzegels Nederland jaarlijks meer dan duizend projecten voor groepen kwets- bare kinderen. Kinderpostzegels zijn het hele jaar door te koop op het postkan- toor en bij vrijwilligers van plaatselijke comitds. Op pad met Staatsbosbeheer REGIO - Liefhebbers van natuur en een stevige wandeling kunnen in de maand december op pad met Staatsbosbeheer. Zo is een wandeltocht van 100 kilome ter uitgezet door het Groene Hart, Staatsbosbeheer heeft de route uitgezet in het kader van het 100-jarig bestaan. Men kan kiezen uit vier trajecten, varie- rend van 16 tot 32 kilometer lang. De start is bij NS-station Bodegraven of Gouda, busstation Schoonhoven of Dan, Alblasserdam. Inlichtingen: (030) 6028602. Een andere mogelijkheid is lopen over houtkaden, een wandeling van 12 kilometer door het open polder- gebied. Start bij de VW Haastrecht, Hoogstraat31 (0182) 503131. Wie meer van het duingebied houdt kan mee met boswachter Peter van Deursen voor een excursie naar de stui- vende duinen van Berkheide. Start op zaterdagen om 10.00 uur, op woensda- gen om 14.00 uur van de parkeerplaats tegen over Hotel Duinoord in Wassenaar. Aanmelden (030) 6028602. Uitvindingen- spreekuur REGIO - Omdat blijkt dat er veel vraag is naar advies en ondersteuning op het gebied van uitvindingen hebben de Kamer van Koophandel Haaglanden, InnovatieCentrum voor Uitvindingen ID NL, Octrooibureau EP&C en Syntens de Uitvindingenspreekuren opgestart. Iedereen kan hier kosteloos met des- kundigen (uiteraard onder geheimhou- ding) spreken over zijn of haar uitvin- ding. Het gratis spreekuur is zowel voor particulieren als bedrijven bestemd. Als het om een goede uitvinding gaat kan een uitgebreide deskundige beoordeling volgen bij ID-NL. De spreekuren vinden plaats op afspraak bij de Kamer van Koophandel, Koningskade 30, Den Haag op iedere laatste maandag van de maand. Inlichtingen: (070) 3287645. SCHIEDAM - John Schuurhuizen speelde jarenlang betaald voetbal voor Sparta en Excelsior. Een slepende achil- lespeesblessure dwong hem voortijdig een einde te maken aan zijn loopbaan als profvoet- baller. Via de Sparta amateurs en W Capelle (beide een jaar) keerde hij in Schiedam, zijn woonplaats, terug. Bij WK (Voetbal Vereniging Kethel) dat net bij hem om de hoek speelt. Vorig jaar trainde hij de jeugd van die club, doch speelde zelf geen wedstrijd. Nu is dat andersom, Schuurhuizen is back in town. En hoe? De verdediger heeft er bijna alles voor over om te kunnen voetballen. Veel pijn en leed heeft hij inmiddels achter de rug. Maar vol goede moed begon hij in juli voor zichzelf te trainen om vervol- gens weer voluit met de selectie mee te kunnen doen. Dat ging lange tijd goed, tot aan de eerste wedstrijd tegen Xerxes, de uitwedstrijd van de ontmoe- tingen tussen beide clubs. Sthuurhuizen: "Op dat moment had ik echter weer veel pijn en dus kon ik weer niet voetballen", blikt de ex- Spartaan terug. "Ik werd er compleet gek van. Je wilt zo graag dat spelletje spelen. Via Sander Zonnemans van WK kwam ik in contact met Aad Hoogendam en zijn assistent Remco. Dat zijn twee heel goede fysiotherapeu- ten in Vlaardingen. Deze mensen heb ben mij gerestaureerd en nu kan ik weer voetballen. Op dit moment denk ik steeds: was ik maar eerder naar hen toe gegaan. Wat ze gedaan hebben om mij van de pijn af te helpen? Een video- opname gemaakt en mij laten zien dat ik verkeerd liep. Daarnaast hebben ze me uitstekend behandeld en aparte zooltjes in mijn schoenen aangebracht. In mijn voetbalschoenen ligt weer een ander zooltje dan in mijn dagelijkse schoenen. Ik merk bij het aantrekken al het verschil. Ik krijg nu veel meer rust en mijn achillespees is ook veel rusti- ger." Dat ieder mens beenlengteverschil heeft, zal wellicht bekend zijn. Dat je daar tijdens het sporten veel last van kan krijgen, is bij veel mensen niet bekend. Via dergelijke kleine aanpassin- gen kunnen deze moeilijkheden vaak goed worden verholpen. "In mijn geval is dat nu na vele jaren gelukt. Natuurlijk werd er bij Sparta en Excelsior ook aan SCHIEDAM/KRIMPEN - Afge- lopen zondag was John Schuurhuizen wederom op een voetbalcomplex te vinden. Ditmaal bij DCV in Krimpen aan den IJssel. Niet om daar te onderhandelen met een nieu we club, want die fase heeft hij inmiddels achter de rug. Nee, de verdediger verricht tegen- woordlg scoutingswerkzaam- heden voor zijn grote liefde Sparta. Samen met een elftai anderen stroopt hij wekelijks de velden af op zoek naar bruikbare krachten voor Sparta 1 en 2. Mede door een positief rapport van zijn voormalig ploeggenoot kreeg spits gewerkt, maar dan speel je toch op een heel ander niveau waardoor je veel vaker aan de bak moet. Elke dag trainen en spelen vergt toch veel van je lichaam. Dat ik in de voorbereiding weer last kreeg had te maken met het Bram Marbus een contract aangebo- den op het Kasteel. "Bram is natuurlijk een uitstekend en gevaarlijk aanspeel- punt en dat had Sparta hard nodig. ik bekijk dus wedstrijden in het betaalde voetbal en amateurvoetbal. Zondag keek ik naar DCV tegen Unio. Nee, de naam geef ik niet prijs." "Ja, ook in Schiedam lopen goede spe- lers rond die ik heb voorgedragen bij Sparta. Ploeggenoot Robin Smallegange heeft vorig seizoen ook hekeken of het wat voor hem Is, en ook Danny Koevermans van Excelsior '20 stond op het lijstje. Die wilde lie- ver bij zijn vrienden blijven voetbal len. Goed, dat is zijn keus, maar ik weet hoe mooi het profvoetbalwereld- je is en als je jong bent en je krijgt die kans, dan moet je die meteen grijpen. Voor je het weet is het afgelopen." REGIO - In Nederland komen jaarlijks nog steeds gemiddeld vierenveertig om het leven bij branden in woningen. Een goede preventieve maatregel tegen brand is het plaatsen van een rookmelder met keurmerk. Behalve de vierenveertig doden zijn er zeshonderd emstig gewonden te betreuren bij woningbranden. Veel mensen denken bij een brand nog wel buiten te kunnen komen, mocht er zich een brand voordoen in het eigen huis. Waarschijnlijk is dit de reden dat men zo achteloos omgaat met brandrisico's. Het besef dat men niet wakker wordt van smeulend vuur en rook is bij veel mensen niet aanwezig. Zelfs als je wak ker bent kan een brand zeer verraderlijk zijn door de giftige rookgassen. Tevens blijkt een brand zich in de praktijk snel uit te breiden en ontstaat er een vols- trekte duisternis, veroorzaakt door de rookontwikkeling. Extra tijd Bij brand telt dus elke seconde en een afgelopen seizoen. Bij W Capelle heb ik geen wedstrijd kunnen spelen en dat merk je dan toch in de voorbereiding. Ik was best fanatiek en wilde aan alles meedoen. Nadat ik tegen SWSMC een tik tegen mijn kuit had gekregen, ben ik toch anders gaan lopen. Daardoor kreeg ik weer last van die achillespees en was het cirkeltje rond." Degradatie John Schuurhuizen maakte drie weken geleden zijn comeback in het eerste van Voetbal Vereniging Kethel (WK). Tegen nota bene zijn oude maatje Ron Luyten. Het werd uiteindelijk 3-0 voor SSS, de koploper in de tweede klasse D. Een week later speelde Schuurtje tegen Stellendam, een van de grote concur- renten in de strijd om de degradatie te ontlopen. De Schiedammers wonnen met maar liefst 5-2 en de organisatie achterin stond als een kasteel. "Het ging inderdaad lekker", kijkt Schuurhuizen terug. "Ik zorgde voor rust in de defensie en we gaven weinig kansen weg. Je merkt in deze afdeling dat er nogal vaak naar de lange trap wordt gezocht, maar wij proberen toch meer van achteruit op te bouwen. Met prima spitsen als Robin Smallegange, Robin Voets en Jim van Oudheusden hebben we natuurlijk veel scorend ver- mogen in de ploeg. Daar moeten we slim gebruik van maken." "Op de trainingen zie je dat de felheid en scherpte de laatste tijd is toegeno- men. Dat is natuurlijk heel prettig wan- neer je in de onderste regionen ver- keert. WK mag en zal niet degraderen, dat weet ik zeker. Daarvoor hebben wij te veel voetballend vermogen in de ploeg. Het is inderdaad heel vervelend dat we nu op de laatste plaats staan, want Smitshoek heeft zaterdag wel gewonnen en ons duel met Xerxes werd thuis afgelast. Of ik nu een belangrijk stempel op de ploeg kan drukken? Dat laat ik liever aan anderen over om dat te beoordelen. Ik probeer mijn ervaring in ieder geval wel over te dragen aan de anderen. Bovendien probeer ik rust in het geheel te krijgen. Met nog twaalf duels te gaan verwacht ik nog een steentje te kunnen bijdragen aan de strijd tegen het degradatiespook." Cor Hulsbus rookmelder kan die tijd geven. Vooral voor bewoners die slecht ter been zijn is de extra tijd van levensbelang. De rook- melders op de Nederlandse markt zijn voor een groot deel voorzien van het keurmerk 'Goedgekeurd Keurmerken- instituut1. Dit onafhankelijke keurmerk is sinds vorig jaar de opvolger van het keurmerk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en het Goedmerk. Rookmelders met het keur merk zijn uitgebreid getest en moeten voldoen aan strenge eisen. Zo wordt er onder andere op toegezien dat de mel- der snel op rook reageert en dan een doordringend geluid produceert. Tevens moet er een waarschuwing wor den gegeven als de batterij bijna leeg is en moet er een plaatsingsvoorschrift worden meegeleverd. Het Keurmerk- instituut controleert regelmatig of gekeurde producten nog aan de eisen voldoen. Op de website 'www.keur- merk.nl' staan alle goedgekeurde pro ducten, waaronder de rookmelders. Hier zijn ook tips over brandpreventie en links naar andere sites te vinden. Van groot belang blijft echter het onder- houd, met name het vervangen van lege batterijen. 1 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 'WK degradeert niet, dat weet ik zeker' pT j"M». j v ,n^s - i ::::¥:;v -wl ">-v ^:*:v>x v..':'.::-~-v >£>y HP* y*\ 1. mti-y i

Postiljon | 1999 | | pagina 7