Wie maakt de lekkerste Stamppot van het Millennium? Slim! Eigen woning steeds fraaier m §tamp/> Stamppot van rauwe prei met stoofperen Gratis advies via Internet: www.binnenhuisarchitectuur.nl 1 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 8 Andijvie, boerenkool, prei, witte kool en nog een aantal andere groenten vormen de basis van de oer-Hollandse stamppot. Aardappels erbij, spekjes, rookworst en een kuiltje jus. Steeds meer mensen vinden nieuwe stamp- potten uit of varieren naar hartelust met de bestaande. Wat is de lekkerste stamppot? Stegeman Verse Rook- worst gaat op onderzoek en kiest bin- nenkort de Stamppot van het Millen nium en iedereen mag meedoen. De grote finale is in februari 2000 in het sfeervolle wintersportdorp SnowWorld, Zoetermeer. Stuurt u ook uw favoriete stamppotrecept in? Hoewel onze smaakpapillen het exotische voedsel niet schuwen, blijft de gestampte Hollandse pot volksvoeding nummer 1De een zet trouw en trots het traditionele recept van de boerenkoolstamppot op tafel en de ander trakteert zichzelf en de tafelge- noten op een stamppot van rauwe prei met stoofperen. Varieren met stamppot is leuk en voor vele medelanders een uitdaging. Het enige constante aan dit Hollands goedje ■f* www.stegeman.nl is de Verse Rookworst. En Stegeman weet als geen ander wat de lekkerste stamppot wil. Stegeman Verse Rookworst Verse Rookworst wordt net als vers vlees en verse groenten aangeboden in de koeling. Kenmerkend voor Stegeman Verse Rook worst is de natuurlijke en ambachtelijke bereiding. Daarnaast heeft deze verse rook worst door het hogere vleesgehalte een iets grovere structuur dan een 'gewone' rook worst. Dus wat kiest u als-de smaak van uw stamppot ver uitstijgt boven de gemiddelde smaak? juist... Stamppot van het Millennium Kookt u straks de lekkerste Stamppot van het Millennium? Om u een idee te geven, doet Stegeman u een voorbeeld aan de hand van een verrassende stamppot: rauwe prei met stoofperen. Maar ook als u de lek kerste hutspot (stamppot peen en uien) maakt of een boerenkoolstamppot met een vleugje eigen inbreng, kunt u natuurlijk met de wedstrijd meedoen. Wat te doen? Heel simpel. U hoeft alleen maar uw lekker ste stamppotrecept in te zenden. Na een eer- ste selectie krijgen vijfentwintig mensen een uitnodiging voor de regionale finale. Zij strij- den straks voor een plaats in de finaleronde waarin de vijf halve-finale winnaars weer hun favoriete stamppot koken om de Couden Stamper en de titel Stamppot van het Millennium. Regionale voorrondes Tijdens de regionale voorrondes in januari 2000 kiest een kritisch smulpubliek welke stamppot een maand later in de grote fina le mag meedingen. De fijnproevers zijn, behalve een deskundige jury, de gewone man en vrouw op de straat. Zij, hongerig van een middag winkelen, krijgen de belangrijke taak uit vijf stamppotten de lekkerste te kiezen. De grote finale Uit de vijf finalepoules worden de regiowin- naars gekozen. Aangemoedigd door de plaatselijke pers bereikt deze stamppot in ieder geval een regionaal publiek. Bovendien doet de bedenker en bereider mee aan de landelijke finale. De locatie voor de verkiezing van de Stamppot van het Millennium is SnowWorld in Zoetermeer (zie kader). De prijzen Wat is een wedstrijd zonder prijzen? Degene met het meest culinaire stamppot- hoogstandje verdient de Couden Stamper. Al een prijs op zich, zo op het eerste gezicht. Nog los van de publiciteit (inter net) en de eeuwige roem biedt Stegeman de hoofdprijswinnaar bovendien een spec- taculair SnowWorld ski-arrangement (inclusief overnachting in het Golden Tulip Hotel Zoetermeer) voor het hele gezin. Tevens is voor de andere vier finalisten een leuke prijs beschikbaar. Natuurlijk worden ook alle deelnemers aan de regionale voor rondes beloond voor hun inspanningen. Zij zullen naast een leuke prijs ook hun recept gepubliceerd zien op de Stegeman website: www.stegeman.ni Wilt u ook iedereen verrassen met uw stamppotrecept? Kijk dan snel op de actie- verpakking van Stegeman Verse Rook worst. U vindt ze in het koelschap! 1/2 kg aardappelen -1 theelepel zout - 4 stoof peren - ca. 2 1/2 dl melk - 25g boter - 1 eet- lepel a zijn - I mespunt peper - 1 mespunt nootmuskaat - SOOg prei - 10Og bacon, in plakjes - 1 Stegeman Verse Rookworst Bereidingstijd: 45 minuten Kook de geschilde aardappelen gaar in een bodem water met het zout. Snijd de geschilde stoofperen in blokjes en kook ze in 15 minuten gaar in een bodem water. Verwarm de Stegeman Verse Rookworst op een laag vuurtje in een pan met water dat tegen de kook aan is geweest. Pureer de aardappelen en klop de melk, de boter en de azijn erdoor en breng op smaak met peper en nootmuskaat. Snijd de prei in smalle ringen en was ze. Laat de stobfpeertjes goed uitlekken. Snijd de bacon in reepjes en bak ze in een droge koekenpan knapperig. Snijd de rookworst in blokjes. Schep de prei, de stoofpeertjes, de baconreepjes en de rookworstblokjes door de aardappelpuree en warm het geheel goed door. Serveer direct. Wfjtka SnowWorld Echte sneeuw en dus echt skien, dat is SnowWorld fn Zoetermeer. Met twee skipistes met in totaaf 8000 m! sneeuw is SnowWorld het grootste indoor skicen- trum van Europe. Voor de kinderen is er een speciale piste, zodat ook zij optl- maal kunnen genieten van een winter- sportdag in Nederland. Voor de begin- nende skiers en snowboarders geeft SnowWorld speciale cursussen. En de geoefende sneeuwsporters kunnen bun techniek iaten bljschaven onder begeleiding van ervaren krachten. SnowWorld is tevens in trek voor kinderfeestjes, bedrijfsfeesten, vergaderingen, productpresentaties, congressen en seminars. Samen met Golden Tulip Zoetermeer is er ook een speciale ski-arrangement samenge- steld. 0us wilt u weer eens iets anders en de wintersport ervaren in eigen land, bei dan voor meer informatie 079 - 320 22 02 of kijk op de internet site www.snowworid.nl. SnowWorld is 365 dagen per jaar geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 24.00 uur en in het weekend van 8.00 tot 24.00 uur. CURSUS HUIS INRICHTEN MET HANS SLIM 1. Het grote geheim van witte wan- den is kleurbeinvloeding. Kies dus voor wit met een pietsje kleur, 2. Denk eens aan diagonale meubel- opstelling, bljvoorbeefd onder een hoek van 45°. 3. Zet de bank eens dwars in de kamer met daarachter een Eong- john (zijtafel). De zithoek wordt hierdoor gezeltiger, zonder dat de kamer hierdoor kleiner lijkt. 4. Bedenk dat plafondverlichting minder gezellig is dan wand- of schemerfampen. 5. Kies bij een normaal, niet te boog plafond voor superwitte verf. Dit reflecteert de kleuren van de wan- den. 6. Hang schilderijen niet te hoog, dit werkt ruimteverkleinend, omdat de aandacht naar het plafond uit gaat. Hang schilderijen in een zithoek op een hoogte die u zit- tend bepaalt. 7. Pas plinten in niet te grote ruim- ten aan de kleur van de vloer aan. 8. Hou oog voor verhoudingen. Plaats dus geen grote meubelen in een kleine ruimte of omgekeerd. 9. Een leuke en praktische ruimtebe- sparende oplossing Is een voet- stoel (hocker). Dit is een soort poef op wieltjes. Je kan er redeiijk op zit- ten'm gebruiken als voetenbankje. 10. Voelt u zich niet zo lekker in die wirwar van kleuren? Kies dan rust- gevende tinten en wat gewaagde- re kleuren voor bank of fauteuils. Neem een effen gordijn en maak onderaan een bies in een contrast- kleur (die weer terugkeert in het dessin van uw bank). Hetzelfde trucje kunt u toepassen bij de lam- penkappen. Bijna iedereen is druk met de inrichting van zijn huis. Volgens de 'trend- watchers' zal de belangstelling voor binnenhuisarchitectuur zich in de komende jaren verder doorzetten. Het eigen woningbezit neemt toe en door de nieuwe belastingmaatregelen zal er nog meer (onbelast) vermogen in de eigen woning worden geinvesteerd. De bekende bin- nenhuisarchitect Hans Slim, bekend van het woonboek 'Op weg naar uw droomhuis', geeft via het Instituut voor binnenhuisarchitectuur (IVB) een serie cursussen binnenhuisarchitectuur en merkt vooral de laatste maanden een sterke stijging van de belangstelling. De cursus, die uit mondelinge en prakti sche gedeelten bestaat, is speciaal bedoeld voor de liefhebber, die van een bijzonder interieur houdt en thuis of bij bekenden aan de slag wil met het interi eur. De cursussen worden nu ook bij ons in de regio gehouden. In de cursus wor den onderwerpen behandeld als meu- belopstelling, sfeervolle stoffen, trends, gordijnen, draperieen, keukens, badka- mer, verlichting, kleuren en nog veel meer thema's. Hans Slim: "Er bestaat veel belangstelling voor binnenhuisar chitectuur. Niet verwonderlijk met al die woon- en tuininformatie in huis-aan- huisbladen en op tv". Erkend binnenhuisarchiteet De cursus duurt vier avonden en wordt gegeven door de erkende bin nenhuisarchiteet Hans Slim en Volande Lempsink. Beiden zijn bekend In praktijk brengen Of u het nu in 'de vingers hebt' en van binnenhuis architectuur uw beroep wil maken (voor diegene is er ook de schriftelijke cursus die opleidt voor het officiele examen 'Bin nenhuisarchitectuur') of u het gewoon leuk vindt om te experimenteren met woonopstellingen bij u thuis of bij een ander, de cursus biedt aan iedereen voldoende van populaire tv-programma's zoals 'Eigen Huis en Tuin', TV-Woonmaga- zine en 'Home Sweet Home' waar zij regelmatig bijdragen aan leveren. Een extra garantie voor kwaliteit is het feit dat het IVB al 20 jaar bestaat en dui- zenden cursisten heeft opgeleid. De diverse cursussen van het IVB zijn erkend en worden zelfs aanbevolen door de Stichting Orde van Register- interieurontwerpers. Naast de vele praktische tips en adviezen krijgt de cursist de beschikking over een uitge- breid cursusboek. Om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen de cursus sen te volgen, worden de bijeenkomsten ook bij ons in de regio gehouden. stof om opgedane woonideeen in de praktijk te brengen! Meer informatie? Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Instituut voor Binnenhuisarchitectuur (IVB), Antwoordnummer 2713, 3600 VC Maarssen. (Een postzegel is niet nodig). Men kan ook bellen (035-6933088) of faxen (035-6934148). Indien u dit arti- kel uitknipt of kopieert en bij aanmel ding opstuurt, heeft u als lezer van onze krant recht op f 30,- korting op de mon delinge cursus.

Postiljon | 1999 | | pagina 8