De ondergang van de Zandstraatbuurt Rotterdam viert nieuwjaar op Wilhelminapier Korting op een kaartje voor de PC Discount Show tegen inlevering van deze bon. mbi Euro 2000 zoekt vrijwilligers Euro 2000 is op zoek naar vrijwilligers voor het Europees kampioenschap voet- bal dat van 10 juni tot en met 2 juli vol- gend jaar in Belgie en Nederland wordt gespeeld. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via de website: http://euro2000.adecco.nl en door middel van inschrijfformulieren die bij vestigingen van uitzendbureau Adecco verkrijgbaar zijn. Met name de volgende vacatures staan open: chauffeur, hostess, medewerker accreditatie en controle en medewer- kers media-ondersteuning. Aanmelding is mogelijk tot medio januari 2000. Daarna start de selectieprocedure, waar- voor circa 4000 kandidaten worden uit- genodigd. Hiervan zullen er ongeveer 800 afvallen. Na een schriftelijke voor- selectie worden de kandidaten uitgeno- digd voor een laatste gesprek. Fast Ferries gaan meer varen ROTTERDAM - De Fast Ferries tussen Rotterdam en Dordrecht gaan vanaf 20 december in een 40-minutendienst varen. De vaarsnelheid zal worden gehandhaafd, wat betekent dat de reis- tijd tussen beide steden ongeveer 40 minuten bedraagt. Het is de bedoeling dat nog dit jaar een plan van aanpak wordt opgesteld om de reistijd van de Fast Ferries te verkorten. Tot 20 december blijven ze de huidige uurdienst varen. RandstadRail Dire.cte koppelingen van RandstadRail aan de stedelijke vervoersnetten van Den Haag en Rotterdam zullen in 2004 leiden tot een forse groei van het aantal reizigers. Dat is de belangrijkste boodschap uit het aanvullend advies dat het stadsge- west Haaglanden, de stadsregio Rot terdam en de Provincie Zuid-Holland aan minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat aanbieden. In Den Haag komt de koppeling tot stand door de Zoetermeerlijn met tramlijn 13 te ver- binden en de Hofpleinlijn via een fly over in de Rijnstraat op het tramnet aan te sluiten. In Rotterdam zal de Hof pleinlijn via een ondergronds Staten- wegtracd bij Centraal station worden aangesloten op het metronet. ROTTERDAM - Nooit geweten dat het Rotterdamse stadhuis is gebouwd op een stukje grond met een berucht verleden. Hier was ooit de beruchte volks- buurt 'de Prak', ook wel 'Polder' of Zandstraatbuurt te vinden. Het was een wijk met 'wijdberuchte speelhuizen', straat 'der orgien', waar zeelie- den na een reis vol gevaar zich drinkend en dansend vermaak- ten. Aan het begin van de twintigste eeuw bestond de binnenstad uit een wirwar van stegen, sloppen en hofjes. Groen was er nauwelijks, inwoners des te meer. De Zandstraatbuurt stelde in 1910 zo'n 427.000 inwoners. Aan de geschiedenis van de Zandstraatbuurt kwam rond deze tijd een einde. Het doek viel na een rumoerige oude- jaarsnacht. In de daaropvolgende jaren werden de huizen, cafds en bordelen in etappes afgebroken. Voor de sloppen en stegen kwam nieuwbouw in de plaats, zoals het stadhuis, het hoofdpostkan- toor en de beurs. Herinneringen aan de buurt vervaagden, wat bleef was een legende. Laatste jaren Herman Romer, publiceerde eerder ver- halen- en gedichtenbundels, novellen en historische werken. Hij schreef onder andere over de laatste jaren van oud-Rotterdam. Katendrecht en het Scheepvaartkwartier. Recent publiceerde hij het boek 'De ondergang van de Zandstraatbuurt- Het kwar- tier vodr 1940' (uitgeverij Europese Bibliotheek). In dit boek uit de serie 'Rotterdam in voorbije dagen' beschrijft Romer de laatste decennia van de buurt. Gelukkig zijn er veel foto's bewaard gebleven. Het boek is er ruim van voorzien. Romer vond ook tal van publicaties met ver- slagen van ooggetuigen. Korte fragmenten daaruit zijn in het boek opgeno- men. 'De ondergang van de Zandstraatbuurt' is een boeiend verslag van een tijd die niet eens zo ver achter ons ligt. Het geeft een beeld van armoede en uitbundige vrolijkheid, van een wijk met contrasten, maar vooral van een wijk waarin intens werd geleefd. Het boek is bij boekhandels te koop voor f 29,90. In 'De ondergang van de Zandstraatbuurt' schetst Herman Romer het beeld van een volkswijk rond de vorige eeuwwisseling. et kw& voor 1940 ROTTERDAM - Op de eerste dag van het nieuwe millennium zal op de Wilhelminapier op de Kop van Zuid een groot feest plaatsvinden. Op de kade voor de Cruise Terminal wordt een plein gebouwd waar Rotterdam- mers warme chocolademelk, poffertjes, erwtensoep en olie- bollen kunnen krijgen. Om 14.00 uur zal burgemeester Ivo Opstelten met de aanwezigen het glas heffen. Verder zijn er straatacts rond de 'goede en slechte gewoontes', een rol- lerskatebaan en kermisattracties voor kinderen. Vanaf 15.30 uur begint in de Cruise Terminal het traditionele nieuwjaars- concert van de Ongelooflijk Grote Klapband. De band zal worden aange- vuld met bekende Rotterdamse artie- sten. Het feest heeft als thema 'Rotterdam wenst de wereld toe'. Daarvoor gaan er op 1 januari vanaf een vissersboot op de Maas duizenden ballonnen met wensen de lucht in. Op diverse plaatsen in de stad zijn wenskaarten te krijgen die tot 24 december ingeleverd kunnen wor den bij alle bibliotheken. Uit de inge- stuurde wensen trekt Opstelten er bovendien ddn, die ook daadwerkelijk in vervulling zal gaan. Daarnaast biedt het feest voor alie Rotterdammers de mogelijkheid om afscheid te nemen van hun slechte gewoontes. Deze worden opgeschreven op speciale kaarten en kunnen bij de bibliotheek worden ingeleverd. De kaarten mogen ook meegenomen worden naar het feest, waar ze rond 16.30 uur gezamenlijk in rook zullen opgaan. Het feest duurt van 14.00 tot 19.00 uur, als onderdeel van het Eeuwfeest 2000, en wordt georganiseerd door B-produk- ties in opdracht van Rotterdam Festivals. ROTTERDAM - Op 10, 11 en 12 december wordt in Ahoy Rot terdam weer een PC Discount Show georganiseerd. Op deze computerbeurs wordt veel hard ware en software tegen bodem- prijzen aangeboden, van pc's, computeronderdelen en moni- toren tot boeken, videogames cd-roms en cd-writers. Bovendien zullen er ook veel tweede- hands artikelen te koop zijn. Op alle goederen kan garantie worden verkre- gen. Het aanbod op de beurs is zeer groot en divers en de beursprijzen lig- gen erg laag. Dit maakt de PC Discount Show erg aantrekkelijk voor computerliefhebbers. Op de beurs zijn bedrijven en compu- terverenigingen vertegenwoordigd. Daarnaast is er speciaal 'test-team' dat kleine reparaties voor bezoekers kan uitvoeren. Op de koopjesbeurs kunnen bezoekers internetdemonstraties en een lezing over het millenniumprobleem verwachten. Ook kan het publiek mee- doen aan het prijzenfestival, dat op drie tijdstippen wordt gehouden: .11.30 uur, 13.30 uur en 15.30 uur. De daghoofd- prijs is een 'Multimediaverrassings- pakket'. De deelnemende kandidaten maken tevens kans op het winnen van de superhoofdprijs: een Pentium PC ter waarde van f 2500,-. (Tegen inlevering van dit artikel kunt u gratis deelnemen aan het prijzenfestival). PC Discount-beurzen worden wekelijks door heel Nederland gehouden. Ze trekken vele honderdduizenden enthousiaste bezoekers. De organisatie, InterExpo Media-Holland, verwacht ook in Ahoy veel publiek. Met de onderstaande kortingsbon kunt u de beurs voor f 10,- bezoeken; 65-plus en kinderen van 6 tot 12 jaar betalen met de bon slechts f 5,-. De PC Discount Show in Ahoy is op alledrie de dagen te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer infor- matie: (070) 3588929 of kijk op de internet-site: www.interexpo.nl. Voordelig naar de PC Discount Show in Rotterdam Korting bij de Postiljon Op vrijdag, zaterdag en zondag 10, 11, 12 december krijgen lezers van de Postiljon tegen inlevering van deze bon bij de kassa vijf gulden korting op de toegangsprijs van de Computer-koopjes- beurs PC Discount Show in AHOY (Postiljon) 8 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 W W V WW Computer-koopjes- beurs in Ahoy

Postiljon | 1999 | | pagina 11