GRATIS Postiljon Vakantievilla Frankeland voor ouderen Omgaan met verdriet Kerstzangdienst in Grote Kerk Kerstdisco's Dreesplein en feliciteren in SCHIEDAM GEEN ONTVANGEN..? 079 3434409 Christmas Country- linedance Party Kerstschikking Groei Bloei Schiedam Harmonia-avond in Nieuwland Bejaarde vrouw beroofd Jazz in Jeneverie t Spul leder kwartier een melodietje Boek Aller Tijden E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex SCHIEDAM De jaarlijkse Kerstzangdienst in de Grote Kerk te Schiedam vindt dit keer plaats op zondag 12 december vanaf 17.00 uur tot ongeveer 18.15 uur. Naast koorzang door 'The New Life Singers' onder leiding van diri- gent Wim Hazeu is er voor ruimte voor het samen zingen van beken- de kerstliederen. Verder is er trom- petspel, solozang en declamatie terwijl pastoor P.M. Vismans een korte overdenking zal houden. Toegang is vrij, voor de onkosten wordt een collecte gehouden. SCHIEDAM In wijkcentrum Dreesplein is er op zaterdag 18 december heleboel te doen. 's Middags zijn er kersttfilms, vanaaf 17.00 is er een lampionnenoptocht en's avonds is er een kerstdisco: Van 18.30 tot 20.30 uur voor kin- deren van 7 t/m 12 jaar en van 21.00 tot 23.00 uur voor tieners van 13 t/m 17 jaar. Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Wil- lem Dreesplein 2, hoek Nolens- laan/Parkweg te Schiedam. Telefoon: (010) 4738671. VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM - Op zaterdag 18 decem ber wordt er een wervelende Christmas Country-linedance Party gehouden in Zalencentrum de Rank in Schiedam. Er zijn optredens van The Stingrays met zangeres Mandy, en Mark Lavender met medewerking van de Orient Country Line-dancers. Entree bedraagt f 25,- (inclusief vier concsumptiebon- nen van f 2,50 per stuk). Plaats: Zalencentrum De Rank, Schiedam- seweg 122, Schiedam-Noord (tegen- over Zwembad Groenoord). Kaarten kan men bestellen via (010) 4705412. SCHIEDAM - Ook dit jaar organi- seert Groei Bloei afdeling Schiedam een Kerstschikking. Dit jaar wordt er geen kerstkrans gemaakt. Het wordt wel iets bij- zonders. Op woensdag 15 decem ber is de bijeertkomst in Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 (achter Flat 5 van het Bachplein). Aanvang: 19.30 uur. Kosten f 35,-. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Bellen met: (010) 4714391/4712389/4737913. Directie en stafmedewerkers van zorgcentrum Frankeland in Schiedam brengen een toast uit op de unieke vakantievilla aan zee voor ouderen. (Foto: Woon-, zorg- en dienstencentrum Frankeland) SCHIEDAM - In wijkcentrum Nieuwland is er op donderdag 9 december een Harmonia-avond met zang en tekeningen. De avond begint om 20.00 uur, entree f 8,50. Adres: Dr. Wibautplein 165 te Schiedam. SCHIEDAM - Een vakantievilla aan zee voor ouderen die niet of nauwelijks in staat zijn zelf- standig op vakantie te gaan. Dit droombeeld voor ouderen in Schiedam en omgeving wordt binnenkort werkelijkheid. Woon-, zorg- en dienstencen trum Frankeland gaat in Rockanje een vakantievilla voor ouderen beheren. Het pand ligt in het hart van het dorpscen- trum. De afstand naar strand en zee bedraagt ongeveer 1,5 kilo meter. Het project van Frankeland is uniek in zijn soort. A1 eerder baarde het woon-, zorg- en dienstencentrum in Schiedam opzien, toen met de Sport- en Recreatie Club voor ouderen. In Frankeland maken wekelijks honderden ouderen gebruik van de sport- en zwemfacilitei- ten die het zorgcentrum biedt. De vakantievilla aan zee voor ouderen is het nieuwste project van Frankeland. Anne-Marie van der Linden is directeur zorg en vertelt dat het hierbij vooral gaat om ouderen die in zorgcentra of aanleunwoningen wonen. "Maar ook ouderen die nog in de stad wonen maar wel al reguliere klanten van het zorgcentrum zijn, komen voor dit vakantieverblijf in aanmerking." Het huis in Rockanje is een vrijstaand pand dat dateert uit de vorige eeuw. Het deed oorspronkelijk dienst als pas- torie en werd de afgelopen decennia als pension gebruikt. Van der Linden: "Het pand is aan alle kanten omgeven door een fraaie uitstra- ling met oude bomen en biedt gezelli- ge, schaduwrijke plekjes. Het is ideaal voor ouderen. De wekelijkse markt is om de hoek, evenals de kerk, postkan- toor, supermarkt, winkeltjes en kleine restaurants met terrasjes." De komende maanden zal het pand grondig worden verbouwd. Daarna kan het worden ingericht tot vakantiever blijf, waar gemiddeld tien tot twaalf gasten voor een korte of langere vakan tie onder begeleiding kunnen verblij- ven. Dit in Nederland unieke initiatief werd mede mogelijk gemaakt door een subsi- die van de Stichting VSB Fonds Schiedam Vlaardingen. SCHIEDAM - Donderdagavond rond kwart over negen werd een op de Burgemeester Knappertlaan lopende 77-jarige vrouw door twee ongeveer achttien jaar oude knapen beroofd van haar handtas. Het slachtoffer kwam tijdens de beroving ten val en werd voor behandeling overgebracht naar het Schielandziekenhuis. In de door de beide knapen weg- gegriste handtas, waarmee zij ren- den in de richting van de Veenlandstraat, zaten enkele per- soonlijke bescheiden en een onbe- kend geldbedrag. SCHIEDAM - Op zondag 12 december is er weer live-jazz te beluisteren in Jeneverie 't Spul aan de Hoogstraat 92 te Schiedam. De musici die optreden zijn Ed Baatsen, piano en Arie Kruit, alt saxofoon, Vincent Kuyper, bas en Johan Dielemans, drums. Het kwar- tet wordt verstrekt met jazz-zange- res Frederika Schones. Aanvang: 16.00 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM - Over drie maanden weten stadgenoten die wonen of winkelen in het centrum van de stad precies hoe laat het is. Een Ftrma, gespecialiseerd in het herstellen van uurwerken van torens heeft dan namelijk de restauratie van een aan- tal onderdelen van de klok van de St. Janstoren voltooid. Het tandwiel, console en contactblok van het uur- werk zijn inmiddels gedemonteerd en liggen nu bij de restaurateur. Ook neemt deze deskundige de ver- lichtingselementen op de cijfers en de wijzers onder handen. In het voorjaar als het uurwerk weer de toren siert, zal de klok niet alleen de wijzers aandrijven maar ook de auto- matische speeltrommel. Dat bete- kent dat het carillon weer elk kwar tier een melodietje ten gehore zal brengen. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - In deze maand met feesten en gezelligheid besteedt de Gezondheidswijzer aandacht aan het thema verliesverwer- king. Bij iedere stap naar een volgend tijdperk kijken mensen niet alleen vooruit, maar ook achterom. Dit terugblikken kan aanleiding zijn tot tevredenheid maar ook voor verdriet. Omgaan met verdriet is voor een deel persoonsgebonden en vaak cultureel bepaald. In vergelijking metandere cul- turen gaat men in Nederland over het algemeen op een ingehouden en inge- togen manier om met verlies en rou- wen. Het lijkt erop dat men buiten- staanders niet wil laten weten dat men rouwt. Vaak is het moelijk om een manier te vinden in contact te komen met mensen die verdriet hebben of een rouwproces doormaken. Toch blijkt dat het tonen van belangstelling zelden als onplezierig wordt ervaren. Bij de Gezondheidswijzer van de GGD zijn folders en brochures beschikbaar en krijgt men gelegenheid boeken over verlies en eenzaamheid in te zien. Ook is het mogelijk het adressenbestand te raadplegen van instellingen die zowel landelijk als regionaal mensen kunnen helpen bij verliesverwerking. De Gezondheidswijzer van de GGD aan de Van Hogendorplaan 501 (naast station Vlaardingen-Oost) is geopend op werk- dagen van 9.30 tot 15.30 uur. Voor meer informatie kan men ook telefo- nisch contact zoeken: (010) 2488004. REGIO - Binnenkort wordt het eerste exemplaar uitgereikt van Het Boek Aller Tijden. Het eerste boek wordt overhandigd aan de winnaar van de gelijknamige schrijfwedstrijd die Boekenpartners vanaf 1 april organi- seerde. Boekenpartners is een groep van zelfstandige boekhandelaren met meer dan 100 winkels verspreid over heel Nederland. In het boek zijn 99 winnende verhalen van maximaal 500 woorden opgenomen. Behalve de leng- te was de enige eis aan het verhaal dat het ingezonden moest worden via internet. Uit de ruim 400 verhalen heeft de jury de mooiste, spannendste en meest ontroerende verhalen uitge- kozen. De winnaar van de wedstrijd kreeg naast een Wanadoo internet- abonnement een i-Mac computer van hoofdsponsor MacHouse uit Woerden. Klanten van Boekenpartners konden het afgelopen half jaar speciale boeken- leggers sparen waarmee het 224 pagi nal tellende boek vanaf 11 december gratis afgehaald kan worden. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 WOENSDAG 8 DECEMBER 1999 2e jaargang nummer 67 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Bel uw bezorgklachten aan ons door voor donderdag 12.00 uur.

Postiljon | 1999 | | pagina 1