Kerst-Millennium Concert in Grote Kerk Derde adventsweek VJim Hofman Auto's IChantelle Timmers en Kitty Buijtendijk, twee jonge vrouwelijke ondernemers. (Foto: Mozaick/Hans Slootj Toonkunstkoor op Inloopconcert SCHIEDAM - Op zaterdagmiddag 11 december wordt het wekelijkse inloop concert gehouden in de Grote Kerk. Het concert wordt deze keer verzorgd door het Toonkunstkoor Schiedam. Onder leiding van dirigente Anneke Huitink zingt het koor een gedeelte van het vaste repertoire, waaronder een aantal Christmas Carols. Aanvang 15.00 uur, toegang is vrij. Overval videotheek SCHIEDAM - Donderdagavond even voor tien uur pleegden twee gemasker- de en gewapende mannen een overval op de eigenaar van een videotheek aan de Lorentzlaan. Het 52-jarige slachtoffer werd daarbij bedreigd, geslagen en gekneveld. Door de beide overvallers werd vervolgens de videotheek door- zocht en een nog onbekend geldbedrag buitgemaakt. De 52-jarige eigenaar slaagde er pas na ongeveer een kwartier in zichzelf te bevrijden en moest zich daarna in het Schielandziekenhuis laten behandelen aan licht hoofdletsel. Grote Kunstkerstverkoop SCHIEDAM - In Pand Paulus aan de Korte Haven 125 wordt er op zaterdag 11 en zondag 12 december een grote Kunstkerstverkoop gehouden. Van 12.00 tot 17.00 uur kan men kunst- werken, catalogi en kunstkaarten van kunstenaars aangesloten bij Stichting Kunstwerkt bezichtigen en kopen. Prijzen liggen tussen de f 25,- en de f 450,-. Tienerwerk Nieuwland zoekt vrijwilligers SCHIEDAM - Het tienerwerk in Nieuwland zoekt vrijwilligers voor acti- viteiten op het Dreesplein en het Wibautplein. Voor de huiswerkklas, de maandelijkse disco-avond en de dagin- loop kan men nog enkele geod gemoti- veerde vrijwilligers gebruiken. In alle gevallen is er begeleiding en ondersteu- ning. informatie/aanmelding: (010) 4738671. Country-line dance SCHIEDAM - In Kluphuis Oost kan men sinds kort een cursus country-line dansen volgen. Op donderdagavond tussen 20.00-22.00 uur is er een groep voor beginners en gevorderden. De kos- ten zijn f 5,- per keer. Kluphuis Oost, Boerhavelaan 79. Telefoon: (015) 2451818. SCHIEDAM - Twee vrouwelijke regelneven, Chantelle Timmers en Kitty Buijtendijk hebben hun stek gevonden. A1 jarenlang beleefden zij er veel plezier aan om zich te bemoeien met de organisatie van feesten. In fami- lie- en kennissenkring komen trouwerijen, verjaardagen of geboorten echter niet wekelijks voor, dus bedachten zij een manier om van die hobby hun beroep te maken. Vorig jaar was het zover en werd 'Mozaick' in het leven geroepen. Een - ondanks de voortschrijdende emancipa- tie met de gelijke kansen voor vrouwen en mannen - opvallend initiatief omdat het toch meestal mannen zijn die een bedrijfje starten en over voldoende zakelijk inzicht schijnen te beschikken om er een succes van te maken. Kitty en Chantelle van Mozaick geven voorals- nog blijk te zijn gesneden uit het goede hout. Twaalf maanden na de oprichting begint hun organisatiebureau aan Warande 93 naamsbekendheid te krijgen. Steeds vaker wordt een beroep gedaan op Mozaick om een evenement organisato- risch te ondersteunen. Kitty Buijtendijk (1969) volgde een financiele opleiding en was werkzaam in het bank-en verzekeringswezen, onder meer als financieel adviseur. Daarnaast was zij betrokken bij de orga nisatie van grote en kleine evenemen- ten. Chantelle Timmers (1974) kreeg na het afronden van haar studie aan de Mode Academie de bijzondere opdracht de modellen en figuranten bij John de Mol Producties te begeleiden. Nu al een hoogtepunt in haar nog jonge carrifere. Creativiteit, betrokkenheid, ondersteu- ning en economische inzicht, het zijn belangrijke pijlers waarop Mozaick is gegrondvest. Voldoening "Wij vinden het leuk als men ons betrekt bij de organisatie van feesten", aldus een enthousiaste Chantelle. "Met onze inmiddels opgedane ervaring en ideeen is de kans groot dat het evene ment een succes wordt en dat zorgt bij zowel de opdrachtgever als bij ons voor veel-voldoening." Mozaick werd dit jaar niet alleen inge- schakeld bij het ondersteunen of organi- seren van evenementen in betrekkelijk kleine kring, zoals huwelijksdag (van koperen tot diamantenbruiloft) of Abrahamfeest, maar ook bij personeels- feesten, het slaan van een eerste paal en bij uitvaartplanning en de begeleiding hiervan. Voor wat dit laatste betreft is het mogelijk in een Care Plan Uitvaart persoonlijke wensen vast te leggen die betrekking hebben op de situatie voor en na het overlijden. Kitty: "Jonge ouders roepen soms onze hulp in bij het organiseren van een geboortefeest. Om het voor de jonge moeder zo prettig mogelijk te maken worden op een vast tijdstip familie en vrienden uitgenodigd om even langs te De evangelist Matteiis wil in zijn evangelie aantonen dat je door de geboorte van Jezus kunt weten wat God bedoelt met een leefbare wereld. Matteiis beschrijft het nieuwe begin dat aanbreekt door de komst van Jezus. De verwekking van Jezus is 'uit de Heilige Geest'. Geest is de kracht die van iemand uitgaat in zijn woorden en daden. De Heilige Geest is de daad, die komen. Zij worden ontvangen met een drankje en versnapering, krijgen de gelegenheid de baby te bewonderen en de ouders te feliciteren. Daarna is er weer rust voor het ouderpaar." Volgens de initiatiefneemsters van Mozaick leveren zij geen standaardpak- ketten met vaste onderdelen maar stel- len zij met de betrokkenen een pakket samen dat uitgaat van individuele wen- sen. Aan de hand daarvan ontstaat een werkplan. Vervolgens spreekt men af welk onderdeel voor rekening van het evenementenbureau komt en welk deel men zelf in handen houdt. "Natuurlijk is het uiteindelijk de klant die beslist wat er gaat gebeuren", aldus Kitty Buijtendijk. Trouwen Een van de Mozaick-activiteiten die vooral aanstaande bruiden zal aanspre- ken is de regelmatig terugkerende workshop. Gedurende een hele dag staat alles in het teken van de komende trouwerij. De deelneemsters kunnen zich vrijblijvend orienteren op talloze terreinen. Zij krijgen de kans bruidsjap- onnen te passen en kunnen zelfs probe- ren om in deze outfit zo elegant moge lijk in een trouwauto stappen. Met een hoepelrok of een lange sleep wil dat nog wel eens problemen opleveren. Het zijn volgens Chantelle gezellige bijeenkom- sten waar onder andere ook een kap- ster aanwezig. Er wordt flink getutteld aan haren en gepraat over de mooiste make-up. Een aanstaande bruidegom voelt zich niet zo op zijn gemak in een dergelijke workshop, maar vriendin en moeder van de bruid des te meer. Inmiddels beschikt Mozaick over een groot aantal deskundigen op uiteenlo- pende terreinen. Mede daardoor is het bedrijf in staat evenementen te onder steunen die zowel een feestelijk als plechtig karakter hebben. Nans Wolters van God uitgaat. Over de verwekking van Jezus kunnen we zeggen, dat het initiatief daarvan niet ligt bij de mens, maar bij God. Verwekking betekent: er komt een nieuw begin. Matteiis wil niets zeggen over de biolo- gische achtergronden van Jezus' geboor te. Wat hij wel wil zeggen is: het nieu we begin, dat met de komst van Jezus is aangebroke'n, zijn verwekking, is zo verrassend dat dit niet een daad van mensen, maar een daad van God genoemd moet worden. De derde kaars kan aangestoken wor den. AUTOBRANCHE Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Diverse Clio's '99 vanaf /19.950,- Twingo's: nieuw model. Div. kleuren en uitvoeringen vanaf /16.950,- Twingo's: div. kleuren en uitvoeringen. airco en comfort metallic, '98 vanaf /16.250,- Bovag Garantie Bedrijf ±150 Top Occasions op voorraad 010 5216520 VLAARDINGEN Op 16 december schitteren Ernst Daniel Smid fI)Marjorie Barnes (r.j en Karin Pieters in het Rabo-Kerst Millennium Concert in de Grote Kerk te Vlaardingen. Met medewerking van pianist Henk Ruiter en de Douane Harmonie Nederland onder leiding van Frank Rouschop wordt een concert gege- ven met iicht-klassieke en musicalmuziek. Na de pauze is het tijd voor kerst. Het concert wordt gehouden op donderdag 16 december om 20.00 uur in de Grote Kerk van Vlaardingen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de kantoren van de Rabobank Schiedam/Vlaardingen en kosten f 37,50 per stuk. Klanten van de Rabobank betaien f 15, per persoon voor een kaart. (Foto: Bert Onclin) DE POSTILJON EDITIE 12PAG IN A 3 Jonge vrouwen ontdekken gat in de markt 8 DECEMBER 1999 POSTILJON Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capeile-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen, Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. UITGAVE VAN GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS 5000,- uitgestelde betaling 6 maanden GRATIS 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 3